Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21-05-2013, 21:06   #1
 
Pinhead's Avatar
 
[Ravenloft] - "Uprowadzeni"

Wiatr hulał po gościńcu wzbijając coraz większe tumany kurzu. Trzech konnych wolno krok za krokiem podążało przed siebie, chowając twarze w chustach.
- Dalej chyba nie pojedziemy - zawyrokował jadący na czele grupy mężczyzna.
- Może i racja - odkrzyknął mu siedzący po jego lewej stronie kompan - Tylko, gdzie tu obóz rozbić?
- Tam! Widzę jakieś niewielkie wzgórze - odezwał się trzeci - Schowamy się za nim i przeczekamy zawieje.
Jak postanowili, tak zrobili. O rozbiciu obozu w tych warunkach nie mogło być mowy. Trójka podróżników zabezpieczyła tylko swoje konie przed szalejącym wokół pyłem, a sami usiedli plecami do wiatru i szczelnie okryli się pledami.

Nie wystawili warty, jak to mieli w swoim zwyczaju, gdyż nie przypuszczali, że ktoś w taką pogodą przepuści na nich atak. Ten błąd kosztował ich to co mieli najcenniejsze, wolność.
Wiatr poza tumanami kurzy przygnał nad gościniec coś jeszcze. Coś co w tych warunkach nie powinno w ogóle zaistnieć, a jednak zaistniało. Gęsta mgła, cuchnąca wilgocią i rozkładem roztoczyła się na pagórkowatym terenem i objęła go we władanie.
Żaden z trójki podróżników nie wyczuł w porę przykrego i dławiącego wręcz smródu, jaki niosła ze sobą mgła.
Gdy go poczuli było już za późno. Kreatury, które wypełzły z mgły właśnie zakładały im ciężkie, żelazne łańcuchy na szyje.
Przerażenie i dojmujące uczucie porażki zagościły w sercach trzech podróżników. Nie wiedzieli kim są ich oprawcy, ale bali się zarówno ich wyglądu, zachowania, jaki ich potęga.
Od tych potwornie zdeformowanych istot biła bowiem wyczuwalna wręcz magiczna moc, która wprawiała w drżenie lęku serce i umysł. To było coś nie pojętego, fascynującego i przerażającego zarazem.
Bandą dowodził wysoki elf o długich czarnych włosach i wyjątkowo paskudnej bliźnie na lewym oku.
Skuci i sponiewierani podróżnicy nie mieli innego wyjścia, jak pogodzić się z niewolą i potulnie iść tam, gdzie poprowadzili ich oprawcy.

Skalisty brzeg wyspy otulała wysoka i niezwykle lepka mgła. Gdyby nie szum fal i ich trzask, gdy rozbijały się o wybrzeże, trudno byłoby w ogóle stwierdzić, że znajdują się nad morze. Wokół stało ich kilkudziesięciu. Wszyscy skuci, pobici i sponiewierani. Wszystkich spotkał ten sam los. Dzika banda pod wodzą wysokiego elfa o wyjątkowo białej skórze, napadła na nich i zniewoliła. Gdzie się teraz znajdowali?
Trudno było powiedzieć. Wędrówka poprzez gęstą mgłę trwała, co prawda krótko, ale była wyjątkowo męcząca. Sądząc po terenie, zapachu powietrza i aurze musieli przebyć wiele mil.
Rozmyślania jeńców przerwała wypowiedziana w gardłowym języku komenda. Poganiacze strzelili z batów i kolumna więźniów ruszyła w dół ku kamiennej plaży.

Galera była duża, ale na pewno nie przestronna. Już na brzegu więzioniowie zostali podzieleni na tych, którzy nadają się do wiosłowania i resztę, która była zbyt chuderlawa i wątła, by temu podołać.
Wtedy też przywódca bandy, wysoki elf, wygłosił krótką, ale zapadająca w pamięć przemowę.
- Jestem Tanil Lanthis! Od teraz wasz pan i władca. Pan waszego życia i śmierci. Bądźcie mi posłuszni i oddani, aby być może dożyjecie chwili kiedy krępujące was kajdany opadną i będziecie wolni.
Najsilniejsi i najmężniejsi z więźniów zostali przykuci do wioseł i zmuszeni do ciężkiej pracy. Cała reszta z łańcuchami wokół szyi, nóg i rąk została zamknięta w ciasnych klatkach pod pokładem.
Galera otulona gęstą mgłą odbiła od brzegu i ruszyła ku nieznanemu.


Witam!
Zapraszam do wzięcia udziału w przygodzie w świecie Ravenlofta. Przygodzie wyjątkowej i wymagającej od was troszkę odwagi. Nie każdy bowiem lubi, gdy już na starcie jego postać występuje w roli podłego niewolnika, nie mającego żadnego zdania, ani praw.
Tak wygląda bowiem pozycja waszych postaci na starcie sesji.

Wasi bohaterowi wpadają w łapy bandy Lanthisa i zostają załadowani na galerę. I od tego zacznie się sesja.
Jeżeli takie warunki nie zniechęcają, to zapraszam do dalszej lektury i udziału w rekrutacji.

Sesja będzie storytellingiem z delikatnym wykorzystaniem mechaniki. Wykorzystanie mechaniki będzie polegać głównie na tym, że przygotujecie mechaniczną część postaci. Ja dzięki informacją tam zawartym będę mógł powiedzieć, co waszemu bohaterowi w czasie sesji uda, a co nie. Czasami będę coś rzucał, ale to tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Kim są bohaterowie?
W zasadzie kimkolwiek. Ludzie Lanthisa nie polują na kogoś konkretnie. Łapią wszystkich jak leci. Dopuszczalne są więc bardzo różne postacie. Od pucybuta, po maga, od rycerza, po koniuszego.
Większość to jednak najemnicy i poszukiwacze przygód wszelkiej maści.

MECHANIKA
KP na podstawie ed 3.5
Ilość graczy: od 3 do 6
Rasy: raczej nie ma ograniczeń, ale wszelkiej maści dziwostwory wymagają konsultacji z lekarze, tzn. z MG
Charakter: dobry/neutralny
Cechy : point buy calculator - 32
PW :- maksymalne
Poziom: 1-3
Skąd to rozróżnienie? Ma to pokazać właśnie różnorodność wśród jeńców z jednej strony, a z drugiej zachęcić i początkujących i tych bardziej obytych z dedekami do wzięcia udziału w rekrutacji.
Wiem, że to ryzykowny zabieg, ale świadomie je podejmuje.
Oczywiście wszyscy mogą stworzyć postacie 3-poziomowe, nic nie stoi na przeszkodzie. Jest tylko jedno, ale... Od osób, które zdecydują się na ten maksymalny dopuszczalny poziom będę wymagał więcej w historii postaci niż od tych, którzy zaczną na poziomie pierwszym.
Ekwipunek, złoto: brak. Wasze postacie mają tylko własne szaty i nic więcej. Kolejny punkt, który może część z was zniechęcić.
Historia: wymagana, a im wyższy wybrany poziom, tym bardziej szczegółowa, pomysłowa, itp.
Częstotliwość postów: niezbędne minimum to 1 na tydzień.
Gdoc: opcjonalnie, jeżeli większość graczy będzie z jego wykorzystanie w sesji. Warunek jest tylko jeden, nie może on opóźniać sesji. Ma być tylko pomocą w tworzeniu dialogów i relacji między waszymi BG.

KP proszę przesyłać na maila pinheadwhite@gmail.com i proszę nie zapomnieć o nicku z LI. Plus ewentualne potwierdzenie na PW.

Rekrutacja potrwa tydzień tj. do 28.05


Pozdrawiam i zapraszam Pinhead
 
__________________
"Zastanawiałeś się, czemu piekło ma bram siedem i dni w tygodniu jest siedem..." Martwy Snajper
"We have such sights to show you" - Hellraiser
"Dreaming of you is my great escape" - poeta zbłąkany
Pinhead jest offline  
Stary 21-05-2013, 22:43   #2
Banned
 
Objętość postów?

Chodzi mi po głowie sesja dobra, z ciekawym scenariuszem, etc... Setting bardzo lubie, jest jednak jedno zasadnicze ale... czas. Mam kilka rozgrzebanych sesji, z którymi nie wiem co będzie - może padną, ale jak nie padną to będe musiał coś pisać i na pewno nie starczy mi czasu na elaboraty po kilka stron A4... Strona A4 wydaje sie byc ok.

Celowałbym w postać drugopoziomową, aby za dużo nie pisać w historii... lub nawet pierwszopoziomową po drobnym ustaleniu z DM... bo nie ukrywam, że troche powergamingu w tej postaci będzie
 
Aschaar jest offline  
Stary 21-05-2013, 23:51   #3
 
Pinhead's Avatar
 
Objętość postów to bardziej domena gracza, a nie MG. Dla mnie ważne jest aby w poście znajdowały się jasne deklaracje dotyczące działań postaci. Jak są one ubrane w ładne, klimatyczne słowa to bardzo fajnie. Jednak nie mogę wymagać nie wiadomo, jakich elaboratów bo nikt z nas nie jest pisarzem, a tylko fanem fantastyki i rpg.
 
__________________
"Zastanawiałeś się, czemu piekło ma bram siedem i dni w tygodniu jest siedem..." Martwy Snajper
"We have such sights to show you" - Hellraiser
"Dreaming of you is my great escape" - poeta zbłąkany
Pinhead jest offline  
Stary 23-05-2013, 21:39   #4
 
necron1501's Avatar
 
Zupełnie nie kojarzę setttingu, ale sesja survivalowa w takiej formie może być ciekawa. Pogrzebię, pomyślę.
 
necron1501 jest offline  
Stary 23-05-2013, 21:46   #5
 
Pinhead's Avatar
 
Settingu nie trzeba kojarzyć, ani posiadać jakieś wiedzy o świecie Ravenloftu. Tak naprawdę, im mniej się wie, tym większa zabawa w odkrywaniu.
Startujecie jako mieszkańcy Faerunu, których podły elf uprowadził i tyle. Podstawowa wiedza o Forgotten Realms wystarczy do wystartowania w sesji.
 
__________________
"Zastanawiałeś się, czemu piekło ma bram siedem i dni w tygodniu jest siedem..." Martwy Snajper
"We have such sights to show you" - Hellraiser
"Dreaming of you is my great escape" - poeta zbłąkany
Pinhead jest offline  
Stary 23-05-2013, 22:10   #6
Konto usunięte
 
Velg's Avatar
 
Cytat:
- Jestem Tanil Lanthis! Od teraz wasz pan i władca. Pan waszego życia i śmierci. Bądźcie mi posłuszni i oddani, aby być może dożyjecie chwili kiedy krępujące was kajdany opadną i będziecie wolni.
Mam nadzieję, że wymyśliłeś przekonującą historię, jak dżentelmenowi udało się przeżyć spalenie statku, pójście na dno, etc., itd. Bo będę czytał i Cię z tego rozliczał, Pin
 
Velg jest offline  
Stary 24-05-2013, 01:12   #7
 
Pinhead's Avatar
 
Velg Lanthis przeżył wydarzenia o których mówisz i pojawił się w drugiej sesji Ravenlofta, czyli http://lastinn.info/archiwum-sesji-z...e-do-domu.html ([Ravenloft] - Ja chcę do domu)
Nie do końca zostało wyjaśnione, jak ocalał jednak zamieszane w to były pewne Mroczne Potęgi, władające wyspą na której wylądowali rozbitkowie z "Czarnego Gryfa", czyli BG z tamtej sesji.
Czy w tej sesji wyjaśni się przeszłość Lanthisa? Czy dowiesz się, jaki był jego los po tym, jak "Czarny Gryf" eksplodował? Czy ujawnione zostanie co łączy elfa z Mrocznymi Potęgami?
To się okaże i zależeć będzie od graczy i przede wszystkim od tego, czy sesja w ogóle wystartuje. Jak na razie zainteresowanie mizerne.

Jedno jest pewne, że obecne wydarzenia mają miejsce już po tych o których opowiadała sesja "Ja chcę do domu"
Sesja nie została dokończona z różnych powodów, ale los Lanthisa, Ghalla i Castora (choć ci dwaj bracia raczej się w sesji nie pojawią) opisałem i być może graczom uda się poznać te tajemnice.
Jak będzie zależeć będzie tylko od nich.
 
__________________
"Zastanawiałeś się, czemu piekło ma bram siedem i dni w tygodniu jest siedem..." Martwy Snajper
"We have such sights to show you" - Hellraiser
"Dreaming of you is my great escape" - poeta zbłąkany
Pinhead jest offline  
Stary 24-05-2013, 13:31   #8
Konto usunięte
 
Velg's Avatar
 
To może i dobrze, że mgły mnie pożarły... Kapitan miał szansę mnie lubić najbardziej z całej załogi.
 
Velg jest offline  
Stary 27-05-2013, 07:28   #9
 
Pinhead's Avatar
 
Po pierwsze otrzymałem jak na razie KP, 1-poziomowy tropiciel, człowiek.
Niestety w mailu brak nicku z forum, więc nie wiem do kogo należy owa KP.
Proszę autora o ujawnienie się

Druga sprawa.
Rekrutacja zapewne się przedłuży. Raz, że jak na razie zainteresowanie znikome. Dwa, że dopadła mnie klątwa Sciona i mój komputer odmówił posłuszeństwa. Wszelkie formaty i ponowne instalacje nie pomogły, więc czeka mnie wizyta serwisu.
Nie wiem, jaki będzie efekt tej wizyty. Ostrzegam jednak, że mogę mieć przejściowe trudności z aktywnym działaniem na forum.
 
__________________
"Zastanawiałeś się, czemu piekło ma bram siedem i dni w tygodniu jest siedem..." Martwy Snajper
"We have such sights to show you" - Hellraiser
"Dreaming of you is my great escape" - poeta zbłąkany
Pinhead jest offline  
Stary 29-05-2013, 06:47   #10
 
Pinhead's Avatar
 
Stan rekrutacji na obecną chwilę wygląda następująco.
Otrzymałem dwie karty:
- Hawthorne - tropiciel; Swoją drogą nie ma tego użytkownika na liście zarejestrowanych na forum. Nie wiem z czego to wynika. Daj znać kolego, że istniejesz na LI.
- Kerm - mag wojenny;

Z racji różnych komplikacji natury technicznej oraz kolejnego długiego weekendu, zakończenie rekrutacji nastąpi w najbliższy poniedziałek tj. 3 czerwca.
Dwie osoby to jakieś niezbędne minimum, aby sesja w ogóle ruszyła. Przydałoby się jeszcze kilku graczy. Cztery- pięć osób, to taka optymalna grupa.
Zapraszam zatem chętnych do zapoznania się ze światem Ravenloftu.
 
__________________
"Zastanawiałeś się, czemu piekło ma bram siedem i dni w tygodniu jest siedem..." Martwy Snajper
"We have such sights to show you" - Hellraiser
"Dreaming of you is my great escape" - poeta zbłąkany
Pinhead jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:00.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168