Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14-07-2011, 02:38   #1
 
Kirholm's Avatar
 
[Storytelling] Słowiański Mrok

SŁOWIAŃSKI MROK

-Pojebało Cię? Tapicerkę mi upierdolisz! - ryknął Kurski jedną ręką trzymając za kierownicę czarnego Mercedesa, drugą zawieszając w powietrzu z zaciśniętą pięścią grożąc wsiadającemu do auta łysemu, barczystemu karkowi w skórzanej kurtce. Pasażer dumnie dzierżył w potężnym łapsku ociekającego musztardą hot-doga – Wywalaj tą kanapkę, ale już!

-Szefie, to się hot dog nazywa. Gorący pies, po amerykańsku normalnie – odparł Łysy pakując sobie do ust niemalże połowę bułki.

- Jak ci zaraz w dupę tego hot doga wsadzę to pożałujesz, że Cię nie przerobili na porodówce na kotleta. Wyjeb to i wsiadaj.

Kurski, choć miał się za wielkiego gangstera, był jedynie marionetką tych położonych wyżej w hierarchii warszawskiego półświatka. Jeździł po burdelach, bazarach i przeróżnej treści zakładach wymuszając od właścicieli haracze za rzekomą ochronę. Jak ktoś spóźnił się z miesięczną dolą lub stwierdził, iż płacić nie zamierza, Kurski wraz z drużyną dawał im wyraźnie do zrozumienia, że owa ochrona to rzecz niezbędna. Nocą, gdy delikwenci będący właścicielami owych feralnych lokali popijali herbatkę delektując się wieczorną kanapeczką lub zaznając uciechy baraszkując w sypialni z żoną/kochanką/sąsiadką, mało subtelni panowie z kijami w rękach dokonywali kompletnej demolki, rozbijając szyby, kradnąc towar bądź podkładając pod wszystko trawiący calusieńki dobytek ogień.

-3 zeta poszło w pizdu – rzekł naburmuszony Łysy rozsiadając się wygodnie w fotelu pasażera, wycierając ubrudzone musztardą usta rękawem skórzanej kurtki – Szefie, gdzie jedziemy?

- A co śpieszysz się jełopie?

- Tak, Andżelę chciałem poobracać dziś, wie szef o co chodzi? - Łysy uśmiechnął się paskudnie ukazując szereg paskudnych, żółtych zębów.

- To nie poobracasz. W balet idziemy.

- Jaki balet?

- Moskiewski kurwa. Do Sofii jedziemy.


***

Kurski odpalił głośniki w radiu samochodowym na maksimum. Kazał swemu mechanikowi tak je wbudować, by więcej słychać było na zewnątrz niż wewnątrz pojazdu. W końcu trzeba było pokazać ludziom dookoła, że u Kurskiego to nie ma wiochy, tylko płyty CD w radyjku.

Rozsunął szybę, wystawiając przez okno rękę z tlącym się papierosem.
No rusz to dupę, wielorybie! - wrzasnął na przechodzącą przez pasy ciężarną kobietę – Kurwa mać! - gangster szybko zorientował się, iż będąc zajęty ruganiem przerażonej dziewczyny wypuścił z ust papierosa, który spadł na tapicerkę, wypalając niedużą, acz widoczną dziurę.


***Klub nocny Sofia był miejscem, w którym zbierał się warszawski półświatek. Można tu było dobrze zjeść, napić się, a potem podupczyć. Oczywiście bawili się tutaj także, nazwijmy to „normalni obywatele” aczkolwiek niemalże każdy wiedział, iż pierwszy stolik na górnym piętrze zarezerwowany jest dla gości z Pruszkowa. Jeśli jednakże znalazł się delikwent, który o tym zapomniał, szybko lądował w kiblu z połamanym kinolem tudzież wybrakowanym uzębieniem. Na mieście się mówi, iż był pewien gagatek, który po spotkaniu z pięścią Kiełbasy – wysoko postawionego reprezentanta Pruszkowa – postanowił zgłosić sprawę na policję. Wykonał szybki telefon i czekał ukryty w kabinie w damskiej toalecie. Problem jednak tkwił w tym, iż co prawda dwóch funkcjonariuszy przyjechało do klubu, jednak wypili oni po drinku, który ów Kiełbasa im postawił i pojechali w siną dal.

Tymczasem naszego gagatka znaleziono kilka dni później w podwarszawskim lesie, leżącego w błocie ze spętanymi kończynami i wepchniętą szmatą w usta. Co prawda powinna z tego wyniknąć gruba afera, atoli policja stwierdziła, iż anonimowi świadkowie, zeznali że pobity dziennikarz należał do sekty, której członkowie lubili się w odrażających erotycznych udziwnieniach, jak choćby seks w lesie połączony z krępowaniem kończyn tudzież zadawaniem partnerowi bólu gałęziami i metalowi przedmiotami.

Klub znajdował się nad Wisłą. Zjeżdżała się tutaj śmietanka Pruszkowa, aby obgadać interesy i po prostu nachlać się wódki w swoim towarzystwie. Dziś jednak panowie zebrali się w celu obmyślenia strategii wobec agresywnych działań konkurencyjnej grupy przestępczej – Wołomina.


Witam!!!

Zapraszam Was do zapoznania się z rekrutacją do sesji, która przeniesie graczy do Polski w latach 90' ubiegłego wieku.


MOJE SKROMNE OCZEKIWANIA

Na wstępie zaznaczę czego oczekuję, aby potencjalni kandydaci nie musieli czytać dalszej części rekrutacji, jeśli już na starcie uznają że sesja nie jest dla nich:

1) Po pierwsze chciałem, aby w sesji wzięły udział osoby pełnoletnie. Po prostu uważam, iż tak będzie lepiej. Nawet nie chodzi tu o nieustanne przeklinanie, brutalność czy wątki erotyczne. Uważam, iż młodsi gracze mogą nie znać zupełnie klimatu tamtych czasów. Ok, ja również, mimo iż mieszkałem wtedy w Warszawie, nie byłem z tym wszystkim na bieżąco to jednak co nieco wiem.

2) NIE WYMAGAM oczywiście by gracze pochodzili ze stolicy lub nawet by w Syrenim Grodzie kiedykolwiek byli. Tutaj rozpocznie się akcja, dlatego miło by było gdybyście wiedzieli mniej więcej gdzie co się znajduje/znajdowało się, aczkolwiek nie ma to znaczenia przy przyjmowaniu do sesji, podczas której takiej wiedzy absolutnie nie będę wymagał.

3) Chciałbym aby zgłosiły się osoby które nie porzucą sesji ot tak, chyba iż zmuszą ich do tego jakieś życiowe komplikacje. W pełni jestem w stanie to zrozumieć, bowiem jakiś czas temu znalazłem się w podobnej sytuacji. Natomiast, notoryczne spóźnianie się z postami lub wykazywane w inny sposób olewanie sesji będzie karane

4) Planuję dynamiczną sesję. Myślę, iż te klimaty takowej dynamiki wymagają, dlatego nie potrzebuję od graczy wywodów na 5 kartek A4, wystarczą krótkie, acz klimatyczne posty.


O SESJI:


Na umieszczenie rekrutacji zdecydowałem się przeczytawszy wpis Panicza. Miałem plany by takową sesję przeprowadzić już dawno temu, aczkolwiek zdanie zmieniłem, a dokument tekstowy zapodziałem gdzieś między plikami na komputerze. Szczęśliwie zguba się odnalazła, a ja jestem zwarty i gotowy by razem z kilkoma graczami przenieść się do postkomunistycznej Polski, ogarniętej korupcją i ciemnymi interesami.

Lata 90' to okres największego rozwoju grup przestępczych w Polsce, a także formowania się nowego ustroju państwa. Struktury policji kształtowały się na nowo, zmieniło się prawo. Całe to zamieszanie sprzyjało utworzeniu się organizacji, które być może błędnie nazywane były mafią.

Jak dla mnie, są to czasy, które idealnie nadają się na dynamiczną sesję w pdfie. Jeśli się postaramy uda nam się stworzyć klimat blokowisk, naszego rodzimego półświatka i postkomunistycznej, słowiańskiej krainy


KIM MOŻEMY ZAGRAĆ?


