Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28-09-2012, 21:25   #1
 
Tadeus's Avatar
 
[Pathfinder-jednolinijkowy] Skull & Shackles
Czaszka i Kajdany!


"Szlaki handlowe mórz i oceanów Golarionu pełne są tłustych kupieckich okrętów, załadowanych po burty egzotycznymi towarami. Można znaleźć tam jednak również piratów i korsarzy, którzy obrali powyższe za zwierzynę. Ich domem jest archipelag wysp obfitujących w miasta bezprawia i szemrane porty, zwany przez miejscowych Kajdanami. To stamtąd Wolni Kapitanowie wyruszają pod banderą Króla Huraganu, by plądrować jednostki państw i domów kupieckich Morza Wewnętrznego. Bezpieczeństwo przed odwetem zapewnia im potężny, trwały sztorm znany jako Oko Abendego, który uniemożliwia ich wrogom wprowadzenie w te rejony zorganizowanej floty."Witam serdecznie w tej dość nietypowej dla mnie rekrutacji.

Sprawa jest w sumie prosta. Zakupiłem pierwszą część pirackiej kampanii do Pathfindera i mam zamiar ją poprowadzić. Chciałbym to zrobić z prawie pełną mechaniką, najłatwiej więc będzie zrobić to jednolinijkowo (krótkie posty, ale często).

Zainteresowani powinni (choć nie jest to zupełnie obowiązkowe) zapoznać się z pierwszymi siedmioma stronami tego dokumentu:

paizo.com - Pathfinder Adventure Path: Skull & Shackles Player's Guide (PFRPG) PDF

By go ściągnąć za darmo trzeba zarejestrować się na stronie Paizo (oficjalny wydawca Pathfindera), przy okazji zyskuje się też dostęp do masy innych darmowych plików do tego systemu. Czym jest ten plik?

Właśnie darmowym wprowadzeniem dla graczy do tej kampanii. Jest tam trochę, o tym jaka motywacja może pasować do postaci, czy też przykłady historii postaci, rekomendowanych specjalizacji itp. Dalszą część dokumentu również można sobie przejrzeć - ale nie jest to konieczne.

Zawartość tego dokumentu to w skrócie następujące wskazówki:
- Lepiej by postać nie była przesadnie szlachetna, bo w końcu zostanie korsarzem (mniej lub bardziej niegrzecznym - ale jednak).
- Wszystkie proponowane historie postaci kończą się momentem, w którym ta zdaje sobie sprawę, iż została uśpiona trucizną/ogłuszona w portowym barze na terenie Kajdan. I tak właśnie zaczyna się kampania.
- Gracze muszą zdawać sobie sprawę, iż ich postać na początku będzie więziona, poniżana, znieważana itp. Nie jest to więc przygoda dla każdej postaci i każdego gracza - o tym autorzy też ostrzegają. Jednak później oczywiście role się odwrócą W żadnym razie nie jest to więc jakaś mroczna, brudna kampania typu rasowego 18+. To nadal heroic.
- Podsumowując: Postacie mogą być praktycznie każdym, o ile pod koniec swojej historii znalazły się w owej tawernie, nie mają zbyt wyśrubowanych zasad moralnych i przyszłościowo nie uciekną przed wizją piracenia na własnych zasadach. Część z nich może zostać "honorowymi piratami", choć honorowy pirat to nadal tyle co honorowy złodziej.

A tak ogólniej o kampanii to ma ona koło 600 stron (6 tomów), w tej sesji rozgrywamy póki co tylko pierwszy. Jest to kampania eksperymentalna. Wydawca Pathfindera zgodnie ze swoją polityką na zmianę wydaje kampanie tradycyjne i właśnie eksperymentalne. W ostatniej eksperymentalnej budowało się własne państwo, w jeszcze poprzedniej wielką karawanę przemierzającą cały kontynent. Tutaj docelowo zdobędzie się swój statek, załogę... i jeszcze coś. Ale to nie w tym tomie. Warto zauważyć, że nie jest to typowa rasowa piracka kampania. Nie będzie tu zbyt wiele historycznej zgodności, są to bardziej typowi bohaterowie typu z Forgotten Realms bawiący się w piratów. Mimo pirackiej stylizacji będą więc i lochy i artefakty i przygody w miastach i "epickie" momenty i wielka przygoda.

Teraz wymagania co do graczy:

- Powinni dostarczyć mi mechaniczną kartę postaci do Pathfindera dla postaci zupełnie początkującej (najlepiej na PW - proszę nie tłumaczyć pojęć i zostawić je w formie angielskiej). Tutaj jest krótka instrukcja jak zrobić postać, choć bez ogólnej znajomości działania tych mechanizmów w D&D raczej sama nie starczy, by wszystko zrozumieć (zescrollować na dół do Generating a Character):
Getting Started
- Dostępne są wszystkie rasy z oficjalnych suplementów do Pathfindera określone przez twórców jako zdatne dla graczy. Warto pamiętać, że w Golarionie ludzie zdecydowanie dominują.
- Cechy point buy 32 punkty - Point Buy Calculator
- Gracz powinien znać podstawy Pathfindera lub D&D 3.5 i do tego (niestety) język angielski, bo materiały do systemu występują tylko w tym języku.
- Niedozwolone są materiały wydawców typu 3rd party - ino Paizo Pathfinder.
- Najlepiej by gracz mógł napisać parę zdań co dwa dni. Możliwe też jednak będzie odpisywanie szybsze, jeśli wszyscy pociągną. Jeśli ktoś nie odpiszę dwa dni, a akcja mimo wszystko pójdzie do przodu, to ja (w sposób korzystny dla gracza) opiszę działania domyślne. Jeśli ktoś często nie będzie odpisywał to sposób będzie mniej korzystny
- Czas do poniedziałku do północy.
- Przyjmę do pięciu graczy.

Pytania, pomysły, zażalenia mile widziane.

Tutaj darmowe materiały mechaniczne do Pathfindera (każdy kto zna D&D załapie):

1. Oficjalne (bardziej przejrzyste - początkującym radzę skoncentrować się tylko na pierwszych siedmiu rozdziałach działu "Core Rulebook" - tam jest wszystko, co im potrzebne):
Pathfinder Roleplaying Game Reference Document

2. Nieoficjalne (bogatsze, ale dużo mniej przejrzyste - niezalecane dla początkujących):
Pathfinder_OGC

Edycja: Wiedziałem, że o czymś zapomniałem. Ekwipunek (zakupiony według podstawowych zasad z wartości average podanej tutaj Equipment) proszę mimo wszystko zakupić i podać.

Pozdrawiam i zapraszam, szczególne, że wymagania względem graczy nie są jakieś wyśrubowane, więc jak ktoś się uprze, to sobie poradzi Zawsze mogę też pomóc z ewentualnymi wątpliwościami przy tworzeniu postaci.

Edycja: Zmieniły się trochę zasady:

Cytat:
widzę, że te KP do Pathfindera to wielki ból, więc przyjmę również postacie zrobione pod DD 3.5 (tylko rasy/klasy dostępne w PF). Najwyżej podciągnę je pod Pathfindera we własnym zakresie (w PF są trochę potężniejsze). Ostrzegam jednak, że przygoda miejscami jest trudna (według recenzji graczom zdarza się zginąć) więc im lepiej przygotujecie postać samemu, tym większe będą wasze szanse. Będziemy grali otwartą mechaniką, więc śmierć jak najbardziej będzie jedną z możliwości. Ja się przy konwersji nie będę bawił w niuanse, więc prawdopodobnie stworzycie coś potężniejszego, gdy sami przysiądziecie
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 29-09-2012 o 15:52.
Tadeus jest offline  
Stary 29-09-2012, 12:08   #2
 
Nemo's Avatar
 
Chętnie bym spróbował zabawić się tacticanem ale w najbliższych dniach moja dostępność jest ograniczona (przeprowadzka) :<
 
__________________
A true gamer should do his best to create the most powerful character possible! And to that end you need to find the most gamebreaking combination of skills, feats, weapons and armors! All of that for the ultimate purpose of making you character stronger and stronger!
That's the true essence of the RPG games!
Nemo jest offline  
Stary 29-09-2012, 12:23   #3
 
Tadeus's Avatar
 
Cóż. Może uda ci się na szybko zrobić KP w wolnej chwili (potrzebna mi tylko mechanika, historię domyślisz sobie na bieżąco w czasie pisania postów). Poza tym nie wiadomo, czy do poniedziałku dostanę wystarczająco kart, więc rekrutacja może się potencjalnie przedłużyć.

