Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-09-2007, 12:33   #1
Mira
Konto usunięte
 
Reputacja: 1 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
Question Clanbooki, dodatki, edycje

Czas wziąć na ruszt clanbooki i inne dodatki, którymi zasypuje nas osławiony Biały Wilk.

Świat Mroku ma w tej kwestii naprawdę pokaźny dorobek. Starczy spojrzeć na starego Wampira, do którego wydano krocie dodatków i clanbooków. Do tego dochodzą jeszcze wznowienia: 1 edycja, 2 edycja, 3 edycja…

Czy to jest potrzebne?

Jak dla mnie, to tylko mieszanie w głowach graczom oraz powodowanie konfliktów. Obecnie, żeby uniknąć nieporozumień, z góry trzeba zaznaczać, według której edycji się gra, jakie podręczniki dopuszcza, jakie nie… Makabreska!

Czy naprawdę WhiteWolf chce wspomóc graczy czy tylko nabić kasę?

Jak dla mnie, to drugie. Owszem, podręczniki są śliczne i bardzo ładnie wyglądają na półce, ale przecież starczyłoby wypuścić zeszyt z poprawkami do podstawki, clanebooki zebrać w jedno, tak samo szkice przygód…

Może to i dość naiwna wizja, ale osobiście wychodzę z założenia, że RPG ma rozwijać wyobraźnie i inwencję twórczą. Jeśli coś jest niedopowiedziane, mogę to sobie wymyślić. Tylko co z tego, że moja wizja będzie spójna, skoro zaraz jakiś kolekcjoner podręczników wyskoczy mi z zarzutem, że w clanbooku Malkavian to jest opisane na stronie XX i tam jest zupełnie inaczej.

Pfff!
 
__________________
Konto zawieszone.
Mira jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem