Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-06-2013, 21:23   #1
 
Nasty's Avatar
 
[Open Source] Szortal [+18]

***


Open Source…Co to, w ogóle za sesja i co oznacza to open source.

Znaczy grasz na ile możesz, potrafisz, chcesz. Grasz postacią epizod by po chwili ją porzucić i zagrać inną. Czy umrze, czy to się, nie spodoba. A może po miesiącu, czy dwóch dniach przerwy wstajesz jako inna postać.


Wchodzisz do gry?


To sesja dla tych którzy chcą grać w systemie postapokaliptycznym czy to pierwszy raz czy już kolejny. Nic nowego co?! To może nie, ale doczytajcie do końca.


Raz w tygodniu MG daje wam wytyczne lub tworzy świat i sytuację tak zwaną fabułę i to może być epizod krótki, lub kilka epizodów które, łączą się w większą przygodę. Może to być epizod rodem z Neuroshimy, Fallout, Metra, Stalkera, czy wymyślona fabuła.Gracz wypełnia jedną wersję Kp czy uproszczoną (1) lub rozbudowaną (2).
Jak poniżej widać w (1) są tylko podstawowe dane by wejść do sesji. Druga karta (2), bardziej zawansowana dla graczy odgrywających kilka fabuł połączonych razem.Grasz kiedy chcesz bez ograniczeń i zobowiązań długo terminowych:

1. Gracz nowy który chce spróbować i odejść po czasie bez przeszkód:

- Gracz wypełnia formularz KP dla postaci w jednym epizodzie (1a)
- Gracz chce grać tą samą postacią jeszcze raz (1b)
- Gracz zrezygnował z postaci i stworzył nową do nowego epizodu (1a)

2. 2. Gracz chce od razu grać postacią rozbudowaną i grać dłużej:

- Gracz chce rozbudowywać postać o doświadczenia (2a)
- Gracz gra nie wszystkie epizody tylko wybrane (2b)Jaki system odpisów?


Sesja Storytell.. więc rozpisujemy się w odpisach. MG raz w tygodniu wstawia wpis i określa świat i zdarzenia. Może to być sytuacja spokojna i możliwa do przeżycia ale i też taka od razu w środku akcji i to nie typu powolnych poruszających się zombie w stronę bohatera.

Co w odpisie gracza i na ile może sobie pozwolić?

Na pewno nie może grać i wstawiać NPC nawet wrogich. Kiedyś gracz tak zrobił. Wstawił sobie w sesję NPC wrogich, z tym że oni sobie od tak nie zniknęli za rogiem, jak to opisał. Co się wydarzyło dalej …odsyłam do sesji Profesja.

Więc tak można zabić S-NPC (Statysta NPC) i właśnie w sesji będzie tak on zaznaczony – (SNPC). Będzie to mało znaczący NPC np.: pies, zombie lub nawet człowiek mało ważny dla fabuły. Chodzi o to że wtedy możecie opisać jak go zabijacie i ile krwi to on nie wypuścił.

- A co mi tam – napisze sobie że bron leży koło nogi a trup kawałek dalej a i ten czołg koło płotu. To nic że jesteśmy na moście. – Nie, nie, to też nie przejdzie. Można dodawać mało znaczące rzeczy tu trawka tam trawka i kilka w oddali wraków jakiś tam dom daleko za drzewami. Wszystko to w oddali i nie wpływa na akcje bezpośrednio. Czyli dodajemy do sceny tylko atrapy.Czy muszę grać do samego końca?


Jeżeli wypełniłeś KP 1 to tylko jeden epizod. Może on być tylko na dwa czy kilka odpisów. Nie więcej jednak niż dziesięć odpisów potem ty decydujesz czy grasz dalej tą samą postacią. Co jeżeli wypełniłem KP2 a już nie chcę grać po zakończonym epizodzie. No, to ty wybrałeś KP2 nie ja. Napracowałeś się nad postacią zamiast najpierw spróbować. Nie chcesz, nie grasz. Koniec epizodu koniec gry. Proszę tylko o poinformowanie MG o takiej decyzji. Szanujmy czas innych.

Ok! Kim grać? I tak naprawdę co będą za zadania, fabuły, scenki?

od pozostałościach Armi USA do kmiotków zbierających co popadnie
Gangi walczące
PVP
czy samotność i chowanie się przed resztą świata w kryjówce
- Prowadzenie osobnej fabuły
- Zazębianie z innymi do wspólnej fabuły
- Misz masz byle przeżyć - Akcja, demoralizacja, czy siedzenie na tyłku....etc
- Idziesz miastem, kanałami, płyniesz, ba… lecisz,
- postać jaką sobie wymyślisz czy to mutant czy kanibal każdy grać może


Do tego ggdoc podzielony - każdy gracz dodaje siebie w ggdoc z kolorem jeżeli jest interakcja
możliwe że zwerbuję jeszcze nie jednego MG jak będzie potrzeba.

Kiedy wchodzę do gry?


Jak pisałam MG daje wpis raz w tygodniu. Jak prześlesz zgłoszenie (KP) dzień po wpisie MG, to niestety czekasz tydzień. Czyli do dnia następnego wpisu.

Co jeżeli chcę grać i ominę jedną odpowiedź bez usprawiedliwienia?

Jeżeli graczy nie będzie dużo to wytyczne (odpis) będzie powielony dla postaci (gracza). Jeżeli będzie ich wielu może się zdążyć że MG najpierw wyślę do ciebie zapytanie o dalszą grę. Brak odpowiedzi twierdzącej automatycznie wywala gracza z sesji (jego postać ginie).

Kp:1”

Imię lub Ksywa:
Płeć:
Wiek:
Profesja: (Zawód, umiejętność… etc)
Ekwipunek: (4 rzeczy maks.)
Grupa: (Tak, Nie, Obojętnie) Czy epizod z grupą innych graczy.
Scena( Statyczna, Rozbudowana, Obojętnie) Czy epizod w jednym miejscu czy przemieszczanie się pomiędzy odległymi miejscami np.: Miastami.
Fabuła (Pojedyncza, Dołączenie do pozostałych, Obojętnie) Chyba zrozumiałe.
PVP (Tak, Nie, Obojętnie) Czy chcesz walczyć z innym graczem.
Scena śmierci (Tak, Nie, Obojętnie) Czy chcesz odegrać po zakończeniu epizodu śmierć.
Zaznacz według rozpiski wyżej (1a,1b)

Kp:2 ”

Imię
Nazwisko
Ksywa:
Płeć:
Wiek:
Charakter
Profesja: (Czyli w czym jesteś najlepszy)
Umiejętność (Rambo i tak zginie marnie)
Ekwipunek: (15 rzeczy maks. Jeżeli bron to i amunicja, jeżeli auto to ile paliwa każde 10l to jedna rzecz. W razie pytań pisać na gg, PW).
Historia:
Zaznacz według rozpiski wyżej (2a,2b)


Czas rekrutacji na razie nie ograniczony!
***
 

Ostatnio edytowane przez Nasty : 10-06-2013 o 21:40.
Nasty jest offline  
Stary 11-06-2013, 15:58   #2
 
Kitsu's Avatar
 
Z chęcią zagram. Gdzie słać kartę postaci?
 
Kitsu jest offline  
Stary 11-06-2013, 17:23   #3
 
Nasty's Avatar
 
Witam,

standardowo na PW. Dziś postaram się wstawić komentarze w których będą szczegóły jak i info co do fabuł i epizodów.
 
Nasty jest offline  
Stary 11-06-2013, 18:04   #4
 
Dhratlach's Avatar
 
Cytat:
Napisał Nasty Zobacz post
Więc tak można zabić S-NPC (Statysta NPC) i właśnie w sesji będzie tak on zaznaczony – (SNPC). Będzie to mało znaczący NPC np.: pies, zombie lub nawet człowiek mało ważny dla fabuły. Chodzi o to że wtedy możecie opisać jak go zabijacie i ile krwi to on nie wypuścił.
A co jeżeli, o zgrozo, jednemu z graczy wpadnie do głowy, aby ze statysty zrobić pełnomocnego NPC? W końcu mawiali, że nim wyginęły dinozaury takie rzeczy się zdarzały...

Cytat:
Napisał Nasty Zobacz post
- A co mi tam – napisze sobie że bron leży koło nogi a trup kawałek dalej a i ten czołg koło płotu. To nic że jesteśmy na moście. – Nie, nie, to też nie przejdzie. Można dodawać mało znaczące rzeczy tu trawka tam trawka i kilka w oddali wraków jakiś tam dom daleko za drzewami. Wszystko to w oddali i nie wpływa na akcje bezpośrednio. Czyli dodajemy do sceny tylko atrapy.
Załóżmy, że ktoś postawił w tle rozbity samolot o wiadukt kolejowy a w około mnóstwo wraków samochodów. Niby atrapy. Co jeżeli taki gracz wybierze się pozwiedzać te atrapy? Zgaduje, że jest szansa coś znaleźć, choć atrapy przestają być atrapami? ;>
 
Dhratlach jest offline  
Stary 11-06-2013, 20:13   #5
 
Nasty's Avatar
 
Cytat:
A co jeżeli, o zgrozo, jednemu z graczy wpadnie do głowy, aby ze statysty zrobić pełnomocnego NPC? W końcu mawiali, że nim wyginęły dinozaury takie rzeczy się zdarzały...
W sensie chcesz żony . A tak poważnie to statysta ale nie manekin. Będzie określone w poście co robi i jakie ma zamiary (SNPC) oznacza że możesz bez udziału MG go po prostu zabić. Jeżeli twojej postaci to nie pasuję np: Ma miękkie serce to może go próbować przekabacić. Tylko że tym razem czeka na reakcję MG. Rozegrane wtedy może to być w GGdoc. Wszystko ma swoje konsekwencję MG może w następnym poście opisać twoje rany które otrzymałeś i z szoku nie zwróciłeś uwagi na nie.

Więc opis nim więcej szczegółowy tym mniejsze dla MG pole do zadania bólu postaci czy wstawiania niespodzianek i pułapek. I tu polecam przykład "Zbawicieli" gdzie gracze beztrosko chodzili po polanie pełnych min.

Cytat:
Załóżmy, że ktoś postawił w tle rozbity samolot o wiadukt kolejowy a w około mnóstwo wraków samochodów. Niby atrapy. Co jeżeli taki gracz wybierze się pozwiedzać te atrapy? Zgaduje, że jest szansa coś znaleźć, choć atrapy przestają być atrapami? ;>
Tak mniej więcej to wygląda. To nie liniów-ka.

Jak w "Profesji", "Zbawicielach" i innych moich sesjach.... Warto zaglądać pod każdy kamień czy zajrzeć do wraku. Nawet tych wstawionych przez samego gracza.
Tylko mała zasada. Opisujesz co widzisz, dodajesz atrapy te mało znaczące dla ciebie blisko, lub atrapy te dalej nawet znaczące.

Czyli przeważnie opisany teren na kilka kroków jest przez MG. To dalej czyli widnokrąg czy mało znaczące szczegóły blisko jak opis obiektu wstawionego przez MG wy.

Przykładowo rozwinę tę twój opis.

W tle rozbity samolot o wiadukt kolejowy a w około mnóstwo wraków samochodów.
Gracz zbliża się do aut i otwiera wrak by go przeszukać. MG dodaje jemu znalezisko i opisuje szczegóły wraku. Wnętrze itd... Pisze wtedy ciąg dalszy na GGdoc lub jeżeli gracz wstawił posta jako jego odpowiedź.

Pamiętajcie że wstawienie dalszego obiektu np: domu w trakcie akcji typu burzy oczyszczającej atmosferę z toksycznych oparów czy etc... Daje sobie gracz ułatwienie. Może MG zgodzić się na to zależy od humoru lub cofnąć gracza np: zmęczeniem i przewidzeniem. Może też wstawić w obiekcie niespodziankę. Jak pisałam wyżej to co wstawisz nie zawsze znika a po co robić sobie utrudnienia.
 
Nasty jest offline  
Stary 11-06-2013, 22:52   #6
 
Baird's Avatar
 
chetnie dolacze ale raczej epizodycznie, jak juz sesja pojdzie w jakims kierunku bo nie czesto grywam w post apokalipse i jestem w niej raczej slaby
 
__________________
Man-o'-War Część I
Baird jest offline  
Stary 12-06-2013, 11:49   #7
 
Mrsanczo's Avatar
 
Cytat:
Napisał Baird Zobacz post
chetnie dolacze ale raczej epizodycznie, jak juz sesja pojdzie w jakims kierunku bo nie czesto grywam w post apokalipse i jestem w niej raczej slaby
Hehe ta jasne. Potem wskoczysz w połowie i poodcinasz głowy biedakom? Zarąbisty plan, zobaczymy co na to Nasty ^ ^
 
__________________
"Ignorance is bliss." ~ Cypher
Mrsanczo jest offline  
Stary 12-06-2013, 20:03   #8
 
Nasty's Avatar
 
Cytat:
chetnie dolacze ale raczej epizodycznie, jak juz sesja pojdzie w jakims kierunku bo nie czesto grywam w post apokalipse i jestem w niej raczej slaby
No to trochę możesz czasem - czekać. Jeżeli gracze wybiorą epizody krótkie i nie łączące się lub stale będą grać nowymi postaciami ...

Mg podniosła cztery litery i ruszyła w stronę gracza Baird. Po drodze chwyciła krzesło. Doszła do gracza i rzekła grzecznie - Siądź se towarzysz bo długo będzie ci dane czekać. - po czym odwróciła się i usiadła wśród grających innych graczy. Którzy świetnie się bawili.
 
Nasty jest offline  
Stary 13-06-2013, 11:31   #9
 
hubix's Avatar
 
Brzmi interesująco , ale coś nam sesja bastion umiera , tylko ja i Lomir odpisujemy , wiesz może co z resztą?

Jak tak dalej pójdzie z Bastionem to zagram z chęcią , w innym wypadku nie wezmę udziału w Open Sorce :/
 
__________________
Może się uda....
hubix jest offline  
Stary 13-06-2013, 23:12   #10
 
Nasty's Avatar
 
Witam,
Hubix takie rzeczy w komentarzach sesji się załatwia. A do tej jak najbardziej zapraszam. Możesz zagrać jeden epizod.

Rozpoczęcie w Sobotę z wydłużeniem odpowiedzi do następnej Niedzieli tak aby w Poniedziałki pojawiały się wpisy MG. Więc kto chce zagrać w dziewiczym epizodzie zapraszam z KP do Soboty.

Pierwszy epizod krótki tak na 5 odpisów z możliwością rozbudowy.
 
Nasty jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:46.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168