Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-10-2022, 14:14   #3
Aro
 
Aro's Avatar
 
Reputacja: 1 Aro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputację
Powitać. Oby grało nam się przyjemnie, ale w takim gronie raczej tak będzie.


***
Julian Octavian Zamfir to kurtuazyjny, dobrze wychowany i ułożony młodzieniec. Ósma, bękarcia latorośl Zamfirów z Trzygłowia, przedstawicieli szlachty zaściankowej. Rodzina jeszcze do niedawna posiadała skromne włości na ustalavskiej prowincji, ale w wyniku wojny domowej z rodzinnych włości zostały jedynie zgliszcza, a zamfirskie drzewo genealogiczne zostało trochę przystrzyżone. Za ostatnią wolą matki został legitymizowany jako prawowity syn, stąd może nosić rodowe nazwisko i sygnet z herbowym krukiem. Obecnie Zamfirów może kojarzyć ktoś, kto bytował na stołecznym dworze, bo ulubiona siostra Juliana, Floriana, jest tam damą dworu.

Julian po matce odziedziczył charakterystyczną, rodową aparycję - srebrne włosy i złote oczy - rzekomo będącą pozostałością po aasimarskim przodku parę pokoleń wstecz. Łącząc to z bladą cerą i tendencją do monochromatycznego ubioru, może sprawiać upiorne pierwsze wrażenie; nosi również amulet stylizowany na pharasmicką spiralę i rapier przy pasie. Julian to stoik nad stoikami, do tego stopnia że może przypominać ożywioną, marmurową statuę. Starannie dobiera słowa, przemawia ozięble uprzejmym tonem, do każdego odnosi się z pełną kulturą. Typowy dla szlachty akcent. Z charakterystycznych cech, Julian zawsze uśmiecha się bardzo oszczędnie, z zaciśniętymi ustami, coby nie zdradzać się z wydłużonymi siekaczami. Pracuje dla kościoła Pharasmy w charakterze śledczego, ale nie wdaje się w szczegóły swojego zawodu.
Niewiele więcej mogę tutaj napisać, bo powściągliwy charakter i niewiele raczej by zdradził losowym towarzyszom podróży, niestety. Kwestię dhampirizmu zostawię na dogadywanie relacji, Julek kryje się i z tym, ale wydaje mi się naturalnym, że siostra Marvella i panna Rădacan mogą to co najmniej podejrzewać. Wybacz Mi Raaz, ale o Twojej postaci nic nie wiem, stąd to pominięcie. :v
 

Ostatnio edytowane przez Aro : 30-10-2022 o 14:16.
Aro jest offline