Swoją drogą - widzę, że te KP do Pathfindera to wielki ból, więc przyjmę również postacie zrobione pod DD 3.5 (tylko rasy/klasy dostępne w PF). Najwyżej podciągnę je pod Pathfindera we własnym zakresie (w PF są trochę potężniejsze). Ostrzegam jednak, że przygoda miejscami jest trudna (według recenzji graczom zdarza się zginąć) więc im lepiej przygotujecie postać samemu, tym większe będą wasze szanse. Będziemy grali otwartą mechaniką, więc śmierć jak najbardziej będzie jedną z możliwości. Ja się przy konwersji nie będę bawił w niuanse, więc prawdopodobnie stworzycie coś potężniejszego, gdy sami przysiądziecie

A dodatkowo kultowy filmik w ramach klimatu:

[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=9TkxuJGRRAw[/MEDIA]

 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 29-09-2012 o 12:42.
Tadeus jest offline  
Stary 29-09-2012, 12:33   #4
 
Nemo's Avatar
 
Atuty z 3.5 sa czy ich nie ma :P?
 
__________________
A true gamer should do his best to create the most powerful character possible! And to that end you need to find the most gamebreaking combination of skills, feats, weapons and armors! All of that for the ultimate purpose of making you character stronger and stronger!
That's the true essence of the RPG games!
Nemo jest offline  
Stary 29-09-2012, 14:01   #5
 
Tadeus's Avatar
 
Jeśli chcesz jakieś bardziej nie-standardowe to lepiej weź od razu pathfinderowe stąd:

Feat Tree - Pathfinder_OGC

Bo ja się pochlastam szukając dokładnych odpowiedników

Swoją drogą, jak ktoś weźmie klasę powiązaną z jakimś bóstwem z DD to taka też jestem w stanie zaakceptować. Gracz dostanie ode mnie linka z odpowiednikiem z Golarionu do poczytania., jak nie będzie mu odpowiadać, to będzie musiał wykombinować coś innego.

Baner promocyjny kampanii:


Dzisiaj wieczorem/w nocy będę sporo przy kompie, więc jak ktoś chce mogę z nim wspólnie zrobić/omówić postać. - GG 1035792
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 29-09-2012 o 17:35.
Tadeus jest offline  
Stary 29-09-2012, 15:42   #6
 
Wnerwik's Avatar
 
Ja wyślę półelfiego lordowskiego bękarta - łotrzykowatego szermierza o ciętej szpadzie i ostrym języku :P

Myślałem też o czarnoskórym psioniku, ale jednak nie, za dużo do ogarniania i to jeszcze po angielsku...
 
Wnerwik jest offline  
Stary 29-09-2012, 15:50   #7
 
Tadeus's Avatar
 
Drobną przeszkodą mógłby być fakt, że w Pathfinderze nie ma psioniki...

EDIT: Oczywiście od razu zwrócono mi uwagę na fakt, że pojawił się podręcznik do psioniki zrobiony przez wydawcę 3rd party, który jest "Pathfinder combatible". Zdaję sobie z tego sprawę, nie jest to jednak oficjalna linia wydawnicza Pathfindera (pomijając już fakt, że content 3rd party został w rekrutacji wykluczony - między innymi właśnie dlatego, że każdy może sobie tam napisać, co chce i nie musi to być w prawie żaden sposób spójne z wizją autorów Pathfindera).

Paizo póki co twierdzi, że za psionikę w ogólnie nie za bardzo chce się zabierać. Może kiedyś ją wprowadzą, jak wpadną na pomysł jak zrobić to w sensowny sposób (czytaj - inny niż w D&D :>).
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 29-09-2012 o 16:10.
Tadeus jest offline  
Stary 30-09-2012, 16:55   #8
 
Tadeus's Avatar
 
Pozwoliłem sobie sporządzić instrukcję tworzenia postaci do Pathfindera:

http://lastinn.info/podstawy-dnd/117...tml#post379520

Koniec z wymówkami :P
 
Tadeus jest offline  
Stary 30-09-2012, 19:30   #9
 
xeper's Avatar
 
Dzięki Tadziu, tego mi było trzeba bo mi się kitrało bez przerwy z DDkami Produkcja KP w toku.
 
xeper jest offline  
Stary 30-09-2012, 22:07   #10
 
Tadeus's Avatar
 
Mam pierwszą poprawnie wypełnioną kartę.

To wojownik z dwuręcznym toporem i umiejętnościami żeglarskimi

(gramy w otwartą mechanikę, więc i tak wszyscy będziecie mieli dostęp do statów drużynowych postaci)
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 30-09-2012 o 22:12.
Tadeus jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:48.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168