Wątek: Dungeon Keeper
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-09-2007, 10:46   #5
traveller
 
traveller's Avatar
 
Reputacja: 1 traveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputację
A ja do tej pory mam dungeon keepery na starej zakurzonej półce, dawno już w to nie grałem i nigdy z żywym przeciwnikiem ale pomysł nie jest taki zły. Co do samych gier, oby dwie części trzymają niesamowity poziom i przeszedłem w nich wszystkie misję dla jednego gracza, kultowa gra jak dla mnie. Można się godzinami bawić w rozplanowywanie korytarzy, obwarowywanie pułapkami odkrywanie bonusów itd. Grę wyróżnia zwłaszcza sam pomysł na tego złego co nawet w dzisiejszych czasach rzadko się zdarza a wtedy to już była rewolucja. Do tego niesamowita polonizacja bardzo oddająca klimat, bardzo miodna ścieżka dźwiękowa(grafika po tych latach może troszkę kuleć, ale klimat zdecydowanie nadrabia jej braki) oraz różnorodność wszelkiego rodzaju stworów, pułapek, komnat, przeciwników i zaklęć np: opętanie pozwalające przejąć kontrolę nad wybranym stworem i widzieć świat jego oczami czy zamiana wrogów w kurczaki. Jeżeli ktoś nie grał to niech żałuje, dla mnie gra legenda dla wielu innych też. Do tej pory jeśli przegląda się jakieś portale o grach i trafi się na DK można pod spodem przeczytać dziesiątki petycji o DK3, ale to zadanie może być niestety zbyt trudne bo oddać taki klimat wcale nie jest łatwo. Słyszałem, że niedawno wyszła gra Overlord która trochę czerpie z obu DK ale jako, że nie grałem potwierdzić nie mogę.
 
__________________
"Tak, zabiłem Rzepę." - Col Frost 26.11.2021
Even a stoped clock is right twice a day
traveller jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem