Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-09-2007, 13:54   #8
Redone
Patronaty i PR
 
Redone's Avatar
 
Reputacja: 1 Redone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputację
Poproszona przez Adra dodam także parę słów od siebie.

Lata 20 zawsze kojarzyły mi się ze śmiesznymi sukienkami i panami w wytwornych frakach. Papieros zawsze w lufce, włosy idealnie ułożone często z jakimś dodatkiem - tak kojarzyły mi się kobiety tamtych czasów. Ale oczywiście tylko te z wyższych sfer. Nigdy jakoś nie skupiałam się na tych osobach niższego stanu a przecież to oni byli siłą napędową Ameryki.

Przyznam, że mam małe pojęcie o tym jak dokładnie wyglądały lata dwudzieste, chociaż byłam świadoma tego co pisaliście wyżej (czegoś nas uczyli na tej historii USA). Szczególnie ciekawy był dla mnie temat mafii więc poprosiłam wykładowe by powiedział na ten temat coś więcej. Opisał na przykład jakie kary lubiła stosować mafia - zależnie od przewinienia coraz bardziej okrutne. To na pewno ciekawy okres warty głębszego zbadania i bardzo lubię prowadzone wtedy sesje. Czasem się zastanawiam nad zachowaniem mojej postaci, czy jest odpowiednie do tamtych realiów, bo nie tylko MG musi się natrudzić przy takiej sesji, wiele zależy także od tego an ile dobrze gracze orientują się w temacie.

Podoba mi się to co napisał Adr o przynależności. Amerykanie zawsze lubili czuć się przynależni, nie ważne do kogo i gdzie. Oni po prostu jakby chcieli zawsze powiedzieć: ja też tak mogę. Jest to ich ważna cecha o której nie można zapominać odgrywając postać (chyba że wyraźnie postać nie należy do tego kanonu).
 
__________________
Courage doesn't always roar. Sometimes courage is the quiet voice at the end of the day saying, "I will try again tomorrow.” - Mary Anne Radmacher
Redone jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem