Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-08-2012, 16:26   #1
 
Sekal's Avatar
 
Reputacja: 1 Sekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputację
[Cyberpunk] The City That Never Sleeps


The City That Never Sleeps


1 września 2048
Brooklyn, New York City


To nie był jego dobry dzień.
Ciemna ulica, latarnie dające niewiele światła i on, idący jak pijany po wąskim, pełnym śmieci i brudu chodniku. Oczywisty przekaz, teren korporacyjny już się skończył, to już nie było bezpieczne, kontrolowane miejsce. Zapomnijcie o kamerach, zapomnijcie o przestrzeganiu przepisów. To była jego dzielnica, ale dzisiejszej nocy czuł się w niej obco.
Minął kolejny zakręt, mrużąc oczy zaatakowane nagle światłem potężnego neonu, kolejnego nocnego klubu. W oknie dostrzegł laskę, co wyginała się na wszystkie strony, ciałem kusząc do wejścia do środka. Minął ją szybkim krokiem, zauważając jeszcze kątem oka łydkę i stopę z metalu, pomalowaną na idiotyczny kolor.
- Popieprzona moda...
Ciche mruknięcie usłyszał tylko on sam, w tym miejscu nie warto było odzywać się głośno. Oczy niewątpliwie śledziły go z zaułków, a wysokie budynki stojące po obu stronach wąskiej ulicy zasłaniały nawet światło słoneczne, gdy to już postanowiło zjawić się na niebie. Teraz, w nocy, było tu ciemno jak w dupie. Ale swoich tu nie ruszano. Było wystarczająco obcych mord do tłuczenia.
Jak oni się zwali? Pogromcy? Mimo postępu technologicznego nazwy gangów wciąż były zwykle bardzo prymitywne.

Nie, nie myślał już o tym. Miał inne problemy. Dziewczyna zniknęła, a to było źle. Bardzo źle. Źródło informacji, dochodu. To raz. A dwa, przyjaciółka. Jedyna, jak sądził, nigdy nie zdradziła i nie oszukała. Takich osób się nie porzuca, nawet jak przepadną, a ślad prowadzi w cholernie złe miejsca.
Spiridon nie zamierzał pakować się w takie gówno, nie samemu. A gotówki nie miał. Większość swoich informacji już sprzedał. Ale nie tę jedną.
Należało tylko nawiązać kontakt. Nieważne jak ich nienawidził, nie widział innego wyjścia.
Dokładnie przeanalizował to, co zobaczył przypadkiem kilka godzin wcześniej. Ledwie kilka chwil, akcja, której nie zapamiętałby, gdyby nie jeden szczegół. Przesyłka kurierska, która nie dotarła do miejsca swojego przeznaczenia. Zwykła sprawa, jak można sądzić. Błąd. Litery C-T widoczne były jak na dłoni, napastnikami byli albo idioci albo ktoś cholernie potężny.
Nie jego sprawa.
On miał tylko informację, którą mógł sprzedać. A nawet więcej, informację, którą uzupełnił o dane, które sam odnalazł.
Skręcił w bok i otworzył zamek cyfrowy słabej jakości. Nie montowano lepszych w budynkach takich jak ten, szkoda było kasy, Upewnił się, że jest sam i uruchomił przekaźnik, łącząc się z zakodowanym wcześniej numerem.
- Mam informacje o pewnej zaginionej przesyłce. Mogą was zainteresować...


***

Witam

W swoim powrocie do prowadzenia chciałbym zaproponować sesję w autorskim świecie Cyberpunka, którą swojego czasu miałem poprowadzić na żywo, ale brak czasu pokrzyżował te plany. Sam świat przedstawię w następnym moim poście, tutaj o samej sesji i postaciach.
Rozgrywka toczyła się będzie w Nowym Jorku, mieście zamieszkiwanym przez 14 mln ludzi (cała metropolia: 33 mln) i nie różniącym się aż tak bardzo od teraźniejszego miasta - być może jest ciemniej, budynki są wyższe, a samo miasto bardziej niebezpieczne, ale wciąż pozostające “sobą”.

