Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-09-2007, 11:32   #5
K.D.
 
K.D.'s Avatar
 
Reputacja: 1 K.D. ma z czego być dumnyK.D. ma z czego być dumnyK.D. ma z czego być dumnyK.D. ma z czego być dumnyK.D. ma z czego być dumnyK.D. ma z czego być dumnyK.D. ma z czego być dumnyK.D. ma z czego być dumnyK.D. ma z czego być dumnyK.D. ma z czego być dumnyK.D. ma z czego być dumny
Cytat:
Napisał dziobon
No w końcu porządnie zapowiadająca się sesja w D&D, czyli to co lubię - zgłaszam się.
Bardzo mi miło! Pewnie nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale uratowałeś mnie przed zbanowaniem.

Cytat:
Napisał dziobon
Nie pogodzisz chyba prestiżówek z podręcznika do Zapomnianych Krain 3.0 do mechaniki w której chcesz grać czyli 3.5, nie wiem czy to stanowi problem (chyba, nie sprawdzałem czy są tam jakieś sprzeczności) ale może sprawić to kłopot. Dlatego ja to z nimi wygląda?
Oczywiście, materiały mechaniczne mogą sprawić problem - z tego faktu wolałbym, by ich nie używać. Miałem na myśli materiały fabularne. W ekstremalnych przypadkach, porównam zasady i własnoręcznie dostosuję klasy do 3.5, lub po prostu zdobędę do nich dostęp.

Cytat:
Napisał dziobon
Czy trzeba znać "Chronologie jak z DnD FR: Opis Świata, str. 266-271" dokładnie, czy wystarczy, że dobrze znam Cormyr i jego "zasady" oraz Doliny? Jeżeli trzeba to czy mógłbyś chociaż opowiedzieć o ogólnym stanie wydarzeń politycznych i historycznych, bo z podręcznika źle i niewygodnie się czyta - nawet nie wiemy jakie mają być te interesujące dla nas informacje.
Znajomość chronologii jest absolutnie niewymagana - po prostu gdyby ktoś zechciał umieścić swoją postać w jakimś wydarzeniu historycznym, chciałbym, by oparł się on o chronologię zamieszczoną na tych stronach podręcznika. Znajomość Cormyru to aż rozpusta

Cytat:
Napisał dziobon
A tak z ciekawości - czy to jest przygoda z jakiejś podstawki czy zrodzony z twojej własnej wyobraźni. Jeżeli to drugie to jak udało ci się stworzyć taką ładną mapę?
Przygoda zrodziła się w mej głowie, a mapka została znaleziona w jednym z podręczników i tak mi się spodobała, że zmieniłem trochę wygląd pola bitwy, by pasowała. Chwilowo nie sugerujcie się mapką - na przykład krasnoludy i giganci jeszcze nie przybyli, powinna dawać ona tylko ogólny zarys wyglądu Doliny.

Cytat:
Napisał gem
Też chętnie zagrałbym w tej sesji, ale mam pytanie. Jeśli jest ona związana z walką, to chciałbym wiedzieć jak będzie wyglądać kwestia mechaniki, a dokładnie rzut kośćmi. Kartę postaci prześle dziś lub jutro.
Rzuty będę wykonywał sam, w jednej z internetowych kostnic, i informował Was o nich. Często będę jednak używał zdrowego rozsądku i własnego widzimisię, oraz prawdopodobnych predyspozycji Waszych postaci.
 
__________________
"Uproczywe[sic] niestosowanie się do zaleceń Obsługi"
K.D. jest offline