Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-04-2022, 22:00   #1
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Jagged Aliance - Margarita Island [Parchy] - komenty



link: https://1.bp.blogspot.com/-FDdTnCbEQ...s/s1600/02.jpg


Siemka


- Witam wszystkich uczestników rekrutacji i z miejsca chciałbym podziękować za zgłoszenie się i zmajstrowanie KP w tej o to rekrucie: http://lastinn.info/rekrutacje-do-se...nd-parchy.html


- I zacznę od powitania ochotników na najemników AIM którzy przeszli przez sito rekrutacji

- Malahaj jako Barabasz "Buck" Kazinski + Mi Na Wen
- Gwena jako Maria Mercedes Garcia + pomocnik


- Być może ktoś jeszcze do nas dołączy a może nie. Zobaczymy. Na razie postanowiłem zacząć w tym gronie


- Na początek myślę, że wyślę Wam na dniach ankietę co do ram i preferencji tej sesji. Tak aby zorientować się jakie są oczekiwania na początek.

- Co do postu fabularnego na początek pewnie przekleję te scenki z rekruty. Możecie uznać, że brali w nich udział i wasze postacie. Może poza tą pierwszą z agentami. Myślę, że mój post z pierwszą grywalną scenką powinien się pojawić na dniach albo w weekend. Bo mimo wszystko swoje misiowe tury zwykle piszę w weekendy. I zapewne nadal to będzie post z Grenady po części także dlatego aby dać BG się poznać i nawzajem i z BN-ami.

- Co do BN-ow to możecie uznać, że ci imienni najemnicy z gotowych KP też są najemnikami AIM przysłanymi na misję na Margaricie czyli na start też są w bazie na Grenadzie. Najpóźniej wszyscy się poznali (i z BG i z BN-ami) gdzieś na przełomie roków jak zgłosili się do tej misji pewnie jeszcze w bazie AIM. Jeśli jednak ktoś sobie chce uszyć jakies powiązania z wcześniejszych kontaktów to proszę bardzo


- Na początku chciałbym też uprzedzić, że o ile trzon mechy Parchów już mi się raczej sprawdził w różnych sesjach to praktycznie każda kolejna sesja to nowa "skórka" tego systemu. W tej (JA) np. pierwszy raz na taką skalę pojawiło się mnóstwo spluw z reala. Do tej pory to były raczej bezimienne, enigmatyczne rodziny broni np. pm, br.krótka, k-ek itd. Nadal to widać po granatach które są opisane w zależności od typów a nie poszczególnych modeli. Jbc to wszystkie spluwy są liczone z tych samych wzorów więc te zasięgi, dmg i inne takie to efekt surowej matmy a nie jakichś moich osobistych preferencji. Pierwszy raz też pojawił się wątek ekonomiczny a dokładniej to pieniądze. I są one głównym zasobem w grze. Jak wiadomo nawet wydawcy światowych tutułów potrafią wyłożyć się na cennikach i ekonomii. Miejsce to proszę na uwadzę i prosiłbym o wyrozumiałość w tej materii bo dla mnie to też będzie sesja testowa do kolejnej skórki tego mojego systemu. No i jeśli coś by się nie sprawdzało to może zostać edytowena albo wywalone w trakcie gry no albo na odwrót, pojawi się jakiś element który okaże się potrzebny w grze. Także chciałbym o tym uprzedzić na samym początku gry


- Co do innych spraw spotykamy się po raz pierwszy. No to uprzedzę, że przywiązuję dużą wagę do terminowości sesji. Przyjmuję każde L4 jakie ktoś mi zgłosi, raczej przychylam się do próśb o wydłużenie kolejki jeśli wydadzą mi się zasadne itd. Ale sytuacja gdy nie mam żadnego info od Gracza, tura Graczy się kończy a tu żadnego posta ani info ani nic no jest dla mnie delikatnie mówiąc mocno niekomfortowa. Zwłaszcza, że zwykle prowadzę więcej niż jedną sesję na raz i w innych też zwykle odpisuję w weekendy.

