Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-04-2013, 16:41   #1
Elitarystyczny Nowotwór
 
Zombianna's Avatar
 
Reputacja: 1 Zombianna ma wspaniałą reputacjęZombianna ma wspaniałą reputacjęZombianna ma wspaniałą reputacjęZombianna ma wspaniałą reputacjęZombianna ma wspaniałą reputacjęZombianna ma wspaniałą reputacjęZombianna ma wspaniałą reputacjęZombianna ma wspaniałą reputacjęZombianna ma wspaniałą reputacjęZombianna ma wspaniałą reputacjęZombianna ma wspaniałą reputację
[Warhammer 2ed.] Animam debet

Byle dalej, przed siebie. Nie zatrzymywać się. Nie wolno się zatrzymywać. Tylko dlaczego ciało nie chce słuchać? Nogi ledwo dają się wyciągać z głębokiego śniegu, wicher zatyka dech w piersiach, zmusza do pochylenia głowy. Chłód brutalnie wdziera się pod porwane ubranie, kąsa odsłonięte dłonie i twarz. Napełnia kończyny ołowiem, ograbiając żywych z resztek energii. Złamane żebra przeszywają bólem przy każdym oddechu, każdym kroku. Liczne rozcięcia i zadrapania krwawią, zostawiając ordynarnie czerwone plamy wzdłuż zygzakowatej linii śladów na śniegu.
Już wie że nie ucieknie, odgłosy pogoni zbliżają się nieubłaganie. Ujadanie psów, szczęk zbroi i groźne nawoływania stają się coraz głośniejsze.

Już, zaraz...

Nie jest stary, choć podkrążone oczy i zapadnięte policzki dodają mu lat, a postrzępione łachy które ma na sobie bardziej nadają się do spalenia w ognisku niż jako ochrona przed wszechobecną zimą. Potyka się i przystaje. Drżące kolana uginają się ze zmęczenia, świat wiruje, traci ostrość. Wszystkie dźwięki cichną i tylko bicie serca rozsadza czaszkę szaleńczym dudnieniem. Nieznośnie łup łup łup, odmierzające ostatnie chwile ludzkiego życia.
Upadku nawet nie odczuwa. Śnieg pod policzkiem jest przyjemnie ciepły, zachęca do tego by zamknąć oczy i odpocząć, choć przez chwilę. Tylko krótką chwilę..

Nie mogą go dostać...

Nie podnosząc twarzy z ziemi odchyla połę płaszcza. Dziecko w jego ramionach śpi spokojnie, marszcząc co jakiś czas nosek i drżąc z zimna. Środki nasenne którymi zostało nafaszerowane kilka godzin temu wciąż działają. Plan był dobry, niestety wykonanie pozostawiało wiele do życzenie. Spieprzył sprawę, ale jeszcze można to naprawić.

Nie...nie mogą go dostać.

Ręka powoli wędruje w stronę pasa, dotyka chłodnej rękojeści. Śliskie od krwi palce zaciskają się wokół niej.

Nie mogą...

Cal po calu wysuwa sztylet z pochwy, unosi drżące ramię i zbierając resztki sił szybkim ruchem opuszcza broń.

...go d-dostać...

Ostrze zagłębia się w piersi niemowlęcia, a sen zmienia się w śmierć niepostrzeżenie i szybko. Bezboleśnie i bez strachu.
Jakiś cień zasłania słońce. Jego uszu dobiega czyjś wściekły głosy, ale nie udaje mu się rozpoznać znaczenia słów. Szorstkie dłonie chwytają go za włosy i zmuszają do powstania. Jakże zazdrości temu dziecku.
Szybka śmierć...nie wszystkim będzie to dane.


_________________________________________No to zacznijmy od początku...

Witam serdecznie i zapraszam do wzięcia udziału w sesji osadzonej w realiach Starego Świata. Już od jakiegoś czasu, znaczy się od tych kilku miesięcy kiedy to znajomy pokazał mi LastInn, noszę się z pomysłem poprowadzenia przygody na forum. Parę dziwnych historii siedzi w mojej głowie - z Warhammerem styczność mam już od ładnych paru lat, ale nie o tym chciałam...
Koncepcja pbf bardzo mi się spodobała, a że wiosna za oknem tak więc i ja postanowiłam zabrać się do roboty i przełamać pierwsze lody.

Słów parę o zasadach:

Liczba graczy: 3-4

Będzie i jatka i główkowanie i szkoła przetrwania. Każdy znajdzie coś dla siebie, a jak wieść gminna niesie - nie ma graczy bezużytecznych...tylko MG bywają do kitu.

Opowieść zaczyna sie w pobliżu Talabheim, postaci nie muszą (ale mogą) się znać. Opcje brat/rodzic/mąż/niewolnik/stary przyjaciel etc. są dopuszczalne, o ile gracze wyrażą takie chęci i uzasadnią ładnie w historii - nie ma problemu.

Nie jestem zwolenniczką ograniczania fantazji graczy, ale do niszczenia miast pojedynczym zaklęciem czy zabijania całych armii jednym gniewnym zmarszczeniem brwi nie dopuszczam. Półumarłe demony kochające hodować nasturcje i śpiewać przyjaciołom przy ognisku również odpadają (miałam już taką propozycję, resztę przemilczę).
Stawiam na realizm.
Zwykli obywatele - człowiek, krasnolud, elf czy niziołek - tu panuje dowolność wyboru. Zależy mi na postaciach z jakimś tam doświadczeniem życiowym, wiedzącym do czego dążą i za którą stronę trzymać miecz. Dlatego zaczynacie od drugiej profesji (profesja dowolna z podręcznika, bądź dodatków). Ekwipunek to sprawa drugorzędna. W zamyśle byłby to ten z 2 profesji, ale jeżeli ktoś chce negocjować to proszę bardzo - do jakiegoś kompromisu na pewno dojdziemy.

Charakter: Prawi rycerze w lśniących zbrojach, pędzący galopem na białych rumakach oczywiście występują.
Krew i błoto potrafią pozbawić blasku nawet najlepszy pancerz, a gdy głód przyciśnie nas gdzieś pośrodku przysłowiowego "niczego" to cóż... wierny wierzchowiec okazuje się wtedy wielce smakowitym kąskiem. Alergia na konię? Zawsze jest jakaś alternatywa.
Jak śpiewał pewien zacny bard:

"Nie mam nogi. Pożarli ją moi współtowarzysze
Jeszcze ich mlaskanie słyszę ..."


A na poważnie: to również zostawiam Waszej inwencji.

Częstotliwość odpisywania: podpatrzę zasadę "5 dni dla graczy, 2 dla mg", bo wydaje się najbardziej optymalna. Jeżeli gracze wyrobią się wcześniej z odpisami - wtedy i ja wcześniej coś napiszę. Proste. W sytuacjach gdy ktoś nie może napisać w terminie proszę o krótką wiadomość na pw lub w komentarzach do sesji. Wszyscy jesteśmy ludźmi i zawsze zdarzyć się może coś niespodziewanego. Tylko bez nadużywania tej opcji - nagminne spóźnianie się z postami będzie jednoznaczne z tym że dana osoba nie ma ochoty grać dalej.
Uwaga: Odpisy polegające na rzuceniu dwóch, trzech krótkich zdań odpowiedzi mogą wywoływać zgniliznę oczną, zieloną ospę i przyciągać poborców podatków.


Mechanika: Zasady wg II edycji. Rzuty potrzebne do tworzenia KP wykonujecie sami, resztą zajmuję się w zaciszu domowym. Deklarujecie działanie, a ja rzucam i podaję rezultaty Waszych starań.

Google doc będzie w użytku.
Jeżeli chodzi o synchronizację - jestem dostępna: jeden tydzień (poniedziałek-piątek) od 9 do 22, następny tydzień (poniedziałek-piątek) od 18 do 7 i tak naprzemiennie. W weekendy późne godziny popołudniowe/nocne.
Jakby coś miało mi wypaść poinformuję o tym wcześniej.

Zgłoszenia przyjmuję do 17 kwietnia.

Karty wysyłajcie na kornkardka1@gmail.com w formacie doc/docx, pdf czy jako link do google doca - jak komu wygodnie. A, tak...na PW oczywiście też.

To chyba z grubsza wszystko. Jeżeli o czymś zapomniałam lub macie pytania - pytajcie.
 

Ostatnio edytowane przez Zombianna : 11-04-2013 o 05:30.
Zombianna jest offline  
Stary 07-04-2013, 17:45   #2
 
Mrsanczo's Avatar
 
Reputacja: 1 Mrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znany
Przebijam się przez tekst i zgłaszam zainteresowanie. Nie znam się na systemach, gram narazie storytelling na postapo. Słyszałem za to że Warhammer jest przyjemny do gry i nie prowadzi za rączke (ostatnia sesja tego typu mnie odstraszyła okropną prostotą i płytkością). Jak możesz mi przesłąć jakiś wzór KP na PM to by było bosko.

Dzięki "Kuro"
 
__________________
"Ignorance is bliss." ~ Cypher

Ostatnio edytowane przez Mrsanczo : 08-04-2013 o 17:09. Powód: podziękowania
Mrsanczo jest offline  
Stary 07-04-2013, 22:54   #3
 
Kuro's Avatar
 
Reputacja: 1 Kuro ma wspaniałą reputacjęKuro ma wspaniałą reputacjęKuro ma wspaniałą reputacjęKuro ma wspaniałą reputacjęKuro ma wspaniałą reputacjęKuro ma wspaniałą reputacjęKuro ma wspaniałą reputacjęKuro ma wspaniałą reputacjęKuro ma wspaniałą reputacjęKuro ma wspaniałą reputacjęKuro ma wspaniałą reputację
Też zgłaszam akces. Nie grałem w młotka. Ale podoba mi się universum.
Przeczytałem całą serię o przygodach Gotreka i Felixa. Więc rozumiem o co kaman.

Czy np. coś takiego można wykorzystać przy tworzeniu postaci:

Karta Postaci - Warhammer 2ed.
 
Kuro jest offline  
Stary 08-04-2013, 12:12   #4
 
ZauraK's Avatar
 
Reputacja: 1 ZauraK ma z czego być dumnyZauraK ma z czego być dumnyZauraK ma z czego być dumnyZauraK ma z czego być dumnyZauraK ma z czego być dumnyZauraK ma z czego być dumnyZauraK ma z czego być dumnyZauraK ma z czego być dumnyZauraK ma z czego być dumnyZauraK ma z czego być dumnyZauraK ma z czego być dumny
Też się zaciągnę. Mam nadzieję, że druga próba z młotkiem wyjdzie mi lepiej
 
__________________
ZauraK
ZauraK jest offline  
Stary 08-04-2013, 12:55   #5
 
Gob1in's Avatar
 
Reputacja: 1 Gob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputację
Cóż - zgłaszam akces.

KP będzie, jak tylko ogarnę koncepcję postaci.

Pozdrawiam!
 
__________________
I used to be an adventurer like you, but then I took an arrow to the knee...
Gob1in jest offline  
Stary 08-04-2013, 15:37   #6
 
valtharys's Avatar
 
Reputacja: 1 valtharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputację
Jeśli się ogarnę i ja to wyślę i swoją jakąś chorą postać
 
__________________
Dzięki za 7 lat wspólnej zabawy:-)
valtharys jest offline  
Stary 08-04-2013, 21:24   #7
 
Mrsanczo's Avatar
 
Reputacja: 1 Mrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znany
Mam już zarys uzdrowicielk bo pewnie wszyscy chcą być krasnalami z ogromnymi młotami albo wojami w lśniących zbrojach

Imie: Kakada
Rasa: Elf
Kobieta
22 lata
Znaki szczególne: Ruda, Piegowata, Zanik tęczówek
Kolegium Światła
Profesja: uczennica czarodzieja
Bóstwa: Hoeth, Shallya

Chciałem zrobić jak najbardziej moralną postać. Jeśli coś nie pasuje to powiedzcie. Nie znam się, stosunkowo nowy jestem
 
__________________
"Ignorance is bliss." ~ Cypher
Mrsanczo jest offline  
Stary 08-04-2013, 21:45   #8
Konto usunięte
 
Ulli's Avatar
 
Reputacja: 1 Ulli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputację
Elfy nie należały do kolegiów tylko ludzie.
 
__________________
Zawsze zgadzać się z Clutterbane!
Ulli jest offline  
Stary 08-04-2013, 21:58   #9
 
Barthirin's Avatar
 
Reputacja: 1 Barthirin jest na bardzo dobrej drodzeBarthirin jest na bardzo dobrej drodzeBarthirin jest na bardzo dobrej drodzeBarthirin jest na bardzo dobrej drodzeBarthirin jest na bardzo dobrej drodzeBarthirin jest na bardzo dobrej drodzeBarthirin jest na bardzo dobrej drodzeBarthirin jest na bardzo dobrej drodzeBarthirin jest na bardzo dobrej drodzeBarthirin jest na bardzo dobrej drodzeBarthirin jest na bardzo dobrej drodze
Elfy żyjące w mieście mogą należeć do kolegium, tak samo, jak mogą czcić Sigmara, czy innych ludzkich bogów To tak samo jak z rodowitymi amerykanami: jedni zamknęli się w rezerwatach tworząc własne społeczności, a inni przyjęli normy, kulturę i wierzenia ludzi ze wschodu.

Swoją drogą, Mrsanczo, ścieżka światła jest jedną z najefektowniejszych, dobry wybór Tylko dodaj kilka lat swojej elfce, bo chudzielce dorastają w wieku koło 50
 
__________________
Ash nazg durbatuluk,
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatuluk,
Agh burzum-ishi krimpatul!

Ostatnio edytowane przez Barthirin : 08-04-2013 o 22:12.
Barthirin jest offline  
Stary 08-04-2013, 23:58   #10
 
Mrsanczo's Avatar
 
Reputacja: 1 Mrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znany
Ulli-

Boga moge mieć "ludzkiego" co do tego się upewniłem, ale wiem że mogą być nieścisłości. Ci co mnie znają niech nie uznają tego za prowokacje
Chyba masz racje co do tego kolegium bo elfy są niby leprze od ludzi i nie potrzebują tego. Tak mniejwięcej to zrozumiałem.(Oczywiście pisać pisać pisać )

Barthirin-

Swoją drogą, Mrsanczo, ścieżka światła jest jedną z najefektowniejszych
(Dzięki strzelałem) czyli odpowiednikiem ludzkich 22 lat jest około 50? Rozumiem. ("Prawie" jak psie lata)

Jeszcze takie pytanie czy rodzice mogli być człowiekiem i elfem czy to nie wchodzi w gre?
 
__________________
"Ignorance is bliss." ~ Cypher

Ostatnio edytowane przez Mrsanczo : 09-04-2013 o 07:27. Powód: Pytanie
Mrsanczo jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:15.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2023, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172