Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27-10-2012, 21:42   #1
 
Qumi's Avatar
 
[DnD Pathfinder]Korona RozkładuMoja droga córko, wiem, że nie jest ci łatwo żyć z kimś takim jak ja. Wiem na ile wyrzeczeń musiałaś się zdobyć, nigdy jednak nie narzekając na to jak żyjemy. Z naszą fortuną mogłaś równie dobrze opuścić mnie i wyruszyć w świat… czasami żałuję, że Cię do tego nie zmusiłem. Jednak miałem powód, moja ukochana córko, i nadal mam. Świat to niebezpieczne miejsce, wiem bo badam w nim to co złe, to co przeraża i napawa lękiem.

Ustalav od wielu, wielu lat był krainą śmierci. Podłe zjawy nękają mieszkańców starych rezydencji, wampiry czyhają na nieostrożnych po zmroku, a wilkołaki… cóż, nawet ten którego kochasz może nieświadomie być bestią. Dlatego poświęciłem swoje życie na zbadanie tych nadnaturalnych stworów, a wszystko po to aby świat był bezpieczniejszy dla ciebie, córko. Jeśli zginę zanim się to stanie… proszę wybacz temu głupcowi, którego marzeniem był tylko beztroski uśmiech córki.
Petros Lorrimor


Kendra odłożyła list, który znalazła na biurku swojego ojca. Ciche zły zaczęły spadać jej po policzkach i pustym echem uderzać o drewnianą podłogę. Spotkała już się z Radnym Vashianem Hearthmount i wiedziała o warunkach odczytania woli swojego ojca. Otarła łzy i zaczęła ponownie przeszukiwać jego biurko. Szukała adresów osób, z którymi musiała się skontaktować.

Carrion Crown

Hej tam Wiedziony powodzeniem innych sesji z Pathfinder Adventure Paths postanowiłem poprowadzić kolejną kampanię stworzoną przez paizo. Tym razem postanowiłem zabrać się na „Carrion Crown” czyli Koronę Zgnilizny, w wolnym tłumaczeniu.

Setting: Golarion, kraj Ustalav.

Cytat:
Nieśmiertelne Księstwo Ustalav to kraina okryta mgłą i niezliczonych straszydeł, kiedyś dumny kraj został zniszczony szponiastymi dłońmi Szepczącego Tyrana. Tar-Baphon, owy tyran, przebudził się setki lat temu jako nieumarły z głębokiego snu podczas złotej epoki Ustalavu. Wkrótce armie nieumarłych i innych ohydnych potworów pokonały żywych, którzy zostali zmuszeni do niewolnictwa. Lśniąca Krucjata, sojusz wielu ras z okolicznych krain, w końcu pokonał Szepczącego Tyrana. Radość nie trwała jednak długo, monstra stworzone przez tyrana nadal grasują po tych ziemiach, Lśniąca Krucjata opuściła Ustalav kiedy był wciąż słaby po wojnie – przez co stał się łatwym celem ataków. W przeciągu paru ostatnich lat w Ustalav odbyły się dwie wojny domowe, które obaliły rządy trzech zachodnich mocarstw, które kontrolowały ten kraj. Sytuacja jednak nadal nie jest zbyt przyjemna gdyż ostatni książe Ustalav nie pozostawił po sobie żadnego potomka.
W przygodzie jest dużo duchów, potworów, nieumarłych i nekromantów, panuje raczej nastrój grozy i rezygnacji wśród mieszkańców. Najbardziej popularnymi bogami są Desna, bogini podróżników, Pharasma, bogini śmierci, Urgathoa, bogini nieśmierci i chorób. Kampania krąży wokół tych tematów, ale to nie jest Ravenloft gdzie postacie tułaczą się po wrogim, przerażającym świecie, który chce splugawić ich dusze – nie, to nadal heroic. To bohaterowie, którzy stają naprzeciwko potwornościom i grozie, którą czasami może być ciężko opisać.

Mieszkańcy miasteczka Ravengro nie będą zbyt przychylnie do was nastawieni na początku, więc spodziewajcie się raczej chłodnego przyjęcia od nich. Podczas pierwszej części przygody będziecie zdobywać/tracić punkty zaufania, które polepszą lub pogorszą wasze stosunki.

Mechanika:

Sejsa będzie w pełni mechaniczna. Po wielu sesjach, w których grałem i mistrzowałem doszedłem do wniosku, że mechanika jest potrzebna. Wprowadza element ekscytacji i zaskoczenia nie tylko dla graczy, ale i dla mistrza gry – a przez to jest dużo bardziej przyjemna w prowadzeniu.

Posty raczej krótkie, mogą być pojedyncze linijki. Jak ktoś chce mogą być też długie.

Klasy/rasy: oficjalne z pathfindera, znaleźć można tutaj: Pathfinder_OGC

Poziom: 1

Traity: 2 na postać

Charakter: dobry, ewentualnie neutralny

Cytat:
Zły charakter może niestety być destrukcyjny dla kampanii, mógłbym się zgodzić w sumie na zły, ale pod pewnymi warunkami. Zło to też chciwość, brak skrupułów, cel uświęcający środki. Na takie zło mogę się zgodzić, ale postać powinna być przede wszystkim lojalna wobec grupy czy rodziny Lorrimor. Podsumowując: mogę się ewentualnie zgodzić na zły charakter, ale pod pewnymi warunkami.
Atrybuty: 32 punkty do rozdania: Point Buy Calculator


Cytat:
Punkty Udręki” „Harrow Points”. Czytanie z kart udręki to tradycyjny sposób przewidywania przyszłości dla Varisian, a Ustalav niemal każdy wierzy w niewielkim stopniu w ich moc. Karty te przepowiadają i kontrolują los ludzi.

Gracze zaczynają grę z 1 kartą i dostają nową po zakończeniu poszczególnych przygód w kampanii. Raz użyta karta odpada z gry i można jej ponownie użyć tylko jeśli wylosuje się ją po zakończeniu jakiejś przygody. Ogółem jest 54 kart podzielonych na 6 zestawów utożsamianych z atrybutami, każdy posiada 9 charakterów. Lista kart: List of harrow cards - PathfinderWiki

Zestawy:
Młoty (Siła): premia +8 do dowolnego rzuty przed wykonaniem, +4 po wykonaniu, przy użyciu pomocy innemu premia maleje o połowę.
Klucze (Zręczność): twoja tura przychodzi natychmiast, tak jakbyś miał najwyższą inicjatywę. Możesz jednak wykonać tylko akcję standardową lub ruchu.
Tarcze (Budowa): otrzymujesz dodatkową akcję standardową lub ruchu.
Księgi (Inteligencja): możesz ponownie rzucić/użyć wykorzystany czar/specjalną zdolność.
Gwiazdy (Roztropność): patrzysz w przyszłość i przeszłość, możesz zadać MG pytanie co możesz zrobić jeśli utknąłeś gdzieś. Jeśli MG nie ma przydatnych informacji karta nie jest zużywana.
Korony (Charyzma): możesz ponownie rzucić kością k20, drugi rzut jest ważny nawet jeśli gorszy.

Charaktery:
Praworządny Dobry: do końca twojej następnej tury atakujesz jakbyś korzystał z paladyńskiej zdolności „Ugodzenie zła”. Używasz połowy (minimum 1) swojego poziomu aby ustalić efekt ugodzenia, chyba że poziomy paladyna postaci są wyższe – wtedy używasz poziomu paladyna.
Neutralny Dobry: leczysz żywych lub ranisz nieumarłych dotykiem 1k6 hp x poziom postaci (pozytywna energia).
Chaotyczny Dobry: premia +4 do CMD aby uniknąć lub uciec z uścisku lub testy Wyzwalania.
Praworządny neutralny: +10 do sense motive
Neutralny: otrzymujesz wgląd w przyszłość jak za pomocą zaklęcia augury o poziomie czarującego równemu poziomowi postaci. Musisz medytować 10 minut, nie zużywasz żadnych komponentów.
Chaotyczny neutralny: otrzymujesz premie jak z zaklęcia rage. Efekt trwa 1 turę + 1/3 kości wytrzymałości poza pierwszą.
Praworządny Zły: dajesz innemu stworzeniu rozkaz jak przy zaklęciu command. Działa również na nieumarłych. ST 10 + poziom postaci.
Neutralny Zły: ranisz żywych lub leczysz nieumarłych dotykiem 1k6 hp x poziom postaci (negatywna energia).
Chaotyczny Zły: możesz zmusić inne stworzenie do wykonania dowolnego rzutu k20 jeszcze raz. Drugi rzut jest ważny.

Wymóg fabularny: każdy z was jest zawarty w woli Profesora Petrosa Lorrimora, a więc znacie go bardzo dobrze. Był on profesorem na Uniwersytecie w Lepidstadt.

Informacje o przydatnych klasach i zdolnościach podczas kampanii do ściągnięcia za darmo tutaj, trzeba tylko utworzyć tam konto (strona wydawcy pathfindera): paizo.com - Error

Karty najchętniej w PcProfiler, mój e-mail: laefor@gmail.com

Termin: za 4.11.2012 lub jeśli dostanę odpowiednią ilość kart wcześniej.
 

Ostatnio edytowane przez Qumi : 29-10-2012 o 14:32.
Qumi jest offline  
Stary 27-10-2012, 23:16   #2
 
Wnerwik's Avatar
 
Może coś więcej o Ustalavie? Mieszkańcy i takie tam inne bzdety. :P
Postacie mają pochodzić z tego kraju czy lepiej nie?

Zastanowię się. Pathfinderowa kampania kusi (Skull & Shackles jest świetne), ale nie wiem czy będę miał czas.
 
Wnerwik jest offline  
Stary 27-10-2012, 23:19   #3
 
Buka's Avatar
 
Dlaczego? Dlaczego, dlaczego, dlaczego znowu tylko 1-szy level? Czemu to wam się tak "ubzdurało" czemu jako MG boicie się nieco wyższych poziomów? Whyyyyy nie mogę sobie pyknąć jakiejś sesji na odpowiednim levelku, gdzie postać już kimś jest, a nie cholernym żółtodziobem? :PPP
 
__________________
"Nawet nie można umrzeć w spokoju..." - by Lechu xD
Buka jest offline  
Stary 27-10-2012, 23:56   #4
 
Qumi's Avatar
 
1 poziom dlatego, że to kampania w której zaczyna się na pierwszym a kończy w okolicach 16+. To kampania składająca się z 6 ksiąg. Poza tym, w pathfinderze granie na 1 poziomie jest dużo fajniejsze niż w DnD 3,5

Postacie mogą pochodzić z dowolnego regionu Golariona, ale muszą znać profesora.

Ludność Ustalav jest bardzo przesądna i podejrzliwa. Są potomkami Varisian i do tej pory kultywują niektóre ich tradycje - jak np. wspomniane karty. Szlachta Ustalav jest mocno poróżniona, kłócą się o więzy rodzinne z rodziną królewską, snują intrygi, jest bardzo dekadencka. Stolica to Caliphas. Dużo przychylniej patrzy się tutaj na alchemię i naukę ogólnie. Jest dość sporo uniwersytetów. Kraj jest podzielony na 12 hrabstw, każde władane przez inną rodzinę szlachecką.

W wolnej chwili mogę coś przetłumaczyć, ale po angielsku informacje można znaleźć tutaj: Ustalav - PathfinderWiki
 
Qumi jest offline  
Stary 28-10-2012, 00:29   #5
 
razdwaczy's Avatar
 
Przyjmiesz do drugiej sesji?

Jak często posty?
Jak ustalić wartość atrybutów? Tak jak w Mrok Powraca?
 
razdwaczy jest offline  
Stary 28-10-2012, 00:38   #6
 
Qumi's Avatar
 
Atrybuty: 32 punkty do rozdania: Point Buy Calculator

Pewnie, że przyjmę jeśli ciekawa postać

Posty w zależności od aktywności. Patrz Shackles i Mrok Powraca.
 
Qumi jest offline  
Stary 28-10-2012, 02:10   #7
 
Balzamoon's Avatar
 
Zgłaszam się. Planuję Sorcerera, pół-orka. Jeżeli w drużynie zabraknie kapłana to wezmę Divine Bloodline z Healing Domain. Natomiast jeśli kapłan będzie, to nastawię się bardziej bojowo.
 
__________________
"Prawdziwy mężczyzna lubi dwie rzeczy – niebezpieczeństwo i zabawę, dlatego lubi kobiety, gdyż są najniebezpieczniejszą zabawą."
Fryderyk Nietzsche
Balzamoon jest offline  
Stary 28-10-2012, 04:34   #8
 
Someirhle's Avatar
 
Jam paladynem będę. Tylko że chciałem Sune, a tutaj ten chędożony Golarion. Pod tym względem chyba wolałem tamtą 4ed. no ale cóż.

Skoro już mam znać jakmutama profesora, to ja chcę o nim wiedzieć więcej.

Edit: Nvm co do bóstwa, jest jedna taka sama niemal.
 
__________________
Cogito ergo argh...!

Ostatnio edytowane przez Someirhle : 28-10-2012 o 07:31.
Someirhle jest offline  
Stary 28-10-2012, 07:28   #9
 
Wnerwik's Avatar
 
Cytat:
Jam paladynem będę. Tylko że chciałem Sune, a tutaj ten chędożony Golarion. Pod tym względem chyba wolałem tamtą 4ed. no ale cóż.
Nieeee, ja też chciałem!
W takim razie jeszcze się zastanowię, ale chcę zagrać czymś czym jeszcze nie grałem, więc łotrzyk na pewno odpada :P Zastanawiam się nad łowcą.

Ogarnij sobie alternatywną klasę dla paladyna "paladyn przysięgi" czy jakoś tak. Można przysięgać przeciwko nieumarłym, a w tej sesji ma być ich dużo
 

Ostatnio edytowane przez Wnerwik : 28-10-2012 o 07:32.
Wnerwik jest offline  
Stary 28-10-2012, 07:50   #10
 
Qumi's Avatar
 
Raczej archetyp :P

Hmmm... coś nowego... a patrzyłeś na nowe klasy pathfindera: Base Classes - Pathfinder_OGC Ogólnie łowca jak najbardziej pasuje mi Ściągnij sobie najlepiej paizo.com - Error i poczytaj o tym jakiej roli dana klasa może oczekiwać w grze
 
Qumi jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:26.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168