Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17-06-2012, 11:29   #1
 
Coen's Avatar
 
[Autorski/Storytelling] Niebiańskie skrzydła

Witam serdecznie,
Chciałbym podziękować za pierwszy krok, który podjęliście wchodząc do tego tematu; myślę, że podejmiecie i następny czytając –chociaż- kilka zdań moich wypocin.
Mimo, że zacząłem swoją przygodę na lastinn całkiem niedawno to już postanowiłem spróbować swoich sił jako Mistrz Gry. Mam nadzieję, że sprostam waszym oczekiwaniom i razem stworzymy całkiem fajną przygodę.


I. Słów kilka o sesji:
Tematem głównym jest walka, która rozpoczęła się w królestwie Pana na wiele lat przed czasami, w których żyją wasi bohaterowie, a która trwa do teraźniejszości. Walka między archaniołami, a siłami zła. W trakcie sesji postaracie się rozwikłać kilka zagadek- dowiecie się:
- o przyczynie wojny,
- kto okazał się zdrajcą,
- kto przyjacielem ludzi,
- co stanie się z Ziemią.

„Niebiańskie Skrzydła” to zabawa dla ludzi o wielkiej wyobraźni lubiących pisać niekoniecznie przy wykorzystaniu mechaniki. Sesja, którą chcę przeprowadzić jest moim własnym dziełem. Przy jej tworzeniu korzystałem z cytatów, fragmentów Biblii i kilku innych znanych mi tworów nowożytnego świata (seria Dia…o). Oczywiście historia tej rozgrywki jest całkowicie wymyślona. Obrazki i zdjęcia zaczerpnięte z Internetu.

Jeżeli jesteś krnąbrny wiedzy, chcesz poznać rzeczywistość, która Cię otacza, czujesz się na siłach aby stanąć do walki to wciel się w postać córy, tudzież syna anielskiego- nefelima i stań do walki.


II.Prolog:

„Zapiski Wielkiego Pergaminu”

Dawno temu za nim jakiekolwiek żywe stworzenie stąpało po Ziemi odwiedziła to miejsce tajemnicza istota i jednym tchnieniem zatrzymała wszelkie erupcje, uspokoiła morza. Nagle planeta stała się istnym rajem i wtedy to przybysz stworzył boga, który miał czuwać nad dobrem tej Ziemi. Dał mu część swoich mocy i przekazał wiedzę potrzebną do utrzymania wszystkiego w ładzie. Przybysz nie mógł jednak zostać ze swym tworem, musiał wracać do innego wymiaru.Za nim jednak odszedł, obiecał, że kiedyś wróci aby zasiąść obok niego na tronie wszechświata. Bóg bardzo długo sam panował nad niebem, toteż znudzony samotnością machnął bóg swą potężną dłonią i powstały duchy niebiańskie zwane potocznie- Archaniołami. Od tamtego czasu bóg już się nie objawił. Nawet najwierniejsi mu nie poznali jego oblicza. Archanioły natchnione jego głosem, bo Ów bóg choć ukrywał swe oblicze to przemawiał do nich często, stworzyły Wielką Radę wybierając z tysiąca istnień ósemkę, która miała nimi dyrygować.
Byli to:
Amuriel- archanioł miłości
Nataniel- archanioł nadziei
Jophel- archanioł mądrości
Remiel- archanioł przeznaczenia
Raguel- archanioł sprawiedliwości
Metatron- archanioł czasu
Zerachiel – archanioł zdrowia
Gabriel- Archanioł śmierci

Jako, że każdy z nich był na swój sposób ulubieńcem boskim to wybór dla ogółu nie był trudny. Stworzył też pan ludzi i nakazał aby ów ósemka zrodziła swych potomków z istnieniami ludzkimi i tak powstały nefelimy.
M.E.

***

- Należy ich szybko tu ściągnąć, długo nie wytrzymamy.
- Naprawdę Remielu myślisz, że to jedyne wyjście? - powiedzieli jednogłośnie zgromadzeni, a z ich twarzy bił ból i smutek, żal i niepewność.
[b]- Tak zostało napisane w wielkiej księdze.[B/]- umilkł i już więcej się nie odezwał.
W Sali nastąpiło zatrwożenie i ogólne poruszenie. Cała kampania braci poczęła nerwowo krążyć i wymyślać co i raz to nowe rozwiązania patowej sytuacji. W końcu, jednak musieli się pogodzić z rzeczywistością.
– Popędź po nich!- najbardziej tubalny głos rozkazał jednemu ze swych posłańców i wtedy to wreszcie zapanowała cisza w sali. Zebrani patrzyli po sobie zdziwieni decyzją, która została podjęta.
Ludzie musieli być wciągnięci do odwiecznego sporu.

***

- Jak zwykle. Poleć tam, przekaż to. Masakra….
Wyszedł za bramę i od razu trafiła nań zgraja rozszalałych bestii, które jednak szybko uciszył błyskawicą wystrzeloną z koniuszków palca wskazującego lewej ręki. Kilka jęknięć i ogary leżały porażone, uśmiercone. Za murami ostatniego bastionu panował mrok, nieprzeniknionej ciemności. To miejsce zmieniło się przez ostatnich kilka lat. Wcześniej Ziemię porastały drzewa, kwiaty; biegały po świecie dzikie zwierzęta; słychać było harmider powiązany z rozwojem ludzkości. Teraz na ów planecie pozostał tylko harmider- spowodowany jednak wszechogarniającym to miejsce złem, oraz ciemność- mrok. Posłaniec leciał wykorzystując dar, który otrzymał od swych protektorów mijając hordy przedziwnych stworzeń wypaczonych siłami zła. Wszystkie te stworzenia interesowały się nim, ale żadne nie potrafiło dosięgnąć, zaatakować. Podróż nie była może przyjemna, ale dość bezpieczna. Choć i tak posłaniec rozglądał się po okolicy w poszukiwaniu czy to Sukubów, czy innych latających niegodziwości. Gdzieś w oddali słychać było paniczny jęk i krzyk, jakby…
Kolejny jego brat stracił żywot.
Opustoszało wszystko i niewidzialne stało się rzeczywistością. Przeraźliwej ciszy ustąpił niespełniony krzyk. Ciało przeszył niewyobrażalny chłód. Umysł odchodził w zapomnienie. Zniknęły wspomnienia. Pozostał obraz nie skończenia. Delikatne dreszcze objęły w mocny uścisk białe jak śnieg dłonie. Przeszklone oczy patrzyły bez wyrazu, jakby były nieobecne. Cichy skowyt umierających aniołów pobrzmiewał gdzieś w oddali. Oniemiałe przed momentem serce, poczęło walić jak oszalałe. Coraz szybciej i głośniej. I nagle cisza. Nie ma już nic.

Wojna trwała za długo, a rywalów było zdecydowanie za dużo. Demony miały miażdżącą przewagę i choć w pojedynkę byli słabsze to nadrabiali to również cwaniactwem.
- Udało się. SMILEFEN. - powiedział cicho, lecz wyraźnie. Zniknął

***

W świecie oddalonym o kilkaset wymiarów.

- Pierwszego już namierzyłem znajduje się czterdzieści kilometrów stąd, drugi jest niedaleko tamtego. Trzeci- nie wyczuwam jego aury. To dziwne. Czwarty znajduje się po drugiej stronie, na z zachodnim krańcu planety. Resztą zajmiemy się później, o ile jeszcze gdzieś tu są…

Posłaniec był starcem z kruczym, wielkim nosem, na którym znajdowała się wielka kurzajka. Włosy jego od wielu lat nie widziały wody, a przynajmniej tak się wydawało. Były pozlepiane i tłuste, a loki nie miały świeżego wyglądu, nie wydawały się naturalne. Reszta głowy i ciała zasłonięta całkowicie przez obszerny kaptur szarego płaszcza. Widać było, że ów odzienie lata świetności miało już dawno za sobą. W dobrym stanie pozostał jedynie haft wykonany starannie brunatną nicią. Haft przedstawiający gwiazdę Dawida…

III. Opis Światów

Hahaiah

Stworzył Anioł Hahaiah jednym dmuchnięciem w potężny róg, który zawsze dzierży w prawej dłoni, planetę podobną do Ziemi- schronienie, w którym ukrył rasę ludzką.
Schronienie było o wiele mniej stabilne, mniejsze od pierwowzoru, ale ludzie mogli czuć się tam bezpieczni.
Na pierwszy rzut oka zdawać się mogło, że Nowy Dom znajduje się nieopodal Ziemi. Demony przeto postanowiły zaatakować, ale Anioł Hahaiah chytrze ukrył swój Twór przed piekielnymi strzygami pozostawiając go w -tylko- jemu znanym wymiarze.
Stał się ów Hahaiah częścią swej planety, bo nikt tak, jak On nie potrafił chronić słabych przed złem, a cała rasa ludzka mieszka na planecie Hahaiah i cieszy się spokojem, bo Ziemia nie jest już im przyjazna.

Ziemia

Na planecie pomieszkują w tej chwili demony i złe duchy, z którymi walkę starają się toczyć anioły, którym dowodzą archanioły. Niestety moce zła są o wiele silniejsze. Na planecie pozostał tylko jeden boski bastion, którego murów przebyć demony nie są w stanie. Tam anioły wysłały nefeliny swoje potomki, aby Ci pomogli im w walce przeciw złu. Bastion ten zwie się An-Nur.


IV. Co zrobić, aby zagrać?

1) Zgłoś się w tym temacie.
2) Wypełnij kartę postaci -
Posłaniec KP.jpg | | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl

Karta postaci
W pierwszym polu od lewej wpisz imię swojej postaci. Obok znajduje się pole Typ postaci- tutaj wpisujesz, czy ma to być postać magiczna, czy nie ( w sesji zastosowałem uproszczenie i tak łucznik, czy wojownik nie ma możliwości korzystania z magii. Nie ma hybryd.)
Poniżej znajduje się pole płeć. Wybieramy męską lub żeńską.. Obok, której znajduje się pole umiejętności- wpisujecie cztery. Poniżej znajduje się okno, w którym powinna znaleźć się nazwa rodzaju broni, którą chcemy się posługiwać wybierając spośród następujących:
-łuk,
-łańcuchy,
- kij,
-miecz,
-topór,
-młot bojowy,
-kosa.
Poniżej wklejacie obrazek tejże broni. Pole portret jest zarezerwowane dla obrazka waszej postaci.

3) Napisz krótką historię swojej postaci, która kończy się przenosinami na nową planetę.
4) Wyślij wszystko na:
- abcd_04@o2.pl
-pw

UWAGA SESJA dla 3 do 8 graczy.
To już wszystko, na zgłoszenia czekam do 29.06.2012r.
 
__________________
"Wyobraźnia jest początkiem tworzenia.
Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz,
chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu
tworzysz to, czego chcesz."

Ostatnio edytowane przez Coen : 17-06-2012 o 12:58.
Coen jest offline  
Stary 17-06-2012, 11:55   #2
 
F.leja's Avatar
 
uuu ... dużo do czytania, ale wygląda nieźle, sam pomysł przypadł mi do gustu bardzo ... wstępnie zgłaszam ochotę XD
 
__________________
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out. ~~ Bill Hicks
F.leja jest offline  
Stary 17-06-2012, 14:08   #3
 
Pchiller's Avatar
 
W jakiej formie trzeba oddać kartę postaci? Np. robiona "ręcznie" i zeskanowana? Przepraszam za takie pytanie, ale jestem nowy.
 
__________________
Moją ojczyzną jest Polska Podziemna,
Walcząca w mroku, samotna i ciemna.
Pchiller jest offline  
Stary 17-06-2012, 15:41   #4
 
Luffy's Avatar
 
Ja też się zgłaszam! Mam jednak kilka pytań odnośnie tworzenia postaci:
- w rubryce typ mamy określić czy postać jest magiem czy wojownikiem, jednak czy ma to być totalna samowola i mogę wymyślić cokolwiek typu mag ognia czy łucznik? Czy raczej stwierdzam, mag/ nie mag?
- co do umiejętności, jaki zakres? Czy w przypadku maga czy raczej postaci magicznej ma to być jego zakres zaklęć czy mocy? Czy raczej, coś w stylu walka wręcz, leczenie itp?
- Czy postacie magiczne też mają wybierać broń?
- jesteśmy nefelimami czyli mamy opisać jak nas ponownie przenoszą na Ziemię, tak?

To chyba wszystko, kartę zrobię jak tylko dostanę odpowiedzi
 
Luffy jest offline  
Stary 17-06-2012, 16:49   #5
 
Coen's Avatar
 
Bardzo mi miło, że już takie zainteresowanie.
F.leja Miło mi.
Pchiller Oczywiście mógłbyś, ale wolałbym żebyś powalczył w jakimś programie. może być nawet PAINT, a historię dosłał oddzielnie
Luffy
ad1) Na razie wystarczy adnotacja czy ma to być postać magiczna czy nie.
Później wszystko wyjaśnię. Chcę sprawdzić jakim zainteresowaniem będą cieszyły się poszczególne typy. Zwykle jest tak, że te magiczne są chętniej wybierane.
ad2) Owszem, każda postać w mojej grze ma jedną broń, która jest Jej nieodłącznym atrybutem.
ad3) Opis, do momentu trafienia na planetę Hahaiah. jeszcze nie wiecie, że jesteście nefelimami.

Czekam na następne pytania i oczywiście zgłoszenia.
 
__________________
"Wyobraźnia jest początkiem tworzenia.
Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz,
chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu
tworzysz to, czego chcesz."

Ostatnio edytowane przez Coen : 17-06-2012 o 16:51.
Coen jest offline  
Stary 17-06-2012, 16:58   #6
 
Luffy's Avatar
 
No to wiele wyjaśnia i biorę się za robotę!

jeszcze tylko mi powiedz co z umiejętnościami, mam wpisywać dziedziny magii czy u Ciebie nie będzie podziału i wpisuję coś innego typu np leczenie i odzyskiwanie wody na pustyni
 

Ostatnio edytowane przez Luffy : 17-06-2012 o 17:09.
Luffy jest offline  
Stary 17-06-2012, 17:05   #7
 
Eyriashka's Avatar
 
Krnąbrny wiedzy
Ekhm, to ja! I jeżeli można to chciałabym stworzyć z Leją duecik
 
__________________
Life is a bitch. Sometimes I think it even might be a redhead with a bad case of short temper.
Eyriashka jest offline  
Stary 17-06-2012, 19:00   #8
 
Corvus's Avatar
 
Witam. Zapowiada się iście ciekawie Oczywiście są jednak pytania

Uno

Cytat:
Tam anioły wysłały nefeliny swoje potomki, aby Ci pomogli im w walce przeciw złu. Bastion ten zwie się An-Nur.
Zrozumiałe ale czemu piszesz że opis do momentu trafienia na Hahaiah. To wkońcu skąd się te nefelimy biorą () i dokoąd lecimy. Na ziemie czy Hahaiah?

Drugie pytanie. Masz może jakis zakres umiejętności? Czy wybieramy "na pałę" np. sprawnośc bojowa, mówca etc...

Thx
 
Corvus jest offline  
Stary 17-06-2012, 20:35   #9
 
Plomiennoluski's Avatar
 
Zgadzam się z przedmówcami i dorzucam kilka swoich pytań.

- Czy ludzie wiedzą że nie mieszkają na ziemi / czy są świadomi wojny?

- Jaki rodzaj świata - technika / magia / ciemne średniowiecze bez magii?

Cokolwiek na czym moglibyśmy oprzeć historię też byłoby miłe, albo skończy się na tym że każdy gracz będzie się starał opisać inny świat, pochodząc z tego samego
 
__________________
Wzory światła i ciemności pośród pajęczyny z kości...
Plomiennoluski jest offline  
Stary 18-06-2012, 07:27   #10
 
Coen's Avatar
 
Luffy
Magia biała ( magia wspomagająca i lecząca) Magia żywiołów nie trzeba tłumaczyć Magia czarna (zadawanie śmierci, przyzywanie istot ciemnych, wskrzeszanie, uroki)
Umiejętność korzystania z jednej uniemożliwia korzystanie z dwóch pozostałych.

Tak to będzie działać, ale na razie chciałbym po prostu wiedzieć ilu magów jest w rozgrywce.
Eyriashka As U wish
Corvus
Napiszcie proszę historię do momentu, w którym znaleźliście się na NOWEJ Ziemi. Jeżeli mam być szczery to w pierwszym rozważaniu chciałem napisać informację o Bastionie, jako małą wskazówkę tego, na co możecie być gotowi w przygodzie.
Plomiennoluski
ad1) Bardzo dobre pytanie
W rzeczywistości jest kilka osób, które są tego całkowicie świadomi, lecz większość nie rozumie, co się działo na poprzedniej planecie, część wyrzuciła niebezpieczne/ złe wspomnienia z pamięci.
Jednak inteligencja ludzka jest wielka i pewnie zaczną się domyślać...

Więcej pisać nie będę

ad2) Nowa Planeta jest sporo mniejsza od poprzedniczki. Choć Słońce nie leży dużo bliżej to łatwo wyczuć, że temperatury są na niej o 2 do 10 stopni większe.
Hahaiah jest kopią Ziemi z czasów, które znamy Dlatego tak unikam pytań na temat magii. Wy, jako nefelimy nie jesteście świadomi swych mocy.
Wydarzyło wam się kilka dziwnych sytuacji, które mogłyby wskazywać na nadludzkie pochodzenie, ale nie ma na to dowodów.

Więcej, więcej PROSZĘ !
 
__________________
"Wyobraźnia jest początkiem tworzenia.
Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz,
chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu
tworzysz to, czego chcesz."

Ostatnio edytowane przez Coen : 20-06-2012 o 01:00.
Coen jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:14.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172