Wątek: RPG w Szkole
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-09-2007, 14:25   #2
Redone
Patronaty i PR
 
Redone's Avatar
 
Reputacja: 1 Redone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputację
Na wstępie chciałam powiedzieć, że to co napisałeś jest bardzo ciekawe, a nawet w pewien sposób, jak dla mnie odkrywcze. Nigdy nie podchodziłam do RPG jako do narzędzia dydaktycznego, chociaż kto wie, może mi się to przydać w przyszłości gdyż edukuję się na nauczyciela języku angielskiego. Pozalekcyjne sesje w języku angielskim to coś, co może ciekawie urozmaicić życie nauczyciela i uczniów.

Jeśli chodzi o mnie to RPG poznałam dzięki rodzinie i przez wiele lat grałam tylko z bratem i kuzynami. Pierwszą styczność w grze z innymi erpegowcami miałam dopiero w roku 2000 na mini-konwencie który odbył się w naszym mieście. Niestety odbył się tylko dwa razy i umarł śmiercią... nawet nie weim czy naturalną czy nie. Po prostu więcej nie doszło do spotkania z nieznanych mi przyczyn.

W szkole także nigdy nie spotkałam się z RPG. Widziałam czasem w liceum jak ludzie grali w M:tG ale to przecież nie to samo. Po prostu nie widziałam by ktoś był zainteresowany tym tematem. Dopiero w dwa lata po ukończeniu liceum, okazało się że jednak byli tam gracze i nawet miała w końcu z nimi okazję zagrać. Widać co się odwlecze to nie uciecze.

Czytając twoją wypowiedź przypomniała mi się moja matura. Wykorzystałam swoje hobby na ustnej maturze z języka polskiego dobierając sobie książki z kanonu fantastyki. Wybrałam "Zapomniane bestie z Eldu" i "Achaję". Moja polonistka chciała być w temacie więc również przeczytała te książki. I chociaż użyłam tylko pierwszego tomu Achaji, nauczycielka tak się wciągnęła że przeczytała wszystkie trzy. I dostałam do tematu pytanie, o którym marzyłam: czy mogłabym polecić czytanie fantastyki innym i dlaczego. Przyznam że użyłam pewnych argumentów, które ty wyżej: rozwijanie wyobraźni i poprawianie swojego stylu językowego.

Podsumowując, bardzo podoba mi się to co napisałeś i mam nadzieję, że kiedyś przyda się mi w pracy. RPG to nie tylko piękne hobby, może to być również wspaniałe narzędzie.
 
__________________
Courage doesn't always roar. Sometimes courage is the quiet voice at the end of the day saying, "I will try again tomorrow.” - Mary Anne Radmacher
Redone jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem