Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-03-2013, 23:23   #1
 
Milly's Avatar
 
Reputacja: 1901 Milly ma wspaniałą przyszłośćMilly ma wspaniałą przyszłośćMilly ma wspaniałą przyszłośćMilly ma wspaniałą przyszłośćMilly ma wspaniałą przyszłośćMilly ma wspaniałą przyszłośćMilly ma wspaniałą przyszłośćMilly ma wspaniałą przyszłośćMilly ma wspaniałą przyszłośćMilly ma wspaniałą przyszłośćMilly ma wspaniałą przyszłość
[horror oniryczny - storytelling] Niech cię ziemia pochłonie!

NIECH CIĘ ZIEMIA POCHŁONIE

"Ufność niewinnych jest największym darem dla kłamcy."
Stephen King

Ta sesja jest o kłamstwie.

Każdy z nas kłamie. Nagina rzeczywistość do własnych potrzeb. Nie mówi prawdy. Zmyśla. Taka jest prawda.

Ta sesja jest o drugim życiu kłamstwa.

Kiedy ostatni raz skłamałeś? Wytłumaczyłeś spóźnienie do pracy powodzią w łazience nieistniejącej sąsiadki? Kiedy ostatni raz zmyślałaś? Udawałaś przed mężem ból głowy, by wreszcie się odczepił? Lepiej dobrze sobie przypomnij długą listę wszystkich swoich kłamstewek. Tam, dokąd trafisz, będą Ci potrzebne...

Ta sesja może zmienić Twoje podejście do kłamstwa.

Nie obiecuję, że już nigdy nie skłamiesz. Naginanie rzeczywistości do własnych potrzeb może Ci się spodobać.

*


TRAGEDIA W KATOWICACH! CZŁOWIEK ZAPADŁ SIĘ POD ZIEMIĘ!


To był news dnia. Pierwsza taka historia w Polsce! Wszystkie kanały z wiadomościami przerwały swoje audycje by na żywo relacjonować z Katowic. Wszystkie portale internetowe wypełniły się czerwonymi nagłówkami. Wszędzie wypowiadali się różnej maści eksperci, tworzyli wyimaginowane teorie i hipotezy. Tragedia. Kataklizm. Fascynujący materiał!

-----Z ostatniej chwili-----Katowice: Pod człowiekiem rozstąpiła się ziemia----Katowice: Prawdopodobnie nie żyją dwie osoby----Katowice: Czy szkody górnicze mają związek z rozstąpieniem się ziemi w centrum miasta?-----Cytat:
Napisał wycinek z gazety
W środku dnia w Katowicach powstało zapadlisko ziemi, które wchłonęło dwoje ludzi. Wszystko trwało bardzo krótko. W pewnym momencie ziemia zaczęła się zapadać. Mimo dużego huku i natychmiastowej reakcji człowiek, pod którym otworzyło się zapadlisko nie zdołał się uratować. Ziemia zaczęła go wciągać.

Bardzo szybko z pomocą przybyła przebywająca w pobliżu osoba. Bohater próbował wyciągnąć nieszczęśnika z zapadliska. Niestety ziemia znowu się osunęła i pochłonęła obie ofiary.

– Usłyszałem potworny huk. A potem rozległ się krzyk tego człowieka – opowiada przerażony świadek zdarzenia. – Wszyscy stali jak sparaliżowani. Ujrzałem tylko olbrzymią dziurę w ziemi i jego ręce. Potem nadbiegła tamta osoba. Nie widziałem dokładnie kto to był. To wszystko działo się tak błyskawicznie! Kolejny huk i już nikogo nie było!

Nieznany bohater chciał skoczyć za poszkodowanym, ale nie był w stanie mu pomóc. Podobno przez chwilę świadkowie słyszeli jeszcze wołanie o pomoc, ale potem sytuacja zaczęła się pogarszać. Do obecnej chwili nie odnaleziono ciał. Nie wiadomo jeszcze kim były pochłonięte przez ziemię osoby.
*


ZAŁOŻENIA REKRUTACJI

Potrzebuję dwóch graczy. Dwie postacie, dwóch zwykłych ludzi, borykających się z codziennymi problemami. Każda z nich będzie miała pewną cechę początkową. Można to nazwać atrybutem, skrzywieniem, pewną wrodzoną skazą. Preferuję bohaterów dorosłych, przynajmniej pełnoletnich, którzy "coś" już w życiu przeżyli, mają jakieś zajęcie, wiedzę. Nie toleruję nastolatków z bogatą przeszłością. Postacie mają być Polakami ze współczesnego świata. Zaczynamy w Katowicach ale postacie nie muszą być z tego miasta. Ważne aby w historii doprowadzić je do Katowic ponieważ... Tak - to właśnie dwójka graczy zostanie tytułowo pochłonięta przez ziemię. I trafi gdzieś, gdzie cała ich wiedza o świecie zostanie podważona i wystawiona na ciężką próbę.

Gracz nr 1: Kłamca.
Ta sesja jest o Tobie. Masz z góry narzuconą rolę i fragment historii, który musisz dopasować do postaci. Jesteś kłamcą. Kłamczuszkiem. Po prostu nie możesz się opanować przed wymyślaniem różnych rzeczy. Do Ciebie należy decyzja, czy chcesz być kłamcą poważnym, brutalnym, "chorować" na notoryczne kłamanie czy ot tak, po prostu lekko kłamać. To Twoje skrzywienie.

Wymagam od Ciebie historii postaci: zarys życiorysu z opisem najważniejszych momentów w historii i opisem wyglądu. Napisz kim jest postać, czym się zajmuje, jakie są jej cechy charakteru. Napisz jak postać uwikłała się w kłamstwo, na jakim tle kłamie, czy w ogóle zdaje sobie z tego sprawę, co myśli o kłamstwach.

Rezerwuję sobie jedno Twoje kłamstwo z dzieciństwa. Jakie? To na razie tajemnica. Przecież wspomnienia z dzieciństwa czasami się zacierają. A czasem wracają, w najmniej odpowiednim momencie życia...

Ważne: w historii postaci musisz umieścić pewną sytuację. Nie chcę narzucać jak to ma konkretnie wyglądać, chcę tylko dać pewien trop. Kłamstwa Twojej postaci doprowadziły w końcu do jakiejś tragedii. Może to być prawdziwa, poważna tragedia (np. czyjaś śmierć) albo po prostu czyjeś osobiste nieszczęście (np. złamane serce). W rezultacie musi się znaleźć osoba, która wykrzyczy Kłamcy prosto w twarz, z całą mocą rozpaczy i nienawiści: "Niech cię ziemia pochłonie!". Tym samym nałoży na postać klątwę, której spełnienie to prolog sesji.

Ważne 2: jeśli postać nie jest z Katowic napisz na końcu historii dlaczego się tam wybrała w "tym" dniu.

Imię i nazwisko:
Płeć:
Wiek:
Wygląd: (krótki opis + zdjęcie)
Zawód/Zajęcie:
Charakterystyka postaci: (kim naprawdę jest postać, jej "głębia")
Cechy charakteru:
Umiejętności: (co postać robi lepiej od innych)
Wrogowie i przyjaciele:
Co masz przy sobie: ("ekwipunek" w dniu pochłonięcia)
Historia: (najważniejsze momenty)

Pierwsze kłamstwo:
3 najpoważniejsze kłamstwa w życiu:
(takie sytuacje, których Twoja postać się wstydzi, do których nigdy nie powinno dojść )
5 zwykłych kłamstw:
5 najczęstszych kłamstewek:
Historia kłamstwa, za które postać została przeklęta: (jeśli już jest w historii, proszę o powtórzenie schematycznie)

Gracz nr 2: Bohater.
Wierzysz w przypadki? Tego dnia to Ty rzuciłeś się na ratunek Graczowi nr 1. Byłeś przechodniem, kelnerem, czekałeś na swoją randkę a może byłeś w jakiś sposób związany z Kłamcą? Niewiele myśląc skoczyłeś do dołu ponieważ poczułeś, że tak trzeba. Bohaterstwo i praworządność to Twoje skrzywienie. Nie umiesz kłamać, brzydzisz się kłamstwem. Na samą myśl o przejściu na czerwonym świetle jest Ci niedobrze. Nigdy nie będziesz patrzył obojętnie na człowieka lub zwierzę w potrzebie. Nigdy nie dostajesz niczego w zamian za swoje dobro. To jest silniejsze od Ciebie. A może o tym nie myślisz – po prostu działasz? A może robisz to w imię wyższego celu?

Wymagam od Ciebie historii i opisu postaci, opisu charakteru, mocnych i słabych stron. Napisz dlaczego Twoja postać tak bardzo brzydzi się kłamstwem. Co jej daje sprawianie dobrych uczynków. Czy robienie dobra i sztywne trzymanie się zasad pomaga w życiu czy czasem szkodzi?

Uwaga: nie mam nic przeciwko postaciom powiązanym ze sobą (chcecie grać parką - nie ma sprawy), ale nie obiecuję, że właśnie powiązane postacie wybiorę. No chyba, że rzucą mnie na kolana!

Uwaga 2: pamiętaj, że historia musi zakończyć się w Katowicach, przy wielkiej wyrwie w ziemi.

Imię i nazwisko:
Płeć:
Wiek:
Wygląd: (krótki opis + zdjęcie)
Zawód/Zajęcie:
Charakterystyka postaci: (kim naprawdę jest postać, jej "głębia")
Cechy charakteru:
Umiejętności: (co postać robi lepiej od innych)
Wrogowie i przyjaciele:
Co masz przy sobie: ("ekwipunek" w dniu pochłonięcia)
Historia: (najważniejsze momenty)

Pierwszy dobry uczynek:
3 najszlachetniejsze uczynki:
(takie sytuacje, za których Twoja postać powinna dostać co najmniej medal)
5 zwykłych dobrych uczynków:
5 najczęstszych drobnych dobrych uczynków:

Dlaczego Twoja postać rzuciła się na ratunek człowiekowi w dziurze:

*


Kryterium wyboru postaci to po prostu jak najciekawsze historie, pomysły, kłamstwa, pozostawione wątki i tropy, które będę sobie mogła wpleść do fabuły. Czysty subiektywizm. Im bardziej mnie coś zaciekawi lub zachwyci, tym lepiej.

Rekrutacja potrwa 10 dni. Mam nadzieję, że tyle wystarczy aby stworzyć ciekawe postacie i wszystko dograć.

Klimat sesji to oniryczny horror z nutą realizmu magicznego. Nie będzie tu flaków, mordowania i potworów. Będą bohaterowie wrzuceni w dziwną sytuację, postawieni przed dziwnymi wyborami, mierzący się z własnym wnętrzem, wadami i błędami. Postaram się, żeby powstał klimat grozy, szaleństwa, dziwaczności.

Jak się u mnie gra? Gracze mają duże pole do popisu. Lubię, jak sami przejmują inicjatywę, są kreatywni, a nie bierni i idący po sznureczku. Dlatego nie ma żadnego sznureczka. Fabuła ma tylko zarys, kilka głównych punktów i całą resztę, która zależy właśnie od graczy. Gracze mogą iść w każdą stronę, a fabuła się dopasuje.

Częstotliwość i długość postów: to nie będzie szybka mini sesja. Będę odpisywać raz na tydzień lub 10 dni. Nie wykluczam wspólnych postów w GoogleDocsach, lubię taką formułę. Lubię posty przemyślane i klimatyczne z rozbudowanym opisem. Dla zdynamizowania akcji potrzebne są też czasem krótsze i bardziej treściwe posty.

Jak zwykle zapraszam do zadawania pytań. Będzie miło jeśli zostawicie ślad i napiszecie na którą postać się decydujecie. Mam nadzieję, że znajdą się chętni na obie. Mam nadzieję, że w ogóle znajdą się jacyś chętni.

Karty proszę słać na maila witczak.monika[at]gmail.com
W temacie proszę o nick z forum i zaznaczenie Kłamca czy Bohater
 

Ostatnio edytowane przez Milly : 10-03-2013 o 00:14.
Milly jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:54.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169