Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-09-2007, 12:42   #9
Skin_Poznań
 
Reputacja: 1 Skin_Poznań ma wyłączoną reputację
Kwestia podejścia. Dla mnie walka ze Żmijem jest ok, ale wolę zrzucać to na drugi plan, gdzie zagrożenie istnieje ale nie jest to głównym przedmiotem rozgrywki(coś jak czasy nadejścia Storm Eater'a dla Pure Tribes w Stanach, gdzie było coś dziwnego ale "eksplozja zła" i katastrofa pojawiła się nagle).
W konflikt z Wyrm'em wolę wprowadzać po kolei , według schematu małych kroczków, nie zaś na dzień dobry uświadamiam graczom w jak fatalnym położeniu znajduje się cały świat(z wyszczególnieniem Garou).
Co do tego przybliżania się do Ojca Wilka... w żaden sposób nie można porównywać tego do wampirów, gdyż Uratha(Garou) w NWoD chcą po prostu naprawić stare błędy i z powrotem zbliżyć się do "raju"(nawet trochę klimat jak w Wolf's Rain), zbliżyć się do swojego twórcy/nauczyciela.W nowym świecie mroku wilkołaki są o wiele bliższe duchom, i tak naprawdę sprawy ludzi nie interesują ich aż tak. W teorii mają one pilnować bariery między światami, oraz zagradzać drogę duchom które chcą żerować na esencji świata materialnego(esencja to coś typu Gnozy, tyle że jest ona potrzebna do funcjonowania wszelakim bytom duchowym).
W tych dążeniach przeszkadzają im Wilkołaki z Czystych Plemion które w przeciwieństwie do Uratha nie zabiły Ojca wilka i pozostały "wierne".Pałają one nienawiścią za czyny Uratha i chcą ich zniszczyć.
Skracając to wysnułem teorię następującą(i znowu kłania się Wolf's Rain).
Oba stronnictwa wilkołaków walczą między sobą oraz wzmacniają swoje moce, aby znów być blisko Ojca wilka i znów móc powrócić do czasu kiedy przemierzały duchową krainę wiecznie polując i pożywiając się esencją duchów.Chcą powrócić do tych nieskomplikowanych zajęć które do których zostały stworzone, mieć swój własny raj.
Tak widzę to ja.Może ktoś mieć inną wizję na Stary i Nowy WoD(cholera brzmi to prawie jak Testament) ale nie powie mi nikt, że kwintesencją wilka jest walka ze Żmijem, bo jest to lekko mówiąc "macosze" podejście do tematu, na równi z przebąkiwaniem na temat którego się nawet nie liznęło, bo nabijanie levelów to argument równie dobry na stary WoD gdzie statsiarstwo było nagminne.Tyle ode mnie.
Pozdrawiam tej.
 
__________________
Szukasz świata w którym rzeki w środku miasta mają 1600m szerokości, a ujściu 160 m?Szukasz świata gdzie występują 3 równonoce? Witamy w Starym Świecie :D

In GRIND We CRUST !
Skin_Poznań jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem