Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-09-2007, 15:37   #3
nonickname
 
nonickname's Avatar
 
Reputacja: 1 nonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Mira Zobacz post
No proszę... Wreszcie porządnie wyglądający rekrut do Fallouta.
No wiesz, to już 4 wersja tej samej rekrutacji.


Cytat:
Napisał Mira Zobacz post
Dwa pytania:
1. Do kiedy przewidujesz rekrutację?
2. Nie napisałeś nic o częstotliwości odpisywania graczy. Jak tą kwestię widzisz?
ad1. Nie wiem. Jak się trochę kart nazbiera to coś wybiorę i gramy. Musicie zrobić dobre KP, ale nie siedźcie przy nich za długo, bo w pewnym momencie powiem: Ok, koniec mam już pełen skład. Nie róbcie też kart po łebkach, bo co z tego, że będziecie pierwsi, jak KP będzie kiepska...

ad2. Gracze powinni pisać co najmniej tak często jak ja. Jak mam obsuwę to są usprawiedliwieni. Nie zamierzam uśmiercać postaci. Jak ktoś spowalnia sesję, to ja piszę co robi jego postać. Oczywiście kieruje się logicznym wyborem i do przejmowania postaci będzie raczej dochodziło w sytuacji zagrożenia życia (walka, a gracza nie ma).

Aha. Czy wspominałem już, że cała walka to tylko jeden test? Skoro złodziej wykonuje jeden test otwierając zamek, to dlaczego strzelec ma rzucać za każdy strzał z osobna? Wynik testu to ewentualne poniesione rany, ilość zranionych, zabitych przeciwników, zmarnowana amunicja i inne. To przyspieszy grę. Poza tym to sesja eksploacyjna a nie naparzanka. Walki oczywiście nie unikniecie, ale po co nadawać jej wyższą rangę, niż na to zasługuje?

No tak. Ale ze mnie gamoń. Pisałem, że to storytelling. W domciu będę sobie trochę czasami turlał. Ja lubię proste cyferki, bo pozwalają mi lepiej się orientować i podejmować decyzje. A więc cyferki są tylko dla mnie i nie zaprzątajcie sobie nimi głowy.

I nie, nie ma expa. Są za to eastereggs. Zobaczcie sobie w serwisach o falloucie o co chodzi. Jak ktoś odkryje easteregg to napisze rozwiązanie w komentarzach. Postaram się władować jajeczek ile się da. A nagroda? Satysfakcja. No może jakoś czasem pomogę postaci gracza w kryzysowej sytuacji...
 
__________________
Arkham Radio

Ostatnio edytowane przez nonickname : 19-09-2007 o 15:46.
nonickname jest offline