Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-04-2013, 03:40   #1
 
Miriander's Avatar
 
[nWilkołak] Das Heim

Woda


Było to, gdy chłód zaczął ustępować gorącym i porywistym wiatrom wiosny, a długie noce poddawały się coraz wyraźniejszemu panowaniu jutrzenki, wspieranej w walce o dzień przez swych braci - synów i sług Heliosa. Jeden zwykły Dzielący przemierzał ocean na grzbietach wietrznych duchów, a lepkie fale oddzielały się pod nim od siebie niczym tłuszcz zająca od kości, ukazując przy tym ukryty świat mieszkańców głębin. Szambelan na dworze Supth-Upur' nienawidził tych długich istot, które wijąc się nitkami jedna obok drugiej łączyły się i zatapiały w ciemność, tworząc gniazda dla kreatur zamieszkujących jeszcze niżej niż one, tam, gdzie mrok stawał się smołą. Dlatego i teraz, gdy tylko spostrzegał okazję, nurkował raz po raz pod żółtawą powierzchnię by rozdzielić ławice duchów, które samotne i pozostawione same sobie utleniały się w kolorowe bąble tworzące pożywkę planktonu dla chórów polujących nad wodami. Po rozbiciu szczególnie dużej grupy podwodnych Dzielący wstrząsnął wąsami z zadowoleniem i szykował się już do ucieczki przed wilgocią limfatycznego płynu, gdy nagle poczuł ucisk na swej zdobytej przed dekadami wątrobie. Zaciekawiony, podniósł dziób w górę i wstrząsnął cienkim wąsem raz jeszcze, a drganie wód pokierowało go w stronę Zathu, czyli w stronę tego, co przeklęci bękarci Uratha nazywają Barierą między Hisil a światem ciała i krwi. I zobaczył go, człowieka, o którym tyle słyszał od innych duchów. Ten jednak nie chodził na dwóch łapach ani nie głośno rozdzielał dźwięki wokół siebie. Nie, co dziwne, ten podobny był podwodnym - wyginał się i szamotał, tak, jakby szukał połączenia z drugim mu podobnym. Mimo tego, że jeden, nie zamieniał się w mniejsze całości, lecz ciągle pozostawał taki, jak przed momentem. I zanurzał się niżej i niżej.


Duch okrążał człowieka, patrząc na niego z ciekawością, ale i rosnącą irytacją. Bo jak to, co to, dlaczego się zanurza i jednocześnie bąble z gęby swojej wypuszcza, czemu małe pchełki bólu tworzą się wokół niego w Hisil? Może to już cztery człowieki ze sobą połączone, zszyte w połowie? Może trzeba by je podzielić? Te myśli, te słuszne obserwacje, ta zgubna ciekawość sprawiły, że szambelan ani się spostrzegł, a znalazł się w ciemnych głębinach usianych stożkowymi gniazdami. Sunął jednak w dół, mijał niestabilne siedliska Wzburzonych i obserwował dalej. Wolniejszy ruch kończyn. Płuca wypełnione wodą. Hej...psst! Hej Ty!

Na słowa, do których nie był przywykły, przekrzywił łebek, odwracając w końcu swą uwagę od człowieka i pozwalając jego głowie uderzyć o muliste dno. Pod morskim kamieniem uwięzione dwoje ślepi łypie na niego, choć nie chce go pożreć. Oferuje opowieści w zamian za przysługę. Targ zostaje zawarty, a wypełniony dumą szambelan z pośpiechem wraca do siedziby Supth-Upur'. Czemu opowiadam Ci tę historię, zasłyszaną od Oe', który zasłyszał ją od Huammin, a która zasłyszała ją od duchów południa, którzy nie znają mrozów i głodu wśród zielonych igieł wysokich świerków ani mądrych osądów Wieży Toronto? Opowiadam Ci ją, bo jest ona prawdziwa. Opowiadam Ci ją, bo jest ona początkiem śpiewnego wycia wielu urodzonych pod Brzemiennym Księżycem. Czy chcesz usłyszeć jego dalszy ciąg?Ot, troszki enigmatycznie, troszki nieskładnie, troszki za późno otwieram rekrutkę do Wilkołaka: Odrzuconych! Sonda tutaj ([nWoD] Kilka propozycji), kilka suchych faktów poniżej:

Dla kogo: Dla każdego. Czyś dziewczyna, czy chłopak, czy oznajomiony z kłakiem, czy jest Ci on zupełnie nieznany - miejsce się dla Ciebie znajdzie. Ważna tylko chęć szczera i troszkę przygotowań. Zaczynamy od 1 osóbki i powiedzmy, że zatrzymamy się na 4. Jeśli ktoś z was zaznajomiony jest z kłakiem nieco bardziej, mam 2-3 mniej standardowe propozycje na postać do uzgodnienia na PW.

Co: Pffr, sesja nowego Wilkołaka oczywiście. Obecność przemocy i mało komfortowej tematyki - gwarantowana.

Gdzie: Brunswick, stan Georgia. Troszkę więcej o mieścinie w materiałach do sesji, które pojawią się niebawem.

Jak się bawimy: Nastrój i temat kroniki nakreśliłem tutaj ([nWoD] Kilka propozycji). Zależy mi na zabawie "od początku" - czyli od okresu nieco sprzed/zaraz po pierwszej przemianie w futrzaka. "Fajności" tego okresu jest sporo, od prostej walki o przetrwanie, przez poznawanie co to tak naprawdę znaczy bycie kimś, kto może używać latarni jako maczugi, aż po fun czerpany ze zdobycia własnego terytorium i prób odnalezienia się w nowym, przerażającym świecie animistycznych horrorów.

Zaraz, ale mecha: No nawet nie przesadzaj, prosta jak bułka z masłem, a ja Ci w niej z chęcią pomogę. Trzymamy się jej bo gra nie będzie smakować jak gra bez elementu ryzyka. Tutaj disclaimer - będę absolutnie bezlitosny w egzekwowaniu wyniku kości i decyzji PG. Jeśli więc nie godzisz się, że w skutek błędnej decyzji twoja postać może sporo stracić włącznie ze swoim życiem - proszę, rozważ mocniej zgłoszenie, bo...huh, wiesz, nie ma co się frustrować.

Postacie: Twórzcie takie, którymi chcielibyście grać W tym poście ([nWoD] Kilka propozycji) rzuciłem sugestię, którą możecie się kierować. Osobiście też chętnie widziałbym postacie należącej raczej do klasy niższej/niższej średniej. Rozumiem opory przed grywaniem misiem z małym rozumkiem lub postaciami w jakiś sposób mniej doskonałymi ale hej - spróbujcie, traktujcie to jako wyzwanie fabularne

Co tak w ogóle chcesz mieć?: Minimum - uzupełnioną kartę do nWoDa śmiertelniczego (pomogę w wypełnianiu) i tak ze stronkę A4 opisu postaci. Twórzcie osobowości, piszcie o rzeczach, do których są przywiązane (krzyżówka i kawa, łowienie jabłek na festiwalu miejskim) i których nie cierpią (jak układają się jej włosy; ludzi, którzy źle nakładają rolkę papieru). Niech się wyróżniają, nawet źle, będąc tymi starymi zgredami, którzy zaczepiają cię w autobusie, by ponarzekać na władzę i czarnych, albo kobitkami, co zawsze przepychają się przez kolejkę. Dlaczego takie podejście? Proste - im więcej szczególików, tym zgrabniej i łatwiej będzie mi tworzyć choćby namiastkę atmosfery grozy. Last but not least - zlinkujcie mi jakiegoś posta ze swoją próbką twórczości, po prostu bym zobaczył, jak piszecie. Jeśli nie graliście jeszcze w nic na LI, to spróbujcie usmażyć króciutki tekścik, na stronkę bądź pół A4.

Na kiedy: Może na za tydzień? 10.04.2013r. brzmi ok, w między czasie wrzucę materiały do sesji oraz tym, którzy napiszą postacie, podsunę pomysły i szablon wilkołaka do uzupełnienia.

Czekaj, to jak chcesz prowadzić sesję?: Proponuję 7+3. Jeśli chcielibyście rzadziej lub częściej, zasugerujcie to w temacie. To (nie)stety moja pierwsza rekrutka na LI, więc proszę o cierpliwość i wyrozumiałość w sprawie technikaliów. Komunikacja między graczami i rozgrywaniewalk to będzie pewnie wspólny google doc, GG, irc bądź nawet roll20.

Dla wtajemniczonych: Użyję prawdopodobnie erraty do łaka i małych modyfikacji z tematów przypiętych na forum white-wolfa. Tutaj jest google doc ze zmianami.Gdzie przesłać karty postaci?: na brunswick@onet.pl
Karty postaci w PL: Na tej stronce
Program umożliwiający łatwiejszą kreację postaci: (po rejestracji)
Lista i opis Atutów: Tu i ówdzie


Suma sumarum: Wilkołak: Odrzuceni dla każdego, 8 dni na stworzenie postaci, MG pomocny, acz bezlitosny, pełna mecha, karta do nWoD, postać na A4 + A4 "pisania". Mam nadzieję poprowadzić przygodę, która przekona was do systemu, ale przede wszystkim - w którą będzie wam się bardzo fajnie grało

P.S. Piszcie, pytajcie, zwracajcie uwagę na błędy i niejasności!
 
__________________
Sierściuch i komenty!

Ostatnio edytowane przez Miriander : 03-04-2013 o 13:12. Powód: kilka przeoczeń
Miriander jest offline  
Stary 02-04-2013, 11:12   #2
Banned
 
Tia...

Pisac nie umiem, kłaka nie znam i takie tam... ale w koncu szansa zagrania czymś normalnym, a nie psychopata...
 
Aschaar jest offline  
Stary 02-04-2013, 15:57   #3
Konto usunięte
 
Velg's Avatar
 
Co ja mogę powiedzieć? Trułem na PWa, to się zgłoszę. Ithaeur (vel szaman) się robi
 
Velg jest offline  
Stary 03-04-2013, 01:57   #4
 
Eliasz's Avatar
 
Heh dwóch szamanów ... może być ciekawie , póki co też się zgłaszam i kartę podsyłam
 
Eliasz jest offline  
Stary 03-04-2013, 11:48   #5
 
Viviaen's Avatar
 
Hmmmhmhmhm. Jedną czy dwie sesyjki na futrzakach miałam, ale to na starych zasadach. Nowych, cóż, nie znam... ale kto by się przejmował?

Wystarczy na początek rys postaci od strony człowieka? O możliwościach futerkowych muszę jeszcze poczytać, karty też od ręki nie wypełnię...

Tutaj ([Wewnętrzny Wróg] Śmierć na rzece Reik) masz moją ostatnią próbkę twórczości
 
__________________
Jeśli zabałaganione biurko jest znakiem zabałaganionego umysłu, znakiem czego jest puste biurko?
Albert Einstein
Viviaen jest offline  
Stary 03-04-2013, 12:55   #6
 
Miriander's Avatar
 
Cytat:
Napisał Viviaen
Wystarczy na początek rys postaci od strony człowieka?
Pewnie, to najważniejsza rzecz

Po pytaniach na PW i spojrzeniu na rekrutkę, zauważyłem brak ważnych informacji:

Tutaj znajdują się spolszczone karty postaci, a na tej stronce (po zalogowaniu) można wygenerować kartę z pomocą programu, który automatycznie zadba o to, by kropy się zgadzały. Atuty (Merits) pomogę dobrać wam z listy (szczegółowy ich opis w ENG jest w kompendium)

Karty i wasze CV ( ) przesyłajcie na adres brunswick@onet.pl
 
__________________
Sierściuch i komenty!

Ostatnio edytowane przez Miriander : 03-04-2013 o 13:11.
Miriander jest offline  
Stary 03-04-2013, 13:41   #7
 
obce's Avatar
 
Może i czas najwyższy zdeflorować nowego Kłaka.
Parchata i parszywa Irraka w pół drogi do konceptualizacji.
 
__________________
"[...] specjalizował się w zaprzepaszczonych sprawach. Najpierw zaprzepaścić coś, a potem uganiać się za tym jak wariat."
obce jest offline  
Stary 09-04-2013, 17:59   #8
 
Komiko's Avatar
 
Gdyby to był Stary Wilkołak, zagrałbym. A tak, nie kupuję sesji. Zamierzasz skonfrontować postacie graczy z łabędziołakami i wielbłądołakami?
 
Komiko jest offline  
Stary 09-04-2013, 19:25   #9
 
Miriander's Avatar
 
Nie rozumiem Twojego zarzutu Komiko, gdyż twory o których mówisz nie występują w podstawce. Changing Breeds jest dodatkowym podręcznikiem którego nie używam i który jest krytykowany nagminnie właśnie za to, że próbował być jak stary Wilkołak, wprowadzając innych -łaków i walkę ze złym establishmentem. No ale rekrutka nie jest miejscem o dyskusji nad wyższością marchewki nad jabłkiem, tylko na odpowiedź na pytania odnoszące się do samej sesji.


Z innych informacji - zamierzam kończyć rekrutację jutro o 1:00, czyli efektywnie już 11.04. (ciach!)-nięty temat z materiałami którego nie skończyłem jeszcze jest w przygotowaniu.

EDIT

Awww, chodziło mi o to drugie jutro Po prostu dzisiejszej nocy mozecie jeszcze spać spokojnie
 
__________________
Sierściuch i komenty!

Ostatnio edytowane przez Miriander : 09-04-2013 o 21:17.
Miriander jest offline  
Stary 09-04-2013, 20:37   #10
Konto usunięte
 
Velg's Avatar
 
Cytat:
Z innych informacji - zamierzam kończyć rekrutację jutro o 1:00, czyli efektywnie już 11.04. (ciach!)-nięty temat z materiałami którego nie skończyłem jeszcze jest w przygotowaniu.
Hola! Hola! Jutro jest 10.04 - nie obcinaj nam waść tak terminu
 
Velg jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:20.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170