Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18-02-2012, 23:40   #1
 
Seachmall's Avatar
 
[WH40k/S-Telling/Detek.]Sztuka Zwana Wojną [18+]

Life is a Stage
Each meaningful event is a Play
The living are Actors
But only those with power can call themselves Directors


Zebranie trwało kilka dni i nie było widać, aby miało się szybko skończyć. Za każdym razem wyglądało to podobnie. Rada Inkwizycyjna wchodziła, przedstawiała problem i w przeciągu minut rozpoczynała się kłótnia o metodę usunięcia problemu. Nie jest to najlepszy moment, aby stróże Imperium, Święte Orda Inkwizycji, kłóciły się między sobą o to jak zwalczyć Orcze Waagh! nacierające ze wschodu Galaktyki czy usunąć renegackiego Gubernatora. Wymieszanie tego z ciągłym oskarżaniem się o "Skrany Radykalizm", czy "Zacofany Konserwatyzm" tylko działało na korzyść wroga. Wroga, który jest bardziej realny z godziny na godzinę, a Immaterium aż drży od ekscytacji. Abaddon, Syn heretyka Horusa, Władca Czarnego Legionu i Wódz sił Chaosu zbierał swych popleczników. Astrapaci od lat wychwytywali w eterze Spaczni szepty zapowiadające jedno.
Dwunasta Czarna Krucjata się zbliża, Oko Terroru ponownie się otworzy, aby wypluć swe plugawe sługi na Rzeczywistość. Bramy Cadii ponownie zostaną przetestowane, podobnie jak najlepsi z Gwardzistów Imperialnych. Inkwizycja, nie może jednak nic zrobić z zagrożeniem, którego nie da się uniknąć, nic poza przygotowaniem Imperium na to co ma nadejść.
Kłopotem jest to, że siły Chaosu robią to samo, ilość kultów poświęconych mrocznym siłom rośnie w zastraszającym tempie i lokalne siły obronne nie są zawsze w stanie im zaradzić. Po to zwołano to zebranie, aby możliwie jak najszybciej znaleźć najlepsze rozwiązania na napotkane powstania.
Najnowsza kłótnia zaczęła już powoli cichnąć, chociaż trwała nieubłaganie długo. Iyalia Algira, Lady Inkwizytor z Ordo Hereticus, już nawet zapomniała czego ona dotyczyła i była niemal pewna, że to samo dotyczy kłócących się. Kiedy ostanie z głosów ucichły przewodniczący spotkania przedstawił kolejny z wielu kłopotów nękających galaktykę.
Sala, w której odbywało się zgromadzenie, była okrągła, podzielona na trzy części, każda część przynależała do jednego z głównych Ordo. Ściany były pokryte wspaniałym marmurem pokryty zielonymi żyłkami, a podłoga drogim różowym granitem. Masywne drzwi, otwierane mechanizmem były wykonane z dwóch bloków jasnego piaskowca. Inkwizytor Algira nie wiedziała do kogo należała ta forteca, ale miał fundusze, o guście wolała się nie wypowiadać. Na środku stał stał starożytny dar od Adeptus Mechanicus, generator Holograficzny pokazujący dokładną mapę Galaktyki. Obecnie pokazywał niewielkie zgromadzenie gwiazd, zbliżając obraz na jedną z nich.
-System Iefetus, pod-sektor Aquila, Sektor Canis, Segmentum Tempestus. Zgłoszono otwarty atak sił Władcy Przemian, lokalni gwardziści utrzymali centralną planetę przez tydzień zanim wysłali prośbę o pomoc. Najbliższe systemy wysłały tylu ludzi ilu mogły, a Astartes z zakonu Czarnych Templariuszy będą tam w przeciągu najbliższych dni. Nie to jest jednak naszym problemem. - obraz się zmienił pokazując inną gwiazdę, w tym samym zbiorze.
-System Omniscia, ilość zamieszkałych planet osiem, z czego cztery o statusie ważności Extremus. Ten system był pierwszy, który odpowiedział na wezwanie Iefetusa i wysłał znaczną część swoich sił. - Cztery sfery pojawiły się na środku sali.
-System jest poważnie osłabiony, a tak bliska obecność sił Chaosu może oznaczać możliwy atak też i na niego. Propozycją rady jest wysłanie sił porządkowych, niewielkiej grupy, aby zapewnić bezpieczeństwo systemu. Jakieś kontrsugestie?- Po raz pierwszy od wielu godzin, sala była cicha -Dobrze, a więc teraz, czy ktoś się tego podejmie z własnej woli?- Inkwizytor Iyalia powstała, wszystko będzie lepsze od ciągłego siedzenia tu i słuchania tej dziecinady.
-Mam odpowiednich ludzi i uda mi się zebrać stosowne siły. Chyba, że ktoś lepszy chce wziąć na siebie zaszczyt bronienia Imperium? - nikt jakoś jej nie chciał odebrać jej tego przywileju. Ostatnie lata względnego "spokoju" sprawiła, że spora część inkwizytorów żąda wspaniałych zadań przynoszących chwałę. Imperium oczywiście, oni przecież tylko służą.

Inkwizytor Iyalia opuściła salę. Na zewnątrz stał Malcolm, osobisty asystent i ochroniarz Inkwizytorki.
-Ruszamy, kto obecnie znajduje się w Segmentum Tempestus?- weteran Cadiański podał po chwili, niewielki notes z listą nazwisk, Inkwizytorka przestudiowała listę -Przekaż im, aby udali się do systemu Omniscia, postarali się dowiedzieć co się tam dzieje i oczekiwali mojego przybycia. Jeżeli nie będą wstanie opuścić swych pozycji, odbierzemy ich po drodze. - Iyalia zatrzymała się na chwilę, coś jej nie pasowało w tej całej sytuacji - I skontaktuj mnie z Frezyą, mogę jej potrzebować...
Przybycie Inkwizycji nigdy nie wróżyło nic dobrego dla systemu, tym bardziej jeżeli obawy Inkwizycji są bardziej realne z każdą chwilą...

Witam w rekrutacji mojej sesji w settingu Warhammer 40,000, ten mały wstęp powinien wam przekazać wokół czego będziemy się głównie kręcić w tej sesji.
Dla upewnienia wytłumaczę wszystko.

Uniwersum:
Warhammer 40,000- mroczna przyszłość pełna wojny, krwi, wojny, zdrady, wojny, Xeno, wojny, śmierci i wojny. Brzmi ciekawie? Więc zapraszam dalej.

Lokalizacja i Czas:

Rok: 445100.M41
Segmentum: Tempestus
Sector: Canis
Pod-Sector: Aquila
System: Omniscia

Konwencja i klimat:
Planowo Storytelling pomieszany z Detektywistyczną . Rzuty ograniczam do koniecznego minimum i to najpewniej ja je będę wykonywał. Walki jeżeli się zdarzą będą na skalę dość epicką i postaram się sprawić, abyście kilka razy zaniemówili z wrażenia. Ilość krwi, limfy i posoki będzie zależna od decyzji graczy, chociaż nie powinno być tego, aż tak dużo.
Źródłami informacji przydatnymi dla graczy będą: Lexicanum, wszelkie Codexy, podręczniki i książki z Black Library (Ostrzegam, dzieła Matta Warda i C.S. Goto nie są dobrym źródłem informacji -Space Marine nie jest wstanie, pięściami powalić Awatara Khaina)

Odpisy:
Planowo jeden raz na tydzień, chociaż jeżeli gracze ustalą częściej (lub rzadziej) to może być i tak. Prosiłbym, aby zainteresowani gracze umieścili w tym temacie czas jaki będą potrzebowali na odpis. Odpisy będą przypadały raz na kolejkę: Mój odpis, po jednym odpisie od gracza, mój odpis.
Korzystam z GG i Googledocs będzie chyba najlepsze dla grupowych odpisów. Jeżeli bez powodu gracz pominie swoją kolejkę oznaczać to będzie, że postać postanowiła nic nie robić i kontynuuje działania z poprzedniego postu.
Dialog powinien być poprzedzony "-", przemyślenia uważam, że najlepiej będzie zaznaczyć Kursywą. Jeżeli postać będzie chciała zaznaczyć jakieś słowo Pogrubienie będzie najlepsze.

MG.

Doświadczenie:
Szczerze jest to moja pierwsza sesja forumowa, której będę przewodził jako MG. Relatywnie jestem userfrendly, chociaż moja tolerancja ma swoje granicę i jeżeli ktoś zbyt często będzie ją próbował to zrobię sobie wojnę na kciuki z głową postaci gracza.
Mam nadzieję, że będę wstanie was zadowolić.

Styl:
Hm... przyznam szczerze, nie jestem pewny jaki styl posiadam. Jako "odstresowywacz" piszę niewielką nowelkę w świecie 40k i jak na razie, stwierdzono, że mój styl pisania jest dobry. Koncentruje się na opisie sytuacji i otoczenia, oraz staram się robić sensowne dialogi. Błędów językowo-ortograficzno-stylistycznych staram się nie robić, ale przy długim pisaniu mogą być nieuniknione (czytam jednak po kilka razy to co umieszczam).

Gracze:
Minimum 4

Przyjmę każdą postać, która faktycznie jest czymś więcej niż nazwiskiem z ekwipunkiem.
Musi mieć historię, pochodzenie, cel w życiu, nadzieje, lęki i własne brudne sekrety (to ostatnie może nie).
Wybierać możecie dowolnie ze wszystkiego co może wypluć Imperium i mogłoby stać się częścią Świty Inkwizycji: Gwardię Imperialną, Assassynów, Naukowców, Kapłanów Maszyn, Siostry Bitwy, Cywilów o niezwykłych talentach. Co do Kosmicznych Marines mam zastrzeżenia.
Po pierwsze tak jak określiłem, sesja będzie nastawiona na pracę detektywa, ponad dwu metrowy wojownik ze szkłem powiększającym wygląda trochę nie na miejscu. Jednak jestem w stanie się zgodzić na taką postać jeżeli argumentacja i sama postać sprosta wymogom. Po drugie, niefortunnie gracze mają zbyt wysokie wyobrażenie o Astartes i mają tendencję do złego odgrywania ich. Dlatego w karcie postaci prosiłbym o umieszczenie przynajmniej jednej sceny z życia takiego Syna Imperatora.
Ekwipunek nie ma zbytnich ograniczeń (Finansuja was inkwizycja bądź co bądź), ale jeżeli ktoś przyśle mi kartę Skryby z wmontowanym w plecy działem laserowym, będzie musiał liczyć się z tym, że postać najpewniej nie zostanie przyjęta. Zaakceptuje ciekawe postaci, nawet jeżeli mogą być bezużyteczne w jakiejś walce.

Wzór karty postaci:

Imię, nazwisko, pseudonim:
Wiek:
Płeć:
Profesja:
Wady, lęki, fobie:
Specjalna zdolność (wyróżnik, spośród takich samych osób):
Bioniczne implanty:
Przedmioty osobiste:
Historia postaci:
Lokalizacja: Czy znajdujecie się gdzieś w systemie, prześle tym osobom, krótki opis planet i wybiorą gdzie się znajdują. Alternatywą jest przybycie razem z Inkwizytorką Iyalią Algirą.

Jest to tylko podpowiedź, jeżeli ktoś sądzi, że powinien zamieścić coś więcej (lub mniej) proszę bardzo. W historii powinno się zamieścić w jaki sposób dana postać stała się członkiem Świty Inkwizytorki. Reszta jest absolutnie tylko ograniczona inwencją gracza.

Późniejsze dołączenie:
Będzie możliwe za jakiś czas oczywiście. Galaktyka jest okrutna, aby przetrwać trzeba być bardziej okrutnym, co nie?

Termin i forma nadsyłania kart:
Który mamy dzisiaj? 18.02.2012? Trzy tygodnie od dzisiaj to będzie...
10.03.2012. To jest wasz deadline i tego będziemy się trzymać. Karty proszę wysyłać jako PW na Lastinn.

Pytania:
Wszelkie pytania fluffowo-konceptowe najlepiej wysłać na GG, lub zamieścić je w tym temacie, na wszystkie odpowiem. Chętnie pomogę przy tworzeniu postaci.
 
Seachmall jest offline  
Stary 19-02-2012, 00:33   #2
Cas
 
Cas's Avatar
 
W sumie jestem zainteresowany.
Nic nie poradzę, że trudno przejść mi obojętnie koło czegokolwiek co detektywistyczne. Szczególnie w takim świecie jak Warhammer 40 000.

Odnośnie postaci to prawdę powiedziawszy jeszcze nie zdecydowałem. Skłaniam się ku jakiemuś Assassinowi, no ale za nic nie mogę jak na razie zdecydować się na konkretną Świątynie (jak rozumiem, w tej kwestii nie ma żadnych ograniczeń?).
No i jeszcze ta zalegająca karta Kapłana Maszyny, której nie zdążyłem jak do tej pory wykorzystać.

Wybór nie będzie łatwy, ale ostatecznie jest sporo czasu. Nie powinno być więc większego problemu.
 
Cas jest offline  
Stary 19-02-2012, 22:22   #3
-2-
 
-2-'s Avatar
 
Przejść obojętnie?
Niedoczekanie.

Zgłaszam udział, karta postaci wkrótce, z wygodnym dla nas obu wyprzedzeniem.
 
-2- jest offline  
Stary 20-02-2012, 20:45   #4
 
Seachmall's Avatar
 
@Cas:
Ograniczeń nie ma, jeżeli uważasz, że będziesz w stanie wiarygodnie odgrywać Culexusa lub Callidusa to proszę bardzo.
Tylko prośba przy takiej postaci.
Tu wykażę się odrobiną egoizmu, ale prosiłbym o nieco głębszą historię Assassin/Inquisitor niż "Został przypisany do niej przez Świątynię" (Zrobienie rippu z "Love Can Bloom" wywoła u mnie gnicie mózgu i odrzucenie postaci)
 
Seachmall jest offline  
Stary 20-02-2012, 22:21   #5
Cas
 
Cas's Avatar
 
W zasadzie zdecydowałem się na świątynie Vindicare. Bez szału, ale wpadł mi pewien pomysł, więc postanowiłem go wykorzystać. Mogę obiecać tyle, że na pewno nie dostaniesz karty snajpera-niemowy.

Cytat:
Tu wykażę się odrobiną egoizmu, ale prosiłbym o nieco głębszą historię Assassin/Inquisitor niż "Został przypisany do niej przez Świątynię" (Zrobienie rippu z "Love Can Bloom" wywoła u mnie gnicie mózgu i odrzucenie postaci)
Tu może być trochę trudniej. Ostatecznie to właśnie tak wygląda. Dzieciaki są szkolone, a potem przydzielane do konkretnych świątyń. No ale postaram się wymyślić coś interesującego, żeby nie zanudzić Cię podczas czytania.

A i bym zapomniał. Teraz kiedy jestem już zdecydowany i zacząłem pracować nad kartą, mogę spokojnie napisać, że tygodniowa tura jak najbardziej mi pasuje.
 
__________________
"The heart lies and the head plays tricks with us, but the eyes see true.
Look with your eyes. Hear with your ears. Taste with your mouth. Smell with your nose. Feel with your skin.
Then comes the thinking, afterward, and in that way knowing the truth."
Cas jest offline  
Stary 21-02-2012, 00:19   #6
 
Darth's Avatar
 
Zgłaszam się. Kocham wh40k i z wielką chęcią wezmę udział w następnej sesji w tym świecie. Kartę poślę na dniach. Pewien pomysł do sesji tego typu chodził mi po głowie od paru tygodni, muszę go tylko przelać na papier.
 
__________________
Najczęstszy ludzki błąd - nie przewidzieć burzy w piękny czas.
Niccolo Machiavelli
Darth jest offline  
Stary 24-02-2012, 14:56   #7
 
Arvelus's Avatar
 
Ja się piszę : ]
Prawdopodobnie nie do końca standardowy techpriest.
 
Arvelus jest offline  
Stary 25-02-2012, 11:05   #8
 
one_worm's Avatar
 
Mam więcej czasu trochę i chętnie go przeznaczę na wh40 Postaram się kogoś wcisnąć na podniesienie "Testosteron Party" Gdyby zaszła taka potrzeba Bo mówcie co chcecie, ale czasem, do przesłuchania świadków, nie nadaje się lepiej nic innego, jak dwumetrowa góra mięśni z ciężkim Bolterem
Zwłaszcza, kiedy świadkowie to heretycy
 
__________________
Do szczęścia potrzebuję tylko dwóch rzeczy. Władzy nad światem i jakiejś przekąski.
one_worm jest offline  
Stary 25-02-2012, 16:32   #9
 
Seachmall's Avatar
 
Tak jak mówiłem, jeżeli chcesz mieć szansę z tym Astartes to musisz mnie do niego przekonać. Niestety tego typu postać nie pasuje do roboty detektywa i uwierz mi, jest całkiem sporo rzeczy, o wiele straszniejszych od Space Marina.
 
Seachmall jest offline  
Stary 25-02-2012, 18:57   #10
 
Arvelus's Avatar
 
W sumie to na przesłuchania wystarczy uzdolniony telepata : P
 
Arvelus jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:38.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168