Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30-05-2011, 14:46   #1
 
QuartZ's Avatar
 
[Dramat/Storytelling] Pozytywka

POZYTYWKA

Gazety pełne były wiadomości o wielkim wydarzeniu. Geniusz naszych czasów, cudowny twórca najpiękniejszych symfonii, rekwiem, a nawet operetek odwiedził nasze miasto. Ralph Ceddrick Hepner, gdziekolwiek by się nie pojawił wzbudzał niemałą sensację.

Były to wczorajsze gazety.
W jednej nawet zamieszczono obszerny wywiad ujawniający bardziej ludzką stronę geniusza, hobbystę ukrytego pod wytwornym strojem noszonym podczas występów, rzemieślniczy fartuch i szkiełko powiększające równie często zakładane na występy, chociaż wcale nie publiczne.

(...)
- Jest Pan nazywany jednym z geniuszy naszych czasów. Komponuje Pan, tworzy całe widowiska, ale oprócz przelewania na papier kompozycji pracuje Pan też nad mniejszymi projektami. Czy w życiu kompozytora i performera jest miejsce na niemal zegarmistrzowską pracę z grającymi pudełeczkami?
- NUTY ... Wszędzie tylko nuty. Sam fakt istnienia pozytywek kręci się wokół nut i wszystko co w pozytywkach się kręci, kręci się także wokół nich. Tak na prawdę nie ma wielkiej różnicy, czy zapisuję swoje utwory na papierze, czy też wyryte w malutkim metalowym walcu obracającym się w mechanizmie. To kwestia precyzji, dbałości o szczegóły i pewnej ręki. Wielu kompozytorów ma talent, wyczucie i pieczołowitość potrzebną do zestawienia pięknych melodii, ale brakuje im zdolności manualnych, prawdopodobnie wielu innych również konstruowałoby te cudowne urządzenia, gdyby tylko potrafili.
- Czego zatem wymaga taki sposób komponowania? Czego potrzebuje twórca, czy też, co powinien zrobić twórca, by stworzyć pudełeczko, które po otwarciu zagra koncert równie urzekający, jak zagrany przez orkiestrę na scenie? Jest w tym jakiś sekret?
- Czasem w trybiki wkręca się też i wplątuje dusza konstruktora, bo nie bez powodu mówi się, że pozytywkę stworzyć można tylko "wkładając w pracę całego siebie". Może to jedynie kwestia skupienia się na pracy tak, że nie widzi się poza nią niczego więcej, a może to coś więcej. Sam tworząc potrafię godzinami składać te maleńkie elementy tracąc poczucie czasu, jakbym niemal znikał z tego świata.
(...)


Dziennikarka podpisana pseudonimem jako "Betty B." była dobra. Potrafiła wyłuskać z człowieka wypowiedzi, na które czasem sam by nawet nie wpadł. Potrafiła zauważyć ukryte treści i nakierować rozmówcę na wyartykułowanie nie tylko myśli, ale i uczuć, stanu ducha.


Dzisiejsza prasa też dudniła od wielkich wydarzeń. Dramatycznych, wielkich wydarzeń. Tytuły na pierwszych stronach gazet nie pozostawiały niczego wyobraźni, a przegląd prasy po nagłówkach mógł opowiedzieć niemal całą historię.

"Wielki kompozytor postrzelony!", "Czy geniusz wyjdzie ze śpiączki?", "Świat muzyki na krawędzi. Kto mógłby zastąpić mistrza?"

To były pierwsze strony. Muzyk potrzebował nowej wątroby, a lekarze do teraz walczyli z krwotokami wewnętrznymi. Kilka, może kilkanaście dni sztucznie podtrzymywanego życia to jedyne, co mogli mu zafundować bez dawcy i specjalistycznego sprzętu. O ile gwiazda najprawdopodobniej dzięki własnej sławie dawcę znajdzie bez problemu, tak sprzęt był zupełnie innym problemem. Sprowadzenie go zza granicy wymagało ogromnych nakładów, koszt transportu, zabezpieczenia i wynajęcie techników zdolnych zamontować do w przeciągu godzin na oddziale chirurgicznym mógł sięgnąć, jak donosiła prasa, nawet kilku milionów dolarów.

