Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-05-2013, 21:04   #1
 
mataichi's Avatar
 
Reputacja: 251 mataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie coś
[Political-fantasy] 7 grzechów

7 grzechów
- Czy na pewno rozumie pan jaka jest cena?

W pokoju zapanowała cisza przerywana jedynie przez dźwięk wstukiwanych klawiszy laptopa. Koścista sekretarka nie przerywała ani na moment pracy ignorując rozmowę dwóch mężczyzn. Starszy z nich, łysiejący i otyły mężczyzna nerwowo spoglądał na własne ręce niczym licealista szukający na ściądze właściwej odpowiedź. Mimo tego, że pomieszczenie było klimatyzowane pocił się niemiłosiernie o czym świadczyły coraz większe plamy na koszuli i nieprzyjemny odór. Przetarł rękawem mokre czoło i zdobył się na podniesienie wzroku o kilka centymetrów. Nie był w stanie spojrzeć swojemu rozmówcy prosto w oczy, wpatrywał się więc w jego drogi, idealnie skrojony garnitur.

- Ja… - przełknął głośno ślinę i skinął głową. - Tak, rozumiem.

- Doskonale panie Włodzimierzu. – młody mężczyzna czekający do tej pory spokojnie podniósł się gwałtownie z miejsca, aż jego klient podskoczył odruchowo na fotelu. - Pani Jadziu jak umowa?

- Już…jest…gotowa. – ochrypły głos pani Jadzi świadczył o tym, że w czasach swojej świetności, które były już dawno za nią, nie wylewała za kołnierz. Dwie sekundy później drukarka wypluła z siebie dwie kopie umowy, które sekretarka dostarczyła do rąk swojego pracodawcy.

- Proszę o podpis tu, tu i jeszcze tutaj.

Gdy obie strony złożyły sygnatury starszy mężczyzna zaczął zbierać się do wyjścia. Nie czuł się najlepiej, a wyglądał jeszcze gorzej.

- Proszę zaczekać. Zapomnieliśmy jeszcze o małym symbolicznym geście. – zawołał za nim „młodzieniec” i wyciągnął w jego kierunku dłoń. Włodzimierz niechętnie odwzajemnił uścisk i umowa została zawarta.

- Proszę ich zwołać, najwyższa pora nieco... nagrzeszyć.[MEDIA]http://www.youtube.com/v/NLHLl1LpoKA?hl=pl_PL&version=3&rel=0[/MEDIA]


Zadanie

Witam Wszystkich! Powyższy fragment niewiele mówi, więc postaram się króciutko wytłumaczyć o co w sesji będzie chodziło spoilerując tym samym pierwszego posta.

Gracze mają za zadanie wcielić się w pracowników agencji "7 grzechów", która dostała właśnie nowe zlecenie. W dwa tygodnie muszą sprawić, że Pan Włodzimierz zostanie wybrany na prezydenta miasta w przedterminowych wyborach. Miasto będzie fikcyjne, a akcja będzie rozgrywała się oczywiście w Polsce.


Postacie/Agencja


Bohaterowie jak się można domyślać to nie zwyczajni pracownicy. Każdy z nich jest kimś w rodzaju personifikacji grzechu z palety tych głównych. Mogą w adekwatny do swojego grzechu sposób wpływać na innych ludzi. Moce nie determinują jednak ich własnego charakteru.

Co by od razu nakreślić o co chodzi w zdolnościach nieco pseudomechaniki:

Moce dzielimy na 3 stopnie:
- słabe – delikatne zasugerowanie danej czynności. Np. gdy dwóm osobom niewiele brakuję to skoczenia sobie do gardeł wystarczy lekki bodziec gniewu żeby doszło do bijatyki.
- średnie – w tym przypadku do bijatyki może dość gdy dwie osoby kłócą się, ale nic nie wskazuję żeby miało dojść do rękoczynów
- mocne – osoby o zupełnie neutralnym nastawieniu mogą zacząć ze sobą walczyć

Po co takie stopniowanie? Dlatego, że po każdym użyciu swoich mocy bohaterowie będą musieli dla równowagi zrobić coś zupełnie odwrotnego. Będą mieli jednak alternatywę. Albo zrobią coś dobrego dla innych albo będą musieli sami sobie zaszkodzić odpowiednio do poziomu użycia mocy.

Wszyscy bohaterowie zostali zrekrutowani przez właściciela agencji, który zagwarantował im w umowach wysokie pensje i szansę na udzielenie odpowiedzi na pytanie kim tak naprawdę są. Umiejętności postaci patrząc pod kątem dotychczasowego zatrudnienia mogą być więc dowolne.


Agencja powstała dokładnie rok przed akcją w sesji. Wiktor jest jej właścicielem, a Pani Jadzia jego sekretarką. Firma świadczy usługi wszelakie, od spraw czysto wizerunkowych, przez usługi detektywistyczne, na pracy concierge kończąc. Pracownicy muszą więc przywyknąć do różnorakich zadań. Firma nie reklamuję się w żaden sposób, na próżno więc szukać informacji o niej w Internecie czy jakiejkolwiek panoramie firm, ale nigdy nie ma długich przestojów jeśli chodzi o klientów.

Gracze mogą wybrać w którym momencie działalności dołączyli do ekipy czyli mogą być zarówno świeżynkami jak i wyjadaczami.


Co powinna zawierać KP:

- króciutki opis fragmentu życia, w którym postać obudziła swoje nadprzyrodzone zdolności
- listę 6 rzeczy(3 dla innych 3 szkodzące sobie), które postać musi zrobić jako rekompensatę za używanie zdolności. Warto żeby były one spójne czyli ktoś np. w zależności od poziomu użycia mocy wpłaca małe, średnie i duże sumy na konto jakiejś fundacji charytatywnej
- jakiś avatarek
- krótki opis postaci: czym się wcześniej zajmowała, jej charakter, rodzina, stosunek do obecnej pracy i co tam będziecie uważali za słuszne do wrzucenia


Sprawy organizacyjne:

- szukam 3-4 graczy
- rekrutacja trwa do 12 maja
- tury w sesji będą wyglądały następująco: 6 dni dla graczy 4 dla mnie
- google docs w ostateczności będzie używany – ja raczej od niego stronię, ale jak ktoś będzie chciał to nie widzę problemu
- kp proszę przysyłać na adres mataichi.li@gmail.com

Dawno nie pisałem rekrutacji i mam cichą nadzieję, że nie wyszła zbyt chaotyczna, w razie czego czekam na Wasze pytania.


Zapraszam!
Mat
 
mataichi jest offline  
Stary 02-05-2013, 00:00   #2
 
Mrsanczo's Avatar
 
Reputacja: 58 Mrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znanyMrsanczo wkrótce będzie znany
Jak wyrobie to coś wymyśle ale to jest... genialne.
 
__________________
"Ignorance is bliss." ~ Cypher
Mrsanczo jest offline  
Stary 02-05-2013, 12:12   #3
 
traveller's Avatar
 
Reputacja: 20207 traveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputację
Mat trochę chaosu się wkradło jednak, ale z wdziękiem niekłamanym Nie bardzo rozumiem kilka rzeczy. Każda postać dysponuję mocami opartymi na jednym z siedmiu grzechów głównych? Czy zatem jak ktoś zaklepie sobie jakiś grzech to inna osoba nie może już być jego personifikacją? Jeśli zaś chodzi o 3 rzeczy, które postać musi wyrządzić sobie jako skutek używanych mocy. Przyznam, że pomysł fajny; zachowanie równowagi we wszechświecie itd. Tylko czy to musi być koniecznie na takiej zasadzie, że za każdym razem używając tej mocy muszę potem iść na pielgrzymkę? No i tak będę chodzić i chodzić ciągle na tą samą pielgrzymkę? Nie mógłbym w ramach zadośćuczynienia robić za każdym razem czegoś innego dla urozmaicenia? A w KP wymienić więcej z adnotacją, że może być ich więcej?
No chciałem zagrać u Ciebie od dawna, więc chyba się skuszę... Czyli już grzeszę
 
__________________
Even a stoped clock is right twice a day
traveller jest offline  
Stary 02-05-2013, 13:00   #4
 
kanna's Avatar
 
Reputacja: 22078 kanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputację
Witaj, Mat

Ja mam pytanie odnośnie tych 6 rzeczy. W jaki sposób mają być wypłacane te rekompensaty? Czy do wyboru jedna, za czyn, czy losowo jedna dla siebie, jedna dla innych, czy zawsze wszystkie?
 
__________________
Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy. Pół wieku poezji
kanna jest offline  
Stary 02-05-2013, 21:05   #5
 
mataichi's Avatar
 
Reputacja: 251 mataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie coś
Cytat:
Napisał traveller
Każda postać dysponuję mocami opartymi na jednym z siedmiu grzechów głównych? Czy zatem jak ktoś zaklepie sobie jakiś grzech to inna osoba nie może już być jego personifikacją?
Dokładnie tak, jedna postać - jeden grzech

Cytat:
Napisał traveller
Tylko czy to musi być koniecznie na takiej zasadzie, że za każdym razem używając tej mocy muszę potem iść na pielgrzymkę? No i tak będę chodzić i chodzić ciągle na tą samą pielgrzymkę?
To zależy jak się do tego podejdzie. Patrzą na przykład pielgrzymki to mogłoby się to rozkładać w następujący sposób:
- słabe użycie mocy - zatrzymanie się przez kilkanaście minut przed kapliczką/w kościele
- średnie użycie mocy - odwiedzenie kościoła i grzanie ławy przez całą mszę
- mocne użycie mocy - pielgrzymka do Częstochowy na kolanach

Chodzi o stopniowanie jednej czynności. A dlatego jednej, bo chciałbym żeby była to rzecz charakterystyczna dla danej postaci. Jest to rzeczywiście trochę ograniczające, ale zależy jak do tego podejdziesz bo np. mając podstawowy dobry uczynek taki jak "sprawienie, że druga osoba się uśmiechnie" masz już duże pole do popisu.


Cytat:
Napisał kanna
W jaki sposób mają być wypłacane te rekompensaty? Czy do wyboru jedna, za czyn, czy losowo jedna dla siebie, jedna dla innych, czy zawsze wszystkie?
Jedna za czyn(o takim samym stopniu) i albo postać szkodzi sobie, bo tak chcę bądź też dlatego, że nie nie może zrealizować dobrego uczynku, albo robi coś dla innych. Wybór będzie należał do postaci.

Od razu odpowiem na pytanie, które się może pojawić. Co jeśli postać oleję jedno i drugie? Posiłkując się wiki: naraża się na niekontrolowane drżenie mięśni, tiki nerwowe, mdłości, przyspieszona akcja serca; a w warstwie psychicznej – stany lękowe, depresja, zaburzenia snu, poczucie ogólnego rozbicia. Dodatkowo bóle mięśniowe, biegunka, rozszerzenie źrenic, katar. Objawy się z każdym dniem coraz bardziej pogarszają, prawdopodobnie aż do
 
mataichi jest offline  
Stary 02-05-2013, 21:19   #6
 
Aeshadiv's Avatar
 
Reputacja: 1745 Aeshadiv ma wspaniałą przyszłośćAeshadiv ma wspaniałą przyszłośćAeshadiv ma wspaniałą przyszłośćAeshadiv ma wspaniałą przyszłośćAeshadiv ma wspaniałą przyszłośćAeshadiv ma wspaniałą przyszłośćAeshadiv ma wspaniałą przyszłośćAeshadiv ma wspaniałą przyszłośćAeshadiv ma wspaniałą przyszłośćAeshadiv ma wspaniałą przyszłośćAeshadiv ma wspaniałą przyszłość
W takim razie pozwolę sobie zarezerwować nieczystość :> Oczywiście do Mataichiego aż żal się nie zgłosić Pamiętam moją pierwszą sesję na LI - właśnie pod jego skrzydłami
 
Aeshadiv jest offline  
Stary 02-05-2013, 21:43   #7
 
traveller's Avatar
 
Reputacja: 20207 traveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputację
To ja podnoszę łapkę z tabliczką "obżarstwo".
 
__________________
Even a stoped clock is right twice a day
traveller jest offline  
Stary 05-05-2013, 19:28   #8
 
mataichi's Avatar
 
Reputacja: 251 mataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie coś
Małe podsumowanie po kilku dniach rekrutacji

Ilość oficjalnych zgłoszeń: 2
Ilość podesłanych KP: 0

Na razie słabo to wygląda, więc prosiłbym o zostawienie komentarza jeżeli ktoś się jeszcze zastanawia nad udziałem w sesji.
 
mataichi jest offline  
Stary 05-05-2013, 19:44   #9
 
potacz's Avatar
 
Reputacja: 606 potacz to imię znane każdemupotacz to imię znane każdemupotacz to imię znane każdemupotacz to imię znane każdemupotacz to imię znane każdemupotacz to imię znane każdemupotacz to imię znane każdemupotacz to imię znane każdemupotacz to imię znane każdemupotacz to imię znane każdemupotacz to imię znane każdemu
Ho. Ho. Ho.


Zgłaszam się do "gniewu".


PS
Jakie to uczucie zrzucić rdzę po takim czasie?
 
__________________
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej."

Ostatnio edytowane przez potacz : 05-05-2013 o 19:48.
potacz jest offline  
Stary 05-05-2013, 20:17   #10
 
mataichi's Avatar
 
Reputacja: 251 mataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie coś
Cytat:
Napisał potacz Zobacz post

Jakie to uczucie zrzucić rdzę po takim czasie?
Nie wiem, to Wy ocenicie czy daję radę
 
mataichi jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:01.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169