Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-12-2013, 16:28   #1
 
Temteil's Avatar
 
[Autorski, Fantasy] "Sale chwały i cierpienia"

„Sale chwały i cierpienia”

[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=t06neJCQtCE&list=PL591EF2E227454986&index= 2
[/MEDIA]

Cesarstwo Conseptus, rok 200 ery Niewoli. Na złotym tronie zasiada cesarz Leonard IV. Rządzący twardą ręką rozległymi terytoriami znajdującymi się pod jego protektoratem. Liczni wasale cesarscy, co rok zmuszani są do przywożenia mu bogatych darów, w postaci złota, zwierząt, doskonałych tkanin, przypraw czy win. Szczególnym jednak towarem są tutaj niewolnicy, zwożeni ze wszystkich zakątków imperium, a nawet łapanych spoza jego granic. Przekonali się o tym wiele razy żyjący na pustyni Kliferowie, oraz mieszkający na lodowych pustkowiach Thorni. Niewolnikiem może być każdy. Kobieta, mężczyzna a nawet dziecko. W cesarstwie, nie szanuje się życia. Na zawołanie któregoś z możnych można równie łatwo je stracić, co w wyniku choroby lub trzęsienia ziemi. Ludzie przywykli więc do cierpienia i bezładu panującego wszędzie, gdzie tylko okiem sięgnąć. Dla imperium, nie ma już nadziei. Jest zbyt zepsute i ogarnięte szaleństwem, by zostało odbudowane. Teraz czeka tylko na jak najszybszą śmierć, by wyzwolić w końcu wszystkie ziemie z dławiącej je agonii władzy potężnego cesarza. Ile za jego złoty tron przelano krwi... zabitych nawet nie sposób zliczyć. Teraz Ty jednak, masz stanowić uciesze dla widzów. Być katowanym, niedokarmianym i poddawanym licznym, morderczym treningom. Straciłeś wolność... zostałeś GLADIATOREM! Rozciągająca się przed tobą arena miała zostać Twoim nowym domem, dopóki nie zemrzesz od miecza, lub z głodu.


Witaj!
Serdecznie chciałbym powitać wszystkich tych, którzy się tutaj znaleźli i są zainteresowani moją pierwszą prowadzoną na forum sesją. Jest to mój autorski projekt fantasy, którym mam nadzieję zainteresuje się dość szeroki grono osób. Jeżeli chciałeś kiedyś poczuć się niezwyciężonym wojownikiem, tryumfującym nad ciałem swojego pokonanego wroga, w mrocznym cesarstwie gdzie życie każdego mierzy się siłą i złotem to ta sesja jest dla Ciebie! Hehe, nie martwcie się. Sesja nie będzie cały czas rozgrywała się na arenie. Wszystko zależy od was. Może staniecie na czele buntu przeciwko cesarzowi? A może zostaniecie największymi wojownikami na całym świecie i zyskacie tytuł „Wszechpotężnego”? Wszystko zależy od podjętych przez wasze postacie decyzji. Jako że jest to mój własny, całkowicie i wyłącznie wykreowany w moim umyśle, postaram się wam przybliżyć trochę stworzony przeze mnie świat. No więc może zacznijmy od tworzenia postaci.
Proszę, aby kartę postaci słać mi najlepiej na PW

Wzór oczekiwanej przeze mnie karty postaci:

Imię: Godność naszej postaci.
Rasa: Imperivus, Klifer, Thorn;
Wiek: Informacje, dotyczące ile nasza postać ma za sobą lat, zim, jesieni czy wiosen, kto jak woli.
Wygląd zewnętrzny, tj :
kolor włosów, oczu, skóry, postura, cechy charakterystyczne wyglądu itp.
Charakter i poglądy:
Maksymalnie 4 cechy, poglądy dotyczące cesarstwa, walki, śmierci, wyznawana religia itp.
Historia:
Najlepiej żeby była napisana obszernie, w dobrej jakości, ale zdaję sobie sprawę że nikt nie jest idealny, więc będę oceniał za jakość.

Poniżej krótki opis ras możliwych do wyboru

Imperivus:

Ludzie, zamieszkujący wielkie cesarstwo, rozciągające się praktycznie na całym Wielkim Kontynencie. Zazwyczaj są wolni, mieszkają w miastach, lub na wsiach nazywanych w cesarstwie latyfundiami. Każdy wolnie urodzony Imperivus ma obowiązek po ukończeniu 8 roku życia, uczęszczania do szkoły. Bogatsi rodzice, żyjący zazwyczaj w miastach opłacają nauczycieli, którzy przychodzą do willi nauczać ich dziecko. Biedniejsi muszą zadowolić się publiczną szkołą w najbliższym mieście, gdzie za niewiele monet można wynająć internat.
Po ukończeniu przymusowego kształcenia w wieku 16 lat, wychowanek szkoły potrafi pisać, czytać, liczyć oraz recytować poezję. Aby kontynuować naukę, trzeba wstąpić do Wielkiego Uniwersytetu w stolicy. Tam kształcą się uczeni oraz czarodzieje, którzy uczą się władania magią, alchemii, zielarstwa oraz wielu innych dziedzin nie możliwych do opanowania dla innych.
Jednak nawet będąc wolnie urodzonym można stać się niewolnikiem walczącym na arenie. Większość zostaje bowiem łapanych na odległych traktach, lub co niektórzy szaleńcy sami wstępuję w szeregi walczących. Nie jest to los do pozazdroszczenia, zdaje się jednak że tylko on na Ciebie czeka.

Thorn:


horni, to barbarzyńcy, mieszkający na północ od cesarstwa. Ich kraina nazywana jest przez nich samych „Abigail”, co po Thornijsku oznacza „wolność”. Panujące tam surowe warunki, oraz czyhające na śmiałków niebezpieczne potwory to codzienność dla tych ludzi. Dzięki temu są tak hardzi, odporni i odważni. Są w Imperium szczególnie cenieni ze względu na siłę ich mięśni, nieco mniejszą mózgu. Idealnie nadają się do walk na arenach i zazwyczaj jako ostatni ostają się na nogach. Nigdy w historii, żaden sprzedany w niewolę i wysłany na arenę Thorn się nie poddał. Obyś tylko nie okrył hańbą swoich przodków! Nie pozostanie przy życiu, lecz odwaga i siła będą Twoją walutą w Walehalli!

Klifer:

Kliferianie zamieszkują pustynny obszar na południe od Cesarstwa. Ich domami są namioty z wielbłądzich skór i małe, gliniane chatki ciasno upchane w dużych miastach. Na pustyniach największą wartość mają błyszczące, złote monety, ale nie można też zapomnieć o rodzinnych powiązaniach, które są wśród nich bardzo cenione. Pomimo swego bogactwa, nie tworzą jednego państwa, lecz zbiór małych, wiecznie ze sobą skłóconych miast-państw, znajdujących się pod rządami bogatych kupców, najbardziej uprzywilejowanej warstwie miejskiej. Przez miłość do pieniądza, często są sprzedawani w niewolę nawet przez swoich rodaków. Znani na arenach jako mistrzowie trucizn i podstępu. Zawsze starając się zwieść swego przeciwnika, by zadać ten ostatni, śmiertelny cios. Czy wykażesz się wystarczającym sprytem by przetrwać do końca?

A i bym zapomniał o małym smaczku

Religie:


Dragonus „Niezwyciężony”:

Smok światła, czczony w Imperium jako bóstwo. Jego ofiarami są niewolnicy padający na arenach, a świątyniami areny. Są one więc zarówno miejscem sakralnym, jak i służącym rozrywce. Mistrz Igrzysk, zapowiadającym walki zawsze jest jego najwyższym kapłanem. Według jednego z mitów, poświęcił swoją duszę za ludzi, w walce ze smokiem Eradrionem, reprezentującym ciemność i śmierć.

Thorn:

Żyjący przed tysiącleciami, wojownik, który dzięki swojej odwadze i wytrwałości zjednoczył Północne Ziemie. Dziś nazywane przez jego potomków „Abigail”. Według podań dysponował potężną mocą, dzierżył w dłoni wielki młot nazywany „Niszczycielem Czaszek”, a jego muskularne ciało chroniła zbroja wykonana ze smoczych zębów. Dzisiejsi Thornijczycy czczą go jako bóstwo, prosząc o odwagę, siłę, cierpliwość i wytrwałość w dążeniu do celu.

Amija:

Gniewna pani pustyni. Patronka złodziei, morderców, najemników, magów, uczonych i lekarzy. Jest wyznawana na Wielkiej Pustyni. Ku jej czci budowane są duże, piaskowe pustynie z licznymi bogactwami ukrytymi w najeżonych pułapkami komnatach. Jej wolę ogłaszają święci mężowie, którzy doznają wizji sennych za pośrednictwem bogini. Włada wiatrem, pisakami i ogniem. Posiada zdolność dawania i odbierania życia. Nazywana „Żmiją Pustyni”.
 
__________________
"Ani drogi do nieba, ani bramy do ziemi."

Ostatnio edytowane przez Temteil : 06-12-2013 o 17:14.
Temteil jest offline  
Stary 06-12-2013, 17:14   #2
 
Darth's Avatar
 
Nie przeczytałem dokładnie Czy można będzie grać magiem, albo kimś podobnym? Czy też jesteśmy ograniczeni do postaci niemagicznych?

Edit.

No i oczywiście, jeszcze jedno. Biorąc pod uwagę charakter sesji, czy jesteśmy zobowiązani tworzyć postaci słabe i zbalansowane?
 
__________________
Najczęstszy ludzki błąd - nie przewidzieć burzy w piękny czas.
Niccolo Machiavelli

Ostatnio edytowane przez Darth : 06-12-2013 o 17:18.
Darth jest offline  
Stary 06-12-2013, 18:40   #3
 
Temteil's Avatar
 
Oczywiście że będzie można grać magiem. Z tym że wyuczenie się silniejszych czarów zajmie sporo czasu, patrząc na fabułę. Na początku też będzie pewne ograniczenie, ale go nie zdradzę .

A wracając do postaci to tak. Jak w większości sesji, tak i tutaj zaczyna się od zera do bohatera. Możesz osobiście napisać że byłeś kiedyś wielkim wojownikiem, czy też szkoliłeś się w jakiejś akademii, ale jest to tylko doświadczenie wynikające z przeszłości więc oczywiście nie pozwolę na rzucanie super fali błyskawic która wybić może pół miasta. Nie wpisałem we wzorze karty postaci klas, gdyż chciałem żeby wynikały one bardziej z biografii postaci graczy.

Uwaga!!! Ważne! Nabór trwa do 10 grudnia. Ilu przyjmę graczy zależy od zainteresowania sesją, no i rzecz jasna jeżeli będę miał tylko 2 karty, to zacznę sesję po prostu tylko z tymi którzy się zgłosili
 
__________________
"Ani drogi do nieba, ani bramy do ziemi."
Temteil jest offline  
Stary 06-12-2013, 19:49   #4
 
Darth's Avatar
 
Pomysły pomysły. Jakieś ograniczenia co do zestawu skilli? Na ten przykład postać nie może być jednocześnie magiem i wojownikiem? Czy mag jest ograniczony do danej specjalizacji, czy też może specjalizuje się w wielu szkołach?

Hmm. Muszę pomyśleć nad postacią, ale mam parę pomysłów.

Oh, i jeszcze jedno. Google Doc: tak czy nie?
 
__________________
Najczęstszy ludzki błąd - nie przewidzieć burzy w piękny czas.
Niccolo Machiavelli
Darth jest offline  
Stary 06-12-2013, 21:19   #5
 
Temteil's Avatar
 
Nie, spokojnie klasy można dowolnie łączyć, chociaż ja bym tego klasami nie nazwał akurat w tym przypadku. Ale w każdym razie tak, przewiduję łączenie "klas". Co do docka to będzie używany, gdyż moim zdaniem znacznie ułatwia pracę MG oraz graczowi. Szczególnie kiedy sesja nabiera rozpędu i konieczne jest szybki pisanie długich dialogów, czy deklaracji walki.
 
__________________
"Ani drogi do nieba, ani bramy do ziemi."
Temteil jest offline  
Stary 07-12-2013, 11:33   #6
 
Darth's Avatar
 
W kwestii doca się zgadzamy. Biorę się do pisania karty. Mam pewien interesujący koncept który nie pasował mi do niczego innego.
 
__________________
Najczęstszy ludzki błąd - nie przewidzieć burzy w piękny czas.
Niccolo Machiavelli
Darth jest offline  
Stary 07-12-2013, 11:49   #7
 
EgzioProject's Avatar
 
Zgłaszam się! Dawno nie grałem w żadną dobrą sesję. Teraz tylko kwestia pytań:
Czy sesja będzie ,,wiecznie żywa''? Ze tak to nazwę, często sesje w które grywałem kończyły się ni z tąd ni z owąd bo zapał mistrza gry gdzieś wywiało.
Do tego, czy gdy sesja się rozpocznie planujesz zamykać rekrutacje czy świeża krew będzie powoli pukać w nasze drzwi i bawić się razem z nami na długo po rozpoczęciu sesji?

Edit: Sesja od razu skojarzyła mi się ze Spartacusem od HBO :P Całkiem dobry serial, dla poczucia klimatu walk gladiatorskich przed sesją polecam.

Edit: Krótka karta postaci wysłana, niech ona będzie potraktowana jako moje zdeklarowanie się do sesji i zarezerwowanie miejsca. Bo moją postać jeszcze mam zamiar rozwinąć.
 

Ostatnio edytowane przez EgzioProject : 07-12-2013 o 12:29.
EgzioProject jest offline  
Stary 07-12-2013, 12:37   #8
 
Temteil's Avatar
 
Tak, sesja będzie "wiecznie żywa", dopóki nie umrze "śmiercią naturalną" z powodu wykruszenia graczy, lub powodów fabularnych, czyli rozwiązania całej akcji Co do rekrutacji, to później będzie zamknięta, ale gdy uznam że brakuje odpowiedniej ilości graczy wznowię rekrutację.

Co do Spartacusa, to oglądałem, oczywiście podobnie "Gladiator" został przeze mnie także przebadany odpowiednio.

No to jedną kartę już gotową mam czekam na inne.
 
__________________
"Ani drogi do nieba, ani bramy do ziemi."
Temteil jest offline  
Stary 08-12-2013, 12:48   #9
 
EgzioProject's Avatar
 
Namówiłem jeszcze jednego z moich graczy z sesji politycznej, Solardena by zagrał osobnika należącego do organizacji w której Gorthak działał (moja postać).
Co do ,,wykruszenia się graczy'' - myślę ze ja sam nigdy jeszcze nie zniknąłem na zawsze z jakiejś sesji, czasami jakąś przerwę miałem - ale zawsze wracałem. Więc mam nadzieję ze śmiercią naturalną sesja nie umrze bo mam już parę ciekawych pomysłów na osobowość i charakter (to chyba jedno i to samo? ) mojej postaci - postaram się stworzyć coś oryginalnego. :P
 
EgzioProject jest offline  
Stary 08-12-2013, 21:23   #10
 
Temteil's Avatar
 
To niech się pospieszy On i Ci którzy chcą grać bo rekrutacja trwa do 10 grudnia włącznie. Czyli 11 wyniki rekrutacji, ale w tedy proszę mi już nie przysyłać
 
__________________
"Ani drogi do nieba, ani bramy do ziemi."
Temteil jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:16.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171