Kilka stron dalej można było jednak znaleźć informacje o wiele spokojniejsze. Fundacja imienia Ralpha Ceddricka Hepnera organizowała aukcję precjozów. Na sprzedaż wystawiono rękopisy, nagrania z autorskimi komentarzami i ... kilka pozytywek. Prawdziwa gratka dla kolekcjonerów i prawdziwych miłośników dobrej muzyki.

__________________________________________________ _____


No to zaczynamy rekrutację.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, czy też może raczej złożyć proste oświadczenie:

Kiepski ze mnie gracz. Tak na prawdę ilekroć nie przyłączyłbym się do jakiejś sesji mam problemy z terminami, czasem pomijam kolejki, a czasem po prostu pakuję się w sytuacje (poza sesją), przez które przez długi czas nie mam czasu, albo ochoty na pisanie. Stąd też decyzja, by terminy wyznaczać sobie samemu i odpowiadać jedynie przed samym sobą, natomiast ludzi do gry dobrać cierpliwych i wyrozumiałych. Jak więc łatwo się domyśleć sesja będzie nieregularna, jednak zapewniam, że jak już pojawi się wpis, to będzie on trzymać poziom i postaram się raczej podciągać go w górę, niż iść na łatwiznę.

Koniec oświadczenia

A teraz kilka technicznych i organizacyjnych spraw odnośnie postaci i przebiegu sesji jako takiej. Zacznijmy od podstaw:

- Potrzebuję 3 do 5 osób do gry.
Przy odrobinie szczęścia załapie się więcej, jednak nie chciałbym przesadzać z ilością, bo im nas mniej tym więcej uwagi można każdej postaci poświęcić.

- Czas jednego ruchu (tury/kolejki) od tygodnia do miesiąca.
Wolę nie określać tego precyzyjniej jako np. 4 czy 11 dni. Po prostu uznajmy, że powolutku. Oczywiście można zawsze w komentarzach ustalić, że robimy "hop do przodu" i po 3 dniach znów pojawia się post, ale tego już wolę nie obiecywać.

- Czysty storytelling.
Praktycznie nie ma żadnej mechaniki, nie ma żadnych rzutów, ani innych konkretnych zabiegów technicznych. W wyjątkowych sytuacjach konieczna informacja pojawi się w komentarzach, że np. rzucamy w wirtualnej kostnicy.

Postacie, karty postaci.

Tworzymy postacie, które w jakiś sposób weszły w posiadanie jednej z pozytywek. Może to być kolekcjoner i snob ze świetną znajomością tematu, policjant/detektyw zatrzymujący jedną pozytywkę jako "dowód rzeczowy" (tylko maksymalnie jedna osoba, kto pierwszy krzyknie ten bierze postać :P), może to być fan wydający wszystkie oszczędności na jedno z pudełeczek, albo złodziej okradający kogoś z wygrywających aukcję, czy ktoś obdarowany wyjątkowo drogim prezentem. Każda postać powinna jednak mieć jakąś historię, jakieś tło związane w taki czy inny sposób z muzyką i nie mówię tutaj o sytuacjach typu "chodzi na koncerty i codziennie słucha radia w samochodzie" - takie coś jest zdecydowanie zbyt małym kontaktem z muzyką.

Konkrety, co wysyłamy NA PW do mnie:
- Imię, nazwisko.
- Wiek, płeć i inne czysto "techniczne".
- Ogólnie pojęta "klasa i pozycja społeczna" (zawód, pochodzenie, może jakieś inne ciekawostki o znaczeniu społecznym?).
- Prosty opis "jaki kontakt z muzyką" i skąd to się wzięło.

Na koniec do karty trzeba dołożyć historię z dwóch dni opisanych we wstępie, co postać robiła, jak wydarzenia związane najpierw z wielkimi "odwiedzinami", potem z tragicznym postrzeleniem, wypłynęły na postać. Jak odbiło się to na życiu, albo pracy? (może wcale, tylko inny wir wydarzeń pchnął postać do ostatecznego wejścia w posiadanie pozytywki?)

Tylko nie przesadzajcie mi tutaj z długością, bo na pierwszy post nie starczy sił i weny twórczej .

Info o realiach i świecie.

- Bliżej nieokreślone miasto w USA, kosmopolityczny tygiel rasowy i kulturowy, sporo emigrantów itd.
- Czasy mniej więcej współczesne, lub kilka-kilkanaście lat wprzód (taki margines bezpieczeństwa :P).
- Nasz "umierający geniusz" ma też wielu fanów z całego świata latających i jeżdżących tysiące kilometrów na jego koncerty, można to wykorzystać przy tworzeniu postaci.
- Pora roku to lato, klimat raczej północnej części USA, więc bez tropików florydy i surferów :P, generalnie wszystko "stonowane z ładną pogodą w tle".

Pisanie postów.

Zostawiłem to sobie chyba na deser, ale też na koniec, bo nie będę się pieklił o super idealne trzymanie się szablonu postu, mimo wszystko miło by było gdyby:

- Na samym początku postu było Imię/Nazwisko postaci, żeby łatwiej nam się żyło i pisało odpowiedzi.

- Jednolity wygląd i przede wszystkim wyraźny PODZIAŁ dialogi a myśli, bo gdy jedna postać ma myśl zapisaną tak, jak inna wypowiedź wychodzą zwykłe kwiatki, zatem:
Cytat:
"Myśl."
(kursywa i cudzysłów)
Cytat:
- Wypowiedź. - Powiedział Rafałek, po czym dodał. - Wypowiedź.
(od nowej linijki zaczęte myślnikiem i po myślniku komentarz który nie jest wypowiedzią)

- Dzielimy tekst na akapity. Nie wymagam wcięć na X znaków itd, ale czytanie jednolitych "brył" bywa męczące.

Więcej detali możemy ustalić w komentarzach. Awatary, dodawanie obrazków do tekstu, czy kolorowanie znaków. Wszystko lepiej zrobić na zasadzie kompromisu, bo nie chodzi tylko o to żeby mi się podobało, ale też żeby nawzajem się nie zniechęcać.

TERMINY?
Hmmmm...

Uznajmy ogólnie, że karty przesyłamy przez mniej więcej 2 tygodnie od teraz, a jeśli termin miałby się skrócić wrzucę informację na zasadzie "kto jest w połowie pisania karty ma 2 dni na dokończenie".

DO 13 czerwca, wstępnie.

Wszelkie pytania zadawać można do woli ... istnieje ryzyko, że nawet na nie odpowiem .


EDIT:

Rekrutację pozostawiam nadal w otwartych, ponieważ dopuszczam możliwość dołączenia w trakcie gry.
 
__________________
-Miejsce na jakieś głębokie filozoficzne stwierdzenie-

Ostatnio edytowane przez QuartZ : 15-06-2011 o 15:19.
QuartZ jest offline  
Stary 30-05-2011, 17:10   #2
 
Erissa's Avatar
 
O, świetny pomysł Wstępnie się zgłaszam
 
__________________
"Wczoraj wieczór myślałem o ratowaniu świata. Dziś rano o ratowaniu ludzkości. Ale cóż, trzeba mierzyć siły na zamiary. I ratować to, co można."
A. Sapkowski
Erissa jest offline  
Stary 30-05-2011, 23:52   #3
 
Wredotta's Avatar
 
Muszę przyznać, że sesja bardzo mnie zainteresowała Myślę, że niebawem dostaniesz moje KP.
 
__________________
"Już, już, bo nie będzie gier wideo..."
Wredotta jest offline  
Stary 31-05-2011, 16:32   #4
 
Bracchus's Avatar
 
Rozumiem, że równie elastycznie będziesz podchodził do postów pisanych przez graczy?
 
