Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26-12-2011, 11:44   #1
 
Nefarius's Avatar
 
[WFRP IIed.] Nim nastanie koniecNim nastanie koniec


Rozdział I: Pierwsze znaki


Błogosławiony, który odczytuje, i którzy słuchają słów Proroctwa, a strzegą tego, co w nim napisane, bo chwila jest bliska.
Biblia Tysiąclecia Wydanie II, 1971, Apok. 1:3Byłem tam... Byłem w dzień wielkiej, ostatecznej bitwy. Widziałem jak ten, którego zwą nowym wcieleniem samego Sigmara Młotodzierżcy toczył śmiertelny pojedynek z samym wybrańcem bogów otchłani...
Widziałem to i drżałem. Dawno nie obawiałem się tak o me życie. Widziałem również jak oni mężnie walczyli. Walczyli męstwem, mieczem, ale również sprytem i intelektem. To, czego dokonali...
Widziałem zdradziecki atak orków... Widziałem ogromnego demona na usługach samego Archaona... Do tej pory mam śmierć przed oczami, a ten obraz śni mi się po nocach...
Pamiętam jak to wszystko się zaczęło. Pamiętam również ich, niedoświadczonych trudami wojny. Byli tacy... Niestrudzeni, nieświadomi tego co miało ich czekać...
Połączyła ich prosta misja, za obiecane kilka złotych monet...

Her Gregor „Dociekliwy” Kestner Mistrz Magii Tradycji NiebiosHochland, miasto Hergig rok 2521

Izba, w której się spotkali, przypominała bardziej obserwatorium astronomiczne aniżeli prywatną kwaterę czarodzieja. Znali go. Jedni lepiej inni gorzej. Każdy wiedział, że Gregor był dziwacznym i pokręconym człekiem, jak zresztą każdy, kto para się magią. On jednak miał w sobie jakąś dziwną cechę, która pomagała mu z ogromną łatwością zjednywać sobie ludzi, oraz wzbudzać ich zaufanie, nawet tych najbardziej podejrzliwych. Sam jego wygląd sprawiał wrażenie niezbyt niebezpiecznego osobnika. Wszak był to niemal starzec o czarnej, zadbanej na kształt krasnoludów brodzie. W jego oczach płonął jednak wciąż młodzieńczy blask, jak gdyby ktoś zamknął silnego i zdrowego ducha w ciele starucha. Może coś w tym było, bo pomimo podeszłego wieku ruszał się żwawo. Może nawet trochę za bardzo. Momentami zdawał się być nieco roztrzepany i zbytnio pobudzony.

Kiedy wezwani na umówioną godzinę goście w końcu przybyli, on siedział, na drewnianym krześle obok dziwnego przyrządu zwanego przez uczonych lunetą, która zamontowana była do drewnianej podłogi przy wielkim oknie. Dziwił ten wybór, gdyż w izbie znajdował się wygodny z pozoru, skórzany fotel, w którym mógł przyjąć gości.
-Ten... Miło że jesteście i w ogóle...- odezwał się ciepłym głosem, który również go cechował. -Wiem, wiem różne macie obowiązki i takie tam... Ale jeśli chcielibyście zarobić...- nie byli dla niego obcymi osobami, znał ich trochę, kojarzył imiona i zawody, którymi się trudnili.
-Ale jeśli chcecie zarobić trochę złota... Niewiele, bo niewiele mam, ale ten... No... Zadanie, jakie chciałem wam powierzyć nie jest zbyt ciężkie.-

Wzruszył ramionami. Przyszli kompani wejrzeli na siebie wzajemnie, on zaś przeszedł do sedna sprawy.
-Pewien szaleniec. W wiosce Vodf... Opowiada ciekawe rzeczy... Chciałbym z nim pomówić osobiście, ale natłok pracy... Sami wiecie... Nie bardzo mam jak się stąd ruszyć, kto szczury nakarmi i będzie prowadził obserwacje wieczorem...- zastanawiał się przez chwilę drapiąc się palcem po podbródku. -Vodf... Nie jest tak daleko. To jakieś dziesięć dni wędrówki szlakiem... Za dwa dni Her Deniel Kylsner wysyła wóz z towarem do garnizonu Aldenschloss, a to już tylko dwa dni drogi na południe od Vodf. Już rozmawiałem z Her Denielem. Zgodził się byście powędrowali z jego wozem, pod warunkiem, że będziecie pełnić rolę jego ochrony...- znów wzruszył ramionami.
-Roderyk... Ponoć jest szaleńcem, ale opowiada ciekawe rzeczy... Chciałbym byście go sprowadzili do mnie, bym mógł z nim porozmawiać. Oferuje wam dwadzieścia złociszy, za fatygę do podziału rzecz jasna. To żebrak, więc wystarczy, że zaoferujecie mu dach nad głową i ciepły posiłek a zgodzi się z wami pójść... To jak, pomożecie?- rozłożył ręce.

***~~~***

Witam drodzy gracze. Pragnę powitać Was w nowej rekrutacji do mej sesji. Najpierw kilka słów o grze. Mam zamiar poprowadzić długą kampanię podzieloną na rozdziały, podczas której wasze postaci z zera staną się kimś sławnym i wielkim. Jeśli dożyją, rzecz jasna. Oś sesji będzie toczyła się wokół inwazji Archaona, będzie sporo walki, trochę intryg, myślenie, strach, oraz wątki poboczne dla każdego z gracza osobno. Jak prowadzę i gram możecie sprawdzić w innych sesjach Warhammera.

Co oferuję? Szybką i dynamiczną w większości sesji rozgrywkę, regularne nagradzanie Pdkami, rozwój postaci, oraz dobrą zabawę, czyli dla każdego coś fajnego. Czego oczekuję od Was? Systematycznego odpisywania oraz postów na odrobinę więcej niż 5 linijek, choć esejów nie wymagam w gwoli ścisłości. Piszemy post na 3 dni, to średnie tempo. Ja odpisuję, kiedy będę tylko mógł, czyli jeśli wszyscy odpiszą albo odpisze część graczy ale będę wiedział co dalej mogę opisywać.

Mechanicznie rzecz jasna będziemy grali, ja wykonuję rzuty i dla zainteresowanych posyłam linki do nich na pw. Postaci robimy początkowe z jednym rozwinięciem dowolnym, początkowym ekwipunkiem. Historia postaci, to już wasza broszka. Ci, którzy napiszą coś więcej, dadzą mi większe pole do popisu w tworzeniu wątków osobistych, ale nie wymagam tego. Charakterystyka postaci + avatar to podstawa, czyli kilka słów o wyglądzie i charakterze.
Karty postaci posyłacie na pw, a kiedy zaczynamy sesję uzupełniacie je w panelu karty postaci w temacie sesji. Cechy postaci, losują rzuty w kostkownicy, nie wymagam podania linków, wierzę w wasz zdrowy rozsądek i że postać początkowa nie będzie miała po 45 WW, czy US, chyba, że to krasnolud albo elf, ale to już rasowe bonusy będę brał pod uwagę więc niczym się nie przejmujcie.

Co do ras i profesji, to elfy są średnio mile widziane ze względu na charakter sesji a właściwie jej początek, oczywiście jeśli gracz odpowiednio wyjaśni dlaczego członek wyższej rasy szuka żebraka po kilkudziesięcioosobowej wsi to nie widze problemów, dlaczego nie miałby zagrać. Krasnoludzcy zabójcy. Tutaj możecie zagrać postacią od początku, czyli zanim stracił honor, traci go w trakcie sesji i kontynuuje karierę jako zabójca. Możecie również śmiało wybrać profesję zabójcy od początku, jednak jak w przypadku elfa wymagam wyjaśnienia, dlaczego trudni się takim zadaniem, skoro w teorii nie ma w nim nic niebezpiecznego.
Wasze postaci znają Gregora Dociekliwego. Mniej lub bardziej. Poprosił was osobiście o stawienie się do niego i wykonanie zadania. Uwzględnijcie to przy wyborze profesji, gdyż po co miałby prosić żebraka, albo szczurołapa. Tutaj oczywiście nic nie narzucam ale ciągle pozostaje kwestia odpowiedniego wyjaśnienia dlaczego mu pomagacie.

Czekam na gotowe postacie do piątku tak, żeby w piątek wieczorem zacząć. Nie daję ograniczenia co do ilości graczy, ale wolałbym abyście znali system bo nie mam czasu na tłumaczenie mechaniki (chyba, że inni gracze to zrobią zatem nie skreślam nikogo). Historii pisać nie musicie więc w zasadzie tworzenie takiej postaci to godzina, półtora roboty więc i tak daję sporo czasu. Czy są jacyś chętni?
 
__________________
A na sektorach, śląski koran, spora sfora fanów śląskiej dumy, znów wszyscy na Ruch katować głosowe struny!
Nefarius jest offline  
Stary 26-12-2011, 12:50   #2
 
Lechu's Avatar
 
Smile

Rekrutacja bardzo ciekawa muszę rzec. Mimo iż pomysł podróży jest dość oklepany to jest to istna rzeka pomysłów. Do tego dodać walkę z chaosem oraz jego tworami i mamy już coś całkiem nowego, nieszablonowego. Mechanikę 2 edycji znam, ale... 3 dni na odpis to dla mnie za mało. Nawet jakby było 5 obawiam się, że musiałbym odmówić. A szkoda. Mam na profilu 5 sesji, których nie mogę opuścić (naturalnie) oraz niedawno zabrałem się za prowadzenie (mojej pierwszej na LI) przygody. Nefariusa bardzo polecam ze względu na to, że zna klimaty Młotka i wie jak ciekawie, nie zbyt zawile wkręcić graczy w wątek przygody. Chyba jest to jedna z osób, które najczęściej otrzymują ode mnie Repki właśnie za to. Na pewno bym się zgłosił, ale brak czasu zmusza mnie dać sobie spokój. Nie chce brać się za coś w co nie włożę tyle ile będę w stanie. Ja tak nie robię. Mimo wszystko polecam Nefariusa i liczę na to, że sesja przyciągnie wielu chętnych - w wolnym czasie (choć tego ostatnio nie mam wiele) będę was czytywał
 
Lechu jest offline  
Stary 26-12-2011, 12:53   #3
 
Iakovich's Avatar
 
Jak się nieruszy sesja u Bielona i Anonima trocę do przodu to wstępnie zgłaszam kandydaturę.
 
__________________
" Blood blood for the BLOOD GOD"

" Jack ty znowu w mieście?? Księżna już wie??... rok minął i chyba wszyscy zapomnieli już o wieżowcu "
Iakovich jest offline  
Stary 26-12-2011, 13:30   #4
 
Blackvampire's Avatar
 
Sign me in.
 
Blackvampire jest offline  
Stary 26-12-2011, 13:57   #5
AJT
 
AJT's Avatar
 
Me too
 
AJT jest offline  
Stary 26-12-2011, 15:31   #6
 
Aeshadiv's Avatar
 
And me!
 
Aeshadiv jest offline  
Stary 26-12-2011, 15:43   #7
 
Sylverthorn's Avatar
 
Cytat:
Napisał Iakovich Zobacz post
Jak się nieruszy sesja u Bielona i Anonima trocę do przodu to wstępnie zgłaszam kandydaturę.
U mnie prawdopodobnie tak samo.
 
__________________
GG: 183 822 08

"Hokey religions and ancient weapons are no match for a good blaster at your side, kid." - Han Solo
Sylverthorn jest offline  
Stary 26-12-2011, 18:03   #8
Konto usunięte
 
Brain's Avatar
 
KP za momencik pójdzie. Zgłaszam się.
 
__________________
Before each night is done
Their plan will be unfurled
By the dawning of the sun
They'll take over the world
Brain jest offline  
Stary 26-12-2011, 19:15   #9
 
JanPolak's Avatar
 
Zgłoszenie na woźnicę poszło.
 
__________________
Jestem Polakiem, mam na to papier i cały system zachowań.

Ostatnio edytowane przez JanPolak : 27-12-2011 o 00:45.
JanPolak jest offline  
Stary 27-12-2011, 19:51   #10
 
Iakovich's Avatar
 
Dzisiaj wieczorem lub jutro rano KP.
 
__________________
" Blood blood for the BLOOD GOD"

" Jack ty znowu w mieście?? Księżna już wie??... rok minął i chyba wszyscy zapomnieli już o wieżowcu "
Iakovich jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:04.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168