Czym będzie sesja?
Połączeniem akcji, intrygi, śledztwa i wszystkiego, co związane jest z cyberpunkiem - poczynając od korporacji i ich wojen, poprzez cyberwszczepy kończąc na tej ciemnej stronie życia ludzi w “nowoczesnych” czasach. Pierwsza sesja jest planowana na dość długą przygodę, zależną zwłaszcza w dalszej fazie od poczynań i decyzji postaci. Wymagany będzie pomyślunek i działanie, ja postaram się zapewnić wystarczającą dawkę rzeczy do zrobienia. Czy będzie kontynuacja i przerodzi się to w kampanię, tego nie wiem - okaże się w trakcie/po zakończeniu pierwszej przygody.

Kogo poszukuję?
Osób pełnoletnich, to na wstępie. Tych, którzy lubią wgłębić się w świat i sesje, a odgrywaną postać prowadzić w pełni, wraz z chociaż szczątkowym wgryzieniem się w jej umiejętności. Lekarz widząc postrzelonego kompana z przebitym płucem nie mówi przecież “leczę go”. On ma działać. Nie przewiduję tu czepiania się z mojej strony nieistotnych szczegółów, ale szukam osób potrafiących się zaangażować. Długość postów? Nie za krótko, ale też bez przesady - najłatwiej skierować Was do przykładu, jakim jest Cena Życia, którą prowadziłem jakiś czas temu.

Jaka ma być postać?
Realistyczna. Posiadająca wady i zalety. Będąca specjalistą w jakiejś dziedzinie lub kimś wyszkolonym w kilku - na początku sesji postaci będą pracować dla korporacji CORP-TECH. Na jakiej zasadzie - to pozostawiam już Wam. Można być związanym na stałe z ta korporacją, można być najemnikiem lub zatrudniać się poprzez pośredników na zasadzie kontraktu. Pełna gama - przy czym należy pamiętać, że C-T nie weźmie osób nieprzydatnych, niesprawdzonych, niezrównoważonych. I raczej nie zdubluje specjalizacji, więc warto się dogadywać. Z rozmów przedsesyjnych mam zapowiedź sapera i lekarza.

Czego wymagam w karcie postaci?
- historii postaci - może być krótko, może byc nawet wypunktowana - byle miała sens. Wyjątek dla osób, których nie znam i nie mogę łatwo sprawdzić jak piszą - tu proszę się przyłożyć bardziej, bowiem po tym także mogę oceniać. Co do doświadczenia, postać może być specjalistą w jakiejś dziedzinie, ale ze względu na mechanikę (gdzie postać będzie początkująca) wszechstronność będzie okupiona tym, że postać naprawdę dobra nie będzie w niczym. W tym przypadku za to można liczyć na rozwój postaci (to wszystko pojawi się, gdy zamieszczę w rekrutacji opis mechaniki)
- charakteru i wyglądu postaci, wraz ze zdjęciem
- od 3 do 5 najważniejszych osób dla tej postaci - rodzina, przyjaciele, wrogowie, szef etc, + krótkich opis tych osób - w końcu nikt nie będzie zaczynał osobą znikąd - znaczenie tych postaci będzie można zwiększyć poprzez odpowiednie rozdanie punktów mechanicznie - o tym za chwilę
- informacji na temat: motywacji, przynależności społecznej i religijnej, celu, który postać chciałaby osiągnąć w przyszłości, najważniejszej osoby, najważniejszej rzeczy, najważniejszego miejsca, stosunku do ludzi, stosunku do technologii i korporacji

Pamiętajcie, że chciałbym, aby te postaci żyły, faktycznie wpasowywały się w cybernetyczny świat i pełen sprzeczności Nowy Jork. Stąd tło postaci jest dla mnie ważniejsze nawet od jej historii.

W późniejszym czasie będzie mi potrzebne także:
- mechanika - oparta na nWOD, lekko zmodyfikowanym, aby pasował do takiego świata - opis mechaniki pojawi się w tym temacie za jakiś czas. Ona sama może okazać się istotna, bowiem będę rzucał kośćmi, pozakulisowo, ale zapewne całkiem często
- stan posiadania postaci, miejsce zamieszkania etc - oczywiście bez wypisywania dokładnego umeblowania mieszkania . Waluta to EuroDolary, na podstawowy sprzęt na pewno postaci uzbierały. Oferuję PDF-y z rozpisanym ekwipunkiem z Cyberpunka 2020, część rzeczy jest tam nie do użytku, ale większość można skompletować posługując się taką listą. Inne zakupy broni i technologii mogą być ustalane ze mną, podam też cenę etc. Proszę o PW (lub w inny sposób) namiary na maila i będę podsyłał wraz z informacjami ile jest kasy do wydania.

Zarówno mechanika jak i stan posiadania będą istotne dopiero przy rozpoczęciu sesji, obie te rzeczy będziecie rozpisywać dopiero po moim zaakceptowaniu/przyjęciu do sesji kart, które podeślecie.


Rekrutacja trwa do soboty 25.08 włącznie, sesja powinna rozpocząć się na koniec sierpnia, zależnie od ustaleń mechanicznych i ekwipunkowych. Przyjmę od 4 do 6 osób. Co do szybkości sesji, przewiduję 4-5 dni na posta dla graczy, 2-3 dla mnie.
Zapomniałem pewnie o wielu rzeczach, proszę więc pytać. Tak samo jeśli chodzi o jakieś szczegóły dotyczące dostępnych technologii i samego świata, bowiem to co przedstawię to tylko najważniejszy skrót informacji.

Pozdrawiam i zapraszam.
Sekal
 
__________________
If I can't be my own
I'd feel better dead

Ostatnio edytowane przez Sekal : 22-08-2012 o 13:47.
Sekal jest offline  
Stary 10-08-2012, 16:30   #2
 
Sekal's Avatar
 
Reputacja: 1 Sekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputację
Kalendarium:

Październik 2016:
USA zostają zaatakowane Wirusem X, najnowocześniejszą bronią biologiczną. Prawdopodobnie za atakiem stoi korporacja Umbrella, która pracowała nad wirusem. W wyniku zarażenia nim ginie przynajmniej połowa ludności zamieszkującej Stany Zjednoczone; Sam wirus sprawia, że ludzie zamieniają się w pozbawione woli i kontroli nad głodem potwory; niektóre jego odmiany sprawiają także, że pojawiają się mutacje.

Listopad 2016:
Sytuacja zostaje względnie opanowana, szczpionka trafia do wszystkich, którzy jeszcze nie zostali zarażeni. Ci, którzy mieli już kontakt z wirusem są kierowani na kwarantannę, ci, którzy już nie panują nad ciałami są eliminowani. Sytuacja w samym USA wciąż niepewna.

Luty 2017:
Całkowite załamanie się rynków światowych, związane także z upadkiem dolara; Sytuacja na Bliskim Wschodzie zaognia się, ropa drożeje w niesamowitym tempie; Dopuszczenie do pełnego użytku samochodów na prąd i wodór w Europie; Umbrella rozbija się na cztery mniejsze korporacje, które próbują przejąć jak największą część wspólnego mienia.

Kwiecień 2017:
Oficjalne wytępienie ośrodków zarazy w USA, ludzie wracają do swoich domów - ci którzy przeżyli. Miasta częściowo zniszczone, teraz zaczynają być odbudowywane; załamanie rządu USA, masowy napływ imigrantów.

Sierpień 2017:
Wybuchają zamieszki na Bliskim Wschodzie; Masowe protesty na całym świecie, niepewny rząd USA zgadza się na pełną współpracę z korporacjami w celu odbudowania potęgi Stanów Zjednoczonych.

Grudzień 2017:
Koniec niepokojów na Bliskim Wschodzie, szejkowie zgadzają się na niepewny pokój pod naciskiem Rosji, Chin oraz NATO. Zanikają granice pomiędzy tamtejszymi krajami; Trwają intensywne prace nad nowymi technologiami energetycznymi, Gazprom upada, Rosja w kryzysie; Znów rośnie podział społeczeństwa na bogatych i biednych - najbardziej zmiany widoczne w USA.

Maj 2018:
Kolejny kryzys finansowy, upadają dziesiątki banków; Większość wykupywana jest przez coraz silniejsze korporacje; gwałtowny wzrost zaludnienia, USA zamykają granice, próbując zatrzymać napływ imigrantów - nieco za późno, liczbę ludności Stanów Zjednoczonych szacuje się na ok. 500 mln;

Styczeń 2019:
Pogłębiająca się urbanizacja, korporacje zarządzają już ok. 80% światowych finansów; opór stawia im tylko coraz silniejsza Unia Europejska oraz Chiny; Postęp w biotechnologii i klonowainu; pojawiają się plotki, że CORP-TECH sklonowało pierwszych ludzi.

Styczeń 2020:
Pierwsze bio-wszczepy, potrafiące dostosować się do nosiciela. Technologia pozwala już wymienić każdy organ człowieka na sztuczny; zaawansowane prace nad mikro i nanotechnologiami; pierwsza wojna korporacyjna w USA.
Sytuacja na świecie uspokaja się, ustanawiając nowe status quo.


Rok 2025:
Pierwsze udane wszczepy do mózgu; udane testy nanobotów; postęp w technologii sztucznej inteligencji i natychmiastowa reakcja rządów i korporacji - wprowadzony zakaz badań nad prawdziwą AI; Ekolodzy ogłaszają, że trwale uszkodzono ekosystem ziemi; postępujące skażenie; koniec zapasów węgla, na wyczerpaniu zapasy ropy i gazu - nowe miejsca do wydobycia nie są szukane - ludzie przechodzą całkowicie na energię odnawialną i nuklearną;

Rok 2030:
Postępująca globalizacja i urbanizacja; Ludność ziemi przekracza 10 miliardów i błyskawicznie rośnie; średnia wieku u tych, którzy mają dostęp do technologii wydłuża się do 90 lat; bio i cyberwszczepy stają się czymś zwyczajnym, co ułatwia życie nie tylko tym, którzy wcześniej mieli problemy ze zdrowiem - pojawiają się pierwsze osoby, które robią to tylko dla zwiększenia swoich możliwości; Wprowadzona zostaje nowa waluta światowa: Eurodolar, staje się oficjalną walutą w handlu, forsowaną przez korporacje; większość rządów staje się marionetkowa; wybucha kilka mniejszych wojen, głównie cybernetycznych; postęp technologii nano i holograficznej; pierwsze komputery holograficzne;

Rok 2040:
Unia Europejska oficjalnie staje się jednym krajem; wspólny język, przestają istnieć waluty inne od Eurodolara; Ludność świata przekracza 15 miliardów; wojny korporacji intensyfikują się; pierwsze androidy; powstaje technologia pola siłowego, broń pulsowa; postęp w technologii plazmowej.
Prowadzone są badania kosmiczne, ponawiane loty na Marsa, w celu szukania surowców. Pierwsze loty na księżyce Jowisza; wszystko na skale korporacyjną - każda z nich broni swojej wiedzy.
Do użytku wchodzą potężne bio-wszczepy potrafiące kontrolować ludzkie życie. Wydłużając je w nieskończoność lub niszcząc w jednej chwili.

Rok 2048:
Start sesji.


- Ludność ziemi szacowana jest na ok. 18 miliardów.
- Korporacje wciąż kontrolują ok. 80% światowych zasobów, większość rządów jest całkowicie marionetkowa, na czele z USA i Rosją. W miarę silne rządy utrzymują się w Unii Europejskiej i Chinach, choć rzecz jasna te kraje także są mniej lub bardziej uzależnione od korporacji.
- Technologia jest czymś zwyczajnym, choć korporacje uzurpują sobie prawo do jej badań i zakazują robić tego we własnym zakresie. Duży rozstrzał technologiczny przy porównaniu biednych i bogatych.
- Istnieje duży podział społeczeństwa, na slumsy i bogaczy, często pozamykanych w specjalnych dzielnicach.
- Nastąpiła niemal likwidacja państwowych służb zbrojnych, zastąpiona jest korporacyjnymi. Duży wzrost znaczenia najemników i wolnych strzelców. W slumsach niemal niekontrolowana wojna gangów, służby policyjne nie tykają się niektórych regionów.
- Cyberwszczepy są czymś zupełnie zwyczajnym, istnieje nawet specjalna moda na różne "dodatki" lub podmianę organicznych części ciała na technologiczne.
- Walutą jest Eurodolar; językiem "urzędowym" język angielski. Szacuje się jednak, że handel wymienny zajmuje dużą część rynku, a w samym USA przynajmniej 50% ludzi nie zna j. angielskiego, głównie ze względu na napływ imigrantów po roku 2016.
- Cztery korporacje tworzą główną siłę na świecie, niezależnie od istnienia innych. Są to: CORP-TECH, UMBRELLA, OI-TEK oraz KALISTO. Od nich pochodzi większość technologii, której pilnie strzegą. Dodatkowo duże znaczenie i wpływy posiada także piąta korporacja, GREEN-TECH.
- Obecnie ludność jest zmuszana do "przyjmowania" wszczepów, każde urodzony w szpitalu dziecko otrzymuje bio-wszczep mający kontrolować długość jego życia i uzależniać go od korporacji. Tworzy to natychmiast opozycję, podziemne szpitale etc.
- Klimat i zanieczyszczenie ziemi są na granicy "przesilenia", naukowcy zwiastują epokę lodowcową, co na razie objawia się krótkim dniem, dłuższą nocą i niższymi temperaturami.


Powszechnie znane informacje o korporacjach:

UMBRELLA (biotechnologia, genetyka, nanotechnologia)
Główna siedziba: San Francisco
Siedziba w Nowym Yorku: UMBRELLA BUILDING, Manhattan.
Logo: Symbol parasolki, czarno-czerwony

CORP-TECH (cybertechnologia, wszczepy, klonowanie)
Główna siedziba: Nowy York, CORP TOWER, Manhattan
Logo: litery CT, zielono-białe

OI-TEK (technologie mineralne, kosmiczne, wykorzystanie/wytwarzanie energii)
Główna siedziba: Detroit
Siedziba w Nowym Yorku: MINERAL BUILDING
Logo: litery OI zbudowane z zapisu "cząsteczkowego", kolor stalowoszary

KALISTO (nowoczesne technologie plazmowe, laserowe, nuklearne, robotyka, tarcze siłowe, magnetyzm)
Siedziba w Nowym Yorku: MIST - kopuła na wyspie pomiędzy Manhattanem a Brooklynem.
Logo: Biała błyskawica na czarnym tle.

GREEN-TECH (technologie ekologiczne)
Logo: liść dębu

Bankowość jest związana ze wszystkimi z tych korporacji, ale niewiele rzeczy dzieje się oficjalnie. Niektóre postaci będą miały szanse mieć dodatkowe informacje o tych korporacjach.

Ogólne przedstawienie wykorzystywanych technologii roku 2048:

