Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-09-2007, 22:43   #5
gnoph
 
Reputacja: 1 gnoph nie jest za bardzo znany
Warhammer to nie żadne oddzielone, oryginalne uniwersum a zwykłe dark fantasy. Nie wiem co chcesz z niego robić, ale to zakrawa wręcz na obsesyjne i fanatyczne podejście do systemu. Nawet uznając twoje teorie to i tak regularny napływ Chaosu skutecznie rozwój powstrzymuje, a od roku datowania imperialnego (obecnie ~2522, czyli tyleż lat lat wyczynów Sigmara. Odejmij tysiąc a masz przybliżony odpowiednik daty w naszej historii. Tak po prostu jest.). Co do wysoce rozwiniętych cywilizacji etc to historia świata Warhammera już miałe epizod kosmiczno-światotwórczy ze Slaanami, co zresztą owocuje obecnym jego upadkiem. W dodatku założenie że może istnieć świat, w którym różne krainy rzeczywiście, nie tylko w kwestii kultury co jest normą, reperezentują inne realia historyczne jest z gruntu niepoważne.
Teraz co do wybrania systemu, którymi odpowiada. Rzecz jest chyba dość oczywista i przedstawiłem ją wystarczająco jasno - Chcę grać w 'tego samego' warhammera, tyle że 100-200 lat później. Wedle twojej natomiast teorii, jak mi się wydaje, po okresie tych kilkuset lat nadal wszystko będzie wyglądać jak obecnie.Osobiście nie wyznaję ani świętości wizji twórczej (którą jednak szanuję) ani żadnego Jedynej Uznanej Wizji czegokolwiek.
Chciałem porozmawiać o tym jak świat warha będzie wyglądał po kilkuset latach a nie czy to wolno i czy to powinno się wogóle.
 

Ostatnio edytowane przez gnoph : 04-09-2007 o 22:48.
gnoph jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem