Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-10-2011, 21:34   #1
 
Kovix's Avatar
 
[Wiedźmin, Storytelling] Opowieść StarcaOPOWIEŚĆ STARCAKrzesło zaskrzypiało z lekka, kiedy starszy, na poły już łysy mężczyzna usiadł ciężko wraz z kawałkiem papieru w dłoni, pocierając jednocześnie nerwowo twarz. Nagle, jakby czymś tknięty, odłożył papier, zapatrzył się chwilę w ogień buzujący w kominku i sięgnął po fajkę i odrobinę tytoniu, który akurat miał pod ręką. Zapalił drżącą dłonią i pociągnął. Następnie sięgnął po uprzednio trzymany kawałek papieru i jakby z większą energią zabrał się do pisania.

Ktoś, kto w tej chwili podszedłby do okna domostwa Osipa Turglema, zobaczyłby, jak bardzo powoli przychodziło temu człowiekowi kreślenie piórem. Może to już wiek, może słabe oświetlenie w pomieszczeniu, a może ostrożny dobór słownictwa nie pozwalały pisarzowi na szybkie zapełnienie kartki papieru. A obok leżało jeszcze przecież kilka takich kartek.

Ale nikt nie mógł w tym momencie przyjść do domostwa Osipa – miejscowi wiedzieli, że mężczyzna popołudniami odpoczywa i przez szacunek do niego nie zawracali mu o tej porze głowy. Osip dobrze o tym szacunku do niego wiedział. Mimo wrodzonej skromności nie mógł też nie przyznać, jak wiele zrobił dla okolicznych mieszkańców. Jego symbioza z malutką miejscowością wydawała się niczym nie zmącona.

Skończywszy pisać, starszy człowiek spojrzał jeszcze raz na dzieło. Napisane pięknym, równym pismem słowa wypełniały całą powierzchnię niewielkiej karteczki:

Drogi Przyjacielu!

Nie odzywałem się już jakiś czas, pochłonęły mnie sprawy nie cierpiące zwłoki. Jednak wydarzenia, których jestem ostatnio świadkiem, zmuszają mnie do napisania tego listu.

Jak pewnie wiesz, nie lubię prosić o pomoc. Zawsze uważałem, że swoje problemy należy rozwiązywać samemu, w miarę możliwości oczywiście. Tym razem jednak owe problemy nie są jedynie moimi. Więcej nie mogę wyjawić w tym liście, bo nie mam całkowitej pewności, że trafi do Ciebie bezpośrednio. Rozsyłam go do kilku moich przyjaciół, ufając, że jesteście gdzieś w pobliżu.
Chcę, żebyś odwiedził mnie w moim domu w Suchym Modrzewiu. Wioska leży na południowy zachód od Brugge, niedaleko od Dillingen. Nie jedź jednak przez Dillingen, spotkaj się z resztą adresatów tego listu na Wierzbowych Rozstajach, czterdzieści mil na południe od Brugge. Nie zwracaj na siebie uwagi.

Przepraszam, że to wszystko brzmi tak tajemniczo i niepokojąco. Obiecuję, że wszystkiego dowiecie się po przyjeździe. Czasy są ciężkie, a ja nie bardzo mam do kogo się zwrócić.

PS. Wraz z tym listem dostaniesz wstążkę. Zawiąż ją sobie wokół nadgarstka, by inni mogli Cię rozpoznać, a Ty ich.

Z pozdrowieniami
Osip Turglem***

Osip… nie ma się do kogo zwrócić?! Nonsens – ze wszystkich ludzi, jakich znasz, Osip Turglem ma najwięcej przyjaciół. Nie możesz sobie wyobrazić ani jednego człowieka, który byłby darzony takim szacunkiem przez przedstawicieli wszystkich chyba ras Północy. Osip, który zawsze zjednywał sobie wszystkich życzliwością i gotowością do niesienia pomocy (i jednocześnie nigdy samemu o nią nie proszenia), skromnością i uczciwością, nagle pisze tajemniczy list, w którym nie ma żadnych konkretów, a jedynie jakieś dziwne aluzje…

Jesteś bardzo zaniepokojony. To fakt, stary pisarz zawsze był tajemniczą osobą, ale nigdy nie mówił o żadnych ‘kłopotach, które nie są tylko jego’, ‘nie zwracaniu na siebie uwagi’ i tym podobnych… Coś mówi ci, że nie wszystko w tej jego wiosce może być w porządku.

Jednak nie byłbyś miedziaka wartym przyjacielem, gdybyś zignorował prośbę. Więc, chcąc czy nie, siodłasz konia, zawiązujesz sobie te dziwną czerwoną wstążeczkę i udajesz się na południe do jednego z najważniejszych grodów w tym rejonie – Brugge…

***


Rozległo się donośne pukanie do drzwi. Pisarz wstał i podszedł do przedpokoju.

- Kto tam? – zawołał.

-Jermek, panie Osipie! – odpowiedział mu chłopięcy głos.

Mężczyzna otworzył drzwi. Za progiem stał nieco zziębnięty chłopiec, który jednak na widok Osipa wyprostował się, ukłonił i przybrał poważną minę.

- Przepraszam, że głowę zawracam szanownemu panu, ale do miasteczka właśnie przybył jakiś bajarz. W karczmie siedzi, ciekawe historyje gada. Pomyślałem, że szanowny pan zechciałby go posłuchać. Jeżeli nie, to ja przepraszam i już zmiatam… – chłopak zaczął się jąkać.

- Dziękuję, Jermek za informację. Zjem coś i na pewno pójdę go posłuchać, jeżeli, jak mówisz, ciekawie gada. Zaczekaj chwilę w przedpokoju, ogrzej się, zaraz coś ci przyniosę.

Mężczyzna założył wysłużone już chodaki i podreptał do kuchni. Otworzył jedną z licznych szuflad i wyjął dużego, smakowitego cukierka, prawdziwy przysmak okolicznych dzieciaków, na który jednak ich rodzice mogli sobie pozwolić tylko w największe święta.
- Trzymaj – wręczył chłopcu, wracając do przedpokoju – Rezolutny z ciebie chłopak.

Jermkowi na widok smakołyku zaświeciły się oczy. Mimo iż nie wiedział, co znaczy ‘rezolutny’, uśmiechnął się od ucha do ucha, ukłonił głęboko i popędził do gospody, zapewne słuchać bajarza i pochwalić się przed kolegami otrzymanym cukierkiem.

Rzadko w okolicy pojawiał się ktoś z zewnątrz. Osip zwykle nie był zainteresowany jarmarcznymi opowiastkami, teraz jednak coś mu podpowiadało, że warto może posłuchać przybysza. I tak już wszystkie listy rozesłał i nie miał nic do roboty…


***Witam serdecznie wszystkich potencjalnych Graczy w mojej rekrutacji do sesji osadzonej w świecie Wiedźmina, wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego. Myślę, że szerzej tego świata przedstawiać nie trzeba, każdy kto czytał Sagę, opowiadania i/lub grał w nasze rodzime cRPG ze stajni CP RED wie, z czym to ‘się je’.

Tłem przygody będą wydarzenia dziejące się zaraz po końcówce historii z gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, a więc ta przygoda będzie niejako kontynuacją fabuły z gry. Jest rok 1273, wiedźmin Geralt po długiej nieobecności w świecie żywych raczył do niego powrócić i zdążył już przeżyć parę przygód, najpierw zabijając szalonego przywódcę Zakonu Płonącej Róży, później demaskując spisek czarodziejek i biorąc udział w pokojowych obradach, które, no… nie zakończyły się do końca pokojowo. Oczywiście znajomość tej historii nie jest obowiązkowa, niemniej może niektórym będzie łatwiej poruszać się po świecie, jeżeli co nieco dowiedzą się o losach Geralta przedstawionych w obu grach komputerowych.

Co do samej fabuły sesji – będzie dosyć epicka, działania graczy będą miały spory wpływ na sytuację na Kontynencie, więc jeżeli ktoś nie lubi sesji, gdzie gracze są w centrum ważnych wydarzeń, a woli działać nieco na uboczu głównego nurtu, to, lojalnie uprzedzam, może mu się nie spodobać.

Nie zdradzając już nic więcej, powiem, że do sesji szukam od 4 do 6 graczy. Jeżeli dobrych kart będzie mało, to wezmę czterech graczy, jeżeli dużo, to liczba ta zostanie zwiększona. Oczywiście to, czy ktoś dostanie się do sesji, zależy od dobrej karty postaci, na którą składają się:

* Krótki opis fizyczności bohatera ( w tym ekwipunek – tu zostawiam wolną rękę, ale żadnych Pradawnych Złotych Kling Zabójców Wszystkiego nie chciałbym widzieć)

* Opis jego charakteru i osobowości – również wystarczy krótki

*Historia postaci – tutaj można się nieco bardziej rozpisać, najważniejsze jest dla mnie, jak dana postać poznała Osipa – podróżnika i pisarza, w młodości często podróżującego po Północy, biorącego udział w Pierwszej Wojnie z Nilfgaardem, przyjaciela wielu elfów, krasnoludów i innych ras. Tutaj też dowolność, w razie jakiś pytań nt. postaci Osipa proszę na PW.

Wybór ras i profesji oczywiście dowolny. Jak wiadomo, świat na Kontynencie jest nieco bardziej parszywym miejscem dla nieludzi, ale jak najbardziej zachęcam do tworzenia klimatycznych ‘odmieńców’.

No i tutaj dochodzimy do drażliwej kwestii, czyli dwóch klas nieco potężniejszych od innych – magów i wiedźminów. Z każdej z tych klas w drużynie może być maksymalnie jedna postać. W związku z tym kandydaci na nie będą selekcjonowani bardzo ostro – Karta postaci będzie musiała być naprawdę dobra, żeby przeszła. Tym niemniej warto się starać, bo zarówno mag, jak i wiedźmin bardzo się drużynie przydadzą. W przypadku tego drugiego wymagam, by opisać, z jakiej szkoły wiedźmińskiej jest, jak wyglądało szkolenie (pokrótce) i jakie cele stawia sobie postać.

Świat kreowany przeze mnie na potrzeby tej sesji będzie światem opisywanym przez ASa, ale mogą zdarzyć się nieznaczne odstępstwa, wynikające np. z faktu, że trzeba zapełnić lukę tych pięciu lat pomiędzy książką a grami. Jeżeli zdarzy mi się jakaś gruba pomyłka, to oczywiście proszę Graczy o poprawianie mnie. Ale to już nie dotyczy rekrutacji.

Co do mechaniki – będzie to storytelling
, ale w krytycznych sytuacjach pozwolę sobie, jeżeli będę miał wątpliwości, nieco poturlać. Dlatego proszę w karcie postaci napisać następujące rzeczy:

1. Główne cechy postaci – Krzepa, Zwinność, Mądrość, Spryt i Urok. Pomiędzy te 5 cech macie do rozdysponowania 17 punktów. Każda cecha może mieć wartość od 1 do 6: 1 dno, 2 kiepsko, 3 średnio, 4 ponadprzeciętnie, 5 świetnie 6 mistrzowsko

2. Umiejętności – 3 umiejętności, w których postać jest dobra (im bardziej szczegółowe, tym lepsza w nich jest postać) i 3 rzeczy, które postać robi słabo lub w ogóle nie umie, np. Dobrze walczy włócznią, ale nie umie pływać, świetnie otwiera zamki, ale jest niepiśmienna.

3. W przypadku czarodziejów proszę o listę 12 znanych czarów, od razu mówię, że żadnych Deszczy Meteorów i Przywołania armii nieumartych nie będę akceptował. Zaklęcia można na przykład pobrać z podręcznika do gry Wiedźmin: Gra Wyobraźni.

Czas trwania rekrutacji to 3 tygodnie – do 23 października. Jeżeli nadejdzie za mało zgłoszeń, pozwolę sobie przedłużyć ją o jeszcze tydzień.

Częstotliwość postowania – raz na tydzień, strona A4 minimum. Jeżeli będzie potrzeba, termin ten oczywiście wydłużę.

Karty proszę słać na adres mailowy qubaqx@poczta.fm. Każdą na pewno przeczytam i w razie jakiś braków czy wątpliwości będę kontaktował się z graczem poprzez PW.

W razie jakichkolwiek pytań – jestem dostępny na PW. Jeżeli to już wszystko, a na to wygląda, to ja zachęcam raz jeszcze do wykreowania postaci i… do zobaczenia w Opowieści Starca!
 
__________________
Incepcja - przekraczamy granice snu...
Opowieść Starca - intryga w ogarniętej nową wojną Północy...
Samaris - wyprawa do wnętrza... samego siebie...

Ostatnio edytowane przez Kovix : 17-10-2011 o 07:46.
Kovix jest offline  
Stary 03-10-2011, 21:50   #2
 
necron1501's Avatar
 
Co rozumiesz przez urok? Jak ładny jesteś, czy jaką masz charyzmę/bajerę itp.

To samo mądrość i spryt: jeśli ma się na poziomie 2/3 to to wiejski idiota, czy ot zwyczajny żołnierz/najemnik. I też co przez to rozumiesz, bo człowiek może mieć wiedzę o świecie, ale jakichś wyższych szkół nie kończyć
 
necron1501 jest offline  
Stary 03-10-2011, 21:53   #3
 
Kovix's Avatar
 
Urok oznacza w mniejszym stopniu wygląd fizyczny - chodzi raczej o siłę przekonywania, umiejętność manipulacji innymi, zwodzenia, przeciągania na swoją stronę

Każda cecha - jak już napisałem - może mieć wartość od 1 do 6: 1 dno, 2 kiepsko, 3 średnio, 4 ponadprzeciętnie, 5 świetnie 6 mistrzowsko
 
__________________
Incepcja - przekraczamy granice snu...
Opowieść Starca - intryga w ogarniętej nową wojną Północy...
Samaris - wyprawa do wnętrza... samego siebie...
Kovix jest offline  
Stary 03-10-2011, 21:54   #4
 
necron1501's Avatar
 
Hmm. Dobrze więc, zastanowię się, oficjalnie jednakże się nie zgłaszam, muszę obadać jak tam u mnie z czasem
 
necron1501 jest offline  
Stary 03-10-2011, 22:15   #5
 
Piazzo's Avatar
 
Ja Wiedźmina 1 przeszedłem na wszystkie sposoby ale to było ze 2 lata temu, a książki czytałem jeszcze wcześniej i chociaż muszę powiedzieć, że Trylogia Husycka to najlepsze dzieło Sapkowskiego, to Wiedźmin nie pozostaje daleko z tyłu. Co do gry Wiedźmin 2, to gra się tak strasznie cięła na kompie mojego brata, że jak musiałem ubić Kejrana to pojawiał się jakiś błąd i po obcięciu macek nie można było już grać. Więc jak coś prosiłbym o jakieś info (chociażby na PW), co mniej więcej wtedy i potem działo się w Temerii.
Pozdrawiam
 
Piazzo jest offline  
Stary 04-10-2011, 15:40   #6
 
Fabier's Avatar
 
1. Czy nowy użytkownik forum może dołączyć?
jeśli tak:
2. Czy znajomość Zabójcy Królów jest wymagana, żeby dołączyć do sesji?
 
Fabier jest offline  
Stary 04-10-2011, 17:54   #7
 
Kovix's Avatar
 
1.Może, o wszystkim decyduje jakość nadesłanej karty postaci
2. Zdecydowanie nie jest wymagana
 
__________________
Incepcja - przekraczamy granice snu...
Opowieść Starca - intryga w ogarniętej nową wojną Północy...
Samaris - wyprawa do wnętrza... samego siebie...
Kovix jest offline  
Stary 04-10-2011, 22:59   #8
 
Fabier's Avatar
 
Jeszcze jedno pytanie - "można się rozpisać" tzn. na ile można napisać historię? Do 23 października łatwo będzie napisać całe elaboraty, ale po co pisać jeśli nie będziesz czytać Ale skoro minimalna długość postu to 1 strona A4, to zakładam, że historia może być na dwie-trzy?
 
Fabier jest offline  
Stary 04-10-2011, 23:20   #9
 
Kovix's Avatar
 
Minimum to powiedzmy strona A4 samej historii, więc 2 - 3 spokojnie starczą Ma być ciekawa i spójna, a długość to kwestia trzeciorzędna.
 
__________________
Incepcja - przekraczamy granice snu...
Opowieść Starca - intryga w ogarniętej nową wojną Północy...
Samaris - wyprawa do wnętrza... samego siebie...
Kovix jest offline  
Stary 06-10-2011, 11:09   #10
 
Lechu's Avatar
 
Rekrutacja zwięzła i dokładna. Bardzo fajnie, że dajesz graczom okazję spróbować wiedźminem czy czarodziejem. Jako, że uwypukliłeś nieco odmienność czarodzieja to nie zapomnij o Wiedźmaku. Dobrze wiemy, że jest to niemniej egzotyczna postać. Medaliony, dwa miecze, eliksiry, mutageny i niezwykłe mutacje czynią ją naprawdę wyjątkową. Gdybym nie miał teraz na klawie 5 bardzo fajnych sesji to pewnie bym się zgłosił wysyłając KP wiedźmina bądź krasnoludzkiego weterana wojennego. Teraz jedynie mogę zapewnić, że w wolnych chwilach będę czytywał sesję i mam nadzieję, że uda Ci się zebrać komplet solidnych graczy Pozdrawiam
 
Lechu jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:13.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168