Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-01-2023, 22:17   #1
Aro
 
Aro's Avatar
 
Reputacja: 1 Aro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputację
[Komentarze] Miraże na pustyni




Witam!


Księga skarg i zażaleń do Waszego użytku. Korzystajcie rozsądnie.


Kwestia postów
Posty piszemy. Zgodnie z zasadami polskiej ortografii oraz interpunkcji (każdy w granicach swych zdolności językowych) i staramy się, by posty wyglądały reprezentatywnie. Podpisy można wyłączyć, można zostawić. Piszemy głównie z punktu widzenia postaci, w trzeciej osobie liczby pojedynczej. Używamy języka polskiego. Posty nie za długie, nie za krótkie, acz w sam raz.

Dialogi piszemy od myślników, najlepiej kursywą. Myśli postaci albo w stylu angielskim (cudzysłów + kursywa), albo od tyldy. Nagłówki pogrubione, imiona postaci niekoniecznie. Obrazki wyśrodkowane i nierozwalające układu strony (magiczną szerokością jest bodajże 550px). Gify mogą być, jeśli pasują do treści i nie jest ich dużo. Wielkie ściany tekstu dzielimy na akapity.

Teksty kolorem domyślnym lub czarnym. Przy używaniu innych kolorów, unikajmy tych tzw. oczojebnych i nie przesadzajmy z ilością kolorowego tekstu.

Domyślny format moich postów to [ COLOR="Black" ][ JUSTUJ ][ INDENT ] - [ /INDENT ][ /JUSTUJ ][ /COLOR ].


Kwestia światotworzenia
Światotworzenie dozwolone w granicach rozsądku. Tworzenie pomniejszych NPCów i ubarwianie lokacji jak najbardziej, zmiany ważnych NPCów i lokacji - nie. Jeśli nie macie pewności czy coś przejdzie, uderzajcie na PW. Trzymajmy się też tego, co napisał ktoś inny.


Kwestia edycji postów
Tylko w celach kosmetycznych. Wrzucony post jest wiążącą i ostateczną deklaracją, której nie zmieniamy. Jeśli zmiana treści będzie naprawdę potrzebna, informujmy o tym w komentarzach.


Kwestia mechaniki
Pathfinder, druga edycja. Wykorzystywana głównie przeze mnie, aczkolwiek może się zdarzyć, że poproszę Was o poturlanie 5d20 od czasu do czasu i wklejenie rzutów pod postem. Mechanika odzwierciedla fabułę i na odwrót, ale mimo wszystko zwycięża fabuła i zdrowy rozsądek. Mechanika jest narzędziem neutralnego arbitrażu i wprowadzania losowości do sesji.


Kwestia kanonu
Wszystkie materiały kanoniczne do roku 4707 AR zachowują ważność. Do kanonu wchodzi to, co wydarzy się podczas sesji. Moja interpretacja settingu jest moją interpretacją settingu.


Kwestia PvP
Nie.


Kwestia terminów
5-2/3, pięć dni dla Was, dwa/trzy dla mnie. Wiadomo, że kolejka kolejce nierówna i czasami będzie krótsza, czasami dłuższa. W przypadku walk, deklaracja raz na 24h.


Kwestia doca
Do walk. Ewentualnie jakieś krótkie scenki dialogowe.


Tyle z kwestii organizacyjnych chyba.

Wrzucę też nieco więcej info, jak pociąg sesyjny już wyruszy. Prosiłbym Was o uzbrojenie się w nieco więcej cierpliwości, ale do końca przyszłego tygodnia zaczniemy rozgrywkę. Na tą chwilę mogę jedynie podpowiedzieć, że pierwszy post obejmie dosyć spory kawałek czasu, od momentu wyruszenia z Absalomu aż do przybycia do Sakhrabayi. Podróż obejmie skok portalem do qadirańskiej stolicy Katheer, by wedle tradycji złożyć hołd i podarki gospodarzowi (satrapie), a następnie rejs wzdłuż wybrzeży i w górę rzeki Meraz - także możecie zacząć dumać nad jakimiś scenkami, jeśli taka Wasza wola. Postać Nanatara wedle wstępnych ustaleń jest już na miejscu, w Sakhrabayi, ale i tercet to ładna zgraja.


Życzę miłej zabawy i weny przy pisaniu. Powodzenia!

Pozdrawiam piątkowo,
Aro
 
Aro jest offline