Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20-02-2013, 22:42   #1
Konto usunięte
 
Mira's Avatar
 
[storytelling] Pięć Pieczęci

To nie tak miał skończyć się czas
Obiecał trwać, lecz zadrwił… i zgasł


***Ciemny przygnębiający pokój wraz z nocą stawał się jeszcze straszniejszy, gdy cienie wypełzały spod ciężkich, dębowych mebli. Nic dziwnego, że mały chłopiec nie chciał być sam i z desperacją ściskał swoją niedużą, pulchną rączką pomarszczone palce starej kobiety.
- Babciu, opowiedz mi coś… - poprosił.
Staruszka uśmiechnęła się i na znak zgody przysiadła na pobliskim fotelu. Choć sama była zmęczona, nie potrafiła odmówić jedynemu wnukowi. Zresztą zostali tylko sami, gdy rodzice chłopca wyjechali do miasta po sprawunki.
- A co Ci mam opowiedzieć, ptaszyno?
- Nie chcę bajki
- chłopiec skrzywił się na wspomnienie naiwnych opowiastek matki - Chcę coś bardziej prawdziwego… opowiedz mi legendę!
- Cóż… Legendy towarzyszą nam od zarania dziejów. Zawsze znajdzie się ktoś, kto patrzy wstecz, kto szuka tego, co zostało zapomniane lub zgubione. Jedne legendy są bardziej prawdziwe, inne mniej. Ta jednak, którą ci opowiem, jest całkiem prawdziwa, choć… może ciężko w nią uwierzyć.
- kobieta zamilkła, po czym konspiracyjnie pochyliła się nad wnukiem - Tylko ani słowa, mamie! Wiesz, że mama nie lubi jak ktoś inaczej mówi o Bogu niż ksiądz.
Chłopiec przytaknął skwapliwie. Pamiętał jeszcze szał rodzicielki, gdy pewnego dnia oświadczył, że odwiedzający ich duchowny śmierdzi.
- Dawno, dawno temu… - zaczęła mówić babcia - Bóg żył sobie w niebie z aniołami. Najwspanialsi pośród nich nazywali się… Jak?
- Archaniołami!
- Brawo. Archaniołowie byli doskonali, ponieważ narodzili się z najczystszego ognia. Kiedy jednak Bóg kazał im się pokłonić przed swoim najnowszym, najwspanialszym dziełem - człowiekiem, który nie powstał z blasku ogniska, lecz z popiołu, jeden z Archaniołów zbuntował się. Wiesz który?
- Yyyy…
- Lu…
- Lucyfer!
- wykrzyknął chłopiec.
- Tak właśnie. Lucyfer nie potrafił zrozumieć dlaczego ma oddać hołd czemuś, co jest od niego gorsze. Bóg obraził się na niego, a kiedy Lucyfer wraz ze swoimi poplecznikami wzniósł otwarty bunt, strącił dawnego archanioła do głębi ziemi.
- I tak powstało piekło?
- Aha. Lucyferowi jednak coś się udało - spowodował, że Bóg stracił pewność co do doskonałości swego dzieła. Gdy w dodatku Ewa i Adam złamali jego zakaz, Bóg postanowił, że skoro dał ludziom wolną wolę, musi tez dać im szansę na odkupienie i dlatego ustanowił 5 pieczęci.
- 5 pieczęci, a co to?
- Pieczęcie noszą wybrani przez Boga ludzie. Raz na 1 000 lat rodzi się 5 osób, które w dniu swoich 33 urodzin pod wpływem znaków trafiają w jedno miejsce, gdzie mają głosować o dalszym losie ziemi. Czy chcą zachować stary porządek czy zburzyć dotychczasowy świat i powołać nowy.
- Uuooo
- na policzkach chłopca pojawiły się wypieki z emocji.
- Ciężko powiedzieć ile razy świat się w ten sposób odradzał, zwykle jednak Pieczęcie głosują za zachowaniem starego świata. Ostatnio najbliżej powołania nowego porządku był Pan Jezus…
- Jak to?!
- Wśród jego apostołów były właśnie 3 Pieczęcie - Tomasz, Judasz i Maria Magdalena. Dwie pozostałe Pieczęcie nie chciały się przyłączyć, bo głosowały za starym porządkiem. Chrystus myślał, że ma większość głosów, lecz Judasz zdradził go i także zagłosował za zachowaniem dotychczasowego świata. Ponieważ Jezus chciał nas ocalić, poświęcił swoje życie w imię poprawienia starego porządku, skoro nie mógł powołać go od nowa. Tak czy inaczej… już za 25 lat powinny narodzić się nowe Pieczęcie.
- Babciu…
- tak?
- A skąd oni wiedzą, że są pieczęciami?
- Nie wiedzą. Mają znamię w kształcie gwiazdy betlejemskiej na ciele, ale dopóki nie spotkają swojego duchowego przewodnika, zwykle nie wiedzą, że mają decydować o losach świata. Ich pierwsze zadanie to przeżyć jak najpełniej 32 lata…
- Babciu…
- No co tam?
- To była straszna bajka!


***

A jednak nie była to bajka. A przynajmniej nie do końca.

Witajcie

Zapraszam Was do sesji storytellingowej, w której wcielicie się w - bagatela - 5-ciu wybranych do zadecydowania o losach świata. Nie będzie to zaskoczeniem - sesja jest dla maks. 5 osób.

Jakie są założenia?
- Każde z Was urodziło się 1 kwietnia 1967
- Każde z Was ma znamię w kształcie gwiazdy z ogonem w dowolnej części ciała
- Każde z Was mieszka w Polsce (sorry, naród wybrany, to naród wybrany - pokutujcie )
- W momencie rozpoczęcia sesji mamy koniec lutego 2000r.

Czego wymagam w zgłoszeniu?
1. Podstawowe dane o postaci
2. Zdjęcie + krótki opis wyglądu
3. Życiorys - może być w formie podpunktów, choć wolałabym fabularnie np. jako kartki z pamiętnika z jakimiś ważnymi wydarzeniami
4. Cechy
Jestem dobry/dobra w: (5 dziedzin np. jazda na motorze, znajomość komputerów, znajomość języka obcego, zmywanie naczyń… + można dodać sobie po 1 dziedzinie kosztem jednej dodatkowej wady )
Jestem świetny/świetna w: (3 dziedziny - i więcej nie będzie :P)
Moja wada to: (wybierz 1 lub więcej, jeśli chcesz dodać dziedziny na których się znasz)

Do wyboru - koszmary, dwie lewe ręce (kiepska zręczność), słaba kondycja, chorowitość, otyłość, kozioł ofiarny, zła reputacja, wiecznie spłukany, mroczna przeszłość (patologia w rodzinie itp.), szpetota, niemota, okularnik (słaby wzrok), obsesja (na jakim punkcie?), nadnaturalna obecność (słyszę głosy, oni tu są… O_O).

Co jeszcze?
Jakim jestem MG? Mało przyjaznym względem graczy spóźnialskich lub piszących na ostatnią chwilę. Nie jestem MG 24/h, więc jak masz sprawę to piszesz maila bądź PW i grzecznie czekasz na odpowiedź. Doceniam natomiast kreatywność i lubię graczy, którzy myślą. Chętnie odpowiadam na pytania o realia, choć nie oczekujcie ode mnie bezwzględnej logiki - jestem kobietą . Właściwie możecie mnie próbować przekonać do wszystkiego. Jeśli ktoś ma sensowne argumenty, że powinien posiadać latającą świnię - to ją dostanie. Gramy przede wszystkim dla przyjemności, więc nadmiernie ambitnych graczy mój styl może irytować.

Jeśli będę chciała pojawienia się czynnika losowego, to czasem mogę Wam kazać rzucić k10. Generalnie jednak na powodzenia i niepowodzenia Waszych postaci, będą wpływały Wasze pomysły, charakterystyka postaci oraz… zaangażowanie w sesję Was samych - jako graczy.

Terminy w sesji:
7 dni dla Was na odpisanie od pojawienia się mojego posta i max 5 dla mnie (postaram się w ciągu 3, ale różnie bywa). Jeśli ktoś się nie wyrobi, może poprosić o przedłużenie albo ominięcie go w kolejce - nie robię problemu, jeśli jest to zapowiedziane. Jeśli komuś się zapomni - jego postaci może stać się bubu . Ominięcie kilku kolejek bez uprzedzenia będzie skutkować ostatecznym pożegnaniem.

Koniec rekrutacji: 28.02

Zgłoszenia przyjmuję tylko drogą mailową (potwierdzam odbiór) na lorinale@poczta.fm

Jeśli macie pytania, pytajcie… może nawet na niektóre odpowiem
 
__________________
Konto zawieszone.

Ostatnio edytowane przez Mira : 21-02-2013 o 00:21.
Mira jest offline  
Stary 20-02-2013, 23:10   #2
 
piotrek.ghost's Avatar
 
Pare pytań:
1. w sesji planujesz nas z kimś skonfliktować i będziemy walczyć, czy jakieś śledztwo, dochodzenie do prawdy czy jak to wygląda?
2. rok sesji to 2000? zaczynamy jako ci 33 latkowie czy inny rok?
3. gramy grupowo czy miedzyinnymi sie odszukać musimy?
 
piotrek.ghost jest offline  
Stary 20-02-2013, 23:13   #3
Konto usunięte
 
Mira's Avatar
 
1. Nie wiem, dostosuję się do Waszych historii
2. Matematyka chłopie się kłania
3. Każdy zaczyna sam, team schodzi się w trakcie sesji
 
__________________
Konto zawieszone.
Mira jest offline  
Stary 20-02-2013, 23:15   #4
 
piotrek.ghost's Avatar
 
faktycznie:P mój błąd ale to 2010 czy wcześniej?
mogłabyś klimat porównać do czegoś?
mamy jakieś super moce czy zwykli ludzie?
zdajemy już sobie sprawe z naszego bycia kimś czy jeszcze nie na początku?
 
piotrek.ghost jest offline  
Stary 20-02-2013, 23:19   #5
Konto usunięte
 
Mira's Avatar
 
I to są właśnie pytania, na które mi się odpowiadać nie chce. Wszystkie odpowiedzi są w rekrucie.
 
__________________
Konto zawieszone.
Mira jest offline  
Stary 20-02-2013, 23:37   #6
 
Nasty's Avatar
 
Cytat:
faktycznie:P mój błąd ale to 2010 czy wcześniej?
mogłabyś klimat porównać do czegoś?
mamy jakieś super moce czy zwykli ludzie?
zdajemy już sobie sprawe z naszego bycia kimś czy jeszcze nie na początku?
YY co do roku to masz ładnie napisane 2000. A nawet koniec lutego.
Co do mocy też jest opisane.
Ale klimat i ja ponawiam pytanie? I dodam z swojej strony pytanie o fabułę.
Rozumiem że ktoś będzie chciał przeszkodzić postacią. Czy możesz zdradzić chodź troszkę z czym się zetkniemy? A może po prostu stworzymy grupę i zaczniemy obrady nad tym czy stworzyć nowy śmietnik na nowo?
 
Nasty jest offline  
Stary 20-02-2013, 23:49   #7
Konto usunięte
 
Mira's Avatar
 
Napiszę tak - klimat będzie taki, jaki sam się wykształci. Jestem jednym z tych MG, którzy dostosowują się w dużej mierze do pomysłów graczy. Jeśli więc zrobisz sobie postać bardziej na myślenie - będziesz mieć łamigłówki, jeśli na bijatykę - znajdzie się sporo akcji, jeśli na przeżywanie - mogę Ci zrobić emo-sesję. Lubię prowadzić sesje, których rozwiązanie dla mnie samej jest niewiadomą, dlatego spotkacie na swojej drodze postacie i będziecie brać udział w wydarzeniach, które będą miały Was przekonać albo do ocalenia naszego świata, albo do sprowadzenia armagedonu...
Generalnie jednak jesteście zwykłymi ludźmi, choć niezwykłe rzeczy zaczynają się wokół Was dziać... z czasem coraz więcej.
 
__________________
Konto zawieszone.
Mira jest offline  
Stary 21-02-2013, 00:00   #8
 
Dhratlach's Avatar
 
Cytat:
Napisał Nasty Zobacz post
Rozumiem że ktoś będzie chciał przeszkodzić postacią. Czy możesz zdradzić chodź troszkę z czym się zetkniemy? A może po prostu stworzymy grupę i zaczniemy obrady nad tym czy stworzyć nowy śmietnik na nowo?
Zgaduje, że Lucek będzie chciał wtrącić swoje trzy grosze i nakłonić ludzi do stworzenia/zostawienia takiego świat który będzie mu się podobał. Agenci niegdyś najpotężniejszego wśród Archaniołów najpewniej się pojawią na sesji jak mniemam, a kto wie może i jeden z graczy będzie jednym z nich.

Mnie z kolei zastanawia samo objawienie prawdy kim gracze tak naprawdę są: Pieczęciami, ale cóż, to raczej coś co wyjdzie na sesji. Ciekawi mnie też problem akceptacji prawdy, oraz ewentualne skutki psychologiczne i wpływ tego dość nietypowego czynnika na osobowość postaci...

Innymi słowy, podoba mi się ten pomysł!
 
__________________
"We aren’t no thin red ‘eroes, nor we aren’t no blackguards too,
But single men in barricks, most remarkable like you;
An’ if sometimes our conduck isn’t all your fancy paints,
Why, single men in barricks don’t grow into plaster saints!"
Dhratlach jest offline  
Stary 21-02-2013, 00:34   #9
 
Felidae's Avatar
 
Witaj Mira Chętnie popracuję nad postacią, bo i tematyka sesji jest niezwykle smakowita w założeniu.
 
__________________
Podpis zwiał z miejsca zdarzenia - poszukiwania trwają!
Felidae jest offline  
Stary 21-02-2013, 01:58   #10
 
woltron's Avatar
 
Powiadasz, że nasze postacie są w wieku Chrystusowym Pomysł na postać jest, zobaczymy jak pójdzie z jego realizacją
 
__________________
"Co do Regulaminów nie ma o czym dyskutować" - Bielon przystający na warunki Obsługi dotyczące jego powrotu na forum po rocznym banie i warunki przyłączenia Bissel do LI.
woltron jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:19.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170