Broń: Niewielkie pod tym względem zmiany w porównaniu z czasami obecnymi. Broń wciąż na kule, podobnego rozmiaru i kształtu, również zasięg praktycznie nie zwiększony. Poprawione znacznie celowanie, stabilność, zwiększona różnorodność kul. Powszechnie wykorzystywana broń bezprochowa i bezłuskowa, choć i takie się zdarzają na wyposażeniu ludzi nie związanych z korporacjami. Broń plazmowa, laserowa, gaussa etc istnieje, ale jest bardzo trudno dostępna i bardzo droga. Powszechne stało się łączenie broni z własnym ciałem przy pomocy cyberwszczepów, dla zwiększenia możliwości.
Pancerz: Znacznie rozwinięte możliwości ochrony osobistej, tarcze siłowe słabe, ale coraz bardziej dostępne mimo dużej ceny; kevlar zastąpiony nowocześniejszymi materiałami, najmocniejsze potrafią przetrać uderzenie dużego ładunku kinetycznego i wybuchowego bez zbytniego ograniczania ruchu noszącego; większość nowoczesnych rozwiązań niedostępnych poza konkretną korporacją.
Komputery: W powszechnym użytku technologia holograficzna, nawet malutki przekaźnik mieści pokaźnej mocy komputer. Operacje na danych liczone w petabajtach i wyżej, rozwinięta sztuczna inteligencja do poziomu poniżej ludzkiej, prawdziwa AI zabroniona. Sieć dostępna praktycznie z każdego miejsca na ziemi (nawet bez posiadania specjalistycznych urządzeń prócz samego komputera), prawie wszystkie urządzenia do niej podpięte - nawet te w sieciach wewnętrznych. Zwiększone znaczenie zabezpieczeń i ryzyko cyberwojen.
Medycyna: Biotechnologia, operacje na genach i cyberwszczepy powszechne, nanotechnologia wciąż połowicznie eksperymentalna i niedostępna poza korporacjami. Nawet rozległe obrażenia możliwe do szybkiego wyleczenia; szpitale publiczne i korporacyjne; publiczne mają możliwości tylko trochę wyższe niż obecnie. Oba rodzaje szpitali od 6 lat wszczepiają nowonarodzonym cyberwszczepy mogące kontrolować ich życie. Szpitale podziemne istnieją, ale trzeba mieć kontakty. Ich możliwości są różne, zależne od lokalizacji i dostępnej technologii.
Transport: Bez przełomu technologicznego; większość samochodów i innych pojazdów porusza się na wodór, część na magazynową energię słoneczną i prąd. Dostępna technologia magnetyczna, pozwalająca pojazdom poruszać się nad ulicami, ale wciąż jest bardzo droga i niedostępna dla zwykłych ludzi. Samoloty osiągają prędkości do 15 machów, pociągi do 1 macha, samochody podlegają ograniczeniom podobnym do tych z czasów obecnych, choć osiągana prędkość może wynosić do 800 km/h. Technologia kosmiczna umożliwiająca swobodne loty w kosmos, prędkość światła wciąż nieosiągalna.
 
Sekal jest offline  
Stary 10-08-2012, 18:51   #3
 
Plomiennoluski's Avatar
 
Reputacja: 1 Plomiennoluski ma wspaniałą reputacjęPlomiennoluski ma wspaniałą reputacjęPlomiennoluski ma wspaniałą reputacjęPlomiennoluski ma wspaniałą reputacjęPlomiennoluski ma wspaniałą reputacjęPlomiennoluski ma wspaniałą reputacjęPlomiennoluski ma wspaniałą reputacjęPlomiennoluski ma wspaniałą reputacjęPlomiennoluski ma wspaniałą reputacjęPlomiennoluski ma wspaniałą reputacjęPlomiennoluski ma wspaniałą reputację
Przyznam że sesja bardzo kusi, mimo że zbliża mi się urlop, mam na głowie inne sesje i do tego posty, które widziałem w Cenie Życia jak dla mnie podpadały pod długawe, więc to druga przeszkoda. Jakkolwiek, poważnie zastanowię się nad jakąś postacią.
 
__________________
Wzory światła i ciemności pośród pajęczyny z kości...
Plomiennoluski jest offline  
Stary 10-08-2012, 20:50   #4
 
Eleanor's Avatar
 
Reputacja: 1 Eleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputację
Zgłaszam się. Postać - saper.
 
Eleanor jest offline  
Stary 10-08-2012, 20:52   #5
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Do zastanowienia, choć o świecie trochę mało i zbyt ogólnikowo, aby stworzyć postać, która "żyje"...

Prawdę powiedziawszy - nie wiem czy bazować bardziej na CP2020, czy na gatunku czy na ekstrapolacji obecnej rzeczywistości. Opis świata - niestety - przypomina miks wszystkiego ze wszystkim (a te z założenia są dla mnie ciężko strawne). Jakaś aproksymacja? Może utwór(y), aby zpozycjonować klimat sesji?

Czy postacie maja być zbudowane na bazie "klas" z CP czy mieć karty z WoD?


Mam też poważną wątpliwość co do ekwipunku i stanu posiadania. Dla - posiłkując się CP2020 - solosa 70 tysięcy E$ to sporo szmalu, dla deckera - słabej jakości deck. Jak bardzo ten ekwipunek ma być podstawowy? Jak może się zmienić po rozpoczęciu sesji?
 
