lastinn

lastinn (http://lastinn.info/)
-   Archiwum rekrutacji (http://lastinn.info/archiwum-rekrutacji/)
-   -   Zombieland - Survival (Nie)Horror (http://lastinn.info/archiwum-rekrutacji/11795-zombieland-survival-nie-horror.html)

Lady 09-10-2012 16:50

Zombieland - Survival (Nie)Horror
 


Hej.

Wiem, że rekrutacja bez wstępu fabularnego nie wygląda być może najlepiej, ale mam coś na swoje wytłumaczenie: klimat i styl sesji będzie w dużej mierze zależał od graczy, nie miałam zamiaru nicsugerować.
Cóż to ma być za sesja?
Otóż survival, ale niekoniecznie horror. Świat został opanowany przez zombie, ocaleli nieliczni, czyli ogólnie standard tak jak w filmie o tym tytule, co nie znaczy, że wszystko będzie tak samo. Głównie w kwestii różnorodności zarażonych, mutacji czy samych ocalałych.
Dlaczego nie ma wstępu?
Bowiem to nie będzie poważna sesja. Nie aspiruję do takich, raczej do czegoś takiego, jak film, a może nawet jeszcze większy pastisz tej horrorowatej komedii. Może się jednak zdarzyć, ze ankieta (którą każdy uzupełni wraz z wysłaniem karty postaci), będzie kierowała ku powadze i mroczności i wtedy zagramy nawet na poważnie. Nie chciałam robić ankiety w sondach, zamiast tego jest bezpośrednio w rekrutacji.
Jak wygląda świat?
Gracze zaczynają w Seattle, na początku lata 2013 roku. Świat jest taki jaki znamy, prócz faktu, że 97-98% ludzi zostało zamienionych w zombie. Jakie? Cóż, przeróżne, ale rzadko bardzo powolne jak było to w pierwszych częściach resident evil czy innych switach żywych trupów. Epidemia wybuichła niedawno, ale błsykawicznie przetoczyła się przez cały kontynent.

Jak będzie wyglądała sesja?
Nie jest to sesja jednolinijkowa, ale nie będę wymagała długich, złożonych postów, jeśli będą chętni na krótkie. Nie wykluczam użycia doca i dużej interakcji z npcami i światem. Będę również często rzucała z użyciem prowizorycznej mechaniki, o której później. To, aby było ciekawiej, a postaci mogły zginąć - jak zaznaczyłam wcześniej survival to mimo wszystko będzie. Szybkość postowania to mam zamiar postować raz na 5 dni przy dłuższych albo raz na 3 dni przy krótszych postach.

W kartach postaci proszę zawrzeć oczywiście imię i podstawowe dane o postaci, w tym wiek i wygląd. Zdjęcie (lub realistyczny obrazek). Wypunktowaną historię lub ogólny opis kim jest postać, czym się zajmowała itp. Proszę nie robić psychopatów, postaci złych i innych typów spod ciemnej gwiazdy mogących pracować tylko w samotności - tacy bowiem nadawaliby się tylko do sesji solowej (z innej strony: może się zdarzyć, że ta sesja stanie się solowa, ale wolałabym, aby była przynajmniej mała grupka graczy). Wiek dowolny.

Mechanika:
Do rozdzielenia 27 punktów, pomiędzy statystyki:
Siła, Wytrzymałość, Szybkość, Zwinność, Celność
Statystyki maksymalnie na 10, minimalnie 1, dla człowieka standardowo średnia to 3. Mówiłam już, że to nie na zupełnie poważnie? Więc i postaci będą silne. Inteligencja, charyzma czy siła woli zależą wyłącznie od odgrywania gracza i tego jak sam założy (choć charyzma również od wyglądu postaci).
Dodatkowo proszę o wypisanie umiejętności specyficznych, które posiada postać (zgodne z jej zawodem, albo np. hobby). Może to być np. snajperstwo, znajomość skomplikowanych urządzeń czy nawet zdolność mówienia wspak. Coś co sprawi, że postać będzie bardziej wyjątkowa i łatwiejsza do wczucia się niż tylko podstawowe statystyki.

Wszystko to poproszę na PW. Na razie sesję planuję na 1-4 osoby, ale przy większej ich ilości chciałabym mieć postacie różnych płci.
Aha, sesja jest zdecydowanie od 18 roku życia. Ze względu na wszelkiego rodzaju sceny, jakie mogą się pojawić.

