Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-09-2011, 23:05   #1
 
Bielon's Avatar
 
Reputacja: 1064 Bielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumny
[DnD-GH/Bissel] - I-Początek

I - Początek- Piwa karczmarzu! A rychło! I nie kręć mi tu chamie tym swoim parchatym nosem, bo grosz ci śmierdzi a nie smrodem z gęby zalatuje, hehehe! Gotowiznę czujecie, więc uwińcie się a migiem! Grosza nie poskąpię! Jakem Ademar z Trillon!!– tłusty, zwalisty szlachciur darł mordę od samego wejścia. Zbędnie zupełnie. W „Małej”, oberży prowadzonej przez dziwne indywidua, które mieniły się jednym nazwaniem Rodziny Rost było tym razem cicho i spokojnie. W końcu było ledwie południe, dla najliczniejszej klienteli oberży środek nocy. Ci, dla których oberża była centrum wszechświata zwykle za dnia odsypiali uroki nocy. Kiedyś trza było. Ademar z Trillon do takich ludzi nie należał. I pachniał groszem. I odwiedzał „Małą” zupełnie sam. Ludzka głupota nie miała swoich granic.

- Jaśnie wielmożny pan raczy nasze zwykłe „ale”, czy też może droższe nieco, korzenne ahlissańskie czarne? – jeden z członków Rodziny ruszył się sam obsłużyć ową przerośniętą sakiewkę. Zaczął grę, której finał już powoli układał w myślach. Szlachciur nie wiedział nawet, że w tej sztuce ma do odegrania niepośrednią rolę. Aczkolwiek sam zaplanowany finał mógłby go znacznie zniechęcić do dramaturgicznych konotacji. Gdyby tylko o tym wiedział.

Gdyby jednak wiedział, nie znalazł by się samotnie w „Małej” pobrzękując pękatą jak na Rustycję sakiewką. Nie kłuł by w oczy bogactwem. I nie narzucał się ze swoją urodzoną, chamską do bólu, bezczelną i sobiepańską osobą. Siedział by w zupełnie innym miejscu. Gdyby wiedział. Skoro więc tu był, był nie tylko bogaty, ale i głupi. I nie miał nawet bliskich, bo ktoś komu jego dobro leżało by na sercu odwiódł by go od szalonego planu odwiedzenia „Małej” położonej w portowej dzielnicy. Nie miał rozumu, nie miał bliskich, nie miał na koniec nawet instynktu samozachowawczego, bo powinien był dostrzec spojrzenie, jakim obecni w oberży członkowie Rodziny, mieszanina z całą pewnością nie mająca jednej matki, obrzuciła jego osobę. Nie miał zatem nic. Poza przyszłością. Którą, choć nie wiedział o tym nic również, już mu skrzętnie zaplanowano.

- Jakże to? A wyglądam łachmyto jak ktoś zwykły? Czarne! A żywo! – szlachciur wyciął go skórzanymi rękawicami w kornie pochyloną głowę, po czym rozsiadł się napawając się ciekawskimi spojrzeniami, jakimi obrzucali go nieliczni o tej porze w oberży goście. Rost, już na zapleczu, sypał zmielony proszek do spienionego piwa pyszniącego się w glinianym garncu. Wiedział, że szlachciur nic nie poczuje, że po kilku pacierzach pogna do wychodka a tam już wszystko potoczy się podle ustalonego planu. Szlachcic zaś nigdy już onego wychodka nie opuści.


Jego ciało, kiedy już wypłynie kanałami, będzie podobne zupełnie do nikogo…


=================================================No właśnie. Bracia i siostry, kuzyni oraz dalsza rodzina Rost to zaproszeni przeze mnie Gracze. Zaproszeni niniejszą rekrutacją do gry, która jak Bóg da, przerodzi się w końcu w jaką Kampanię. Chciałbym by Gracze wcielili się w zarządców i właścicieli oberży położonej na podgrodzi stolicy Rustycji, portowego, rzecznego miasta będącego stolicą księstwa o tej samej nazwie. Oberży ulokowanej gdzieś w Portowej, dzielnicy nadbrzeżnych slumsów, magazynów i pełnych okazji doków. To będzie; u mnie niemal niespotykane ; brudna sesja z uwzględnieniem wszelkich możliwych machlojek i cwaniactwa. O samej karczmie, jej zaletach i wadach, porozmawiamy, gdy już ustalimy skład. Jedno jednak wiedzieć powinniście na starcie. To będzie Wasza karczma. To Wy będziecie Rodziną Rost. Jedną z wielu band żyjących poza granicami wszelkich praw w tym pięknym mieście stołecznym.

Szukam zatem 4-6 chętnych Graczy, którzy zrobią postacie na zasadach DnD dowolnej edycji; to będzie gra wspierająca się jedynie mechaniką a nie turlanka, choć dla umiłowanych Graczy rzucam na wiele; na poziomie 1 z możliwym i prawdopodobnym awansem wedle kolejnych sesji. Pisać będziemy w rytmie 2 posty na tydzień. Mniej więcej.

Jeśli chodzi o klimat samej sesji, będzie ona przypominała nieco; jak podołam rzecz jasna wznieść się na ten poziom; książki M.Zambocha, F.Kresa, G.Martina i może A.Sapkowskiego. Szybka raczej narracja, raczej szybkie akcje. Brudny świat postaci, które mają swoje cele i dążą do ich realizacji. Klimat może się zmieniać w trakcie, od hack’n’slasha poprzez śledztwa do dark fantasty. Możliwe elementy komediowe oraz bitewne. Wszystko zależy od Waszego grania i kierunku w jakim sesja się potoczy. Nie toleruję osób opóźniających pisanie, choć szczerze wyznaję, że ostatnimi czasy miewałem „zawieszki” z własnej winy i kilka ostatnich moich sesji zdechło przeze mnie. Jeśli jednak dla kogoś napisanie jednej notki co drugi, trzeci dzień jest wysiłkiem, niechaj nie traci swojego i naszego czasu i nie naraża kompanów z sesji na utratę współgracza.

A teraz informacje techniczne dotyczące tworzonych postaci:

1. System: Jakiś tam. Generalnie DnD, najbliżej do 3.0-3.5. Zagramy w świecie Grayhawka, dokładniej w pewnym, znanym mniej lub bardziej miejscu zwanym Bissel. Tu link do obecnej mapy:


Tu zaś link do znajdujących się na tej stronie materiałów o Bissel:


A lokalizacja gry – Księstwo Rustycji [prawy dolny róg nad różą wiatrów] – zupełnie nie stworzone przez moich Graczy i przeze mnie przez lata kampanii, daje nam możliwości wspólnego zagospodarowania tej ziemi w myśl słów pieśni Braci Golców „MÓÓÓÓÓÓJJ JEST TEN KAWAŁEK PODŁOGI!”

2. Dozwolone materiały: Byle się Wam dobrze grało i do świata pasowało. Twory specyficzne omawiam na GG 6143936. Podobno jestem otwarty. Starajcie się jednak korzystać z podstawek do DnD, najlepiej tych wydanych PL. Innojęzyczne czytam, pod warunkiem, że są po włosku. Anglojęzyczne czytam… ale wyłącznie opowiadania pornograficzne.

3. Charakter: Dowolny. Byle odgrywany. Nie wymagamy jednak grania chodzącymi ideałami, bo i staram się aby świat był realny, zatem Wasze postacie muszą być ponad wszelką wątpliwość realnymi. Nadto, tworzyć spójną całość znaną w mieście pod nazwą „Rodziny Rost”. Nie jesteście zuchami. Kilka skrzydełek w życiu zdarzyło Wam się wyrwać.

4. Poziom startowy: 1, to początek kampanii. Lub cholera wie czego.

5. Klasy: Dowolne, byle sensownie dobrane do wizji początku fabularnego sesji, wydobyte zaś z dowolnego podręcznika, byle bym schemat rozwinięć dostał PL na maila wraz z opisem klasy.

6. Rasy: Ludzie. Różnice w rasach będziecie mi musieli wytłumaczyć. Wiecie... rodzina... ale dałem handykap w postaci możliwie różnych matek.

7. Atrybuty: Los. Wiem, to może być dziwne, bo nie daje wszystkim równych szans, ale takie jest życie. Nie wymagam rzutów na kostkownicy, bo ufam zwykle swoim Graczom. Po prostu „przepaki” jakkolwiek by nie były pięknie stworzone, nie zagrają. I już. A Postacie są dla Was i jeśli jara Was 18-tka na INT, to co mi tam.

8. Punkty życia: Z pierwszego poziomu max, potem pół kostki lub rzut kosteczką.

9. Kasa i ekwipunek: Jako, że fabularny początek determinuje stan posiadania, tutaj interesuje mnie wyłącznie to, co każda z Waszych Postaci zwykle ma przy sobie. Dodam również to, że z osadzenia fabularnego sesji wynikać będzie możliwość znacznie głębszego omówienia słowa „Posiadanie”.

10. Historia: Wymagana. Jakaś. Pozwalającej poznać Wasze postacie. Najdłuższą w życiu postać czytałem na 5 stron a4. Najkrótsza składała się z … „Imienia”. Obie u mnie zagrały. Tej najdłuższej nie chciało mi się czytać. Generalnie losy dzieciństwa, plany rodzicieli etc są nic niewarte. Mogę poznać je w sesji. Interesuje mnie dosłownie kilka zdań, byle z nich wyłonił się koncept postaci.

11. Częstotliwość postowania: Gracze pisać będą często. Prawdopodobnie 1 post / 2 lub 3 dni. Przy czym post co 3 dni będzie rzadkością. Takich szukam i modlę się, bym sam podołał. ZASADĄ JEDNAK BĘDZIE, ŻE GRACZE ODPISUJĄ DO 24H PO MG. JAK PRZYSPIESZĘ – PRZEZ Was rzecz jasna - WY RÓWNIEŻ.

Na postacie (w Wordzie, przesłane na PW) czekam do zebrania się oczekiwanej liczny Graczy. Sesja może zostać rozpoczęta przed zebraniem się minimum. O wyborze postaci, jej zakwalifikowaniu się do sesji, zdecyduje jej dopasowanie do przyszłej fabuły kampanii i reszty kumoterii. Oraz potencjał Gracza wedle mej oceny, niejednokrotnie mylnej.Pozdrawiam
Bielon

.
 
Bielon jest offline  
Stary 12-09-2011, 10:46   #2
 
Panicz's Avatar
 
Reputacja: 990 Panicz jest godny podziwuPanicz jest godny podziwuPanicz jest godny podziwuPanicz jest godny podziwuPanicz jest godny podziwuPanicz jest godny podziwuPanicz jest godny podziwuPanicz jest godny podziwuPanicz jest godny podziwuPanicz jest godny podziwuPanicz jest godny podziwu
Hmm, życzę powodzenia. Może tym razem się uda
 
Panicz jest offline  
Stary 12-09-2011, 12:05   #3
 
Bielon's Avatar
 
Reputacja: 1064 Bielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumny
Dokładnie. Też miałem retrospekcję. Niezależnie od wszystkiego otwieram listę Graczy:

1. Akwus alias Doktor Ojboli
2. ...

Spokojnie sobie będziemy czekać, ale zaznaczam, że jawi mi się rozpoczęcie sesji w toku rekrutacji. Ot takie tam...

Pozdro
Bulio
.
 
Bielon jest offline  
Stary 12-09-2011, 13:16   #4
 
Ajas's Avatar
 
Reputacja: 186 Ajas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie coś
A ja mam pytanie.

Planujesz by była to sesja (mówię o tej konkretnie, nie o przyszłych fragmentach w przypadku przerodzenia się w kamapnie) dość długa(ponad rok gry na forum), czy raczej do ukończenia w kilka miesięcy?
 
__________________
It's so easy when you are evil.
Ajas jest offline  
Stary 12-09-2011, 15:06   #5
 
Mike's Avatar
 
Reputacja: 26126 Mike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputację
Jak znam Bielona to w 2-3 miechy uwinie się z sesją, potem będą kolejne rozdziały o podobnej długości.
Chyba, że tym razem planuje zmienić styl.
 
Mike jest teraz online  
Stary 12-09-2011, 20:41   #6
 
Bielon's Avatar
 
Reputacja: 1064 Bielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumny
Dokładnie tak, jak powiedział Mike. 2-3 miesiące. Jak każda moja.

Pozdrawiam
B

Edit:
Lista Graczy:

1. Akwus alias Doktor Ojboli
2. AJT alias ... Słoń w składzie...
3. ...

Czekamy, czekamy...

P
B
.
 

Ostatnio edytowane przez Bielon : 12-09-2011 o 20:56.
Bielon jest offline  
Stary 13-09-2011, 16:49   #7
 
Bielon's Avatar
 
Reputacja: 1064 Bielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumny
Lista Graczy:

1. Akwus alias Doktor Ojboli
2. AJT alias ... Słoń w składzie...
3. Hawkeye alias Brudny Harry...

Czekamy, czekamy...

Jednakże, jako że sesja już ruszyła [sam se piszę], oficjalnie ruszam z sesją w środę. Po Lidze Mistrzów jakoś, czyli późno. Niezależnie od liczby Graczy. 3 już mamy, pozostało czekać na 1-3 kandydatów na zbirów. A tu link do sesji, jakby Was ciekawiła:

http://lastinn.info/sesje-rpg-dnd/10...-poczatek.html

P
B
.
 
Bielon jest offline  
Stary 16-09-2011, 10:08   #8
 
Bielon's Avatar
 
Reputacja: 1064 Bielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumny
Wciąż potrzebna nam 3 Graczy na 1 Poziomie do sesji. Mam nadzieję, że się ona znajdzie. Sesja zaczęła się wczoraj, ale nie zmienia to faktu, że wprowadzić Graczy można po dziś dzień.

Czekamy.

Pozdrawiam
B
.
 
Bielon jest offline  
Stary 18-09-2011, 08:08   #9
 
Bielon's Avatar
 
Reputacja: 1064 Bielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumny
A zamknąć w cholerę tę rekrutkę. Zagramy se w trzech

P
B
.
 
Bielon jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:40.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167