Bracchus jest offline  
Stary 01-06-2011, 11:12   #5
 
QuartZ's Avatar
 
Bracchus: tak, postaram się też nie jęczeć i nie męczyć o posty ... no chyba że ktoś będzie ostatni w danej turze i wszyscy czekać będą na ten jeden brakujący post trzy tygodnie :P, ale przede wszystkim, jak już pisałem, będzie wszystko grane "powoli"
 
__________________
-Miejsce na jakieś głębokie filozoficzne stwierdzenie-
QuartZ jest offline  
Stary 01-06-2011, 11:26   #6
 
Bracchus's Avatar
 
No to postaram się wysłać kartę
 
Bracchus jest offline  
Stary 01-06-2011, 13:16   #7
 
kanna's Avatar
 
Cytat:
Napisał QuartZ Zobacz post

mam problemy z terminami, czasem pomijam kolejki, a czasem po prostu pakuję się w sytuacje (poza sesją), przez które przez długi czas nie mam czasu, albo ochoty na pisanie
Odczytuje to tak: tury bedą sie ciągnęły w nieskonczoność, na up mg bedzie sie czekało tygodniami, jak obieca, że da posta w sobote, to sie z tego zrobi sroda.... a może całkiem porzuci grę - na pół roku - bo Go zajmie wyprawa w Himalaje.

I choć sesja wygląda bardzo ciekawie, to z żalem sobie odpuszczam.

Ale doceniam szczerość i pomysł.
 
__________________
A poza tym sądzę, że Reputację należy przywrócić.
kanna jest offline  
Stary 01-06-2011, 13:42   #8
 
QuartZ's Avatar
 
@kanna:

W sumie to nawet dobrze to odczytujesz z takim małym wyjątkiem, że na żadne wycieczki się w najbliższym czasie nie wybieram, a jak już powiedziałem że do miesiąca to owy miesiąc traktuję jako deadline, jedynie opcje wcześniejsze są ruchome i mogą zająć tydzień czy dwa mniej. Po prostu nie chcę obiecywać i wolę z góry założyć, że jednak chwilę zajmie mi odpisanie "bo a nuż".

EDIT:

Mam już dwie całkiem pozytywne karty i na upartego nawet z tymi dwiema osobami już można by zacząć, ale termin to termin i czekam dalej.
 
__________________
-Miejsce na jakieś głębokie filozoficzne stwierdzenie-

Ostatnio edytowane przez QuartZ : 07-06-2011 o 21:52. Powód: AKTUALIZACJA
QuartZ jest offline  
Stary 13-06-2011, 12:09   #9
 
QuartZ's Avatar
 
Mam nawyk nie dawać podwójnych postów, ale czasem zdaje się, że jest to po prostu potrzebne.

Dzisiaj do północy czekam na karty i nie obrażę się nawet za te nadesłane chwilę po . Mam dwie osoby i nawet z dwoma graczami zacznę sesję, ponieważ całość będzie skonstruowana w taki sposób, by postaci dawało się wprowadzać i odsuwać w czasie gry.

Jeśli ktoś będzie chciał dołączyć nawet i za tydzień, nadal można się zgłaszać, jednak mogę już mieć pewne dodatkowe zastrzeżenia co do samej postaci i już nie będzie tak wielkiej swobody jak na starcie

To tyle ogłoszeń parafialnych.

EDIT:

Pozbierałem karty, skład jak najbardziej mamy i możemy zaczynać. Sesja i pierwszy tekst powinny się pojawić jeszcze dzisiaj (wtorek - 14go), więc "stay tooned kids" . Jeszcze tylko muszę poprzycinać i pozmieniać lekko ten wstęp, żeby pasowało wszystko do postaci i nasza historia ruszy z miejsca.
 
__________________
-Miejsce na jakieś głębokie filozoficzne stwierdzenie-

Ostatnio edytowane przez QuartZ : 14-06-2011 o 11:28.
QuartZ jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:35.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170