Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16-03-2013, 16:26   #1
 
Fiath's Avatar
 
Reputacja: 4947 Fiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputację
[Cyberpunk/AMA] CyberCore

CyberCore

[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=46e9s5QUD9Q[/MEDIA]
Dziękujemy wszystkim za oglądanie kanału -VectorNews>
Dzisiaj oczywiście mamy wielką datę. Jest to 20 Marca 2221r. Oznacza to termin turnieju o tytuł mistrza BattleCore Japan.
Zaledwie dwadzieścia lat temu nikt by nie pomyślał, że spoty walki przewyższą popularnością piłkę nożną czy e-sport. Z drugiej jednak strony, można by je podpisać pod drugą kategorię.
Łączymy się z naszym reporterem Panem Onijin który właśnie był świadkiem walki otwierającej kwalifikacje. Jaka jest sytuacja?
Sytuacji zbytnio nie ma. Walka odbyła się między znanym karateką, murzynem i seedem na turnieju, Kuro Butt a ostatnio modnym mistrzu dojo ninjutsu, Nail Bang. Ku zdziwieniu i zawiedzeniu wszystkich zebranych, po pierwszym uderzeniu Pan Bang stracił przytomność i poddał walkę.

To niezwykle niefortunne. Jaki masz komentarz odnośnie tego wydarzenia?

Cóż, znajdujemy się właśnie na 21 turnieju o tytuł mistrza Japonii, jednak atmosfera jest dużo cięższa niż się wydawało. To ostatni turniej w tym sezonie co oznacza, że jest to ostatnia szansa aby wznieść się w światowym rankingu wojowników. Zadecyduje to o tym kto dostanie się na mistrzostwa świata oraz ilu reprezentantów na światowej scenie będzie miała Japonia.
Kierujemy się do pana Kuro o komentarz na temat sytuacji. Co pan odczuł podczas tej walki?

Oczywiście nic. Udajmy, że nie miała ona miejsca. Nie ma po co ujmować mistrzu Bang. Jestem pewien, że nie jest on wcale najgorszym wojownikiem. Jego serce jest czymś, co należy podziwiać.

A jak pana nastawienie do turnieju? Najpewniej dostanie się pan do 32 zakwalifikowanych, ale czy nie czuje się pan wyobcowany przez swój kolor skóry oraz słabą popularność Dojo? Nie każdy z obecnych jest mistrzem, jednak również nie każdy o panu słyszał.

Nie sądzę aby kolor skóry odnosił się tutaj do czegokolwiek. I to prawda, że moje dojo osłabło ale sądzę, że zdobyte tutaj uznanie poprawi jego sytuację. Liczy się pewność siebie i siła woli! Jestem zwycięzcą! Jakim słowem na Z byłbyś jeszcze w stanie mnie opisać?

Zmurzyn?

Przepraszamy za usterki techniczne i wracamy na teren kwalifikacji całkiem niedługo. Prosimy nie regulować odbiorników streamu.

*--*

Witam i zapraszam wszystkich na sesję w stylu Anime Martial Arts, jestem waszym hostem Fiath, a to sesja którą planuję odpalić. Nie jestem sławny z dobrego mgmowania głównie przez mój średni zapał, ale do trzech razy sztuka. Chciałbym w końcu coś zrobić porządnie. A przecież nie będę się porządnie uczył, skoro mogę prowadzić sesję.

Realia?

Cyberpunk. Choć nie taki jak możesz na początku myśleć. Cyberpunk oznacza u mnie wielką technologię, bogate, olbrzymie miasta, modę bez granic, cyborgów, androidów, cyber-mafie, wszechobecny internet i wielkie korporacje.
Nie mówimy tutaj o "deus ex" mówimy tutaj o "megaman", to nie "shadowrun" to "Appleseed".
Czemu nie nazwę tego sci-fi? Cóż, nie ma lotów w kosmos, innych planet i kosmitów. Przynajmniej na początku, kto wie czy nie zaplanuję jakieś rewolucji w trakcie.

Kim jestem?

Jesteś uczniem bądź mistrzem dowolnej sztuki walki który uczestniczy w zawodach CoreBattle zorganizowanych przez CyberCore Corporation (3C).
Jak, dlaczego i po co to już oczywiście twoja broszka.

CoreBattle?
CoreBattle to technologia pozwalająca na użycie programów i emulacji podczas walk. Normalnie mówimy o MMA niezbyt innym od obecnie nam znanego, w CoreBattle mówimy o pojedynkach typu "Veritas" czy "Dragonball".

CoreBattle powstały w celu dodania tempa i widowiskowości pojedynkom sztuk walki a zarazem zapewnić bezpieczną i interesującą rozrywkę. Nie wszystkie walki będą rozgrywane jako CB i same zasady tych walk dotyczą tylko potyczek na specjalnych arenach.

Health Points.
Podczas walk CB, przez system wyliczane są punkty życia uczestników. Gdy te spadną do zera ogłasza się koniec walki. W ten sposób unika się sytuacji w których ktoś ucierpi bardziej niż powinien.

CyberDrive
Nasz "skille magiczne" są dostępne do wykorzystania tylko podczas CB (przynajmniej na początku sesji) są to programy napisane aby współgrać z systemem CB. Wyróżniamy trzy rodzaje:

BattleDrive - umniejszają punkty życia przeciwnika i często wyglądają efektywnie. To wszystkie zdolności do walki.
UltilityDrive - zdolności służące do analizy przeciwnika lub pola walki jak i wszelkiego rodzaju buffy oraz heale.
GuardDrive - bloki, kontry, uniki i inne ponad naturalne zdolności blokowania ataków.

CyberDrive uruchamiamy za pomocą DriveEnergy, których mamy pięć punktów. Odnawiają się one raz na rundę czyli cykl 8 tur.
Jaki w tym cel? Zmusza was to do odrobiny taktycznego podejścia i rozmyślań podczas walki zamiast spamu skilli. To sesja o sztukach walki a nie hadukenach.

Dodatkowo mamy jeszcze dwa punkty "Dash" które pozwalają nam na dodatkową akcję czy przerzucenie kości. Nie odnawiają się one podczas walki. W przyszłości będą też używane do wykorzystanie "ostatecznych" umiejętności.

Tak więc mechanika hard?

Nie, oczywiście, że nie. Jest niepraktyczna i dodaje masę zbędnej roboty umniejszając płynności sesji. Wolę storytellery. Będę działał dość logicznie i uginął wyniki dla fabuły bądź efektywności. Nie łudźcie się jednak na pomocną dłoń mg podczas starć PvP których będzie pełno.

Broń biała albo palna? Walki underground i śmierć?
Broń początkowo będzie nieobecna. Pojawi się jednak później w sesji przez co wasze zdolności do walki w ręcz będą już na jakimś poziomie, to na nich skupia się sesja. Jeżeli zdecydujecie sięgnąć po katanę to i tak ostatecznie będziecie najpewniej dwuklasowi.

Ilu graczy i co z Kp?
Graczy przyjmę niewielu. Niech się ziemia rozstąpi i piorun spadnie mi u stóp, liczby pięciu nie przekroczę. Wystartować mogę nawet z jednym czy dwoma, ale myślę, że dam rekrutacji czas trwania jakiegoś tygodnia bądź dwóch. No chyba, że ktoś się spręży z kpkami i zgarnę pięć osób które bez dwóch zdań chcę mieć w zabawie.

Karty proszę napisać w czymkolwiek a potem przenieść do Google Doc. Albo od razu zrobić w Google Doc. Jest to prosty i użyteczny system przechowywania danych. Nic się nie gubi, zawsze jest pod ręką i mogę was zbesztać za próby bycia op podświetlając uber-fragmenty zdolności.

Wzór:

<Avatar>
Imię:
Rasa: (Człowiek, Cyborg, Android)
Wygląd:
Pochodzenie:(kraje istnieją normalnie, aczkolwiek podzielone są na różne unie. Nie jest zbyt określony, więc można potworzyć.)
Cechy Charakteru: (pojedyncze dla informacji lub cała charakterystyka osobowości)
Znane sztuki walki: (jeżeli więcej niż 3, oczekuję dobrego kp. Miło widziane opisy.)

Cechy fizyczne
Proszę wybrać dwie dobre oraz jedną słabą z następujących:
Siła
Wytrzymałość
Percepcja
Kondycja

Specjalne:
Wpływowy człowiek? Cyborg z bajeranckimi wszczepami? Android z zaskakującą funkcją? Wpisujemy tutaj.

CyberDrives;
Dostajecie jeden drive każdego rodzaju oraz dwa dowolne.

Powiązania:
Posiadasz npc rywala? Twój mistrz przyszedł oglądać twoje zmagania na kwalifikacjach? Dla szpanu wziąłeś swoją dziewczynę? Ściga cię mafia?
Istotnych npc których chcecie wprowadzić do sesji należy wpisać tutaj. Proszę również o danie im nalepki, N dla "niezależny pod kontrolą mg" lub P dla "prywatny dla mojej zabawy".
Możecie im nawet zrobić małe karty postaci, jeżeli macie aż tak wielki zamysł w głowie.

Historia postaci:
Kto, gdzie i jak uczył cię sztuk walki? Czemu marzysz o mistrzostwach Japonii i, jak najbardziej, świata?
A przede wszystkim obowiązkowy opis tego, jak wygrywacie przynajmniej jedną walkę w rundzie kwalifikacyjnej (która zaczęła się w wprowadzeniu do tematu). Przypominam, że tylko trzydzieści dwie osoby dostają się na faktyczne zawody, co będzie momentem rozpoczęcia sesji.

Proszę o zaufanie i zapraszam do zabawy!
 

Ostatnio edytowane przez Fiath : 17-03-2013 o 21:04.
Fiath jest offline  
Stary 16-03-2013, 17:11   #2
 
Deadpool's Avatar
 
Reputacja: 373 Deadpool jest po prostu świetnyDeadpool jest po prostu świetnyDeadpool jest po prostu świetnyDeadpool jest po prostu świetnyDeadpool jest po prostu świetnyDeadpool jest po prostu świetnyDeadpool jest po prostu świetnyDeadpool jest po prostu świetnyDeadpool jest po prostu świetnyDeadpool jest po prostu świetnyDeadpool jest po prostu świetny
Jestem wstępnie zainteresowany! KP w drodze
 
__________________
"My common sense is tingling..."
Deadpool jest offline  
Stary 16-03-2013, 21:08   #3
 
Elas's Avatar
 
Reputacja: 119 Elas wkrótce będzie znanyElas wkrótce będzie znanyElas wkrótce będzie znanyElas wkrótce będzie znanyElas wkrótce będzie znanyElas wkrótce będzie znanyElas wkrótce będzie znanyElas wkrótce będzie znanyElas wkrótce będzie znanyElas wkrótce będzie znanyElas wkrótce będzie znany
Rzuciłem requesta, więc jak najbardziej jestem chętny
 
Elas jest offline  
Stary 16-03-2013, 21:53   #4
 
Darth's Avatar
 
Reputacja: 1571 Darth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłość
Hmm. Wstępnie zainteresowany. Jeśli znajdę czas.
 
__________________
Najczęstszy ludzki błąd - nie przewidzieć burzy w piękny czas.
Niccolo Machiavelli
Darth jest offline  
Stary 17-03-2013, 14:35   #5
 
Highlander's Avatar
 
Reputacja: 13116 Highlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputację
Dziwi mnie nieco brak atrybutu takiego jak np. Zręczność i obecność dwóch złudnie podobnych - Kondycji i Wytrzymałości. Jaka jest właściwie różnica między nimi i pod co podlegają w takim wypadku koordynacja ruchowa i zwinność postaci? To cechy, które przecież zawsze są wychwalane pod niebiosa, niezależnie od tego czy rozprawiamy o nowym animu, czy o filmie z Jackie Chanem.

Druga sprawa - Battle Drives. Jak to opisać i jak to ugryźć? Przykładów jako takich nie mamy, ponieważ walka w opowiadaniu nie została nam przedstawiona tylko zrelacjonowana. Dodatkowo dodam, że zrelacjonowana z pominięciem jakichkolwiek szczegółów. Jak wyliczane są HP? Zależnie od kondycji? Ile (mniej-więcej) taki Utility Drive może uleczyć? Czy jest w stanie jakimś cudem zanegować obrażenia od ciosu fizycznego, czy cofnie jedynie cyferki na fiolce życia wyświetlanej przy naszym portrecie? Jak potężny jest stereotypowy Battle Drive w stosunku do czyichś HP? Jak się je wylicza? Tak, wiem, że już o to pytałem.

Mechanika zdecydowanie nie jest "hard". W moim odczuciu nie jest nawet "soft". Pomysł jest jednak ciekawy i przyjemnie nostalgiczny, więc poczekam na więcej szczegółów.
 
__________________
Dude... there is, like, this castle in a magic bubble on the ocean floor... I went there in my talking dragon boat.
Highlander jest offline  
Stary 17-03-2013, 16:01   #6
 
Fiath's Avatar
 
Reputacja: 4947 Fiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputację
Arararara, chyba faktycznie dałem za mało czystego info o statach, więc może przeanalizujmy je wszystkie, hum? Posłuchajcie dzieci co jest w umyśle waszego mg:

Siła
Ta zacna statystyka jak łatwo się domyślić decyduje o waszych możliwościach dźwigania oraz krzywienia twarzy. Im więcej siły tym więcej robimy bólu.

Wytrzymałość
Decyduje o waszej odporności na ból i twardości waszych kości. Rany będą bazowały na obrażeniach zadanych w kończynę a nie w postać jako ogół.

Percepcja
Czas reakcji i precyzja trafienia. Przy wykonywaniu uderzenia pojedynek percepcji to nasza bitwa między szansą na trafienie a unikiem. To też powód dla którego nie ma jako takiej szybkości, w moim mniemaniu istotniejsze jest kto pierwszy się ruszy a nie kto macha nogami szybciej po trzech kawach. Mówimy w końcu o sesji bazującej na walkach w zwarciu, więc jak chcesz trzymać dystans to i tak zainwestujesz w zdolności specjalne lub CyberDrivey za to odpowiedzialne.

Kondycja
Tutaj mówimy o staminie, zdolności machania rękami, ciągłego biegu czy wspinaczki jak i treningu. Kondycja będzie ukrytą statystyką która spada przy każdej wykonanej akcji w drobnej ilości oraz zadecyduje czy ktoś przypadkiem nie zemdleje.

Statystyk chciałem niewiele, lubię prostą w obsłudze mechanikę choć nauczyłem się już, że proste nie zawsze oznacza płynne. W trakcie rozgrywki mogą pojawić się różnorodne zmiany i poprawki. Jeżeli ktoś ma już na oku jakiś mały czy duży problem, walcie śmiało. Może uda się coś dopieścić przed startem.

Teraz weźmy sobie na szerszą analizę CoreBattle i BattleDrivey.
Wyobraźcie to sobie jak larp tekkena. CB odbywa się na specjalnych arenach gdzie każdemu przypisywane są identyczne punkty hp (80 na start) i za każde trafienie zostają one odliczone. Więc nawet bijąc tytanowego androida odbieramy mu punkty i zbliżamy się do wygranej.
Celem CB jest zapewnienie bezpiecznego środowiska do walki.

BattleDrive to zdolność cybernetyczna, emulowana. Można jej użyć tylko na arenie i taki Haduken, choć zaboli, nic nie oparzy ani nie złamie. Będzie cybernetyczną kulą której efekt ukaże się głównie na spadających punktach życia.

Oznacza to również, że ultility drive może dodać punkty hp, ale nie może naprawić złamanej kości czy wybitego barku. W tym celu należy szukać lekarza bądź mechanika.

Mam nadzieję, że rozwiałem większość wątpliwości.

Edit:
Nie odrobiłem mamtmy i wpisałem 20 osób jako listę uczestników w turnieju. Przypomniałem sobie, że musi to być liczba parzysta gdy dzielona przez 2 dopóki nie dojdzie do 1, więc wprowadzam poprawkę - 32 osoby będą walczyć o tytuł mistrza Japonii.
 

Ostatnio edytowane przez Fiath : 17-03-2013 o 21:32.
Fiath jest offline  
Stary 08-04-2013, 22:22   #7
 
Fiath's Avatar
 
Reputacja: 4947 Fiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputację
Double poooooooost.
Well, who cares. Ostatni był trochę temu.

Rekrutacja wisi ponad miesiąc, więc Fiath ma mada i startuje w najbliższych dwóch dniach. Mamy 3 karty, dwa i pół człowieka, oraz jakieś maybe ajasa w nawiasie, o takie: (maybe)
Drzwiczki zostawiam jednak otwarte. Z takim brakiem chętnych możliwe, że kogoś jeszcze przyjmę. O ile nagle się znajdzie. Po miesiącu. Anyone?

Do Elathrona i Dartha - karty dokończycie mi w trakcie sesji, najwyżej będą się na początku nieco mniej odbijały w fabule, póki tego nie pozbieram do kupy. Jakoś przebrniemy.

A Dead dostaje reputację, bo grzecznie wysłał kartę. Grzeczne dzieci zasługują na cukierki.
 
Fiath jest offline  
Stary 24-04-2013, 22:59   #8
 
Fiath's Avatar
 
Reputacja: 4947 Fiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputację
T-T-T-Triple post.
Temat do zamknięcia, sesja się rozwija i robią się wątki. Jako solówka coś czuję, że może zajść nawet daleko, więc nie planuję nikogo dodawać. No, może po znajomości, ale to się zobaczy.
 
Fiath jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:26.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169