1. Lata 90' to na pewno bloki. Wielka płyta, bieda, brak perspektyw. Młodzież gromadzi się wokół nowej muzyki – rapu – i błędnie interpretując jego założenia non stop dopuszcza się drobnych przestępstw rzucając edukację i kombinując jak tu zarobić nie za bardzo się zapracowując. Na osiedlach tworzą się drobne bandy, a liczba przestępstw drastycznie wzrasta. Blokowiska stają się niezwykle niebezpieczne, ponadto dochodzi do starć między dzielnicami. Najgorsze relacje występują pomiędzy reprezentantami Pragi a Mokotowa. Ponadto istnieje otwarty konflikt między kibicami warszawskiej Legii oraz Polonii. Szalikowcy toczą ze sobą walki na ulicach, przy okazji bijąc postronnych ludzi.

Do najczęstszych przestępstw dokonywanych przez mieszkańców blokowisk należą:

- kradzieże – sklepy z elektroniką, jubilerzy, samochody czy włamania do mieszkań

- pobicia – od zwykłych starć ulicznych po planowane brutalne pobicia z trwałymi uszczerbkami na zdrowiu

- handel prochami

- gwałty2. Możecie również wcielić się w kogoś z pruszkowskiego bądź wołomińskiego gangu. Wolałbym żebyście nie tworzyli postaci, które by należały do zarządu tych grup przestępczych. Możecie być zarówno bezpośrednio powiązani bądź posiadać jedynie drobne koneksje ułatwiające Wam działanie na własną rękę. Czymże owe grupy się zajmowały? Przede wszystkim:

- przemyt spirytusu
- prostytucja
- ściąganie haraczy
- przemyt kokainy, heroiny i produkcji amfetaminy
- porwania
- zabójstwa na zlecenie


3. Jeśli chcecie, można się także wcielić w policjanta – przekupnego sukinkota, który utrudnia służbom specjalnym schwytanie gangsterów lub także w oddanego robocie prawdziwego gliniarza z krwi i kości, który mimo ciągłych niepowodzeń zrobi wszystko by wpakować aroganckich przestępców za kratki. W tamtych czasach dość powszechnym zjawiskiem było „odwracanie” delikwentów z przeciwnych obozów. Odwrócony to ktoś, kto przystaje na współpracę z wrogiem w zamian za pewne korzyści. To przestępca, który współpracuje z policją lub policjant, który dostarcza tajnych informacji gangsterom. Jest to niebezpieczna gra, w której stawką jest życie.
4. Oczywiście nie musicie wybierać spośród tych „profesji” które wymieniłem. Jestem otwarty na wszelkie propozycje. Możecie równie dobrze wcielić się we wścibskiego dziennikarza, który widząc nieudaczność policji postanawia prowadzić prywatne śledztwo.WZÓR KARTY POSTACI


Imię i nazwisko, ksywka -

Data i miejsce urodzenia – (mamy rok 1995)

Rodzina – opiszcie mi, czy jesteście w związku, może macie dzieci, jak trzymają się Wasi rodzice, rodzeństwo, czy wiedzą czym się zajmujecie, interesuje mnie także jaki jest stosunek Waszej rodziny do tego co robicie.

Charakter – miło by było, jeśli nieco rozbudowalibyście charakter swojej postaci. Nie powielajcie schematów, że gangster to zimna menda, mający wszystkich w dupie, a interesujący się jedynie zawartością portfela. Spróbujcie zagłębić się nieco w tworzone przez Was postaci.

ARTYBUTY:

raczej nie będą one potrzebne, ale może pomogą zarówno mi jak i Wam ogarnąć do kupy te postaci. Ustalmy, iż do każdego artybutu rozdysponowujecie punkty od 0 do 6. Nie ma łącznej puli.

SPRAWNOŚĆ FIZYCZNA -

SIŁA WOLI -

INTELEKT -

SPRYT -

WYTRZYMAŁOŚĆ -MAJĄTEK

Chciałbym abyście w skrócie opisali mi Wasz majątek. Pamiętajcie, że w tamtych czasach na przykład telefon komórkowy to już było zdecydowanie COŚ. Zawrzyjcie w tym miejscu informacje na temat Waszych nieruchomości, mniej więcej ilości posiadanych przez Was pieniędzy i dóbr takich jak samochody czy wszelkiego rodzaju gadżety. Ponadto, pamiętajcie by wspomnieć o broni jaką posiadacie. Mało tego, w przypadku wybrania przez Was postaci jakiegoś znaczniejszego gangstera ważne jest także by poinformować mnie o interesach w jakich siedzi Wasza postać – czy posiada sieć burdeli w mieście, czy zainwestował w pranie pieniędzy, czy może ściąga do Polski kradzione samochody?


NOTKA BIOGRAFICZNA

Maksymalnie jedna strona a4 + avatar


STRONA TECHNICZNA

1. Sesja będzie w głównej mierze opierać się na storytellingu. W naprawdę ważnych kwestiach będę rzucał kością przed monitorem.
2. Potrzebuję około 6 graczy, którzy będą wstanie oddać ten klimat – zapraszam zarówno mężczyzn jak i kobiety. Kandydatów będę przyjmował na podstawie tego, jak ciekawe będą ich postaci.
3. Częstotliwość do ustalenia, acz szacuję 2 w miarę krótkie posty w tygodniu
4. Rekrutacja potrwa dwa tygodnie, czyli do 28 lipca 2011.


KRÓTKI OPIS GŁÓWNYCH FIGUR


1. Parasol

Szef grupy pruszkowskiej. Znany ze swojej stanowczości i bezwzględności, nie toleruje zdrady, którą karze niezwykle srogo. Nie wiadomo czy sam kiedykolwiek kogoś zabił, aczkolwiek na pewno zlecił olbrzymią ilość morderstw i rozbojów. Wśród pozostałych członków Pruszkowa budzi respekt i strach. Często wyjeżdża na Mazury łowić ryby w swoim prywatnym stawie.


2. Kiełbasa

Najbardziej bezwzględny z całego zarządu. Brutalny i bezduszny. Całymi dniami przesiaduje w swoim klubie nad Wisłą, gdzie pije na umór i molestuje pracownice. Jako iż niemal w ogóle się nie rusza, przytył potwornie skąd wziął się jego pseudonim.


3. Gienek

Ostatni z trójki najważniejszych przestępców Pruszkowa. Najbardziej liberalny z całego zarządu, z reguły cichy i przystający na propozycje pozostałych. Uwielbia zrelaksować się na polu golfowym bądź na basenie w prywatnym centrum rekreacji.


4. Ptasznik

Szef odłamu grupy pruszkowskiej, czyli gangu wołomińskiego. Z pozoru niewinny dziadzio, jest najbardziej radykalny z całej śmietanki polskiej przestępczości. Ma doskonałe kontakty z lokalną policją, dlatego na razie może być spokojny o swoje ciemne interesy.
POZDRAWIAM I ZAPRASZAM DO WZIĘCIA UDZIAŁU W SESJI!!!
 

Ostatnio edytowane przez Kirholm : 14-07-2011 o 09:24.
Kirholm jest offline  
Stary 14-07-2011, 11:43   #2
 
Panicz's Avatar
 
Parasol był Hindusem? :O

Pomysł tym razem konkretny, choć pobiegałbym po współczesnej Warszawie. Wszak mroku i syfu też sporo można znaleźć

Pomyślę nad postacią.
 
Panicz jest offline  
Stary 14-07-2011, 11:46   #3
 
Piter1939's Avatar
 
Wstępnie się zgłaszam, planowałem sesje w podobnych klimatach,chętnie więc spróbuje jako gracz
 
Piter1939 jest offline  
Stary 14-07-2011, 11:59   #4
 
Kirholm's Avatar
 
Nie, to jest Parasol po wizycie w solarium i zmianie wizerunku

Oczywiście fotografie gangsterów są przypadkowe :P

Ponadto prosiłbym abyście wszelkie pytania zadawali tutaj, również tu wpisujcie swoje zgłoszenia do sesji. Na wszelki wypadek podam maila - kirholm@gmail.com

Kiedyś na wyjeździe ze znajomymi zagraliśmy właśnie w takich realiach. Muszę przyznać iż była to jedna z tych przygód, które pamiętam do dziś, bowiem to co się tam wydarzyło przeszlo moje najśmielsze oczekiwania. Postaci wyglądały następująco - dwóch gangsterów z Pruszkowa, dwóch drobnych przestępców z blokowisk, dwóch oddanych robocie gliniarzy i dziennikarka prowadząca prywatne śledztwo. Uważam, iż był to najlepszy możliwy set, a zabawa była naprawdę przednia
 

