Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy Oznacz fora jako przeczytane

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16-05-2011, 20:57   #1
 
JohnyTRS's Avatar
 
Arrow [GTA/sesja detektywistyczna/ Thriller] Powrót do Great City - REAKTYWACJA


Reaktywacja


Cytat:
"Miasto założone przez generała Jasona Wilburna w 1868 roku nad rzeką Great, prawa miejskie uzyskało prawie 30 lat później. W 1916 powstały plany budowy metra, lecz do realizacji tego pomysłu trzeba było poczekać jeszcze z 10 lat, kiedy otwarto linię 1 pod Śródmieściem. Teraz miasto jest obsługiwanych przez 9 linii metra po obu stronach rzeki, w tym 3 łączą oba brzegi, dwie pokonuj rzekę mostami (torowisko znajduje się pod jezdnią dla samochodów, a najnowsza (nr 9) pokonuje rzekę w tunelu ułożonym na dnie. Na początku XX wieku otwarto też pierwszą linię tramwajową. Obecnie tramwaj jeździ tylko na jednej, turystycznej trasie na lewym brzegu. Likwidacja tramwaju przypadła na lata 90’. W1931 roku doszło tutaj do jednej z najgłośniejszych strzelanin w kraju, 6 kwietnia zginęło 6 agentów biura federalnego oraz 15 członków mafii w potyczce koło 5 Alei, przy moście koło ratusza. – czytał Bully, nie zwracając uwagi na niektóre zdania - Dziś w tym miejscu stoi pomnik ku czci ofiar."
Tak… - Phillip uśmiechnął się pod nosem - pomnik ku czci poległych policjantów.
"8 lat później rozpoczęto budować lotnisko, najpierw jako wyłącznie wojskowe, pod koniec lat 40’ otwarto je także dla ruchu pasażerskiego. Obecnie lotnisko obsługuje krajowe połączenia ze wszelkich zakątków kraju + jedno zagraniczne z Montrealu. Od 1892 Great City ma połączenie kolejowe z Detroit oraz z Houston, a obecny dworzec kolejowy powstał w 1920 roku i istnieje do dziś jako Great City Central Station, lecz wśród mieszkańców funkcjonuje skrócona wersja Great Central. Po II wojnie światowej historia miasta jest nudna jak flaki z olejem, jedyną większą zmianą było wyburzenie wielu budynków na zachód od River Park i wybudowanie nowej dzielnicy, tzw. Financial. Wyburzenie starych budynków wywołało znacznej wielkości zamieszki, podsycane dodatkowo wojną w Wietnamie oraz ruchem hippisowskim, które aktywnie włączył się do manifestacji. Manifestacja w pewnym momencie przerodziła się w zamieszki, musiała interweniować prawie cała policja miejska (GCPD)."
Ale w ulotce nie było wszystkiego, nikt nie informował obcych, że miasto przeżywa kryzys. Kilka lat temu producent limuzyn Limo Company zamknął jedną ze swoich wytwórni, trafiło na tą w Great City. Mimo iż miasto było bezpieczne, był tutaj znaczny odsetek zabójstw, głównie w Candem, zachodniej dzielnicy miasta, zamieszkiwanej głównie przez czarnoskórych. Woda w rzece nie jest zbyt czysta, od kiedy 2002 roku firma chemiczna zatopiła na północ od miasta 154 beczki odpadów chemicznych, które w wyniku nieszczelności kilku beczek porządnie zatruły wodę. Pomimo upływu ośmiu lat woda nadal jest skażona, głównie na dnie. Z pozoru czysta, niebieska, przy dnie jest mętna i brązowa, jak zawiesina. I do tego jeszcze gangi miasta – Włoska mafia na lewobrzeżu i azjatycka Triada na prawobrzeżu. Każdy trzymał się swojej strony rzeki, ale dość wiele osób wiedziało, że trwa między nimi Czarna Zimna Wojna – ciągła rywalizacja oraz napięcie.

Ciekawe czy tak samo jest teraz - pomyśłał. Wiedział, że ostatnio odbyły się wybory i miasto ma nowego burmistrza, ale nie wiedział kogo.
....
Nikogo nie obchodzi jeden z najwyższych wskaźników przestępczości z dużych miast USA, wszechobecna mafia, która nawet od marnej budki z hot-dogiem w parku pobiera haracz, czarni nienawidzący białych, włosi nienawidzący czarnych i żółci nienawidzący ich wszystkich razem wziętych.

...
Triada zaatakowała, najpewniej niedługo do nas dotrze. 3 godziny temu zastrzelili starego Danziga.
...
Skąd to wiesz?- zaczął szef.
- Od Malcolma, miał sprawę na tym osiedlu na południe od Levington. Mówił że cała ulica przy której mieszkał Danzig była zablokowana przez policję i karetkę. Więc Malcolm zawrócił, miał bagażnik pełen różnych fantów i kiedy zawracał to widział jak z domu sanitariusze wynoszą podłużny, czarny worek.
-Może to jego żona?
-Raczej nie, Malcolm wspominał, że po tym jak załadowali zwłoki w dzwiach domu ukazała się rycząca kobieta...
...
-„Przepraszamy za przerwanie i nadajemy najnowszy komunikat: 5 minut temu w Parku miejskim doszło do strzelaniny. Zginęło trzech przestępców a jeden z przypadkowych przechodniów został odwieziony do szpitaly. Jego stan został określony jako ciężki. Wygląda to na porachunki pomiędzy Triadą a Rosjanami, którzy są aktywni w okolicy. Relację z miejsca zdarzenia przedsta…” – taksówkarz wyłączył radio.
-Co się w tym mieście porobiło, żeby na ulicy trwała wojna. Wszystko przez tych przeklętych Rosjan i jakiegoś Cionga z ... Triady….
-Ruski w Great City? – Phillip można powiedzieć był zaszokowany tą informacją.
- Ano tak, przybyli z tego całego Liberty. Ale z tymi wszystkimi mafiami i gangami to sprawa się spaprała ponad rok temu. Wiesz o tym?
-Nie.
-No to słuchaj. Ponad rok temu we włoskiej mafii władzę przejął nowy szef, syn starego Bolzano, który do dzisiaj dogorywa w szpitalu. Ale mniejsza o to. No i kiedy objął władzę, to tydzień później jakiś dziennikarz odkrył że nowy szefuncio jest pedałem. Kiedy to wypłynęło, wszyscy w rodzinie się od niego odwrócili, a cała włoska mafia się rozpadła, na kilka niezależnych organizacji. Więc teraz mamy: Włochów z Małej Italii, Włochów z Hepburn , dodatkowo wyodrębnili się Polacy, którzy teraz rządzą w Levington. Do tego dochodzi jeszcze z tuzin innych szumowin z byłej mafii oraz te watahy czarnuchów, co kiedyś siedziały cicho i demolowały tylko w swoim Candem, a teraz… mamy tutaj takie małe Los Santos. Paranoja po prostu. Wracając do Rosjan to wtarabanili się oni pół roku temu prostu w terytorium Trady i nieźle narozrabiali, przez co Triada utrzymuje się na północy i południu, a środek kontrolują Ruskie. Ogólnie „przestępcza sytuacja” tego miasta wygląda jak worek łajna z Kentucky.
...
-W takim proszę się nie zdziwić, że przejedzie koła pana jakiś Rusek w Comecie. Ale nie jakimś takim zwykłym, ale złotym. Złotym! Ja nie wiem co Ci Rosjanie widzą w tym złocie. I tatuażach. O tak, te ich tatuaże na całym ciele, podobnie jak u Żółtków, Chińczyków, Wietnamczyków i Japończyków. Ja o żadnej Jakuzie w mieście nie słyszałem, ale jakby była to bym się nie zdziwił. Takiego Sajgonu tutaj jeszcze nie było - Taksówkarz najwyraźniej się rozgadał.
Po chwili przyjechały dwa radiowozy oraz dwie lawety, które zabrały rozbitego Rumpo oraz Admirala. Krnąbrnych kierowców wpakowano do radiowozów, jeden z nich dostał jeszcze pałą po łbie, bo stawiał opór.
...
Wygląda na wóz tajniaków. Nawet jeśli to psy, to pewnie nic mi nie powiedzą skoro nie działają oficjalnie, więc nie ma sensu pytanie się gości z tego wozu o cokolwiek.