Aschaar jest offline  
Stary 10-08-2012, 21:07   #6
 
Sekal's Avatar
 
Reputacja: 1 Sekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputację
Nie będę rozpisywał pełnego systemu i świata, uważam, że kompletnie mija się z celem. Świat wcale nie różni się zbytnio od tego, który mamy teraz, zmiany w rządach, walucie czy wzroście znaczenia korporacji nie sprawiają, że nagle żyjemy inaczej. Oczywiście można z tym dyskutować, w końcu to 36 lat później niż obecnie, z drugiej strony 36 lat wstecz i mamy... 1976 rok. Życie wtedy nie było aż tak różne niż teraz. Rozwój technologii, zmiana rządów...
Nie ma tu żadnej inspiracji konkretnymi książkami/filmami, częściowo celowo. Jeśli jednak bazować na czymś trzeba, to CP2020 nie jest tym złym pomysłem.

Postaci nie mają być oparte na żadnych klasach. Tylko na tym, kim zechcesz by postać była.

Ekwipunek przydzielacie dokładnie dopiero po tym, jak zostaniecie przyjęci do sesji, choćby dlatego, że mechanicznie pojawi się coś takiego jak "zasoby". A dodatkowo każdy dostanie ode mnie ewentualny osobny przydział kasy, ale dopiero wtedy, gdy zapoznam się z kartą.
 
__________________
If I can't be my own
I'd feel better dead
Sekal jest offline  
Stary 10-08-2012, 21:31   #7
 
Szarlej's Avatar
 
Reputacja: 1 Szarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputację
Myślałem, że mam ochotę na owoda ale widząc rekrutkę zmieniłem zdanie.
Chodzi mi po głowie młody zdolny z korporacji, fixer z slumsów robiący za "oczy" korporacji i gliniarz pełen ideałów ale skazany na pracę dla korporacji.
Masz jakby co coś przeciwko podesłania paru schematów postaci?
 
__________________
[...]póki pokrętna nowomowa
zakalcem w ustach nie wyrośnie,
dopóki prawdę nazywamy, nieustępliwie ćwicząc wargi,
w mowie Miłosza, w mowie Skargi - przetrwamy [...]
Szarlej jest offline  
Stary 10-08-2012, 21:33   #8
 
Sekal's Avatar
 
Reputacja: 1 Sekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputację
Tak, ponieważ oceniam jedną kartę. Co mam zrobić z kilkoma konceptami? Zastanów się kim będzie Ci się grało najlepiej i taką kartę podeślij, ewentualnie jak masz wrażenie, że dany koncept może nie zostać zaakceptowany - wtedy podeślij mi ten jeden i dostaniesz odpowiedź. Ale postaci za Ciebie nie wybiorę.
 
__________________
If I can't be my own
I'd feel better dead
Sekal jest offline  
Stary 11-08-2012, 01:06   #9
 
JanPolak's Avatar
 
Reputacja: 1 JanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemu
Ciekawe.

Mam w głowie dwie koncepcje postaci:

Pierwsza to taksówkarz, kurier, driver. Człowiek potrafiący poruszać się po mrocznych dzielnicach - bezpiecznie, szybko i dyskretnie przemieszczać przez nie powierzone ładunki.

Druga to ochroniarz, prywatny detektyw. Oficjalnie zewnętrzny konsultant do spraw bezpieczeństwa korporacji. Nieoficjalnie człowiek od brudnej roboty, działający tam, gdzie oficjalnie firma nie chce się angażować. Według ról z CP2020 taki solo, ale bardziej nastawiony na myślenie niż walkę.

Teraz garść pytań:

1. Sesja będzie długa. To znaczy na ile ją planujesz? Rok? Dwa? Czy masz dużo materiału i trudno określić?

2. Planujesz przygodę drużynową, czy każdy sobie, czy mix?

3. Google Drive vel Doc - używamy, nie używamy, czy wedle gustu?
 
__________________
Jestem Polakiem, mam na to papier i cały system zachowań.
JanPolak jest offline  
Stary 11-08-2012, 03:57   #10
Northman
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 1 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
Ja bym bardzo miał ochotę zagrać panem w średnim wieku, takim co ma dobry wzrok, jeździ na motorze, ma zwinne paluszki i lubi pić piwo. No i fajnie by było, gdyby google docs było raz na ruski rok albo nieobowiązkowe
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill
Campo Viejo jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:37.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2023, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172