Ostatnio edytowane przez Kirholm : 14-07-2011 o 12:16.
Kirholm jest offline  
Stary 14-07-2011, 13:45   #5
 
Farałon's Avatar
 
Przywdziewam mój różowo-niebieski dres, chwytam kija, wsiadam do golfa i dołączam do zabawy

Edit:

Jeszcze 2 pytania:

1.Jak z humorem? Będzie go sporo? Czy raczej mroczna i posępna sesja? Bo mam nadzieje na przynajmniej trochę humoru typu "Chłopaki nie płaczą" ...
2.No i czy jest cel gry? Czy odgrywamy po prostu los gangsterów w latach 90'tych?
 
Farałon jest offline  
Stary 14-07-2011, 14:11   #6
 
Kirholm's Avatar
 
ad.1)

Na pewno będzie nieco humoru, aczkolwiek wymieszanego z mrocznym klimatem i brutalnością. Nie zamierzam wprowadzać do sesji atmosfery stypy, jednakże daleko tez będzie do beczki z cyrkowiska

ad. 2)

Cele graczy będą zależeć od tego jakie postaci wybiorą Mam opracowaną ogólną fabułę, jednakże szczegóły będziemy kreować razem.
 
Kirholm jest offline  
Stary 14-07-2011, 15:29   #7
 
Minty's Avatar
 
Wstępnie jestem chętny.
 
Minty jest offline  
Stary 14-07-2011, 17:19   #8
 
Eyriashka's Avatar
 
Ja też się piszę
 
__________________
Life is a bitch. Sometimes I think it even might be a redhead with a bad case of short temper.
Eyriashka jest offline  
Stary 14-07-2011, 17:39   #9
 
Komiko's Avatar
 
Wkleje autentyczną fotkę pierwszego z tych typów, może się przydać.

Parasol:


Pamiętam tamte czasy. Podjeżdżające na osiedla czarne bety wypchane pijanymi schabami odzianymi w czarne skóry, którzy wykonywali zlecenia okładając ludzi łańcuchami i odjeżdżali... Dzieciaki z podstawówek wyrywające kobietom torebki w biały dzień, żeby mieć na blanta... Południowo praskie porządki kiedy to cyganie się rozpanoszyli okradając przechodniów do czasu, aż mieszkanie jednej z cygańskich rodzin ostrzelano z kałasznikowów i wrzucono do niego granaty dzięki czemu przez kilka następnych lat nie było ich widać na ulicach... jak ojciec kumpla za pieniądze z haraczy na stadionie dziesięciolecia tyle pił, że do końca życia będzie miał chore nerki, pęcherz i wątrobę, przez co dziś jest rencistą rozdającym ulotki, jak ojca drugiego kolegi zatrzelili... jak codziennie na podwórku walały się odłamki szkła z wybitych szyb samochodowych... to, że jak rozbili gangi to połowa "starszych chłopaków" z podwórek trzęsła gaciami, żeby nie iść za kraty, bo jak domino kolejni frajerzy szli na ugody i sypali na kolegów jak leci. Byli i tacy co zmyślali chcąc kogoś wrobić, byle tylko nie zwalić faktycznej winy na kogoś wpływowego dostać mniejszy wyrok, a pochowany towar ze skradzionych tirów wypełniał prywatne piwnice i szedł na handel podwórkowy. To wszystko jest mało humorystyczne, ale jestem wstępnie zainteresowany ^ ^ Przewidujesz jakieś zatargi z Ruskimi, Cyganami itp?
 

Ostatnio edytowane przez Komiko : 14-07-2011 o 17:53.
Komiko jest offline  
Stary 14-07-2011, 20:39   #10
 
Eyriashka's Avatar
 
Cytat:
Napisał Komiko Zobacz post
Przewidujesz jakieś zatargi z Ruskimi, Cyganami itp?
Czy tylko mi się to skojarzyło ze Snatchem/ Przekrętem?
 
__________________
Life is a bitch. Sometimes I think it even might be a redhead with a bad case of short temper.
Eyriashka jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:55.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168