Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14-12-2012, 22:42   #1
 
Nasty's Avatar
 
[Storytelling] Czekając na wydech ziemi !

Wstępniak

Szumiący wiatr popychał Gandle do przodu. To może być dobra noc na łowy- rzekł Hendry do swojego sternika. Sternik przytakując rozglądał się za Teralotami. Tak nazywali po kataklizmie ptaki z tym że ogromnych rozmiarów. Często latającymi w stadach. Hendry napinając liny i siatki cumujące balon do kadłuba, patrzył w górę. Nie szukał Teralotów. Ich się nie bał. Obawiał się zupełnie czegoś innego.
Stenn opowiedz mi o piratach - zapytał się lekko przytłumionym głosem jak dziecko które szuka wrażeń i chce posłuchać opowieści przy ogniskowej. Ta znów? Tyle razy ci opowiadałem! Znów chcesz słuchać? No dobra ale streszczę ! -- Stenn podrapał się po głowie i zaczął opowieść..


A no to było tak. Kurs z Mysiej Góry do Rozes. Leci tam flota Nifesońska. Jak co miesiąc galeon pod eskortą trzech korwet. Byli na wysokości Toruden gdy zostali za atakowani. Cała obstawa zanim się spostrzegła była już w rozsypce. Nie wiadomo skąd i jak się znaleźli tak blisko, by za atakować. Jeden okręt piratów na cztery inne. Artylerzyści ni razu nie puknęli. Nawet nie mieli do kogo. Stali jak osłupieni. Jak by w hipnozie. Czterech których ocalało przesłuchiwano, lecz nic nie widzieli, nic nie słyszeli. Jeno czuli smród jak by ludzkie mięso się paliło. Ale nie żywym ogniem, ino piekło się jak szczur na ruszcie. Chodzą pogłoski że piraci zjadają ludzi! To kanibale…!.A sam galeon znikł bez śladu. No się tylko ostała tratwa z tymi czterema. Albo zostawili ich na przestrogę dla innych, albo jakimś cudem udało się im ukryć w cumulusach.


W momencie kończenia zdania przez sternika wyłoniła się łuna świetlna czerwona jak krew i żółta jak palące słońce. To lawa wrzała pod Gandle. Hendry zmywamy się! - Na dziś koniec połowów. Stenn chwycił wajchę zwiększającą pułap i ster manewrowy i pospieszając chłopaka nakazał mu odpalić jądro siłowe. Jądro nie było tak wielkie jak w galeonach czy innych wielkich okrętach. Było to ziarenko w ich porównaniu. Ale wystarczyło na tak małą łódeczkę żeby przepchnąć ją nad gejzerami lawy. Jak tylko wydostali się, obrali kurs ku swojej górze. A mieszkali na IRYSS. Nie wielka góra 200 km nad poziomem lawy.


Tak świat w którym przyjdzie się wam zmagać to otchłań gorąca. Jeżeli pamiętasz opowieści z przed katastrof ziemskich o piekle. To właśnie w nim jesteś……
Witaj w piekle Judaszu!


Opis świata jest krótki bo poznawać go będziesz w trakcie gry:

Większa część ziemi pochłonęła lawa. To płonące gówno nie chce stygnąć wręcz przeciwnie. Ci co przeżyli zaczęli żyć od nowa na pozostałościach. Wierzcie lub nie ale, nie ma ich dużo. Są to wypiętrzone skały, półki skalne oraz Cumowniki. Cumowniki to latająca wysepka do której możesz przycumować swój latający pojazd. Zapomni o tradycyjnych środkach transportu. Tradycyjnym paliwie. Czy nawet grawitacji. Jest takowa lecz o wiele słabsza.

Jeżeli kiedykolwiek marzyłeś o lataniu to się właśnie spełniło. Jedyne środki transportu na duże odległości to wielkie sterowce lub mniejsze balony. Broń, palną krótką można znaleźć tylko przy gościu który właśnie w ciebie celuje. Raczej żyw ci jej nie odda. Tak jak ten któremu ją odebrał. Innymi słowy broń z dziada pradziada, a z pradziada i jeszcze dalej go można było dostać. Co raz mniej jest jej na tym padole i są to unikaty. Amunicji znów, jeżeli zbierasz łuski lub masz wejścia to da się załatwić. Tak samo działka maszynowe których raczej sam nie uniesiesz ale spokojnie zamontujesz na pokładzie statku latającego. Tego ci nie zabraknie.

