Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy Oznacz fora jako przeczytane

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29-06-2012, 15:19   #1
 
Kawairashii's Avatar
 
Exclamation [Autorski] Purgatories Delight

Witam wszystkich na kolejnej ambitnej rekrutacji Kawairashii ♥Przedmowa

Witam wszystkich.
Mimo iż sesja może wydawać się mieć mniej lub więcej elementów zapożyczonych z jakiegokolwiek uniwersum, staram się nie tworzyć sesji w pełni poświęconych jednemu tematowi. Uznaje także filozofię MG, jako osoby w pełni przygotowanej, na wszelkie zaistniałe sytuacje. Stąd każda moja sesja wymaga ode mnie sporego wkładu twórczego. Jeśli powstała rekrutacja, oznacza to iż jestem w pełni dysponowana przez najbliższe dwa do trzech miesięcy, i planuje coś wielkiego.
Nie krępować się; zarzucać mnie wiadomościami w dzień i w nocy. Udzielać się w rekrutacji. Nie poddawać się. Dla mnie nie ma słowa "nie", więc wrzucać swoje pomysły tak często jak się da. Jeśli Gracze nie mają pomysłów, to sesja nie ma sensu. Stosunek pomiędzy Graczami a MG nie powinien być pasożytniczy; taki w którym to MG uznaje się za wszechwiedzącego, nie oczekując od graczy kompletnie żadnej wolności słowa prócz pracy na rzecz dostosowania się do jego wymagań, albo gracze którzy nękają Mistrza Gry, stawiają go w sytuacji w której wszystko musi wykonywać za nich. Spójrzmy sobie w twarz i uznajmy za równych. Ja doprowadzę was gdzie chcecie, a wy pozwolicie mi prowadzić. Jeśli komuś nie odpowiada symbioza, proszę aby odpuścił sobie dalszą lekturę.


Ilość miejsc:
Min 3 - Max ?

Czas rekrutacji:
Dokładnie 30 dni od czasu publikacji posta

Długość gry:
Od długiej - Do nieskończonej

Czas odpisu:
Do ustalenia...

O sesji:
W naprawdę swobodnym przekładzie "Czyściec Wspaniały", będzie sesją RPG skupiającą się na przeżyciu w więzieniu. Mam jednakże dwa pomysły, od was będzie zależeć którą ścieżkę obierzemy. Świat Fantasy; to wersja prawdziwego czyśćca do którego trafiają bohaterowie, akcja będzie działa się w małym miasteczku zbudowanym ze szczątek tego co jako duchy, umarlaki zabrały z sobą do grobu bądź nawiedzały za czasów swej niepewności pośmiertnej. Celem graczy będzie odnaleźć sens w świecie który potrzebuje równowagi. Do dyspozycji udostępniać będę wam prawa wszechświata, takie jak zamiana dnia w noc, albo robienia pętli w czasie. Postaci będą odgrywać role detektywów w dość onirycznym świecie (spodobało mi się to słowo Ikoik ;3).
Świat Futurystyczny; to wersja więzienia przyszłości, a dla graczy zaznajomionych z moją wcześniejszą sesją Dead Fable, będzie to rzeczywistość przed wydostaniem się wirusa. Gracze będą umieszczeni w porzuconym mieście razem z innymi więźniami, cała placówka będzie miała sporą wielkość, a więźniowie sami będą starali się sprawować władzę nad sobą. W przyszłości ludzie będą mogli wpływać na swój własny łańcuch genetyczny, zatem strzelanie piorunami podczas pstrykania, oraz możliwość dosłownego wchłonięcia jakiejkolwiek materii, nie będzie stanowić problemu. Celem graczy będzie przeżycie, a za razem wydostanie się z miasta poprzez dowodzeniu swojej niewinności. W obu pomysłach na sesję, gracze będą dowiadywać się więcej informacji o własnym życiu, wraz z wykonywaniem zleceń od postaci NPC.

Co zdecydowanie znajdzie się w sesji i po jakie pomysły możecie spokojnie sięgać;
Demony, Zjawy, Sukuby bądź Mutanty, Homunkulusy i Cyborgi.

Miejsce akcji:
W obu przypadkach miasto na skraju pustkowia.