Na koniec jedna z ważniejszych spraw, czyli ankieta. Proszę o przydzielenie każdej z kategorii od 1 do 5 punktów, przy czym 5 oznacza, ze na takim elemencie zależy Wam najbardziej (każdej z cyfr może być dowolna liczba). Odpowiedzi na to poproszę na PW, nawet przed postacią - w sobotę postaram się dać wyniki tej sondy i jasno wtedy już określić konwencję tej sesji. Kategorie:
Akcja (wszelkiego rodzaju ucieczki, pościgi, akrobacje, zmuszanie postaci do wysiłku)
Walka (także akcja, ale skupiona na zabijaniu wszelkiego rodzaju potworów)
Brutalność (czy opis to ma być “zastrzeliłeś zombie” czy “czaszka zombiaka pękła, a kawałki mózgu rozprysły się po ścianie)
Groza i mrok (ile w sesji ma być elementów horrorowatych, lekkie przeciwieństwo następnej kategorii)
Humor (czyli jak wielka ma być dawka humoru)
Romans (ile watków romansowych, takie bardziej na poważnie)
Erotyka/Seks (czyli nie tylko sceny i chętne npcki/npce ale także odpowiedni ubiór - wyuzdane zachowanie, krótkie spódniczki itp.)
Tajemnica (czyli próba odkrycia czegoś, może tajemnicy stojącej za epidemią?)

Można z tego skomponować nawet zwykły, mroczny horror. Można też wesołą, wyuzdaną sesję na pół-poważnie. Wszystko przed chętnymi, mam nadzieję, że nawet przy niedomaganiu klimatycznym rekrutacji tacy się znajdą). :) Fabuła będzie dostosowana do konwencji.
Samą rekrutację skończyć zamierzam najpóźniej w piątek 19 października, ale może się zdarzyć, że zakończy się szybciej. Nie wymagam wiele w karcie postaci, a jeśli ktoś jest chętny i spodoba mu się konwencja to w max 30 minut się wyrobi. Oczywiście przyjmę tylko osoby z podobnymi wynikami z ankiety.

Jeśli o czymś zapomniałam to śmiało pytać, pewnie sporo brakuje. Ale lepiej tu albo na PW, na gg zaglądam ostatnio rzadko.

Pozdrawiam
Lady

Seliar 09-10-2012 17:04

Zgłaszam się.

Farałon 09-10-2012 17:11

Dlaczego zawsze kiedy po głowie chodzi mi stworzenie sesji, to okazuje się, że ktoś mnie ubiega z pomysłem ? : ]

Zgłaszam się, postać niedługo wyślę.

ImperatorK 09-10-2012 17:49

"18 roku życia" to od gracza czy postaci?

SWAT 09-10-2012 18:12

Cytat:

usupełni
Mam nadzieję że to celowy błąd :)

Też się zgłaszam wstępnie, kartę podeślę na wieczór. Kocham Żywe Trupy i uwielbiam film "Świt żywych trupów".

Lady 09-10-2012 18:49

Cytat:

Napisał ImperatorK (Post 381504)
"18 roku życia" to od gracza czy postaci?

Gracza oczywiście.
Postać w dowolnym wieku, ale trzeba pamiętać, że młoda lub bardzo stara pasuje tylko do konkretnej konwencji.

Cytat:

Mam nadzieję że to celowy błąd
Przypadkowa literówka, poprawiłam ją i kilka innych, moja przeglądarka w pracy ma popsute sprawdzanie pisowni, tzn przełączone jest na język ang. chyba ;)

Pamiętajcie, że te informacje o konwencji, w której chcecie zagrać, możecie przesyłać bez karty postaci, jeśli nie chcecie ryzykować tego, że będzie zupełnie inna od tej, w której chcecie zagrać.

Radagast 10-10-2012 13:58

Cytat:

Napisał Lady (Post 381526)
Pamiętajcie, że te informacje o konwencji, w której chcecie zagrać, możecie przesyłać bez karty postaci, jeśli nie chcecie ryzykować tego, że będzie zupełnie inna od tej, w której chcecie zagrać.

Skorzystałem z tej opcji, bo zombie na wesoło to jakoś nie to.
Farałon, nie krępuj się otworzyć rekrutacji. Akurat na zombie jest ostatnio popyt (czyżbyśmy coś przeczuwali?).

Lady 10-10-2012 15:00

Ankiety napływają, niektóre już nawet z KP, dlatego może lekkie podsumowanie tego, co jest do tej pory. Wskazywała będę ogólne tendencje i to jak widzę to obecnie (co nie znaczy, że nic się nie zmieni).

Akcja i walka - ogólnie dla wszystkich są to dość istotne elementy, ale "bez przesady". 4
Brutalność - przeważa chęć "krwistych" opisów, dosadnych, ale na tyle przejaskrawionych, aby nie raziły. Był jednak też głos obojętny, był też głos przeciwko brutalności, ale na razie przeważa 4
Groza i humor - nie traktuję tego zupełnie przeciwstawnie, ale trochę się wykluczają. Ogólnie tendencja jest ku lżejszej sesji, z większą ilością humoru, ale nie "wesołogo i głupiego wyżynania zombiaków". Takiego czegoś nie będzie, tu śpieszę zapewnić, że postaram się, aby to się nie zamieniło w jakąś totalną bzdurną głupawkę. Śmierć postaci może nadejść w każdej chwili i to będzie odczuwalne. Tylko jeden głos był na zupełnie poważną sesję, reszta raczej jest za pół-poważną. Humor tak czy inaczej w takim klimacie będzie musiał być specyficzny. 3 na grozę, 4 na humor.
Romanse - tendencja ku sporej ilości romansowania - 4
Erotyka - blisko romansów, ale jednak minimalnie mniej 3/4.
Do tych dwóch kategorii powyżej będą npcki, bo chyba tak sobie to wyobrażacie - bowiem nie zgłosiła się żadna kobieta jak na razie. Npcki mogę jednak spokojnie obiecać. ;)

Tajemnica - tu na razie nic nie wiem, pełen rozstrzał ocen, bez jednej tendencji. Pragnę tylko zapewnić, że postaci otrzymają jakiś cel/cele, nie będzie to egzystencja bez konkretów. Pytanie czy nastawiona na przetrwanie czy odkrywanie tajemnic... tu poczekam jeszcze na inne ankiety z nawet wstępnym wskazaniem cyferki.

Prócz tego powyżej przypominam, że będzie to survival tak czy inaczej, pytanie ile w nim będzie prawdziwego, a ile udawanego horroru. Ja również bardziej się skłaniam jednak ku udawanemu, tak jak robił to film pod tym tytułem.
Gracze będa również tworzyli jedną grupę, samotny człowiek w takim świecie nie ma wielkich szans na przeżycie. Nawet jakbym miała wziąć 1 gracza, to dostanie do pomocy npców, ale obecnie planuję przyjęcie jednak 4 osób. Ile chcecie npcek? ;)

Lady 13-10-2012 13:23

Jako, że nowe ankiety nie nadpływają a mamy sobotę, mogę oficjalnie ogłosić, że ogólnie to co napisałam powyżej pozostanie wyznacznikiem do tego, jaka to będzie sesja.
Akcja ze średnią, ale czasem "soczystą" brutalnością, z elementami grozy w pewnych sytuacjach, ale nie stroniąca także od humoru w innych (co mam nadzieję, że uda się połączyć bez zrażenia chętnych). Z romansami i elementami erotyki, ale jako rzeczy poboczne do sesji akcji nastawionej na survival. Tajemnica nie cieszyła się wielkim powodzeniem, dlatego będzie, ale na zasadzie wątków "pobocznych" pojawiających się co jakiś czas a nie jako główny motyw przewodni, którym pozostanie przeżycie w świecie zombiaków (oczywiście będę starała się dawać konkretne zadania i cele do osiągnięcia, aby tempo nie spadło zanadto).

To założenia, jak będzie to wyglądało ostatecznie - to już zależy od Was, a dokładniej od tych, którzy do sesji się dostaną. kto więc wysyłał same ankiety a wciąż jest zainteresowany - to zapraszam do wysłania karty.

Chciałabym zakończyć rekrutację już we wtorek, ale jeśli ktoś bardzo by chciał zagrać a się nie wyrobi, to może to zgłaszać a pomyślę nad przedłużeniem (ale i bez przesady, wymagam naprawdę krótkich kart). :)

Lady 17-10-2012 10:45

Hej.

Wtorek minął, nie otrzymałam już żadnych kart, ani nikt nie zgłaszał chęci wydłużenia rekrutacji.

Dostałam karty od:
Rastera, S.W.A.T-a, Reinharda oraz abishaia.

Jako, że część była wysłana jeszcze przed oficjalnym określeniem wyników ankiet, proszę więc o potwierdzenie chęci i gotowości wzięcia udziału w sesji. Jeśli takie będzie, to sesja mogłaby ruszyć jutro (a może nawet dziś jak naszłaby mnie wena i potwierdzenia byłyby szybko).

Raster - zostaniesz przyjęty warunkowo, bowiem Twoja karta to nie było dokładnie to, co bym chciała. Prosiłabym też, abyś napisał wyraźnie, że masz powyżej 18 lat. Abym miała czyste sumienie bo i tak tego nigdzie nie sprawdzę.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:57.

Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168