Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-04-2012, 20:49   #1
 
Mortarel's Avatar
 
Reputacja: 3654 Mortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputację
[warhammer 2ed.] Krew, piach i łzy

ZOSTAŃ DOWÓDCĄ ODDZIAŁU!

Ostland

Tereny tej krainy, położone u podnóża Gór Środkowych, niemal w całości pokryte są przez złowrogi Las Cieni. Obecnie ziemie te są zaledwie pozostałością tego, czym były w przeszłości. Jest to bowiem kraina spustoszona przez wojnę, z wieloma obszarami wypaczonymi przez mroczne siły. Mało kto wierzy, że prowincja ta zaleczy kiedyś swoje rany. Duża część miast i wsi została splądrowana przez siły chaosu. W całej prowincji obowiązuje stan wojny. Wciąż trwają walki. Śmierć, głód, zarazy i niepewność jutra tworzą obecny obraz Ostlandu.

Las Cieni jest sztandarowym miejscem, z którym kojarzy się tą prowincję. Jest to mroczna i gęsta puszcza, która skrywa wiele tajemnic, z których niektóre są starsze niż samo Imperium i lepiej aby pozostały w ukryciu. Las broni swych sekretów i wielu mieszkańców Ostlandu jest przekonanych, że knieja nie może ścierpieć ich obecności, nie przywykłszy do ludzkich ognisk i toporów. Miejsce to stanowi schronienie dla licznej zwierzyny, ale także dla plugawych istot. Niektóre stwory mieszkały tu na długo przed pojawieniem się pierwszych ludzi i niechętnie dzielą się lasem.

Mieszkańcy tych ziem słyną ze swej upartości, porównywanej do krasno ludzkiej. Znani są także z oszczędności i umiejętności przetrwania. Z ich wad należy wymienić pychę i brak tolerancji dla odmienności. Jest to bitny lud, który walczy dzielnie i z zaciętością o każdy metr ziemi, uchodzą za niezwykle twardych żołnierzy.


***

Miejsce: Obóz IV Regimentu Salkalten, 1 milę na południe od Birkewiese.

-Kapitanie, melduję, że zwiadowcy powrócili. Oto raport. – Wysoki i chudy mężczyzna o surowym obliczu wyprężył się na baczność wchodząc do namiotu dowódcy.

-Dawaj, prędko.- Kapitan sięgnął po zapieczętowaną wiadomość, rozerwał lak i zaczął czytać marszcząc czoło. –Nikt nie przeżył… - mruknął pod nosem ledwie słyszalnym szeptem. –To już drudzy w ciągu ostatnich dni! –Wybuchnął gwałtowną złością. – Psia krew!- Pogiął pergamin i wyrzucił go za siebie. –Gustav! Gustav, do mnie! – krzyknął.

Przerażony chłopak przybiegł z głębszej części namiotu. Jego chuda i cherlawa sylwetka wyglądała mizernie przy sylwetce kapitana, która była wyrzeźbiona przez lata wojennej służby. –Siadaj i pisz!- Padł rozkaz dowódcy.

***

Miejsce: Salkalten, nowa stolica prowincji.

Książę-Elektor von Raukov siedział przy stole czytając właśnie otrzymany list. Przed nim rozciągnięta była mapa prowincji, na której zaznaczone były pozycje wojsk, oznaczenia tyczące się ruchów armii, zaopatrzenia i skupisk wrogich sił. Przy stole krzątało się dwóch starców, generałów dawnych lat, którzy byli zbyt wiekowi żeby walczyć, jednak ich wiedza i rady w dzisiejszych czasach były nieocenione.

-Raport od kapitana Albrechta Herza – książę-elektor podrapał się po brodzie – stracił kolejny patrol pod Birkewiese, w tym dwóch oficerów. Zwiadowcy odnaleźli ciała. Prosi o posiłki. – Widać było, że wiadomość zmartwiła von Raukowa. –Ilu ludzi możemy posłać? – Zapytał.

Stary generał podniósł leżącą na krawędzi stołu stertę papierów. Poszperał między kartkami, aby po chwili wydobyć spośród nich tą, której szukał.
–Czterdziestu ochotników – odparł – a co do oficerów – zamyślił się – mamy akurat czterech wolnych. Zgłosili się przed paroma dniami. Niedoświadczeni, nigdy nie dowodzili. – Generał podniósł wzrok znak kartek i pokręcił głową z dezaprobatą.

