Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-09-2007, 00:37   #19
Stranger
 
Reputacja: 1 Stranger nie jest za bardzo znany
Witam serdecznie!

Jeżeli chodzi o monstra i wogóle o różnego rodzaju istoty to trzeba moim zdaniem z tym uwarza. Dobry Strażnik Tajemnic nie powinien stawiac ich w centrum sesji. U mnie na sesjach na początku miałem tendecję do dośc często rzucania różnych istot przeciwko graczom. Jednak co się często okazywało? Otuż to, że wielu z tych spotkań moi badacze po prostu nie przeżywali. TO jest jedna sprawa, szczególnie jeżeli chodzi o potężne istoty.
Druga sprawa jest, że jak gracze będą przyzwyczajeni, że w każdej sesji MUSZĄ coś spotkac to moim zdaniem może popsuc całkowicie klimat i urok Zew Cthuhlu. Moje zdanie i porada dla Strażników Tajemnic (szczególnie początkujących) jest taka, że jeżeli muszą byc istoty to niech będą one w kuluminującym punkcie sesji. Jeżeli mają wcześniej wyskoczyc to niech badacze będą wiedziec ich tylko jako jakieś ,,tajmnicze cienie''. Niech gracze do ostatniego momentu nie wiedzą z czym mają do czynienia.
Trzecia sprawa to z bogami zewnętrznymi i wielkimi przedwiecznymi. Bardzo uważajce z nimi. Ja w mojej niedługiej 3 letniej historii prowadzenia (obecnie nie mam z kim grac a szkoda) tylko kilkia razy rzuciłem kogoś bardzo potężnego. Raczej niech Badacze będą o nich widziec z ksiąg i lepiej, żeby działali aby wogóle się nie pojawili.
Jeżeli chodzi o moje ublubione istoty to będzie to Nyarlathotep (świetnie można wykorzystac jego Awatarów), Mi-Go, Glaakiego, Ogara, tego śnieżnego tygrysa 6 nogiego (nazwy nie pamiętam) nio i oczywiście uwielbiam samego Cthulhu ale moi Badacze nigdy się z nim nie spotkali.
To tyle na teraz. Chętnie podejme z kimś dalszą dyskusję na ten temat.
 
Stranger jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem