Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy Oznacz fora jako przeczytane

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24-02-2013, 21:30   #1
 
Zapatashura's Avatar
 
Reputacja: 17421 Zapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputację
[Historyczna] Papieskie ziemie, papieskie kłopoty

Był piękny, kwietniowy poranek, gdy przez korytarze Pałacu Apostolskiego odbijały się echem ciężkie kroki francuskiego posła. Pora była wczesna i szansa na to, że papież go przyjmie mała, lecz rozkazy które otrzymał były jasne. Dostarczyć wiadomość papieżowi Aleksandrowi VI jak najszybciej.
-Stać, kto idzie – papieskim gwardzistom płacono nie tylko za stanie i prężenie się. Poseł był już trzeci raz zatrzymywany od kiedy tylko przekroczył próg pałacu.
-Jestę posłę jego królewskiej mości Louisa XII, władcy Francji i protektora Milanu – włoski posła był trochę drętwy, ale i tak władał nim najlepiej spośród członków królewskiej świty. A przynajmniej najlepiej spośród tych, których Ludwikowi XII nie było żal wysyłać konno przez nie do końca przychylne włoskie ziemie. -Mam wiadomość dla jego papieskiej eminęcji.
Gwardzista wymienił spojrzenia ze swoim partnerem, z którym dziś przyszło pełnić mu wartę i odparł pewnym głosem:
-Jego eminencja nie udziela dzisiaj audiencji.
Francuz spodziewał się takiego obrotu sprawy, ale nie miał zamiaru się poddawać.
-Ta wiadomość dotyczy spraw polityki Milanu. Myślę, że papież nie byłby zadowolony, gdyby przez swoich gardes dowiedziałby się ostatni o pojmaniu Ludovica Sforzy- w słowa te włożył całą swoją dumę i pewność siebie, zadzierając w górę nos.
I nos chyba przeważył szalę, bowiem gwardzista odchrząknął zdenerwowany, odwrócił się na pięcie i ruszył równym krokiem do papieskich pokoi, zostawiając posłańca pod czujny okiem drugiego żołnierza. Powrócił po kwadransie, oznajmiając że Aleksander VI przyjmie królewskiego wysłannika.

-Pierre de Graveson, czy dobrze wypowiadam wasze imię? - zapytał papież Aleksander. Było o wiele za wcześniej jak na jego gusta, a i na dziś miał inne plany niż udzielanie audiencji, ale francuska obecność we Włoszech była jedną z najważniejszych spraw, które zaprzątały głowę Borgii.
-Tak, wasza eminęcjo – skłamał gładko Pierre i nie podnosząc się z klęczek wyciągnął ku papieżowi zalakowaną kopertę. -To list od jego królewskiej mości Louisa XII.
-Chyba nie uważacie, że nasza świątobliwość sama będzie czytać naszą pocztę – zaśmiał się Aleksander. -No, już, już. Przełamcie lak i czytajcie.
-Naturalnie, wasza świątobliwa eminęcjo – zreflektował się posłaniec i po paru chwilach walki z upartą kopertę, zaczął czytać papieżowi słowa króla Francji.

Cytat:
Wasza Świątobliwości Aleksandrze VI, głowo przenajświętszego Kościoła Pańskiego

Wasze modły i błogosławieństwo udzielone słusznym roszczeniom Korony Francuskiej do ziem Milanu przyniosły skutki, które li tylko Wyższej interwencji mogły być efektem.
Jak Wasza Świątobliwość wie, Ludovico Sforza umknął Naszym żołnierzom przed rokiem i korzystając z zagrabionego majątku najął najemników by zagrabić ponownie Księstwo Milanu. Jego powrót był głośny, a wieść o opanowaniu przez Sforzę Novary na pewno dobiegła uszu Ojca Świętego. Nasza Królewska Mość nie mogła zignorować tak jawnej potwarzy i wysłała przeciw tyranowi dziesięć tysięcy szwajcarskich zbrojnych. I chociaż wojna, którą w Milanie prowadzimy słuszna jest w oczach Boga, to ucieszy na pewno Waszą Świątobliwość wieść, że Novara upadła bez przelania krwi. Najemnicy Sforzy bowiem, którzy sami okazali się być Szwajcarami, odmówili bratobójczej walki i poddali miasto. Nasza Królewska mość ich warunki przyjęła i wydała zgodę na opuszczenie przez nich murów miejskich i wolny przemarsz. Zdradziecki Sforza jednakże, niby szczur podły, sam w mundur szwajcarski się przebrał i podstępem chciał umknąć Naszej Wysokości po raz drugi. Lecz i tu Boska Opatrzność przychyliła się do Naszej woli i przez ręce Hansa Turmana z Uri wydała Ludovico Sforzę francuskim oficerom. Za ten słuszny uczynek królewski skarbiec wynagrodził Szwajcara dwustoma złotymi koronami, a i jego nazwisko modłom Waszej Świątobliwości oddaję.
W obliczu tego wydarzenia, Nasza Królewska Mość w każdej chwili może udzielić dowódcy wojsk papieskich Cezarowi Borgii tysiąca Szwajcarów i uhonorować Naszą obietnicę wsparcia go w odzyskaniu papieskiej ziemi.

Niżej podpisany
Jego Wysokość Louis XII, król Francji
protektor Milanu
et cetera, et cetera

Papież milczał przez krótką chwilę, po czym nagle poderwał się ze swojego fotela i zaklasnął w dłonie.
-To doskonała, prawdziwie doskonała wiadomość – ucieszył się. -To sytuacja, którą należy wprost uczcić. Sukcesy Francji są naszymi sukcesami – Aleksander VI podniósł posłańca z klęczek i serdecznie go uścisnął, co wprowadziło de Gravesona w lekką konsternację. -Każemy rozesłać zaproszenia i wystawimy ucztę za sukces króla Ludwika i za rychłe odzyskanie papieskich ziem.

***

Ankieta jasno dała mi do zrozumienia jak wygląda forumowe zainteresowanie, toteż niniejszym otwieram rekrutację do sesji we włoskich realiach.
Kampania rozpoczęłaby się w kwietniu 1500 roku, u schyłku wieku i u schyłku rządów papieża Aleksandra VI, znanego również jako Rodrigo Borgia. Sesja nie byłaby jakoś nachalnie wiernie historyczna, fakty i daty z całą pewnością zostaną nagięte do potrzeb opowieści, a sam klimat będzie bliższy serialowi „Rodzina Borgiów” czy nawet serii Assassin's Creed, niż pochłoniętej epidemiami i brudem smutnej historii. Słoneczko będzie świeciło jaśniej, ulica pachniała ładniej, a wydarzenia będą miały bardziej filmowy rozmach. Czego można się spodziewać? Przede wszystkim intryg, bo na co komu dwory i władcy jeśli nie można sobie na nich poknuć? Ale również walk, dyplomacji i zgodnie z przerobioną przeze mnie zasadą, że seks się sprzedaje – erotyki. Czyli faktycznie jak w serialu .

Do sesji potrzebuję czterech graczy, bo uważam że to optymalna gromadka, by mogła namieszać i jednocześnie abym mógł nad nią zapanować. Ale hola, hola. Kim mieliby ci gracze grać? Otóż wcieliliby się w sprzymierzeńców rodu papieskiego, albo przynajmniej oportunistów węszących dla siebie zyski przy Borgiach. Oczekuję kogoś, kto z jednej strony nie jest przysłowiowym Kowalskim, ale i z drugiej strony nie jest kondotierem, biskupem, czy Katarzyną Sforzą. Chciałbym aby kandydaci do sesji postarali się stworzyć postaci, które z jednej strony posiadałyby pewne wpływy i umiejętności, ale z drugiej strony nie byli na tyle władczy by całą sesję spędzili w wygodnym fotelu wydając rozkazy swoim ludziom. Może jakiś ksiądz miałby chrapkę na pozycję archidiakona, którą mógłby otrzymać dzięki papieskiej wdzięczności? A może jakiś młody Orsini poczuł się niedoceniony i zdecydował iść w ślady kuzyna Giuglio i sprzymierzyć się z Cesarem Borgią? Albo jakaś kupiecka córka postanowiła sprzeciwić się ojcu i spróbować na własną rękę wyrwać swą sławę i bogactwo w Rzymie? A jeśli już i tak w sesji panować będzie Rule of Cool – może jakaś odważna dziewczyna chciałaby zostać żołnierzem i dostać własny oddział? Skoro Katarzyna Sforza może... Gracz zawsze potrafi wymyślić coś fajnego. Przecież właśnie po to gra . Aha - odradzam postacie zbyt 'stacjonarne'. Nie chcę niczego zdradzać, ale Włochy nie kończą się na Rzymie.

