Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-06-2013, 11:07   #1
 
xeper's Avatar
 
[Nowy Świt] PrincepsW ciągu jednej nocy cały znany świat umarł.

Niebo przybrało krwawy kolor,
ziemia się rozstąpiła,
oceany wezbrały i zalały lądy,
spadł ognisty deszcz,
mityczne bestie powstały i zaczęły siać spustoszenie wśród ludzi,
a magia wyrwała się spod kontroli.

Kiedy Ognista Noc dobiegła końca, dziewięciu na każdych dziesięciu ludzi zamieszkujących kontynent było martwych.

Długa Zima, która nastała zaraz potem zabiła kolejnych...

Niewielu było przygotowanych na apokalipsę.Burrovicum, stolica założonego przez Imperialnego Gubernatora Paulusa Trejanusa, kraiku, który miał być spadkobiercą Imperium Thoertiańskiego, było miastem z prawdziwego zdażenia. Znajdowały się tutaj świątynie wszystkich imperialnych bogów i do tego były wzniesione w starym, przedapokaliptycznym stylu, z kamienia. Kamienne były także zlokalizowane na stoku Mons Templi, budynki zajmowane przez Trejanusa i jego administrację. Wiele domów w mieście też wzniesiono z kamienia, przywiezionego z okolicznych ruin. W Burrovicum były publiczne łaźnie, akwedukt i amfiteatr. Ten ostatni wprawdzie jeszcze nie został ukończony, ale na ostatnie święta ku czci Bremona i Entariona, bliźniaczych bogów, już odbyły się w nim walki gladiatorów pochodzących z dwóch znajdujących się w mieście szkół. Dużo pieniędzy zmieniło wówczas właścicieli, gdyż nikt nie spodziewał się, że sukces odniosą wojownicy Hekatusa. Poza tymi cudami, stolica posiadała kilka tawern i zajazdów, domów publicznych z w miarę czystymi dziwkami, placów targowych i całą masę warsztatów. Tutaj można było kupić wszystko, trzeba było tylko dysponować gotówką.

Gubernator Trejanus troszczył się o swych poddanych, zapewniając igrzyska i chleb. Nie wszyscy jednak byli zadowoleni z ambitnych planów Paulusa Trejanusa. Nie podobało się im, że Gubernator pragnie pod swoim władaniem odtworzyć Imperium Thoertiańskie. Chociaż wiadomo było, że Cesarz Flavius i cała jego rodzina nie żyją, to jednak uważali, że Trejanus nie jest dobrym kandydatem na nowego Cesarza. Innym nie podobało się, że trzeba płacić podatki. Jeszcze inni utyskiwali na to, że muszą zapłacić za możliwość dupczenia, a nie jak to przez ostatnie lata bywało, po prostu dorwać jakąś kobietę i dać upust swoim chuciom. Za takie postępki surowo karano. Karano zresztą za wszystko, co było niezgodne z prawem. Jak za starych czasów.

Niektórzy z malkontentów dawali wyraz niezadowoleniu i szybko znikali. Inni wynosili się z Burrovicum i osiedlali gdzieś w dzikich ostępach. Jeszcze inni zostawali i układali sobie życie. Niektórzy całkiem nieźle. Do tych ostatnich należał człowiek znany jako Princeps.

Princeps, Książę był drugim po Trejanusie, nieoficjalnym władcą Burrovicum. To w jego rękach skupiały się niemal wszystkie mroczne, nie do końca legalne interesy. To on rządził rzeszą rzezimieszków, oprychów, doliniarzy, paserów i dziwek. To przed nim drżeli wkraczający w rejon Autumni i Palarii strażnicy. Mówiono, że Princeps szykuje nawet zamach na Gubernatora, ale o Princepsie mówiono wiele i większość z tych rzeczy nie mogła nawet zostać potwierdzona. Princeps rzadko kiedy pojawiał się w mieście osobiście. Od załatwiania interesów miał swoich ludzi.


Witam szanowne grono w rekrutacji do następnej sesji osadzonej w autorskim świecie fantasy, który niefortunnie uległ zniszczeniu.

Poszukuję kilku (2-4) graczy, którzy dołączą do Gnaeusa Liviusa Hallexa – postaci odgrywanej przez Yzurmira. Hallex zdecydował, na przekór reszcie drużyny, że podejmie się pracy dla wzmiankowanego Princepsa i stąd wynikło zapotrzebowanie na graczy, którzy stworzą drugą drużynę.


- Czy słyszałeś nowinę, Vespasianie? – Quintus Humilis wpadł niczym burza do komnat zajmowanych przez młodszego kolegę, zupełnie nie zważając na to, że niedawno skończył sto lat. Vespasian podniósł łysą, poznaczoną starczymi plamami głowę znad dokumentu, który pilnie studiował i przetarł oczy.

- Jeśli to nowina, to pewnie jeszcze nie słyszałem – zadudnił. Głos miał niski i głęboki. – Oświeć mnie.

- Przyszedł do mnie dziś pewien młody mag, Balbinus. I przyniósł nic innego, jak spaloną i pogruchotaną część transfluizatora. Uwierzysz? – wyjaśnił staruszek.

- Skoro tak mówisz, to uwierzę – odparł Vespasian. – Ale co z tego? Przecież i tak nie działa. To kolejny śmieć w naszej rozrastającej się kolekcji. Idź i odłóż go na półkę obok innych eksponatów. Myślę, że za parę lat udostępnimy kolekcję do zwiedzania i zarobimy na tym krocie.

Humilis zrobił zniesmaczoną minę. To prawda, kolekcjonowali wszystko co dało się znaleźć na ruinach starego, zniszczonego świata, ale nie mieli możliwości użyć lub naprawić większości z tych przedmiotów. Leżały na półkach i gromadziły kurz.
- On się zobowiązał, że wyruszy do Numantii i poszuka brakującej części! – wybuchnął, a Vespasian podniósł na niego wzrok. – Mamy szansę uruchomić to cudo. Rozumiesz?

- Rozumiem – powiedział poważnie. – W takim razie potrzebuje kogoś do pomocy...


Szukam także chętnych (1-2) do wspomożenia reszty grupy (AJT, vanadu, Szamexus), która ma zamiar wyruszyć do Numantii, aby tam przetrząsać ruiny Akademii Magów, poszukując brakującej części artefaktu.


Sesja prowadzona będzie z wykorzystaniem mechaniki Warhammera 2 ed. z pewnymi modyfikacjami. Wszystkie niezbędne informacje zawarte są w podręczniku, który dostępny jest TUTAJ - NowySwit_core_v2.pdf. W sesji wykorzystywana jest pełna mechanika, ale wszystkie rzuty i obliczenia wykonuję ja.


Poniższa mapa prezentuje świat, tak jak wyglądał zanim na ludzkość spadła zagłada. Wiele miejsc przestało istnieć, inne zostały przekształcone. W wielu miejscach linia brzegowa uległa zmianie, góry zostały zrównane z ziemią, a w innych powstały nowe wzniesienia lub wulkany. Jednak mapa daje ogólny pogląd na wygląd świata i (głównie) nazewnictwo. Mapa ta ma przybliżyć Wam świat, w którym dotychczas żyli bohaterowie.

Burrovicum, miasto Trejanusa znajduje się w zachodniej części Imperium Thoertiańskiego, między niegdysiejszymi miastami Thyspia i Minateum.Świat zamieszkany był przez ludzi, tworzących wiele kultur i państw. Jednak teraz, po Apokalipsie nie wiadomo kto zamieszkuje ruiny i pustkowia. Na pewno pojawiły się nowe gatunki zwierząt i roślin. Nieumarli i mutanty dodają też nieco kolorytu. I pewnie znajdzie się coś jeszcze...


Karta postaci powinna składać się z części mechanicznej stworzonej wg zasad oraz krótkiego opisu, wraz z zaznaczeniem, jak i dlaczego bohater wszedł w kontakt z Princepsem (ewentualnie, jeśli ktoś zdecyduje się na opcję wyprawy – dlaczego bohater współpracuje z sześcioma magami, służącymi Trejanusowi. Uwaga! Postacie nie muszą być czarodziejami).

Postacie nie są takie do końca początkujące, dostajecie do rozdysponowania 350 PD. Karty proszę przesyłać na PW. Chciałbym sesję zacząć jak najszybciej, gdyż obecni gracze czekają na Was!

Dla przypomnienia – kod do ściągnięcia podręcznika:
Kod:
http://speedy.sh/v66qy/NowySwit-core-v2.pdf
ewentualnie opcja printerfriendly (bez tła i obramowań):
Kod:
http://speedy.sh/9MHB7/nowyswit-core-printerfriendly.pdf

Jakieś pytania?
 

Ostatnio edytowane przez xeper : 02-06-2013 o 13:35.
xeper jest offline  
Stary 02-06-2013, 17:01   #2
 
Yzurmir's Avatar
 
Ja tylko dodam, że aby ściągnąć podręcznik, należy kliknąć na nazwę pliku na górze strony, a nie na link "Download this file for free using Tiny DM manager (exe app)", który pobiera jakiś adware czy coś. Te strony stają się coraz bardziej irytujące.
 
Yzurmir jest offline  
Stary 02-06-2013, 17:06   #3
 
Autumm's Avatar
 
PS: Jesli chodzi o sherowanie dokumentów w sieci, zaprzyjaźnijcie się np. z Dropboxem albo z Google Dyskiem. Szybkie, pewne, darmowe i bez reklam.

Pozdrawiam ;*
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!
Autumm jest offline  
Stary 02-06-2013, 17:13   #4
 
Yzurmir's Avatar
 
MediaFire też jest świetne.
 
Yzurmir jest offline  
Stary 02-06-2013, 17:21   #5
 
xeper's Avatar
 
Cytat:
Napisał Yzurmir Zobacz post
MediaFire też jest świetne.
Może i jest świetne, ale przez dwa dni starałem się uploadować pdf i w końcu się poddałem, wybierając speedyshare.

Jak ktoś nie chce ściągać, a tylko poczytać to wieczorem wrzucę na scribda.
 
xeper jest offline  
Stary 02-06-2013, 17:37   #6
 
Yzurmir's Avatar
 
Hm, dziwne, ja też nie mogę. Dochodzi do 100%, a potem zaczyna od nowa. I w dodatku nie da się już niczego wysłać, jeśli nie jest się zalogowanym. W ogóle straszny natłok informacji na ich stronie, a kiedyś to było takie minimalistyczne... No trudno. Widać powinienem był napisać "MF było świetne".
 
Yzurmir jest offline  
Stary 02-06-2013, 17:58   #7
 
vanadu's Avatar
 
a ja zamiast pisać o technice napiszę że świat i sesje w nim są super i rażąco was do niego zachęcamy wraz z resztą już obecnych
 
vanadu jest offline  
Stary 02-06-2013, 18:07   #8
AJT
 
AJT's Avatar
 
Popieram kolegę wyżej Dołączcie do nas! Niech przeciwności losu zesłane nam przez kochanego MG, rozejdą się po większej grupce
 
AJT jest offline  
Stary 02-06-2013, 18:21   #9
 
Szamexus's Avatar
 
Cytat:
Napisał vanadu Zobacz post
(..) rażąco was do niego zachęcamy (..)
PIĘKNE!

ale zapraszamy
 
__________________
Pro 3:3 bt "(3) Niech miłość i wierność cię strzeże; przymocuj je sobie do szyi, na tablicy serca je zapisz"
Szamexus jest offline  
Stary 02-06-2013, 19:01   #10
 
vanadu's Avatar
 
każda żywa tarcza...to znaczy wierny druh i kompan jest wyczekiwany
 
vanadu jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:01.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168