Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-11-2011, 14:19   #1
 
Piesiu's Avatar
 
Reputacja: 9 Piesiu nie jest za bardzo znany
a


Pleban nie był szczęśliwy, że wyrwano go ze snu. Nawet zważywszy na fakt, że było prawie południe. Gdy minęły efekty pierwszego zderzenia ze światem rozpoznał głos Staszka. Do tego był chyba trzeźwy- albo sprawa była bardzo ważna albo zabrakło pieniędzy na picie. Próby zignorowania go spaliły na panewce. Staszek ani myślał odejść od drzwi.
Kapłan wstał lewą nogą, jak zwykle zresztą, bo po prawej stronie łóżka miał ścianę. I kiedy Staszek tracił już ostatnie nadzieje w to, że na świecie żyją przyzwoici księżą pleban otworzył drzwi. Ustne pytanie nie było potrzebne - twarz wyrażała dokładnie, „czego się drzesz idioto?".

-Prosie... Proszę księdza! Demłony na wioskę napadły!
-No, i?
-Egzorcyzmy potrzebne so proszę księdza
-Naprawdę? Czekaj chwilę. Zjem, przebiorę się i pójdę do was. - "Aż się zdziwicie kmioty". Może gdyby nie to że poczciwy Staszek wpakował się na plebanie zaraz za księdzem, wieśniacy widzieli by plebana dopiero wieczorem. Ale posłannik został wybrany bardzo dobrze. Całe śniadanie Staszek truł o tym, że mała Jagienka była w lesie i do domu dopiero rano wróciła. I o tym jak to się dziwnie po tej przygodzie zachowuje tera: "Piane toczy dziewuszka, miota się po ziemi a jak my ją zapytali gdzie była jak jo nie było, to nam powiedziała jakiesik proroctwo. Ot zupełnie jak ta baba wiedźma co to ksiądz ją przeklął i chodzić do niej nie kazał po nic..."

*

Istotnie małą Jagienka nie czuła się najlepiej. Gorączce-, którą dało się wyczuć wchodząc do ubogiej galicyjskiej chaty, towarzyszyły dreszcze, toczenie piany wymieszanej z krwią i "miotanie". Pleban stanął nad dziewczynką, przełamał strach i złapać ją za zimną dłoń.
-Udzielić dziecku ostatniego sakramentu? -Matka rozpłakała się...
O północy Jagienka zmarła.

*


Wsiowa babka mieszkała w lesie, w pewnym oddaleniu od osady. Dom jednak od reszty nie odbiegał za bardzo wyglądem i wystrojem. Rozwalająca się chata poryta była strzechą, gdzieniegdzie przetykaną liśćmi. Na ścianach i koło drzwi wisiały chyba wszystkie zioła dostępne w tym regionie. Do chaty prowadziła kiedyś dróżka, ale kiedy pojawił się nowy pleban ludzi przestali chodzić do babki (no przynajmniej w dzień). Babka zarzekała się, że oprócz ludzi nikt inny do niej nie przychodzi. Wszyscy wiedzieli, że było inaczej. W XIX w. w puszczach żyły rusałki, chochliki a gdzieniegdzie dało się natrafić na wilkołaka. Ci ostatni jednak królowali głównie w Rosji. Taak... ale to nie wsiowa baba ani wilkołaki miały być głównym tematem opowieści.
Wszyscy zwracali się do niej babko, babulko lub w innej odmianie tego słowa. Jej prawdziwego imienia nie pamiętał, a raczej nie znał nikt. Tego dnia przyszła matka Jagienki. Ledwo trzymała się na nogach, ciągle płakała. Informacje, jakie wiedźma od niej uzyskała mogły zadecydować o życiu wielu ludzi.
Gdy tylko kobieta opuściła chatę babka rozpoczęła poszukiwanie odpowiedniego zwoju. Stara arabska inkantacja zapisana była na najdroższej rzeczy w domu wiedźmy. Pergamin opleciony był po bokach złotą nicią, co miało jakoby chronić go od zgubienia, spalenia i innych wypadków losowych. Wystarczyła starta pokrzywa namoczona w oleju z maku by miotła uniosła się posłusznie nad ziemią.


* * *

Miasto Raszewo nie słynęło z niczego szczególnego. Fakt, że posiadało rozwalający się ratusz i ruinę, którą nazywano (najczęściej pogardliwie) koszarami, zawdzięczało inicjatywie ostatniego króla Polski. Austriacy, którzy tutaj stacjonowali byli ludem trudnym do zrozumienia, i nie chodziło tu bynajmniej o względy językowe. Żołnierze na służbie pili rzadko, byli karni i posłuszni zwierzchnikom.
Janko szukał właśnie swojego domu, (co z tego, że ten oddalony był dwie ulice dalej?) kiedy usłyszał krzyk. A może się mu wydawało? Po chwili kroki wojskowych butów. A potem znowu krzyk, ale już nie ludzki, i po głębszym zastanowieniu nie krzyk. To było wycie bitego psa. Żołnierze klęli coś po swojemu a Janko nie wierzył własnym oczom. Faktu, że na bruku leżał martwy wilkołak nie dało się wytłumaczyć. Wydawało mu się, że widział jakiś kształt, który przemierzał szybko niebo. I znowu obiecał sobie, że koniec piciem.

Jak poniektórzy się pewnie domyśli fabułą opiera się po części na wydarzeniach z pewne hakendslaszowej gry. Będzie zabijanie potworów z piekłą rodem, epickie walki i zagadka do rozwiązania.
Rzecz dzieje się w końcówce XIX w. Rozebrana Polska, biedni chłopi szykujący powstania i wilcy szalejący po lasach. Zamiast tego jesteśmy na terenie Galicjii gdzie bieda jest siostrą śmierci. Na pewno drogi czytelniku natknąłeś się kiedyś na wzmianki o żołnierzach rosyjskich walczących z wilkołakami, lub austriackich posterunkach, które nękane były przez chochliki i krwiopijców. Ot, życie na prowincji to wcale nie sielanka.

Mechanika jest bleee, dlatego będziemy się starali jej unikać jak ognia/ tudzież wody święconej. Rzuty kostką będą ograniczone do minimum.
Ze swojej strony mogę obiecać wpisy co tydzień, czego od was też bym wymagał (w razie niedotrzymania terminu nikt nikogo nie zje ). Wpisy nie muszą być jakieś niesamowicie długie (gdy się wczujecie w wieśniaków to stylistyczne też nie będą ).

Karta postaci oczywiście jest potrzebna, a mianowicie:

Imię/Nazwisko:
Płeć:
Wiek:
Narodowość: Chińczyk/Japończyk/Amerykanin musi się skądś wsiąść. Rodowici mieszkańcy mile widziani
Zawód postaci: przed przygodą: Żołnierzy przyjmiemy, ale nie przesadzajcie. Mile widziani wieśniacy albo mieszkańcy Raszewa.
Wady i zalety postaci: Zdaje się na wasz rozsądek. Znajomość języków też by pasowało napisać (!) bo się nie dogadacie z nikim
Psychika: Łaaaaaaa duch! Coś mi cieknie po nogawce...
Karty do Piesia (mnie) na PW/PMTermin wstępnie do Niedzieli (6 listopada).
 

Ostatnio edytowane przez Piesiu : 01-11-2011 o 14:26.
Piesiu jest offline  
Stary 01-11-2011, 14:25   #2
 
Risenflower's Avatar
 
Reputacja: 0 Risenflower nie jest za bardzo znany
Z wielką chęcią zgłaszam się do tejże sesji. Niech staropolski klimat zmierzy się z "inwazyją" sił zła... Buuu!!! KP wyśle na dniach.
 
Risenflower jest offline  
Stary 01-11-2011, 14:42   #3
 
JanPolak's Avatar
 
Reputacja: 376 JanPolak jest po prostu świetnyJanPolak jest po prostu świetnyJanPolak jest po prostu świetnyJanPolak jest po prostu świetnyJanPolak jest po prostu świetnyJanPolak jest po prostu świetnyJanPolak jest po prostu świetnyJanPolak jest po prostu świetnyJanPolak jest po prostu świetnyJanPolak jest po prostu świetnyJanPolak jest po prostu świetny
Zgłaszam się np. na postać krakowskiego doktora - racjonalisty i empiryka (chyba, że wymyślę coś innego).

EDIT

Karta doktorka poszła.
Cytat:
Napisał Piesiu Zobacz post
Jak poniektórzy się pewnie domyśli fabułą opiera się po części na wydarzeniach z pewne hakendslaszowej gry.
Wyjdę na niedomyślnego, ale jakiej, u diaska, hakensleszowej gry?
 
__________________
Jestem Polakiem, mam na to papier i cały system zachowań.

Ostatnio edytowane przez Kerm : 06-11-2011 o 00:13.
JanPolak jest offline  
Stary 01-11-2011, 14:48   #4
 
Ernul123's Avatar
 
Reputacja: 0 Ernul123 nie jest za bardzo znany
Ja już kartę wysłałem i czekam na zatwierdzenie.A tak w ogóle to pomysł na sesje super i historia także.Czekałem na taką sesję.
BRAWO!!!!
 
__________________
[ciach reg.]
CZY TEŻ UWAŻASZ ŻE SĄ SŁODKIE ?:D
BO JA TAK!!! Odpowiedzi piszcie na PW.

Ostatnio edytowane przez Ernul123 : 01-11-2011 o 14:53.
Ernul123 jest offline  
Stary 02-11-2011, 17:18   #5
 
Risenflower's Avatar
 
Reputacja: 0 Risenflower nie jest za bardzo znany
Mam małe pytanko. Wiem że klimat będzie bardzo tajemniczy, ale czy będą ukazane plany miasta? Chciałbym je poznać przed rozpoczęciem sesji, gdyż będą miały one wielkie znaczenie przy planowaniu, organizowaniu i realizowaniu działań. Nie chodzi o super-precyzyjne mapy i plany, lecz o ogólny zarys miasteczka w którym będzie odbywać się akcja sesji...
 
Risenflower jest offline  
Stary 03-11-2011, 20:46   #6
 
Piesiu's Avatar
 
Reputacja: 9 Piesiu nie jest za bardzo znany
Gdy zajdzie potrzeba plany będę dostarczał na bieżąco. Choć mam nadzieję że moje prymitywne opisy będą w zupełności wystarczyły do opisania resztek ludzi broniących się w domach.
 
Piesiu jest offline  
Stary 05-11-2011, 21:56   #7
Konto usunięte
 
Brain's Avatar
 
Reputacja: 10 Brain nie jest za bardzo znanyBrain nie jest za bardzo znany
Kp księżulka poszło.
 
__________________
Before each night is done
Their plan will be unfurled
By the dawning of the sun
They'll take over the world
Brain jest offline  
Stary 06-11-2011, 00:03   #8
 
chaoelros's Avatar
 
Reputacja: 22 chaoelros jest na bardzo dobrej drodzechaoelros jest na bardzo dobrej drodzechaoelros jest na bardzo dobrej drodzechaoelros jest na bardzo dobrej drodzechaoelros jest na bardzo dobrej drodzechaoelros jest na bardzo dobrej drodzechaoelros jest na bardzo dobrej drodzechaoelros jest na bardzo dobrej drodzechaoelros jest na bardzo dobrej drodzechaoelros jest na bardzo dobrej drodze
hm... myśli, myśli...
Wchodzę w to ... jeśli nie jest za późno. Kartę doślę dziś albo po północy
Karta wysłana 23.53... heh, zdążyłem
 

Ostatnio edytowane przez chaoelros : 06-11-2011 o 00:54.
chaoelros jest offline  
Stary 06-11-2011, 18:37   #9
 
Piesiu's Avatar
 
Reputacja: 9 Piesiu nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał JanPolak Zobacz post
EDIT

Karta doktorka poszła.

Wyjdę na niedomyślnego, ale jakiej, u diaska, hakensleszowej gry?
Frater ;D

Dziękuje za wszystkie wysłane kp
Rekrutacje powoli kończymy, a oficjalnie zakończymy we wtorek na MiGK
 
Piesiu jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:26.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168