- System jest dla Was nowy, ja do pewnego stopnia też się go uczę, na pewno wyjdą jakieś niespodzianki w trakcie gry z tego powodu więc jakby ktoś miał jakieś pytania albo wątpliwości co do jakiejś scenki w grze, mechaniki, nie był pewny jak coś działa, czy można coś czy nie to śmiało pytajcie czy tutaj czy na pw.



- No i na razie to chyba tyle z mojej strony Jak jakieś pytania czy co to dajcie znać. No i udanej zabawy sobie i Wam życzę A Wam chyba zostaje przedstawić siebie i swoje postacie


---

Edyta 2022.04.11

- Uruchomiłem sesję i panel sesyjny. Sprawdźcie proszę personalia swoich postaci jak jakiś błąd to możecie edycić. To samo z wklejeniem awatarów. A fabularnie to na razie są te same scenki co w rekrucie. Potem na dniach wrzucę coś nowego pewnie jako już nowy post więc na razie w tym sesyjnym wątku wstrzymajcie się z postami

- I druga sprawa to święta. Akurat w przyszły weekend wypadają. Jakby ktoś miał jakieś opóźnienia czy L4 z tego powodu to dajcie znać



---



Pomoce różnorakie


Symboliczny podział doby:

00:00 - 03:00 noc
03:00 - 06:00 świt
06:00 - 09:00 ranek
09:00 - 12:00 przedpołudnie
12:00 - 15:00 południe
15:00 - 18:00 popołudnie
18:00 - 21:00 zmierzch
21:00 - 00:00 wieczór


link do ściągi fabularnej (osoby i miejsca): https://docs.google.com/document/d/1...p-V9mGZZE/edit

link do mechy (Parchy; Jagged Alliance): https://docs.google.com/document/d/1...pzIJIJt4k/edit


link do ekwipunku (spluwy i inne): https://docs.google.com/document/d/1...V-4b9W0VQ/edit

lista ciężkiego sprzętu: https://docs.google.com/document/d/1...Z9kLLn1X8/edit

---

Szkolenie


- Kiepski ze mnie ekonomista więc na razie to taki szkic. Jak coś nie będzie się sprawdzać to najwyżej się to zmieni. Dla mnie to taki kompromis między realnością a grywalnością. I tak pomyślany głównie o szkoleniu milicji przez najemników AIM.



Ums zwykłe (1-9 atrybutów + 2 walki)

0-3 = 1 tydzień (szkolony ums o 1)
4-6 = 2 tygodnie (szkolony ums o 1)
7-9 = 3 tygodnie (szkolony ums o 1)


Czyli ums z 2 na 3 to 1 tyg szkolenia; a z 5 na 6 to 2 tyg szkolenia.


Umsy profesyjne

o 1 pkt = 4 tyg + specowy sprzęt (np. ckm dla szkolonych ckm-istów)


---



- 1 nauczyciel może szkolić max 20 uczniów na raz w umsach zwykłych i do 10 w umsach profesyjnych.

- Nauczyciel może doszkolić w danym umsie max do poziomu -1 niż sam ma w danym umsie (czyli jak ma ums na 8 to max może doszkolić do 7)

- Podczas szkolenia nauczyciel i uczniowie są niejako przypisani do siebie i nie mogą brać udział w innych akcjach. Szkolenie zajmuje większość dnia więc niezbyt jest czas i siły aby zajmować się czymś jeszcze.

- Koszt (ammo, paliwo, smary, pojazdy, broń, pomieszczenia, teren, zabezpieczenie, wyzywienie, socjal itd.) szkolenia to 1 tydzień szkolenia = 5 000 $ za jeden kurs (grupę nauczyciel + uczniowie)
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić

Ostatnio edytowane przez Pipboy79 : 04-08-2022 o 15:15. Powód: Dodanie reguł szkolenia.
Pipboy79 jest offline