...
Pub "7", 20:53

Radiowóz stanął przed wejściem. Wysiadł z niego nienaturalnie chudy policjant i wszedł przez stare, mocno zużyte drzwi do wnętrza lokalu. Pub wyglądał standardowo: Długa lada ze stołkami oraz 3 stoliki. Za kontuarem podstarzała barmanka polewała zgromadzonym gościom. Policjant usiadł na jedynym wolnym stołku i nic nie zamówił.
-Mam nadzieję, że się dogadamy – młody mężczyzna w dresie z kapturem na głowie zwrócił się do policjanta
-Ja także mam taką nadzieję – odpowiedział policjant.
Spotykali się już wiele razy, ale stare nawyki pozostały.
Tyle wystarczy? – mężczyzna podsunął mężczyźnie ciemnożółtą kopertę .
Policjant powoli przysunął kopertę do siebie i zajrzał do środka. W myślach przeliczył ile otrzymał.
-Wystarczy – odpowiedział po chwili – Czego chcesz?
-To zrobili Rosjanie, zapamiętaj, Rosjanie. Danziga zabili Rosjanie...
I wyszedł, zaraz po nim policjant, chowając kopertę w kieszeni spodni…
...
Myślałem że będzie wyższy – powiedział jeden z policjantów. Drugi się zaśmiał, kiedy wkładali nieprzytomnego Bully’ego do radiowozu. Samantha Brons stała przy swoim samochodzie
-Jedziemy na komendę – chcę go przesłuchać. Od razu, więc sorry, nie zajedziecie do knajpy.
Policjantom zrzedła mina, ale nie protestowali.
-Mieliśmy ją śledzić, a nie wykonywać za nią brudną robotę – powiedział po cichu policjant do drugiego.
W końcu go zapakowali i ruszyli. Z zaułka wyjechał Sanchez i pojechał na północ w stronę włoskiej dzielnicy.

...
Poranną ciszę skończyło pukanie do drzwi. Jenny Danzig, matka Phila otworzyła drzwi. Stał w nich inny boj hotelowy. Na krześle obok nie było policjanta.
-Słucham?
-Pracownik banku zostawił to w recepcji. Prosił żeby to pani przekazać – w rękach trzymał średniej wielkości bombonierkę.
-Dziękuję – i zamknęła drzwi. Bombonierkę położyła na stoliku przed Philipem.
-Chociaż oni mają dobre serce – w jej oczach ponownie pojawiły się łzy- bo twoja ciotka Margaret nawet nie zadzwoni… - nie zdążyła dokończyć.

W bombonierce nie było czekoladek. Siła eksplozji ładunku wybuchowego umieszczonego w pudełku po czekoladkach była na tyle silna, żeby zabić matkę i syna. To był moment. Szklany blat stolika zamienił się w kupę tłuczonego szkła, żyrandol mało co nie spadł na pobojowisko. Philip siedział nadal na krześle z głową odrzuconą do tyłu. Oczy miał szeroko otwarte, z ust ciekła mu krew. Już nie oddychał, podobnie jak jego matka, leżąca na wznak na dywanie. Oboje byli pokrwawieni. Lecz to nie odłamki ich zabiły, lecz sama eksplozja.

Do pokoju wpadł boj hotelowy. Zamarł, widząc gości w tym pokoju i po chwili rzucił się do telefonu:
-Dzwoń po karetkę i policję…

Pub „7”, 16:34
O tej porze w pubie było prawie pusto. Przy jednym ze stolików siedział policjant, przed nim stała do połowy opróżniona filiżanka kawy. Po chwili do lokalu wszedł mężczyzna z kapturem zasłaniającym twarz. Przysiadł się do policjanta i w chwili gdy barman nie patrzył wręczył mu kopertę. Policjant jest nie otwierał, była grubsza niż wczoraj wieczorem.
-To byli Rosjanie … Jenny i Philipa Danzigów zabili Rosjanie – mężczyzna w kapturze wyszedł. Policjant schował kopertę i spokojnie dopił kawę. Dopiero wtedy wyszedł.
Przecznicę dalej mężczyzna zrzucił kaptur, był to azjata o żółtawej cerze. Przy ulicy stała niebieska Blista Compact z naklejonym czarno- pomarańczowym Lonem – chińskim smokiem. Po chwili pojazd odjechał w kierunku chińskiej dzielnicy…
<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><> <><><><><>

Witam. Już od kilku dni nosiłem się z zamiarem z reaktywacją sesji GTA Powrót do Great City.

http://lastinn.info/archiwum-sesji-i...reat-city.html

Sesja zaczęła się mniej więcej rok temu, trwała do sierpnia, czyli mniej więcej pół roku. Sesja zakończyła się nagłym zniknięciem gracza, który przestał pisać, a także odpowiadać na słane wiadomości. Jako że była to sesja solowa, dostosowana pod niego, straciłem ochotę wprowadzać nowych graczy w istniejącą sytuację. Po padzie serwera forum, wkleiłem wszystko w jeden post, a także dopisałem zakończenie, także epizod P. Danziga, choć krótki, skończył się w wybuchowym stylu.

Kogo potrzebuję?
Graczy, którzy wceilą się w postaci z półświatkowych sfer miasta i nie tylko. Złodziej samochodów? Proszę bardzo. Reporter lokalnej gazety, szukający sensacji? Droga wolna. Nawet dla świerzaka z akademii policyjnej będzie miejsce.

Czego wymagam?
Wymagam od graczy 1 posty na tydzień, gotowości do grania w klimatach sensacyjno - detektywistystycznych z elementami thrilleru. W sesji nie będzie bitwy na pałki pomiędzy dwoma gangami młokosów, tutaj jest małe piekło. Co do długości postów: Nie toleruję krótkich, kilkuzdaniowych postów. To nie będzie sesja jednolinijkowa. Ale spokojnie, nie wymagam kilkustronicowych esejów etc. Powiedzmy szczerze: Mniej więcej pół strony A4 mnie w pełni usatysfakcjonuje.

Mechanika
Sesja będzie miała charakter storyteilingu, bez narzuconej z góry mechaniki (Jedynie w przypadku trudnych sytuacji, które mogą wyjść na nieobiektywne, np. konflikt pomiędzy graczami, wykonam rzut.

Wzór karty postaci: (wysłane na PW)
1. Dane osobowe + Avatar
2. Wygląd
3. Historia postaci *
4. Charakter postaci*
5. Wypisz swoje 3 mocne umiejętności i trzy słabe (np. wysportowany,...,...., źle prowadzi samochód)
6. Znajomości i powiązania (nie obowiązkowe, ale przydatne)
7. Wyposażenie.
* Punkty 3 i 4 moga zostać połączone w jedno. Historia postaci nie musi być długa, wystarczy jak będzie tłumaczyć wasze znajomości i powiązania. Nie interesuje mnnie, w jakich latach chodziliście do szkoły, lepsze będą informacje np. z ostatniego roku, co robi etc.

PS. 1: Nie przewiduję w sesji pornografii i scen rodem z "Piły", dlatego brak znaczka +18.
PS. 2: Poprowadzę nawet dla jednego gracza!

Poniżej zamieszczam plan miasta, stworzony do sesji. Nie jest to plan ostateczny, jeżeli będą chętni, zostanie on jeszcze "opracowany".

 
__________________
Życie społeczne to sztuka
wbijania innym noży w plecy
i udawania
że własne plecy ma się czyste
JohnyTRS jest offline  
Stary 16-05-2011, 22:50   #2
 
Makotto's Avatar
 
Hm... Ja pewnie będę chętny, o ile znajdą się inni gracze.
 
__________________
Hello.
My name is Inigo Montoya.
You killed my father.
Prepare to die...
Makotto jest offline  
Stary 16-05-2011, 23:02   #3
 
JohnyTRS's Avatar
 
Czym ta niepewność jest spowodowana?
-Niechecią do sesji solowych?
-Niechecią do marnowania czasu (KP jest gotowe, a sesja jednak nie ruszyła)?
 
__________________
Życie społeczne to sztuka
wbijania innym noży w plecy
i udawania
że własne plecy ma się czyste

Ostatnio edytowane przez JohnyTRS : 16-05-2011 o 23:06.
JohnyTRS jest offline  
Stary 17-05-2011, 00:54   #4
 
Makotto's Avatar
 
Lubię grać z innymi... I cóż, przyznam się, nie mam czasu przeczytać poprzedniej wersji sesji i nie wiem czy sam dam radę sprostać wyzwaniu, jeśli zaczną się odniesienia do niej. ^^ Ale jeśli ta sesja będzie że się tak wyrażę "zrobiona na świeżo", z nowym wprowadzeniem, to może zgłoszę się na solówkę.
 
__________________
Hello.
My name is Inigo Montoya.
You killed my father.
Prepare to die...
Makotto jest offline  
Stary 17-05-2011, 16:29   #5
 
Darnox's Avatar
 
Ja się zgłaszam. KP w drodze
 
Darnox jest offline  
Stary 17-05-2011, 19:55   #6
 
JohnyTRS's Avatar
 
Obecnie sesja będzie kontynuacją poprzedniej. Zostanie wyciągnięta z archiwum, z tym samym mafijnym szambem. Nowe będą tylko wątki waszych postaci wplątane w sytuację.

Cytaty w rekrutacji pochodzą właśnie z tej właśnie sesji.

EDIT:

zamieszczam printscreen z modernizacji miasta - widok na Downtown:

 
__________________
Życie społeczne to sztuka
wbijania innym noży w plecy
i udawania
że własne plecy ma się czyste

Ostatnio edytowane przez JohnyTRS : 17-05-2011 o 20:53.
JohnyTRS jest offline  
Stary 19-05-2011, 20:47   #7
 
Makotto's Avatar
 
Fajno, ale co to za skróty XD I kiedy start? Może w piątkowy wieczór? ^ ^
 
__________________
Hello.
My name is Inigo Montoya.
You killed my father.
Prepare to die...
Makotto jest offline  
Stary 19-05-2011, 23:19   #8
 
JohnyTRS's Avatar
 
Jak pisałem na GG - sesja startuje w weekend. Być może to bedzie już jutro.

Do graczy, którzy zgłosili się do sesji
Makotto - Kartę otrzymałem.
Darnox - Nie otrzymałem karty.

Co do skrótów, to wyjaśnię je w komentarzach do sesji, kiedy cała mapa będzie gotowa.
 
__________________
Życie społeczne to sztuka
wbijania innym noży w plecy
i udawania
że własne plecy ma się czyste
JohnyTRS jest offline  
Stary 09-06-2011, 18:49   #9
 
DzikiBonzo's Avatar
 
Witam. Czy byłaby jeszcze jakaś możliwość dołączenia do sesji? Jeśli tak to byłbym chętny
 
DzikiBonzo jest offline  
Stary 24-06-2011, 23:07   #10
 
JohnyTRS's Avatar
 
Rekrutację można już spokojnie przenieśc do archiwum.

Z góry dziękuję.
 
__________________
Życie społeczne to sztuka
wbijania innym noży w plecy
i udawania
że własne plecy ma się czyste
JohnyTRS jest offline  
 


Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:42.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168