Jak nie to pozostaje ci łut szczęścia lub broń sieczna. No i pomysłowość . Pytanie jak to możliwe że siarka z lawy nie podusiła jeszcze reszty cywilizacji. A no grawitacja przestała działać prawidłowo. Jest mniejsza co powoduje mniejsze ciśnienie. Jak to podczas mniejszego ciśnienia dym w tym przypadku smog i pył wulkaniczny krąży na wysokości 50km od poziomu lawy.


Cel gry:
- Główna fabuła zebrać się i znaleźć piratów.

Poboczne:
- zdobyć surowce na przerabianie floty
- zbadanie nowych terenów
- udoskonalenie okrętu
- liczne walki z inną flotą
- i inne

Karta Postaci


Imię i nazwisko/Pseudonim – pełne imię nazwisko postaci oraz pseudo… avatar.

Płeć - kobieta lub mężczyzna

Wiek – od 10 do 70 lat

Charakter - czyli jaka jest wasza postać, jaki ma stosunek do innych, jak się zachowuje w towarzystwie, a jak gdy jest sama

Cel - czyli co chce osiągnąć


Profesja/Zawód – tylko jeden, będzie można się douczyć lub zdobyć więcej w trakcie sesji

Talenty- można tylko dwa talenty (można więcej nabywać w trakcie sesji dobrze by się chodź jeden sternik, żeglarz znalazł)

Wady- Cokolwiek. Uzależnienie, choroba psychiczna i nie tylko, fobia, inwalidztwo

Wygląd – z awatarem, wygląd ogólny, ubiór,

Historia - coś krótkiego, jak ktoś się rozpisze też chętnie poczytam

Ekwipunek— to co uniesiesz nic po za tym

Broń – tylko krótka sieczna np.: nóż, łuk itp.., (na razie żadnej broni palnej, dodawane będą podczas sesji).

Kontakt – na razie na PW, potem będzie potrzebny e-mail pocztowy nie na forum. By przesłać w trakcie sesji np. KP - wroga którego spotkacie. Zapobiegnie to wykłócaniu się że wróg był słabszy ale MG go w trakcie walki usprawnił. Za pomocą poczty dostaniecie kartę wroga spakowaną programem i zabezpieczoną hasłem. Hasło odblokowujące otrzymacie po podjęciu decyzji np.: ataku czy kapitulacji. Nie będzie to regułą np. bezsensowne jest przesyłać każdą kartę postaci. Jakąś postać drugoplanową pominiemy. Czasem specjalnie będzie podesłana KP mało istotnej postaci by zmylić graczy. A zabicie jej może narobić wam kłopotów. Oprócz KP na e-mail będą wysyłane większe grafiki np. mapy, wskazówki nie nadające się do wstawienia jako post. A tak że Karta Pojazdu. Na bieżąco modyfikowana podczas sesji.

Informacje dodatkowe:

Sesja będzie bardzo dynamiczna. Posty częste co 3 dni. Szukam do 6 graczy, minimum do odpalenia sesji 2 graczy. Rekrutacja potrwa 3 dni do Poniedziałku godz. 19:00. Możliwość przyłączenia się w trakcie będzie, ale w późniejszym terminie. Ewentualnie jako statysta wróg czy np. mało istotna postaci.

Co od siebie daje;

Mocno rozwinięta fabuła nie liniowa typu dojdź, doleć, dopłyń i pozamiatane. Nie prowadzę za rękę lecz pokazuje możliwości sami wpadacie na to co trzeba zrobić. Wskazówki są dodawane w formie pisemnej lub obrazkowej np.: bohaterowie mają się dostać dajmy na to do gór skalistych. Dostają wytyczne od barmana w stoczni. Który wie że w tym kierunku muszą się udać. Mając mapę od skąpo ubranego faceta. Wyliczają ile czasu potrzeba i jak się tam dostać.

LUB

Mają pule przedmiotów z których mogą wybrać kilka. Z dziesięciu na przykład tylko osiem. Pech jeżeli nie zabiorą prowiantu! Ale na szczęście zdobędą go po drodze. Kradnąc czy rekwirując go od wędrownego sklepu. Ale prawdziwy pech jeżeli nie zabiorą kompasu. Czy łatek do balonu. Sesja dla graczy z rodu myślących szukających przygód. Ludzi którzy mają dość walenia bezmyślnie do każdego kto żyw. Tu trzeba pomyśleć czy ci postać czegoś nie miała przekazać bo, trup ci nic nie powie. Więc w sesji można między sobą ustalać konkrety. Ale brak komentarzy z strony MG do gry typu musisz zrobić tak a wtedy wyjdzie. Za to możesz ujrzeć: no niestety straciłeś szansę na sprawną broń z całym magazynkiem bo zabiłeś kolesia a tak by cie zaprowadził do kryjówki i by topie sprzedał. Ale spokojnie zawsze będzie alternatywa by zakończyć główną fabułę. Oprócz tego co wyżej „Co od siebie daje:” Tak jak w opisie „Kontakt” . Dużo szczegółów opisowych w sesji. Świata i postronnych postaci. Obszerne grafiki by wzrokowo przybliżyć świat. Czy zadanie.

Więc śmiałków zapraszam, damy też.
 

Ostatnio edytowane przez Nasty : 14-12-2012 o 22:55.
Nasty jest offline  
Stary 14-12-2012, 23:04   #2
 
SWAT's Avatar
 
Bardzo fajne, wysłałem KP. Ale moje uczestnictwo, to jak na razie 50%.
Oczekuje soczystych opisów bitew statków powietrznych :]
 
__________________
Po prostu być, iść tam gdzie masz iść.
Po prostu być, urzeczywistniać sny.
Po prostu być, żyć tak jak chcesz żyć.
Po prostu być, po prostu być.
SWAT jest offline  
Stary 14-12-2012, 23:07   #3
Konto usunięte
 
Velg's Avatar
 
Nie zgłaszam się. Ale musiałem...

Cytat:
Broń – tylko krótka sieczna np.: nóż, łuk itp..
Łuk?
 
Velg jest offline  
Stary 14-12-2012, 23:13   #4
 
SWAT's Avatar
 
Kobiecie takie rzeczy wypominać? To jak wypominać facetowi, że nie wie co to (tu wstawić jakieś pojęcie z damskiej kosmetyki).
 
__________________
Po prostu być, iść tam gdzie masz iść.
Po prostu być, urzeczywistniać sny.
Po prostu być, żyć tak jak chcesz żyć.
Po prostu być, po prostu być.
SWAT jest offline  
Stary 14-12-2012, 23:19   #5
 
Nasty's Avatar
 


Nic nie musiałeś mój błąd interpunkcyjny nie błąd kategorii
Chodziło o:

Broń – tylko krótka, sieczna itp np: nóż, łuk itp..

Fajnie że kolega jest delikatny i nie pokazuje paluchami jak co nie którzy -- na forum
 
Nasty jest offline  
Stary 15-12-2012, 16:03   #6
 
JPCannon's Avatar
 
----post przeniesiony do innego tematu ----
 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"

Ostatnio edytowane przez JPCannon : 15-12-2012 o 17:47.
JPCannon jest offline  
Stary 15-12-2012, 16:27   #7
 
wysłannik's Avatar
 
Cytat:
Napisał JPCannon Zobacz post
łuk - broń miotana
Broń miotana to inaczej broń do rzucania, np. nóż. Łuk to broń dystansowa.
 
wysłannik jest offline  
Stary 15-12-2012, 16:41   #8
 
Nasty's Avatar
 
Hey, Hey panowie- basta!! Utworzyć sobie temat o broni a nie mi tu offtop za offtopem. Bądźcie wychowani i mi tu z buciorami do łóżka nie włazić.

Na tym kończymy panowie offtop. Ci co chcą się zgłosić zapraszam.

Mapa świata już skończona. Taka zachęta. Każda grafika w sesji z mojej strony będzie tworzona tylko na jej potrzeby prze zemnie. Pozdrawiam.
 
Nasty jest offline  
Stary 15-12-2012, 22:05   #9
 
SWAT's Avatar
 
Potwierdzam mój 100% udział w sesji, o ile się dostanę.
 
__________________
Po prostu być, iść tam gdzie masz iść.
Po prostu być, urzeczywistniać sny.
Po prostu być, żyć tak jak chcesz żyć.
Po prostu być, po prostu być.
SWAT jest offline  
Stary 15-12-2012, 23:39   #10
 
merill's Avatar
 
Ja też bym się pisał. Będę miał jeszcze kilka pytań do MG odnośnie postaci.

Pozdrawiam merill
 
__________________
Czekamy ciebie, ty odwieczny wrogu, morderco krwawy tłumu naszych braci, Czekamy ciebie, nie żeby zapłacić, lecz chlebem witać na rodzinnym progu. Żebyś ty wiedział nienawistny zbawco, jakiej ci śmierci życzymy w podzięce i jak bezsilnie zaciskamy ręce pomocy prosząc, podstępny oprawco. GG:11844451
merill jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:38.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168