Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-05-2011, 16:09   #1
 
vigo's Avatar
 
[cyberpunk/storytelling] Zlecenie

Zlecenie
Dwunastocalowe wiertło zatrzymało się z charakterystycznym gwizdem. Przez chwilę tkwiło w czaszce młodej kobiety, a następnie powoli cofnęło się pozostawiając dziurę nasączoną krwią. Znajdowała się ona dokładnie w centralnej części kości czołowej. Stróżka cieknącego z niej czerwonego płynu podzieliła twarz na dwie części. Oko prawej strony zaszło mgłą oraz łzami. Lewe natomiast wirowało nienaturalnie dookoła swej osi emitując mechaniczne dźwięki.
- O kurwa! - wykrztusił z siebie właściciel wiertła podnosząc się z nad ofiary.
Jego ciało okrywał długi, brązowy płaszcz z powbijanymi na ramionach metalowymi ćwiekami. Spodnie miał skórzane i idealnie przylegające do ciała. Nosił ciężkie, czarne buty, które pokryte były krwistymi plamkami. W prawej dłoni trzymał ogromny dymiący przedmiot przypominający wiertarkę.
- Zaraz eksploduje! - wrzasnął roztrzaskując podeszwą głowę zabitej przed chwilą kobiety.
Dziesięć sekund później nastąpił wybuch. Kawałki mechanicznego i organicznego ciała rozprysły się po okolicy. Czarnoskóry mężczyzna o bujnej brodzie na widok powstałego po wybuchu krateru zmrużył brwi i zagwizdał.
- Twarda była z niej sztuka - powiedział do siebie wycierając szmatką zakrwawione buty. Następnie pozbierał części uśmierconego cyborga, wsadził je do szarego worka i ruszył w stronę najbliższej Fabryki.
- Oto twoje 120 chipów - powiedział dockman oglądając mechaniczne szczątki. Z wyglądu przypominał tłok silnika dwusuwowego. Jego wyłupiaste oczy i pełne usta zapuszkowane były w metalowym kanistrze, z którego odchodziły dwa metalowe ręce.
- Spike! Jesteś jednym z naszych najlepszych ludzi. Mamy zlecenie na dużą robotę. Grupa łowców będzie musiała wyśledzić i unicestwić kilka osobistości, które podpadły Fabryce. Nagrodą jest wstęp do Zalemu.
Mężczyzna otworzył usta ze zdziwienia, po czym wbił wzrok w unoszące się na ziemią miasto.


- Nikt jeszcze z Miasta Złomu nie trafił do Zalemu. Gdzie jest haczyk? - zapytał - Poza tym pracuję sam - dodał i skierował się w stronę wyjścia.
- Jak sobie chcesz? W takim razie zwrócę się do Zapana.
Ostatnie słowo mechanicznego pracownika Fabryki zagotowało krew w żyłach Spike'a. Stanął sztywno przed głównymi drzwiami zaciskając pięści.
- Zapan to gnida i jebany tchórz! - krzyknął, lecz po chwili uspokoił się i powiedział:
- Dobra. Zbiorę kilku łowców i podejmiemy się tego zlecenia.

===============================================

Miasto Złomu, największe skupisko cywilizacji. Zamieszkują je ludzie oraz cyborgi. Cyborgiem zwie się ludzi z mechanicznymi przeróbkami, jednakże o nienaruszonym mózgu. Głównym sportem jest brutalny Motorball, który polega na dostarczeniu do mety piłki. Wśród zawodników panuje jedna zasada: BRAK ZASAD. Wszystkie chwyty dozwolone.


Nad Miastem Złomu unosi się Zalem. Ogromne, podniebne miasto, z którego śmieci i odpady wyrzucane są wprost na Miasto Złomu. Zalem zamieszkują bogaci, wpływowi i "lepsi" ludzie, którzy kontrolują sytuację w obu metropoliach. Jedzenie i niezbędne do przeżycia surowce dostarczane są ogromnymi rurami z ziemi do Zalemu. Odpowiedzialne za to są Fabryki. Do nich należy także utrzymanie porządku w mieście. Do tego celu wykorzystują zarejestrowanych łowców, którzy za drobną opłatą przyjmują przeróżne zlecenia; głównie uśmiercenie przestępcy.

===============================================

Witajcie! Chciałbym zaprosić was do wspólnej sesji, która obsadzona będzie w świecie stworzonym przez Yukito Kishiro; autora świetnej mangi Battle Angel Alita.
Ci, którzy mieli okazję zaznajomić się z wydaną w Polsce 9 tomową serią wiedzą, czego się spodziewać. Z dalszymi losami Ality można zapoznać się z ciągle wydawanej mangi Last Order.
W mojej sesji nie wymagam znajomości mangi. Będzie to cyberpunkowe storytelling, gdzie wcielimy się w łowców wykonujących zadanie dla Fabryki. Będziemy uczestnikami krwawych polowań, zapoznamy się z brutalnym Motorballem, poznamy znane z mangi postaci, odwiedzimy Zalem i odkryjemy kilka związanych z nim tajemnic.

Poszukuję od 3 do 6 graczy, którzy zadeklarują cotygodniowe posty. Oczywiście ich częstotliwość będzie zależeć przede wszystkim od was. Im szybciej będziecie odpowiadać, tym szybciej akcja będzie się toczyć. Proszę o posty pisane poprawną polszczyzną (oczywiście w miarę możliwości). Imiona postaci piszemy wytłuszczonym drugiem, myśli w cudzysłowie, a cytaty kursywą. Na karty postaci czekam do końca maja (między 18 a 30 jestem na urlopie, więc będę niedostępny). Macie więc mnóstwo czasu na dopieszczenie opisu swoich łowców. Karty przysyłajcie w formacie .doc, .odt na adres: mr_vigo@o2.pl.

Jak powinna wyglądać karta? Otóż:

Imię, Nazwisko lub nick:
Wiek:
Wygląd: (proszę uwzględnić przeróbki, jeśli postać je posiada)
Broń:
Cechy charakteru: (dwie pozytywne i dwie negatywne)
Historia postaci: (Tutaj macie pole do popisu. Z tego opisu chcę się dowiedzieć, jak najwięcej o postaci; np. cel życiowy, dlaczego została łowcą, itp.)

Proszę też o podesłanie wraz z kartą avatara, przedstawiającego podobiznę postaci.


UWAGA! Sesja nie będzie oparta na podręczniku do gry fabularnej Cyberpunk. Będzie to storytelling w klimacie cyberpunk - nurtu literackiego sci-fi.


REKRUTACJA PRZEDŁUŻONA DO 7 CZERWCA
 
__________________
"A kiedy się chimery zlatują mój drogi,
to wtedy człowiek powoli na serce umiera"

Ostatnio edytowane przez vigo : 02-06-2011 o 16:01.
vigo jest offline  
Stary 05-05-2011, 16:40   #2
 
Zekhinta's Avatar
 
Ach, Motorball!

Ale i łowcą będzie fajnie zagrać. W każdym bądź razie - zgłaszam się
 
__________________
"To, jak traktujesz koty, decyduje o twoim miejscu w niebie." - Robert A. Heinlein
Zekhinta jest offline  
Stary 05-05-2011, 19:00   #3
 
Sierak's Avatar
 
Cyberpunk, kocham Cię! Jak najbardziej się zgłaszam, po weekendzie powinieneś dostać KP (preferujesz dłuższe/krótsze?).
 
__________________
- Alas, that won't be POSSIBLE. My father is DEAD.
- Oh... Sorry about that...
- I killed HIM :3!
Sierak jest offline  
Stary 05-05-2011, 19:07   #4
 
vigo's Avatar
 
Preferuję ciekawe i przemyślane KP. Odrzucę też karty, których treść zamknie się w kilku zdaniach. W historii postaci poproszę o próbkę waszych umiejętności.
 
__________________
"A kiedy się chimery zlatują mój drogi,
to wtedy człowiek powoli na serce umiera"
vigo jest offline  
Stary 05-05-2011, 22:47   #5
 
Zekhinta's Avatar
 
Tak siedzę i myślę nad postacią i pojawiło się w mojej głowie kilka pytań...

1. Jak bardzo może być zcybernizowana postać? Wszczepy, protezy czy klasyczny cyborg, jaki był w "Gunnmie"?

2. Na ile dopuszczasz różne cacuszka, które pojawiły się w mandze? Nie mówię tu np o ciele berserkera, grind cutterze czy mashine kratz (chociaż te dwa ostatnie są przydatne w życiu ) ale np stal damaceńska?

3. Jak zapatrujesz się na panzerkunst?

4. Wychodzimy poza Miasto Złomu? I od razu - czy postać musi z niego pochodzić?

No, to chyba tyle... jeśli coś mi jeszcze strzeli do głowy, to napiszę
 
__________________
"To, jak traktujesz koty, decyduje o twoim miejscu w niebie." - Robert A. Heinlein
Zekhinta jest offline  
Stary 05-05-2011, 23:54   #6
 
vigo's Avatar
 
Już odpowiadam na twoje pytania:

1) W "Battle Angel Alita" (w Japonii znana jako "Gunnm") znajdziesz multum przeróbek, protez, wszczepów. Dlatego też postać może być zcybernetyzowana wedle uznania i wyobraźni gracza. Oczywiście proszę o umiar, gdyż gra z całą grupa kilkumetrowych cyborgów z grin cutterami nie będzie miała sensu.

2) Dopuszczam wszystkie zabawki, jakie przyjdą wam do głowy. Mogą być także te z mangi. I tu znów proszę o umiar. Nie chcę mieć w drużynie cyborga o ciele berserkera, znającego marsjańską sztukę walki panzerkunst oraz posiadającego grin cuttera i dzierżącego ostrze z dalmaceńskiej stali :P

3) Panzerkunst? Jak najbardziej, ale musisz wyjaśnić skąd postać zna tę sztukę walki.

4) Postać może pochodzić z poza miasta Złomu.

Dla tych, którzy nie znają mangi. Niech was nie przerażają powyższe nazwy. Nie musicie ich znać. Jeśli interesuje was sesja i chcecie grać cyborgiem, to sami wymyślcie jakieś ciekawe przeróbki i nazwy do swoich broni, czy sztuk walki. Najbardziej liczy się wasza wyobraźnia!
 
__________________
"A kiedy się chimery zlatują mój drogi,
to wtedy człowiek powoli na serce umiera"
vigo jest offline  
Stary 05-05-2011, 23:58   #7
 
Zekhinta's Avatar
 
Okey, dzięki za odpowiedzi

W związku z tym stworzę postać pamiętając o Twoich wytycznych a jeśli się okaże, że z czymś przesadziłam, to ją po prostu utemperuje.
 
__________________
"To, jak traktujesz koty, decyduje o twoim miejscu w niebie." - Robert A. Heinlein
Zekhinta jest offline  
Stary 06-05-2011, 07:26   #8
 
Sierak's Avatar
 
<udaje, że zrozumiał cokolwiek> To rozumiem, że czytanie podręcznika do Cyberpunka 2.0 (taka wersja była chyba najnowsza) mogę sobie odpuścić i zamiast brać wszczepy stamtąd, wymyślać swoje?
 
__________________
- Alas, that won't be POSSIBLE. My father is DEAD.
- Oh... Sorry about that...
- I killed HIM :3!
Sierak jest offline  
Stary 06-05-2011, 09:05   #9
 
vigo's Avatar
 
Nie czytaj podręcznika, gdyż sesja bazować będzie na wyobraźni i mandze Battle Angel Alita. Zapoznaj się z mangą , jeśli masz czas. Sesja jest w klimacie cyberpunk. Cyberpunk, jako nurt literacki, a nie jako podręcznik gry fabularnej.
 
__________________
"A kiedy się chimery zlatują mój drogi,
to wtedy człowiek powoli na serce umiera"

Ostatnio edytowane przez vigo : 06-05-2011 o 09:16.
vigo jest offline  
Stary 06-05-2011, 10:37   #10
 
Sierak's Avatar
 
Okej, koncept jakiś już mam, ale siadam do mangi ogarnąć o co chodzi w tym wszystkim :3.
 
__________________
- Alas, that won't be POSSIBLE. My father is DEAD.
- Oh... Sorry about that...
- I killed HIM :3!
Sierak jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:26.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168