Czego oczekuję w zgłoszeniu? Standardów i szlagierów:
Imię i nazwisko
Wiek
Wygląd
Historia postaci – nie oczekuję tutaj niczego długiego ani złożonego. Historia jest bardziej dla gracza, aby ugruntować jego postać w świecie niż dla MG
Koncepcja postaci – a to już jest coś, co mnie intryguje. Kim tak naprawdę jest postać? Co robi? Co będzie chciała robić w sesji? Jak się zachowuje, jakie ma ambicje? Słowem – chcę wiedzieć czego się po postaci spodziewać w sesji. Będzie chlała wino, biła w pysk przy byle obrazie i zamorduje własną matkę, jeśli zobaczy w tym zysk? To są rzeczy, które interesują MG.
Umiejętności - w czym postać jest dobra, a w czym już niekoniecznie? Nie będę tutaj narzucać jakichś ograniczeń, ale niech kandydaci mają świadomość, że jak stworzą kogoś kto śpiewa, tańczy, krawaty wiąże i usuwa ciąże, to raczej wyleci
Dlaczego postać została zaproszona na Balet Kasztanów, który sugerowany jest we wstępniaku rekrutacji? - pisałem, że w sesji będzie erotyka? Pisałem. Pisałem, że daty mogą się nie zgadzać? Pisałem. No to wszystko jasne, a ja będę miał gdzie wszystkich graczy zgromadzić i w ciemności związać.

Chciałbym też, aby gracze nastawieni byli na współpracę. Nie będę niczego sztucznie wymuszał, ale naprawdę wolałbym poprowadzić jedną sesję niż cztery solówki wokół jednego tematu. Jak kogoś odrzuca google doc czy gadu gadu, to to raczej nie jest propozycja sesji dla niego.

Z cyferek, które tak ładnie porządkują świat: przewiduję tygodniowe tury +/- dzień czy dwa. Gracze się szybciej wyrobią, to i ja szybciej odpiszę. Coś się przeciągnie, to tura się zamknie po dziewięciu dniach, a nie siedmiu.

Sama rekrutacja niechaj trwa do 10 marca. Dwa tygodnie by coś sobie wymyślić, zapisać i wysłać to chyba dość czasu?

Jeśli czegoś nie napisałem (a na pewno czegoś nie napisałem) to śmiało pytać. Przyszły MG nie gryzie, nie pluje i nie jest nieomylny: pytania, uwagi, czy co tam jeszcze przyjmie i rozpatrzy.
 

Ostatnio edytowane przez Zapatashura : 03-09-2013 o 20:20.
Zapatashura jest offline  
Stary 24-02-2013, 23:28   #2
 
Kelly's Avatar
 
Reputacja: 7203 Kelly ma wyłączoną reputację
Zgłaszam się, pewnie oraz zdecydowanie!
 
Kelly jest offline  
Stary 25-02-2013, 08:32   #3
 
Tyaestyra's Avatar
 
Reputacja: 3620 Tyaestyra ma wspaniałą reputacjęTyaestyra ma wspaniałą reputacjęTyaestyra ma wspaniałą reputacjęTyaestyra ma wspaniałą reputacjęTyaestyra ma wspaniałą reputacjęTyaestyra ma wspaniałą reputacjęTyaestyra ma wspaniałą reputacjęTyaestyra ma wspaniałą reputacjęTyaestyra ma wspaniałą reputacjęTyaestyra ma wspaniałą reputacjęTyaestyra ma wspaniałą reputację
Brałabym.
Nie dość, że moje klimaty intryg i erotyki, to jeszcze serialowych Borgiów uwielbiam, i w AC się zagrywałam, i osoba mistrza zachęca..
Ale brak czasu póki co nie pozwala na wzięcie udziału. Niezbyt też jest ze mnie miłośniczka radosnej współpracy. Ani cóż, dzielenia się uwagą prowadzącego
Będę w takim razie tylko w ciszy życzyć powodzenia i zazdrościć wszystkim, którzy się dostaną
 
Tyaestyra jest offline  
Stary 25-02-2013, 17:58   #4
 
Maura's Avatar
 
Reputacja: 32 Maura jest na bardzo dobrej drodzeMaura jest na bardzo dobrej drodzeMaura jest na bardzo dobrej drodzeMaura jest na bardzo dobrej drodzeMaura jest na bardzo dobrej drodzeMaura jest na bardzo dobrej drodzeMaura jest na bardzo dobrej drodzeMaura jest na bardzo dobrej drodzeMaura jest na bardzo dobrej drodzeMaura jest na bardzo dobrej drodzeMaura jest na bardzo dobrej drodze
Zgłaszam się, spróbuję KP podeślę pewnie pod koniec tygodnia, jak dopracuję.
 
__________________
Nie ma zmartwienia.
Maura jest offline  
Stary 25-02-2013, 19:42   #5
 
Vilir's Avatar
 
Reputacja: 786 Vilir jest godny podziwuVilir jest godny podziwuVilir jest godny podziwuVilir jest godny podziwuVilir jest godny podziwuVilir jest godny podziwuVilir jest godny podziwuVilir jest godny podziwuVilir jest godny podziwuVilir jest godny podziwuVilir jest godny podziwu
Zgłaszam się. Karta pojawi się do czwartku albo w poniedziałek
 
Vilir jest offline  
Stary 28-02-2013, 17:21   #6
 
Maura's Avatar
 
Reputacja: 32 Maura jest na bardzo dobrej drodzeMaura jest na bardzo dobrej drodzeMaura jest na bardzo dobrej drodzeMaura jest na bardzo dobrej drodzeMaura jest na bardzo dobrej drodzeMaura jest na bardzo dobrej drodzeMaura jest na bardzo dobrej drodzeMaura jest na bardzo dobrej drodzeMaura jest na bardzo dobrej drodzeMaura jest na bardzo dobrej drodzeMaura jest na bardzo dobrej drodze
Wysłałam kp dzisiaj i trzymam za siebie kciuki
 
__________________
Nie ma zmartwienia.
Maura jest offline  
Stary 28-02-2013, 18:41   #7
 
Kelly's Avatar
 
Reputacja: 7203 Kelly ma wyłączoną reputację
Karta postaci wysłana. Proszę bardzo o potwierdzenie dotarcia. Oraz podobnie, jak Maura, trzymam kciuki.
 
Kelly jest offline  
Stary 28-02-2013, 19:08   #8
 
Zapatashura's Avatar
 
Reputacja: 17421 Zapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputację
No to zbiorczo odpowiem poprzednim trzem postom:
-Otrzymałem KP
-Otrzymałem KP
-Otrzymałem KP

 
Zapatashura jest offline  
Stary 06-03-2013, 15:33   #9
 
Zapatashura's Avatar
 
Reputacja: 17421 Zapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputację
Przypominam, że do końca rekrutacji zostały cztery dni. Gdzie ci wszyscy chętni z sondy rekrutacyjnej? Ja tu miałem się pławić w kartach .
 
Zapatashura jest offline  
Stary 06-03-2013, 19:45   #10
 
Yannar's Avatar
 
Reputacja: 0 Yannar wkrótce będzie znanyYannar wkrótce będzie znanyYannar wkrótce będzie znanyYannar wkrótce będzie znanyYannar wkrótce będzie znanyYannar wkrótce będzie znanyYannar wkrótce będzie znanyYannar wkrótce będzie znanyYannar wkrótce będzie znanyYannar wkrótce będzie znanyYannar wkrótce będzie znany
Chętnie spróbuję swoich sił. Karta postaci jutro (najwcześniej) albo pojutrze, bo trochę choruję.
 

Ostatnio edytowane przez Yannar : 07-03-2013 o 22:04.
Yannar jest offline  
 


Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:16.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169