Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-09-2007, 13:35   #5
Adr
RPG - Ogólnie
 
Adr's Avatar
 
Reputacja: 1 Adr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputację
Założycielu tematu "slogan" to zupełnie co innego niż "slang". Niżej podaje znaczenie tych dwu różnych słów.

Slogan – ( z gael. sluagh-ghairm - zawołanie bojowe) znany, utarty i oklepany zwrot, który poprzez nadmierne używanie w wypowiedziach publicznych stracił na swoim znaczeniu stając się czystym formalizmem.

Slang (np. "gwara młodzieżowa") czyli bardzo nieformalna, potoczna odmiana języka ogólnego.

Nie wiem na pewno o co chodziło założycielowi tematu. Mam wrażenie, że chodzi o slang, ponieważ wspomina o subkulturach. Dyskusja zeszła jednak na ciekawy (dla mnie) tor. Mam na myśli post Miry, która zwróciła uwagę na naukowy aspekt języka.To prawda ten temat to rzeka, ale jak wiadomo "panta rhei"(wszystko płynie, nic nie stoi w miejscu).

Słowniki slangu istnieją w internecie, wystarczy trochę poszukać.
 
Adr jest offline