-Nie mamy wyboru. Posłać ich pod Dassel. – Książę wydał rozkaz. -Zaniosą też wiadomość…

***

SZCZEGÓŁY


Poszukuję czterech graczy, którzy wcielą się w rolę oficerów dowodzących oddziałem zbrojnych. Każdy z graczy dostanie swój oddział pod osobiste dowództwo (10 ludzi). Wymagana jest żołnierska dyscyplina i posłuszeństwo rozkazom wydawanym przez przełożonych.

Tłem wydarzeń będzie wojna z siłami Chaosu, która w tej chwili trawi większą część prowincji Ostlandu. Większość sił gromadzi przy sobie książę-elektor von Raukov, który przeniósł się z armią na północ, gdzie założył tymczasową stolicę w Salkalten. Stąd stara się przejąć kontrolę nad innymi miastami północnych kresów, aby z czasem odzyskać również południe prowincji.

W sesji będzie dużo walki, planowania strategii, dobierania odpowiedniej taktyki, a także zwykłego życia żołnierskiego.

Uwaga! Ograniczenie rasowe- można grać tylko człowiekiem.

Co do profesji, to wymagam profesji zaawansowanej. Już tłumaczę w jaki sposób macie ją stworzyć:

1. Bierzecie profesję podstawową + darmowe rozwinięcie
2. Rozwijacie ją na profesję zaawansowaną według schematu rozwoju.
3. Wpisujecie odpowiedni ekwipunek z profesji zaawansowanej.

Uwaga! Ograniczenie co do profesji- można wybrać tylko taką zaawansowaną, w której macie umiejętność dowodzenie i na którą możecie wejść z profesji podstawowej (bosman, dworzanin, demagog, kapłan myrmdii, majordomus, reketer, sierżant, urzędnik).

W wyjątkowych przypadkach można wybrać inną profesję i dowodzenie dokupić, ale wcześniej trzeba to uzgodnić i ustalić kosztem czego otrzyma się dowodzenie.

Nie przesadzajcie z cechami, nie przyjmę postaci, która wszystkie rzuty będzie miała na poziomie 16-20.

Historia postaci + opis charakteru, wad, zalet, pobudek wymagana. Sama historia powinna zawierać się między 0,5 a 1,5 strony A4. Długość historii nie ma najmniejszego wpływu na ocenę karty więc proszę nie rozpisywać się na więcej stron.

Karty przesyłamy na PW albo maila mortarel2@gmail.com

Na karty czekam do niedzieli 15.04, do południa. Zastrzegam sobie jednak możliwość wcześniejszego zakończenia rekrutacji, gdybym otrzymał wymaganą liczbę kart odpowiedniej jakości.

Wszelkie pytania w temacie albo PW.

 

Ostatnio edytowane przez Mortarel : 07-04-2012 o 23:15. Powód: dodana profesja proponowana: kapłan myrmidii
Mortarel jest offline  
Stary 07-04-2012, 22:16   #2
AJT
 
AJT's Avatar
 
Reputacja: 14597 AJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputację
Awans z pierwszej profesji na minimalnym PD? Tzn. tylko statsy rozwijamy, czy umiejki i zdolnosci, gdzie były 'lub' do wyboru też możemy brać?

Z zaawansowanej 'dostajemy' to dowodzenie? Czy dopiero zdobywamy umiejkę w trakcie sesji?
 
AJT jest offline  
Stary 07-04-2012, 22:20   #3
 
Mortarel's Avatar
 
Reputacja: 3654 Mortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputację
Na minimalny PD, najmniejszą linią oporu. Nie wybieramy drugiej umiejętności/zdolności, tam gdzie były alternatywy. Będzie jednak możliwość wykupienia ich za PD.

W zaawansowanej dostajecie tylko dowodzenie, jeżeli było w schemacie (można je wpisać). Jeżeli w schemacie nie ma dowodzenia, to po uzgodnieniu jaką profesją chce się grać, trzeba poświęcić jedną z już posiadanych umiejętności (w zamian za dowodzenie).
 
Mortarel jest offline  
Stary 08-04-2012, 01:12   #4
 
Luffy's Avatar
 
Reputacja: 349 Luffy jest jak klejnot wśród skałLuffy jest jak klejnot wśród skałLuffy jest jak klejnot wśród skałLuffy jest jak klejnot wśród skałLuffy jest jak klejnot wśród skałLuffy jest jak klejnot wśród skałLuffy jest jak klejnot wśród skałLuffy jest jak klejnot wśród skałLuffy jest jak klejnot wśród skałLuffy jest jak klejnot wśród skałLuffy jest jak klejnot wśród skał
Mi się podoba, chętnie się zgłoszę! Czy gramy tylko przez forum czy np google+? I jak z mechaniką, turlamy w trakcie sesji? KP wyślę na dniach, jak tylko uporam się ze śniadaniem Wielkanocnym.
 
Luffy jest offline  
Stary 08-04-2012, 07:06   #5
 
Mortarel's Avatar
 
Reputacja: 3654 Mortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputację
Gramy na forum. Używamy też google doca do dialogòw. Rzuty będę wykonywał ja na podstawie waszych deklaracji.
 
Mortarel jest offline  
Stary 08-04-2012, 13:33   #6
 
Wnerwik's Avatar
 
Reputacja: 125 Wnerwik wkrótce będzie znanyWnerwik wkrótce będzie znanyWnerwik wkrótce będzie znanyWnerwik wkrótce będzie znanyWnerwik wkrótce będzie znanyWnerwik wkrótce będzie znanyWnerwik wkrótce będzie znanyWnerwik wkrótce będzie znanyWnerwik wkrótce będzie znanyWnerwik wkrótce będzie znanyWnerwik wkrótce będzie znany
Ja też jestem chętny
Może napiszecie kto kim zagra, coby się postacie nie powtarzały? Ja ze swej strony prawdopodobnie podeślę jakiegoś kapłana. Zapewne Sigmara albo Myrmidii, bo ci dostają dowodzenie.
Chociaż strasznie kusi mnie kapłan Ulryka, strasznie klimatyczny jest. :>
 
Wnerwik jest offline  
Stary 08-04-2012, 14:34   #7
 
Luffy's Avatar
 
Reputacja: 349 Luffy jest jak klejnot wśród skałLuffy jest jak klejnot wśród skałLuffy jest jak klejnot wśród skałLuffy jest jak klejnot wśród skałLuffy jest jak klejnot wśród skałLuffy jest jak klejnot wśród skałLuffy jest jak klejnot wśród skałLuffy jest jak klejnot wśród skałLuffy jest jak klejnot wśród skałLuffy jest jak klejnot wśród skałLuffy jest jak klejnot wśród skał
Ja dziś do północy pewnie sobie wszystko wymyślę, poturlam i dam wam znać
Jak u Ciebie Mortarel z długością postów? Nie mówię że mam zamiar pisać pięcio zdaniowe posty ale gdy np będzie potrzeba szybkiej reakcji na polu bitwy dopuszczasz ok pół A4 czy nie bardzo?
 
Luffy jest offline  
Stary 08-04-2012, 14:53   #8
 
Mortarel's Avatar
 
Reputacja: 3654 Mortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputację
Raczej nie lubie jak gracze rozpisują się na kilka stron preferuje niedługie posty. Pòł strony to optymalna dlugość wtedy też mamy szybsze tempo rozgrywki. Wolę żebyście odpisali szybko kilka zdań niż jakbym miał czekać kilka dni na wymuszonego na siłę długiego posta
 
Mortarel jest offline  
Stary 08-04-2012, 15:13   #9
 
Potwór's Avatar
 
Reputacja: 84 Potwór wkrótce będzie znanyPotwór wkrótce będzie znanyPotwór wkrótce będzie znanyPotwór wkrótce będzie znanyPotwór wkrótce będzie znanyPotwór wkrótce będzie znanyPotwór wkrótce będzie znanyPotwór wkrótce będzie znanyPotwór wkrótce będzie znanyPotwór wkrótce będzie znanyPotwór wkrótce będzie znany
Zgłaszam się, nie wiem jeszcze jaka dokładnie postać ale pierwsza koncepcja to sierżant - wymóg dowodzenia strasznie okraja wybór :/

Ma ktoś może namiary na kartę postaci do wfb w pdfie którą można edytować?
 
__________________
Blood angels are red,
Ultramarines are Blue,
In the Grim Darkness of the 41st millenium,
The Emperor protects you.
Potwór jest offline  
Stary 08-04-2012, 15:22   #10
 
Mortarel's Avatar
 
Reputacja: 3654 Mortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputację
Wystarczy wypisać cechy, umiejętności, zdolności i ekwipunek nawet w wordzie (w tabelce lub w kolumnie). Napisać imię i profesję, załączyć historię i gotowe.

W razie kłopotów mogę podesłać jakis schemat, jeśli ktoś byłby chętny to zapraszam na PW
 
Mortarel jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:38.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169