Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-09-2007, 14:34   #10
Karczmarz
 
Reputacja: 1 Karczmarz ma wyłączoną reputację
Hmmm

Cytat:
- mnogość bestii itp. (a jeśli komus za mało to nic nie stoi na przeszkodzie by jakąś wymyślić)
Dla mnie akurat Młotek oferuje bardzo, BARDZO mało bestii. Tam przeciwnikami praktycznie są goblinoidy, zwierzoludzie, skaveny, nieumarli i chaos. Bestii jako takich nie ma tam prawie w ogóle i to mnie najbardziej boli. Wszystkie w/w istoty są dobre do heroicznych batalii, a przecież młotek to proste życie nękane przez wszelakie problemy. Brakuje mi typowo Wiedźminowego podejścia gdzie to właśnie wszelakiego rodzaju najdziwniejsze bestie, zagnieżdżone gdzieś w pobliżu nękają ludzi najbardziej. Przecież to by właśnie dodawało uroku, a niestety młotek tego nie oferuje.

Cytat:
to, że łatwo zginąć (bo denerwuje mnie czasem gra superbohaterem, którego nie da się ubić bez armii)
Czy ja wiem. W stosunku do D&D może i łatwo. W stosunku do Neuro na pewno bardzo trudno. No i zależy od ilości pedeków. Wojak z 1500 pedekami często jest niemal nie do zasieczenia (chyba że przeciwnik ma olbrzymią przewagę liczebną albo jest jakąś bestią)

Cytat:
i dla mnie największa zaleta czyli możliwość modyfikacji praktycznie wszystkiego (głównie chodzi mi o mechanikę)
A dla mnie mechanika młotka jest jedną z najtrudniej modyfikowalnych. Młotkowa mechanika jest bardzo ściśle określona. Masz profesje, które mają ściśle opisany rozwój (musisz rozwinąć to to i to - ale już nie możesz rozwijać niczego innego, musisz posiadać to to i to, możesz przejść na to to i to - ale już na nic innego nie możesz). Zdolności mają określone sztywno właściwości i tak naprawdę ingerencja w jeden element mechaniki powoduje lawinę problemów i wymaga zmieniania niemal wszystkiego. Inne systemu pod tym względem moim zdaniem są o wiele bardziej elastyczne.

A co do klimatu dark - heroic. Młotek wcale nie musi być dark fantasy polegającym na ratowaniu własnej pupy. Większość oficjalnych kampanii i przygód do Młotka jest wręcz przeciwna - to heroiczne kampanie w których BG toczą bój o losy świata. Młotek jest gdzieś pośrodku między tymi klimatami i dlatego ja osobiście tak bardzo go lubię. Chce heroiczną batalie - daje graczom po 2500 expa na start i zaczynam od jakiś wielkich wydarzeń gdzie to od BG będzie zależeć przyszłość świata. Chcę jesienną gawędę i gnojenie graczy - każe im grać początkującymi postaciami w jakiejś zapyziałej dziurze i uzmysławiam beznadzieje i niemoc całej ludzkości.
 
Karczmarz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem