Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20-04-2013, 21:31   #1
 
Krakov's Avatar
 
Post [Autorski, fantasy] Trzy światy

I. Podstawowe informacje

System: autorski świat fantasy
Sposób prowadzenia: storytelling
Tempo gry: minimum 1 post na tydzień
Liczba graczy: jeden
Termin zakończenia rekrutacji: 30 kwietnia 2013
Warunki przyjęcia i preferencje odnośnie postaci - patrz punkt IV.II. Założenia taktyczne, czyli o co właściwie chodzi.

Kilka lat temu zacząłem tworzyć ramy pewnego świata. Miał być miejscem akcji wspólnego opowiadania dwojga autorów. Moja towarzyszka twórczej niedoli się jakby rozmyśliła, a sam pomysł odszedł w zapomnienie. Aż do dziś...
To, co do tej pory zostało wymyślone, jest jedynie pewnym początkiem, zarysem świata. Posiada jednak kilka ciekawych, moim zdaniem aspektów, które można kreatywnie wykorzystać. W jaki sposób? Plan jest nadzwyczaj prosty: przedstawić fragment tego świata i jego sytuację, na tyle, na ile jest to możliwe, po czym wpuścić do świata postać gracza i powiedzieć mu: idź, eksplotuj! Ktoś mógłby zapytać: ale jak to, wpuszczać kogoś do nieukończonego świata, którego mapa i historia pełne są białych plam? Co się stanie, gdy gracz nieświadomie wejdzie w taką biała plamę? Odpowiadam: o to właśnie chodzi! Jeśli gracz postanowi pójść na wschód, trzeba będzie ten wschód dookreślić. Jeśli postanowi poznać głębiej zwyczaje barbarzyńskich Kirgan trzeba będzie takie zwyczaje wykreować i mu przedstawić. Oczywiście mile widziane, jest by sam gracz uczestniczył w tym procesie, miast jedynie czekać na gotowy rezultat. Idea współtworzenia pozostała tutaj w zasadzie niezmieniona od początkowych założeń tego "projektu".

III. Gdzie jesteś, czyli kilka słów o świecie.

Świat fantasy z pewnymi zastrzeżeniami. Nie ma elfów, krasnoludów i innych ras, które "już były". Nacje, które spotykamy różnią się od siebie tym, czym Europejczycy od Indian, a więc są pewne różnice w wyglądzie i bardzo wiele różnic w kulturze, zachowaniu, etc. Magia występuje w ograniczonej formie. Co to znaczy? Otóż moc czarodziejska jest cechą wrodzoną. O ile w każdej z ras pojawiają się osobniki posiadające ową cechę, o tyle czarodziejami z prawdziwego zdarzenia, są tylko wspomniani poniżej Magowie. Przykład? O ile Mag potrafi za pomocą kuli ognia spopielić całą wieś, zwykły czarodziej należący do innej rasy, może co najwyżej rozpalić w kominku.

Geografię świata łatwo sobie wyobrazić odnosząc się do naszego globu (a przynajmniej kontury kontynentów). Mamy oto Primoz - Pierwszy Świat, odpowiednik naszej Eurazji. Secoria - Drugi Świat, będąca nieco powiększoną Ameryką Południową, oraz domniemany trzeci kontynent - Trium - w miejscu naszej Australii i Oceanii.

1. Primoz.
Cały Pierwszy Kontynent zajmuje Cesarstwo Hasendil. Jego obywatele nazywają sami siebie "ludźmi" uważając się, za rasę dominującą. Dawniej zamieszkały był przez przedstawicieli praktycznie wszystkich nacji. Przed dwudziestu laty jednak, na mocy traktatu Nowego Ładu wszystkich nieludzi deportowano na Drugi Kontynent, uprzednio skonfiskowawszy ich majątki. Uzasadnienie? W owym czasie w Cesarstwie działo się bardzo źle. Głównie jeśli chodzi o gospodarkę i kwestie bezpieczeństwa wewnętrznego. Pojawiły się liczne dowody przemawiające za tym, że to właśnie nieludzie stoją za większością tych problemów. Grupy przestępcze, spiski przeciwko władzy, szpiegostwo, nielegalne eksperymenty z użyciem magii, nieuczciwe praktyki handlowe, lichwiarstwo, sprowadzanie z Drugiego Kontynentu ogromnych ilości tanich towarów, co bardzo godziło w rodzimy rynek. I tak dalej i tak dalej. Oczywiście wielu mieszkańców Pierwszego Świata nie zgadzało się z tymi oskarżeniami. Czas pokazał, że chyba jednak nie były tak bezpodstawne. Wraz z usunięciem niechcianych obywateli, nastał jako taki spokój. Nowy Ład stał się faktem.

2. Secoria.
Kontynent o podobnej powierzchni co pierwszy, choć na większości obszarów znacznie gęściej zaludniony. Żyje na nim kilka - kilkanaście nacji zorganizowanych w mniej lub bardziej formalne struktury państwowe, plemienne, kastowe. Patrząc od północy mamy są więc na przykład:
Hoglakowie - Ich państwo znajduje się w dolinie jezior. Słyną z handlu i rzemiosła, przez co są najbardziej otwartym ludem. Na ich terytorium spotkać można przedstawicieli wszystkich innych ras.
Maggaelowie - przyjęło się nazywać ich Magami, a w późniejszym okresie słowo to stało się synonimem czarodzieja. Są istotami najbardziej biegłymi w czarnoksięstwie, stąd też od nich wywodzi się słowo "magia" (dawn. "maggia"). Posiadają swoją enklawę w górach wewnątrz kontynentu. Żyją raczej w odosobnieniu od innych.
Kirganie - Zamieszkują południe kontynentu. Niewiele o nich wiadomo, gdyż utrzymują minimalne relacje z pozostałymi ludami. Powszechnie uznawani są za barbarzyńców. W ich kulturze istotną role odgrywać ma krew. Powiada się, że piją krew swoich wrogów tak, jak inni piją wino.

3. Trium.
Dlaczego mówi się o nim "kontynent domniemany"? Tak naprawdę, na chwilę obecną Trium jest wielką białą plamą na mapie. Nikt stamtąd nigdy nie przybył. Żaden z okrętów wysłanych na tamte wody, nigdy nie powrócił. Przez lata powstało mnóstwo teorii na temat tego, co znajduje się na dalekim południowym wschodzie. Mówi się o kontynencie, ale też o rozległym archipelagu wysp, zamieszkałych przez krwiożercze potwory. Jeszcze inni dopatrują się tam otchłani, która pochłania wszystko co zbliży się do niej na dostateczną odległość. Prawda pozostaje jednak nieznana. Ostatnia wyprawa badawcza została przeprowadzona ponad sześćdziesiąt lat temu i przyniosła takie same rezultaty jak wszystkie poprzednie. Dalszych prób zaniechano i na chwilę obecną nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić.

Notatka: Relacje miedzy Primozem i Secorią.
Dwa Światy kontaktują się ze sobą w minimalny sposób. Primoz jest bogaty w złoża minerałów, co czyni go niezależnym od zewnętrznych źródeł. Wymianie handlowej podlegają za to niektóre towary produkowane w Secorii, głównie tzw produkty luksusowe, żywność, broń, dzieła sztuki. O handlu tym nie mówi się jednak głośno. W końcu czemu obywatele Cesarstwa mieliby potrzebować czegokolwiek od tych z Drugiego Świata? Co ciekawe coraz częściej słyszy się głosy o pojawianiu się pojedynczych nieludzi na Pierwszym. Ciężko jednak orzec ile w tym prawdy i co to oznacza.
O dziwo obywatele Secorrii odnoszą się do "ludzi" z mniejszą niechęcią. Po północnym jej skraju - a więc po terytorium Hogl - mogą swobodnie podróżować. Im dalej na południe, tym mniej przyjaźnie wita się przybyszów z Cesarstwa. Dość powiedzieć, że na kirgańskie stepy nie próbują się raczej zapuszczać...

IV Kim jesteś, czyli o postaci gracza.

Chciałbym, by gracz wcielił się w obywatela Cesarstwa, najlepiej dwudziestokilkuletniego, a więc nie pamiętającego praktycznie okresu sprzed Nowego Ładu. Jeśli chodzi o samą postać najbardziej interesuje mnie powód opuszczenia Cesarstwa (tak tak, Krakov radzi - nie siedź w domu!). Motywacja powinna być wiarygodna, w końcu turystyka międzykontynentalna nie jest szczególnie popularna. Samo przedostanie się z jednego Świata do drugiego też nie jest łatwe (ani tanie) więc kto nie musi to nawet nie próbuje. To czym postać się zajmuje, jakie są jej cele, jak wygląda i tak dalej, ma drugorzędne znaczenie (choć chętnie się dowiem). Na pewno przyda się jej ciekawość świata, a i szczypta odwagi nie zaszkodzi.

Podsumowując więc, co powinno zawierać zgłoszenie:
+ Imię
+ Wiek
+ Krótką notkę o charakterze i usposobieniu
+ Powód opuszczenia Cesarstwa
+ Wszystko co uważacie za istotne

Tak przygotowane zgłoszenia proszę kierować do mnie na PW

V Informacje dodatkowe.

Wielu rzeczy pewnie nie powiedziałem, a chcielibyście wiedzieć. Oczywiście chętnie odpowiem na wszystkie pytania. Pamiętajcie jedynie, że z perspektywy obywatela Pierwszego Kontynentu pewna wiedza, jest dla Was zwyczajnie niedostępna. A kimże jestem by odbierać Wam możliwość samodzielnego odkrycia tego i owego
 
__________________
Gdzieś tam, za rzeką, jest łatwiej niż tu. Lecz wolę ten kamień, bo mój.
Ćwierćkrwi Szatan na forumowej emeryturze.

Ostatnio edytowane przez Krakov : 20-04-2013 o 21:32. Powód: + info o zgłaszaniu się poprzez PW
Krakov jest offline  
Stary 21-04-2013, 11:19   #2
 
Pinn's Avatar
 
Solówka , podoba mi się Pomyślę nad zgłoszeniem , bo od dawna chciałem dla odmiany zagrać w coś innego od science fiction.

Pomysł na postać automatycznie wykreowała mi się po niedawnym przeczytaniu Kandyda Woltera , więc może być ciekawie


***

Jak rozumiem wszędzie żyją osobniki ludzkie , tylko Cesarscy roszczą sobie prawo do tego tytułu. Tak każdy osobnik na planecie (jeśli ziemia nie jest płaska ) biologicznie jest tym samym?

Jak wygląda poziom ogólnego rozwoju w Cesarstwie? Jesteśmy bliżej renesansu a może oświecenia? Domyślam się patrząc na współpracę z kontynentami , jak również z określeniem Nowego Ładu, że będziemy powoli stali odnosząc się to realnego świata na początku świata nowożytnego , co bardzo by mi pasowało, przez dodanie smaczku oryginalności (i może bym zrobił z niego burżuja ).

Aha, chciał bym pisać w 1os. dla odmiany i nadania charakteru dziennika Plus jeśli, by się dało przysposobił bym się w zaklęty sztylet pochodzenia tajemnego
 

Ostatnio edytowane przez Pinn : 21-04-2013 o 11:33.
Pinn jest offline  
Stary 21-04-2013, 11:45   #3
 
Krakov's Avatar
 
Tak, wszyscy na znanym kawałku ziemi są ludźmi, choć nie dla wszystkich jest to oczywiste.

Historia akurat nie byłą moją mocną stroną nigdy :> Ale tak, początek nowożytności, bliżej renesansu powiedzmy. Powiedzmy, że Cesarstwo w swym aktualnym kształcie nie jest szczególnie postępowe.

Jeśli chodzi o 1os. i formę dziennika, to nie widzę problemu
 
__________________
Gdzieś tam, za rzeką, jest łatwiej niż tu. Lecz wolę ten kamień, bo mój.
Ćwierćkrwi Szatan na forumowej emeryturze.
Krakov jest offline  
Stary 21-04-2013, 11:47   #4
Konto usunięte
 
Mira's Avatar
 
Karta od wczoraj w produkcji, innymi słowy Gamera się zgłasza.

Porzućcie nadzieję śmiertelnicy...
 
__________________
Konto zawieszone.
Mira jest offline  
Stary 21-04-2013, 11:49   #5
 
Pinn's Avatar
 
Cytat:
Napisał Krakov Zobacz post

Ale tak, początek nowożytności, bliżej renesansu powiedzmy. Powiedzmy, że Cesarstwo w swym aktualnym kształcie nie jest szczególnie postępowe.
Wtedy to akurat postęp , szczególnie kultury kwitł Ale spoko spróbuje sił W razie czego jesteś gotów przyjąć dwie osoby?
 
Pinn jest offline  
Stary 21-04-2013, 11:55   #6
 
Krakov's Avatar
 
Dlatego właśnie zaznaczam, że w Cesarstwie tego nie widać. Nie chcę mówić wprost, ale na podstawie podanych informacji można wywnioskować co miało wpływ na taki stan rzeczy.

Raczej nie, wolałbym się trzymać solówki.
 
__________________
Gdzieś tam, za rzeką, jest łatwiej niż tu. Lecz wolę ten kamień, bo mój.
Ćwierćkrwi Szatan na forumowej emeryturze.
Krakov jest offline  
Stary 21-04-2013, 12:22   #7
 
Pinn's Avatar
 
No, karta poszła Obiecuje ciekawe podejście
 
Pinn jest offline  
Stary 27-04-2013, 15:56   #8
 
Krakov's Avatar
 
W związku z ponadprzeciętnym zainteresowaniem, ogłaszam skrócenie rekrutacji do północy dnia dzisiejszego (27 kwietnia). Kto ma coś przeciwko temu, niechaj przemówi lub zamilknie (i żałuje) na wieki
 
__________________
Gdzieś tam, za rzeką, jest łatwiej niż tu. Lecz wolę ten kamień, bo mój.
Ćwierćkrwi Szatan na forumowej emeryturze.
Krakov jest offline  
Stary 28-04-2013, 02:50   #9
 
Krakov's Avatar
 
A zatem rekrutację uważam za zakończoną.

Na wycieczkę do Secorii (a w przyszłości może i dalej...) pojedzie Mira, która w gruncie rzeczy wygrała walkowerem.

Pinnowi dziękuję za dobre słowo i udział w rekrucie. Sesja powinna wystartować w ciągu doby. Zapraszam do czytania, komentowania, rzucania szyszkami.
 
__________________
Gdzieś tam, za rzeką, jest łatwiej niż tu. Lecz wolę ten kamień, bo mój.
Ćwierćkrwi Szatan na forumowej emeryturze.
Krakov jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:23.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168