Czas akcji:
Nieznany

Prolog
(nadejdzie wkrótce, w zależności do której wersji świata skłoni się większość graczy)

System

1) Każdy większy update w sesji będzie posiadał swoją nazwę, niczym odcinek w serialu, czy tytuł rozdziału w książce. Będzie on wynikiem w większym stopniu waszych działań niż moich starań ukierunkowaniu waszego marszu. Przykładem: "So many roads before us" oznaczać będzie dylemat podejmowania bardzo ważnych decyzji, a "Finally Safe" ratunek.

2) W każdym updacie będę opisywać trzy rodzaje informacji dla KAŻDEGO z graczy; obecne położenie, wynik waszych działań z poprzedniego postu, oraz drogi które możecie obrać. Jako iż sprawdzało się to w sesji Dead Fable, tym razem zamiast zamieszczać wybór pod updatem, będę włączała je w treść odpisu. Przykładem:

Clayton otworzył oczy, nadal był w kinie ale sala była pusta. Najwyraźniej zasnął w połowie seansu. Po czarnym ekranie spływały białe napisy. Imiona zaangażowanych w produkcję osób rozświetlały pustą widownię. Clayton przetarł oczy i odruchowo zerknął na zegarek. Ten jednak stał w miejscu, co dziwne dopiero wczoraj wymieniał w nim baterie, czy nadal śnił? Zerkając z ukosa na brudne siedzenia, mężczyzna poprzetrącał kręgi w nadgarstkach szybkim ruchem. To z pewnością nie zapewni mu alibi, spodziewał się większej widowni. Jego nogi były nadal ospałe, nie śpieszył się zatem z wstawaniem. Samotność zawsze przyprawiała go o dreszcze. Coś zabrzęczało na granicy słuchu. Clayton wstrząsnął głową i nagle na końcu sali zobaczył głowę wystającą zza jednego z oparć. Dobrze, czyli jednak nie był sam. Brzęczenie nie ustawało, a gdy tylko skupiał swój wzrok na postaci w pierwszym rzędzie, ta wydawała się ruszać. Niczym jakaś chora gra, ledwie widoczna sylwetka obracała swą głowę do granic możliwości. Clayton nie mógł dłużej patrzyć, z obawy przed sceną która z pewnością nawiedzałaby go w snach. Od drzwi wyjściowych dzieliły go jedynie trzy rzędy? Ostatnim razem gdy sprawdzał był to jeden rząd. Clayton obejrzał się ponownie. Tym razem siedział już cztery rzędy od drzwi wyjściowych, a pięć od pierwszego rzędu. Po plecach przeleciały mu ciarki, a w szczelinach pomiędzy paznokciami a skórą czół szpilki.

Z powyższego tekstu wywnioskować można trzy możliwe reakcje Claytona; Sprawdzanie czy nadal śnił, skupienie swej uwagi na osobie na widowni, bądź skierowanie swych kroków ku wyjściu.

3) W świecie sesji znajdować się będą pewne klucze, czy będzie to "hasło", "przedmiot" bądź "umiejętność" wszystko to będzie częścią waszego wyposażenia. Przy nazwie waszej postaci w moim odpisie skierowanym do waszej postaci, zamieszczać będę wszystkie dotychczas zdobyte artefakty. Przykładem:

Clayton (:Szalik Urodzinowy Baczego, Klucz Francuski Majka)
<post>

4) Co do praw dotyczących graczy.
a. "Dialog i monolog piszemy w ten sposób, czyli wszystko co jest wypowiadane przez postać"
b. W ten sposób piszemy dydaskalię, czyli wszystko co nie jest wypowiadane przez postaci.
c. Nie zamieszczamy uwag które mogą wywołać nieporządany efekt nieuzasadnionej niechęci jednej postaci do drugiej. Przykład myśli postaci: Rita, kolejny bałwan w drużynie debili, no nic, czyli Clayton będzie musiał przystosować się do tej zgrai pajaców.

Karty Postaci

Przed wysłaniem proszę o podjęcie tematu sesji w rekrutacji.


<Awatar> (Skasujcie słowo awatar i najzwyczajniej wstawcie tam fotkę bądź jeszcze lepiej, rysunek waszej postaci, mam skłonności do mangi, anime oraz wszelkich komiksów)
Godność: (Jak wszyscy będą się zwracać do postaci. Imię musi być niespotykane ;3 ot takie moje zboczenie; nic w stylu Monika, Dawid, Naruto, im dziwniejsze i mniej spotykane tym lepsze: Hitklif, Finn, Irma)
Wiek i Płeć: (...)
Wygląd: (Rozbierzcie postać nago i opiszcie ją jak najskrupulatniej)
O postaci: (Jak ludzie opiszą jej charakter, może ma jakieś obawy bądź zboczenia, dziwne skłonności albo podejrzane zwyczaje)
Umiejętności: (Rzeczy które w stosunku do pozostałych graczy będziecie wykonywać lepiej, bądź gorzej. Macie 5 miejsc na zalety i 3 na wady)
Wyrok: (Przekonajcie mnie że zrobiliście coś tak strasznego że zasłużyliście na więzienie/czyściec, ale nie na śmierć/piekło)
Komplikacje: (Wpiszcie tu osoby z którymi macie problem w różnych formach, czy to dług, czy to szantaż, czy relacje rodzinne, mogą to być inni gracze)
Dar: (Tą rubrykę zostawiamy pustą. Dostaniecie więcej informacji o tym czego od was oczekuje, dopiero po ustaleniu w jaką sesję gramy)

--<[Oczekiwania]>--
Od MG: (jak prowadzić najlepiej)
Od Sesji: (na czym się skupić najlepiej)
Od Graczy: (jakie relacje najlepsze)

---<[Mój pomysł na]>--
Postać: (Jeśli twoja postać będzie stawać się coraz potężniejszcza, jak sądzisz, czym powinna się stać w ostatnim stadium? do czego ty jako gracz będziesz dążył by się stała?)
Początek: (jak najlepiej rozpocząć przygodę; parę kluczowych punktów, twoim zdaniem)


Kod:
<Awatar> 
Godność: Wiek i Płeć: Wygląd: O postaci: Umiejętności: Wyrok: Komplikacje: Dar: --<[Oczekiwania]>-- Od MG: Od Sesji: Od Graczy: ---<[Mój pomysł na]>-- Postać: Początek:
Wymagania


Proszę wysyłać mi PW z treścią nie wymagającą ode mnie zadawania zbędnych pytań. Innymi słowy proszę o przemyślane komunikaty. W pierwszym poście proszę zamieścić wszystkie najistotniejsze, waszym zdaniem sprawy, warte wspomnienia. Nic w stylu (super sesja, wchodzę/głupia sesja, spadam) (^__^').

UWAGA: w poprzedniej sesji Dead Fable, po roku grania często traciłam werwę, trzymając postaci w szachu nawet przez miesiąc zatem będę bardzo wdzięczna jeśli znajdzie się jedna osoba zdolna przejąć pałeczkę MG w razie potrzeby. Proszę o nadsyłanie zgłoszeń na zastępczego MG na PW, wraz z załącznikiem dotychczasowych osiągnięć jako MG.

Pytania do was:
-Jak często możecie odpisywać.
-Czy macie jakieś pomysły które chętnie ujrzelibyście w grze.
-Czy doszukaliście się pewnych niemiłych dla oka aspektów rekrutacji, które o ile zostały by zmienione, zwiększyły by waszą chęć dołączenia do gry.

W czasie trwania rekrutacji z pewnością powstanie wiele pytań. Co jakiś czas będą ukazywać się updaty w SAMEJ REKRUTACJI. Czyli nasz swojski F.A.Q. Jeśli nie odpowiedziałam jeszcze na wasz post oznacza to iż nie chce spamować krótkimi postami, bądź właśnie teraz go piszę.

Buziaczki :3

F.A.Q.
Q:
A:

Update

-Dodałam zakładkę "System" w której to opiszę jaka mechanika będzie obowiązywać w sesji
-Dodałam "Awatar" postaci w karcie postaci oraz "Dar"
-Dodałam rekrutację na zastępczego MG w wymaganiach
-Lekkie sprostowanie co do fabuły fantastycznej
-Zmiana wyglądu, wzoru na kartę postaci
 
__________________

Ostatnio edytowane przez Kawairashii : 01-07-2012 o 15:14. Powód: Update
Kawairashii jest offline  
Stary 29-06-2012, 16:03   #2
 
potacz's Avatar
 
Wstępnie się zgłaszam, choć jeszcze się zastanawiam.

Ad.1. Odpisywać mogę raz na 2-3 dni. Ewentualne poślizgi trzeba wkalkulować, bo jestem po zabiegu i mogę czasem nie móc odpisać.
Ad.2. Chętnie ujrzałbym połączenie świata Science Fiction z Fantasy, z orientacją ku SF.

Na razie to tyle. Aspektów zniechęcających w samej rekrutacji jako takiej nie zauważyłem.
Powodzenia!
 
__________________
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej."
potacz jest offline  
Stary 29-06-2012, 17:27   #3
 
Aiko's Avatar
 
Chętnie bym się przyłączyła, co prawda rzadko grywam na forum i niestety żadna z sesji, w której brałam uddział się nie rozwinęła, i nie mam doświadczenia. Jeśli nie będzie to problem to niebawem wyślę ci propozycję postaci.

Mogę odpisywać często, raz na 2-3 dni na pewno nie będzie problemem.

Wolałabym zagrać w czyśćcu
 
Aiko jest offline  
Stary 29-06-2012, 18:01   #4
 
Ikoik's Avatar
 
Też się zgłaszam wstępnie, choć karta może być najwcześniej za 2 tygodnie. Optowałbym za wersją s-f, ale chętnie z włączeniem wątków fantastycznych lub (tym bardziej) onirycznych. Czyściec też jest ok.
Mogę odpisywać co jakieś 3 dni, ale od września może się to wydłużyć nawet do postu/tydzień. Poza tym w sierpniu może mnie nie być przez jakiś czas.
 
Ikoik jest offline  
Stary 30-06-2012, 16:54   #5
 
zabawowy sigmund's Avatar
 
Pamiętam cię z trpg. Karta wkrótce.
 
zabawowy sigmund jest offline  
Stary 30-06-2012, 18:40   #6
 
Kawairashii's Avatar
 
To przykro że ja nie wspominam trpg, dobrze.
Mimo to zapraszam do gry.
 
__________________
Kawairashii jest offline  
Stary 30-06-2012, 23:48   #7
 
zabawowy sigmund's Avatar
 
Nie wiem czemu tak mówisz. Na T się wychowałem : )
Pamiętam jak jeszcze będąc wczesny gówniarz wbiłem tam po raz pierwszy, kiedy jeszcze wszystko się kręciło, a ludziom się chciało. W sumie nie udzielałem się tam jakoś mega, ale i tak klimat był piękny. Potem miałem parę powrotów, ale to już nie było to samo. Teraz jest tam może z 10 aktywnych użytkowników. Szkoda.
 
zabawowy sigmund jest offline  
Stary 30-06-2012, 23:56   #8
 
kanna's Avatar
 
Rekrutacja doskonale przygotowana, zastanawiam się, jeśli sesja na takim poziomie będzie - to moim zdaniem warto.

Nie do przyjęcia jest format w jakim opisana jest KP - przesuwanie ekranu w bok jest upierdliwe :/
 
__________________
A poza tym sądzę, że Reputację należy przywrócić.
kanna jest offline  
Stary 01-07-2012, 15:08   #9
 
Kawairashii's Avatar
 
Lightbulb

Cytat:
Napisał zabawowy sigmund Zobacz post
Nie wiem czemu tak mówisz. Na T się wychowałem : )
Jestem dość emocjonalną osobą, wiele biorę sobie do siebie, mam natomiast wielki szacunek do ludzi, czasu i rzeczy. Po tym jak publicznie zostałam wyśmiana na trpg, powyzywana od najgorszych za to że jak normalny człowiek potrzebowałam pomocy w dość ważnych dla mnie sprawach, nie sądzę bym kiedykolwiek wróciła na stare śmieci. Jeśli obecnie przesiaduje tam niewiele osób to chyba miałam rację opuszczając te toksyczne sfery. Klimat wydawał się piękny dzięki kółku wzajemnej adoracji które panoszyło się na trpg od wielu lat. Wszelkie odstawanie od ich norm równało się z ukamienowaniem.

Cytat:
Napisał kanna Zobacz post
Nie do przyjęcia jest format w jakim opisana jest KP - przesuwanie ekranu w bok jest upierdliwe :/
Hm, postaram się to zmienić, faktycznie jest tam sporo tekstu a trzymanie w kodzie tak wiele wierszy może zirytować.
 
__________________
Kawairashii jest offline  
Stary 01-07-2012, 15:22   #10
 
kanna's Avatar
 
Cytat:
Napisał Kawairashii Zobacz post
Jestem dość emocjonalną osobą, wiele biorę sobie do siebie, .
Chciałam zapytać, czy podobnie masz jak MG, czy potrafisz rozdzielić siebie od MG?
 
__________________
A poza tym sądzę, że Reputację należy przywrócić.
kanna jest offline  
 


Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:23.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168