Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-12-2013, 22:01   #1
TSF
 
TSF's Avatar
 
[Autorski] Underground: The Prophecy [18+]

Witam, mam do zaproponowania sesję, której akcja rozgrywa się w moim autorskim setting'u. Każdy fan fantasy, postapokalipsy czy cyber-punk'a powinien odnaleźć w nim coś dla siebie, gdyż te trzy nurty nawzajem się tu przeplatają. System ten oparty jest przede wszystkim na storytelling'u, więc mechanika jest symboliczna a skuteczność podejmowanych przez graczy działań w dużej mierze zależy od jakości ich gry. Zapraszam!

-----------------------------------------------------------------------------

PROLOG
Rok 2157. Bar na przedmiesciach Las Vegas.- Coś mi sie wydaje, że szukasz kłopotów chłoptasiu.

Szorstko, znad wypalcowanej, a przede wszystkim, pustej literatki burknął niezbyt twarzowy osobnik, którego tępę spojrzenie badało swojego rozmówcę siedzącego po drugiej stronie baru.

- Bądź tak miły i pozwól mi wytłumaczyć.

Kontynuował młody mężczyzna, wyglądem nie pasujący do krajobrazu przydrożnej speluny, której stałymi bywalcami sa poławiacze złomu, cińkciarze i przejezdni mordercy.

- Nawet jeśli, wszystko co powiem, miałoby być debatą czysto hipotetyczną.

- Żeby nie było, że Cie nie ostrzegałem. I lepiej używaj prostszego słownictwa, bo ktoś może przez pomyłke się obrazić. A swoją drogą, jeśli już musisz tyle pierdolić, to nie trzymaj mnie tu o suchym pysku. Kolejny Izolator byłby mile widziany, choć mam przeczucie, że jeden może nie wystarczyć.

Chłopak nie chcac przepuścić okazji w mgnieniu oka machnął ręką w strone barmana rzucając kilka pomiętych banknotów na coś co kiedyś
mogło byc ladą.

- Bo rzecz w tym, że Magia istniała od zawsze, zapomnij na chwilę o tym co ci pieprzeni imperialiści kładli wam do głowy przez te wszystkie lata.

Barman, podając drinka, rzucił szybkie, niepewne spojrzenie w kierunku pary rozmówców. Kilka głów osób siędzących w boksach również obróciło sie mimowolnie w kierunku baru.

- Od zarania dziejów: Egiptu, Sumerii, Grecji, Rzymu i czego jeszcze. Magia towarzyszyła czlowiekowi na każdym kroku, przenikając każdą dziedzinę życia codziennego a Ci, którzy nią władali, na przestrzeni wieków nosili różne tytuły: kapłanów, druidów... magów. Były to osoby wysoce szanowane, pełniące ważne funkcje w społeczeństwie. Niestety równie bardzo się ich obawiano, szczególnie kiedy talentem magicznym obdarowany został ktoś na to niezasługujący. Ten strach w pewnym momencie wziął górę nad dobrodziejstwami, które sztuka magiczna niosła ze sobą. Wraz z postępem filozofii i nauki zaczęły pojawiac się głosy podważające sens a nawet prawo jej istnienia. Zaczęło sie od Sceptycyzmu starożytnej Grecji, a skończyło na Wielkiej Inkwizycji.

- Tim, to chyba znaczyło, że Twoja matka dobrze połyka!

Starszy mężczyzna wyrwał się nie spotykając żadnego odzewu ze strony adresata. Chłopak natomiast tak się zaangażował w swoją opowieść, że wcale nie zauważył, w którym momencie cały bar ucichł i z wolna zaczął pustoszeć. Nawet Barman zniknął gdzieś na zapleczu.

- Mówię poważnie! Trwająca kilka wieków niewypowiedziana wojna omal nie przyczyniła się do zagłady całego "gatunku", a ten ostatni akt brutalności dał magom jasno do zrozumienia, że czas usunąć się na drugi plan i poczekać na lepsze czasy, choc nie wiem czy, "lepsze", to właściwe słowo. Cały czas zachodzę w głowę, jak ludzkość była w stanie pogrzebać i zapomniec o tak istotnym elemencie swojej historii w tak krótkim czasie. Mijały kolejne dekady, stulecia. Napoleon wyruszył na Moskwę, przyszła Pierwsza i Druga Wojna Światowa. Zapomnieliśmy, przystosowaliśmy się do innego modelu życia, niekoniecznie lepszego. W połowie dwudziestego wieku wychodowaliśmy inny rodzaj strachu, strach przed wojną nuklearną. Wszyscy dobrze znamy tę opowieść z kart historii. Zimną Wojnę, która doprowadziła do Kryzysu Kubańskiego. Rok Zero. Twardy reset. Dla niektórych to lądowanie okazało się o wiele twardsze niż dla innych. Ci, którzy "wcisnęli guzik", zrobili to w zaciszu schronu atomowego otoczeni elitą wybrańców. Wybrańców, których potomkowie mieli zaprowadzić nowy "Porządek", kiedy tylko ostatnie podmuchy nuklearnej zimy ucichną. A co z pozostałymi trzema miliardami ludzi? Oni w tej zimnej kalkulacji zostali pominięci. Całe szczęście, że zapomnieliśmy. Całe szczęście, że Oni nie rozpamiętywali. Całe szczęście, że doczekali się swojego czasu. Jak już mowiłem, niekoniecznie lepszego. Ale gdyby nie Oni, nie było by nas tutaj. Tak! Dobrze się domyślasz. Synowie marnotrawni powrócili, by ocalić nam skórę. Nie dajcie się dłużej mamić. Magia nie jest wynikiem mutacji popromiennej. To dar. Dar dzięki któremu nasi przodkowie przetrwali. Dar dzięki któremu nasze oczy w końcu mogą sie otworzyć. Dar, który da nam siłe przeciwstawić się tyranii ludzi, którzy manipulują naszym życiem dla własnych korzyści.

- Wystarczy.

Trzeci głos dołączył się do "rozmowy". Chłopak obrócił się, gdyż osoba do której należał stała za nim. Nie zdążył zobaczyc twarzy, bo tuż przed jego oczami pojawiła się lufa wycelowana prosto w jego czoło. Ułamek sekundy później, padł strzał a ciało ofiary z głuchym tąpnieciem uderzyło o podłogę.
Barman powrócił z zaplecza w ogóle nie dziwiąc się temu co właśnie miało miejsce.

- Koniec przedstawienia. I niech ktoś posprząta ten syf. Kolejka na koszt firmy dla tego kto pozbędzie się tego idioty.

Właściciel Baru porozumiewawczo wymienił sie spojrzeniami ze Żniwiarzem i odprowadził go do wyjścia, chowając do kieszeni kopertę, ktorą ten mu wręczył.

- A co mi tam, myślę, że w tych okolicznościach kolejny Izolator jest najlepszym rozwiązaniem.

Starszy mężczyzna podniósł się ze stołka i z rezygnacja spojrzał na ciało swojego współrozmówcy.

- Ostrzegałem Cię młody...

-------------------------------------------------------------------------

W 1962 Ziemia Została zdewastowana wojna nuklearną. Ludzkości udało sie przetrwac na dwa sposoby. Światowe mocarstwa przygotowane na ewentualność atomowej apokalipsy przyszłość swoich narodów powierzyły systemeom podziemnych schronów. Natomiast Magowie powracając z kilkusetletniej banicji aby odzyskać swoje miejsce w świecie za pomocą magii ocalili nieduża cześć populacji planety. Zima nuklearna zebrała swoje żniwa. Lecz ziemia powoli budzi sie do zycia. Z jednej strony Republika Nowego Porządku (NOR - New Order Republic) buduje "utopijny" świat po kloszami swoich miast z drugiej magowie chcą przekonać ludzi, że jedyną drogą do odrodzenia Ziemii jest magia. Po raz kolejny niewypowiedziana wojna przybiera tempa. NOR oficjalnie uznaje magie za mutacje spowodowana przez promieniowane radioaktywne, cos nienaturalnego, coś co nalezy zniszczyć. Lecz Tym razem Magowie nie poddadzą sie tak łatwo. Choć nieliczni, będa walczyć. Z dnia na dzien przybywa ich zwolennikow a to dopiero poczatek.Szukam 4 doświadczonych graczy w wieku co najmniej 18 lat. Mechanika minimalna, uproszczona maksymalnie. Szczegóły podam w odpowiednim czasie. Karty postaci przygotuję i opublikuje w nastepnym poście. Zaakceptowani gracze będa mogli dokonac wyboru, która postacia beda chcieli grać. Oczywiście pozwolę na odrobinę personalizacji i swobody w interpretacji. Zanim podejme ostateczna decyzję będe chciał porozmawiac z każdym kandydatem aby dowiedzieć się jaką ścieżką odgrywania chciałby pójść.

Rekrutacja potrwa do 26 Grudnia.


J.
 

Ostatnio edytowane przez TSF : 25-12-2013 o 21:25.
TSF jest offline  
Stary 09-12-2013, 22:04   #2
TSF
 
TSF's Avatar
 
Samuel Natas

Wiek: 41

Pochodzenie: Detroit

Były ksiądz. Zanim wyrzekł sie swych świeceń, prowadził Misję w Detroit, działał wśród gangów. Został członkiem jednego z nich by zdobyć wiarygodność. Pojmany przez rywalizujacy gang był torturowany tygodniami w celu uzyskania kluczowych informacji na temat transakcji czarnorynkowych. Nie dał się złamać, lecz wiedząc, że koniec jest bliski odwrócił sie od Boga i zawarł pakt z Diabłem. Obiecał mu swą dusze w zamian za darowane życie. Los chciał, że w tym samym momencie obudził sie w nim talent magiczny za pomoca którego zdołał się uwolnić. Od tego czasu wypełnia wolę Diabła i konsultuje z nim wszystko, niejednokrotnie na głos, nie zwazając kto znajduje się w pobliżu.

Kluczowe cechy charakteru:
Opanowany
Sado-masochista
Cyniczny
Pragmatyczny

Szkoła Magii: Destrukcja
 

Ostatnio edytowane przez TSF : 10-12-2013 o 00:07.
TSF jest offline  
Stary 09-12-2013, 22:04   #3
TSF
 
TSF's Avatar
 
Oliver Rush


Wiek: 27

Pochodzenie: New Memphis


Haker, Złodziej, Escape Artist. Człowiek posiadający niezliczony wachlarz umiejetności. Zlecenia zazwyczaj wykonuje w zespole. Ostatni skok nie poszedł po jego mysli. Zdradzony przez wspólników musiał ratować się ucieczką z New Memphis. Przez jakiś czas musiał być "niewidzialny", aby na spokojnie zaplanować zemstę. Nadszedł czas by wyjść z ukrycia i przystąpić do działania.

Kluczowe cechy charakteru:
Cierpliwy
Arogancki
Lojalny
Lubiacy wyzwania

Szkoła magii: Obrona
 

Ostatnio edytowane przez TSF : 09-12-2013 o 22:09.
TSF jest offline  
Stary 09-12-2013, 22:05   #4
TSF
 
TSF's Avatar
 
Valentina Adriana Ferragni


Wiek: 24

Pochodzenie: Las Vegas


Córka Bossa mafijnego. Jedynaczka. Szkolona na zabójczynie i prawą rękę ojca. Kiedy budzi sie w niej talent magiczny znika bez słowa będąc swiadoma po ktorej stronie konfliktu opowiada się jej ojciec.


Kluczowe cechy charakteru:
Skryta/Tajemnicza
Uparta
Skłócona wewnetrznie

Szkoła Magii: Teleportacja/Telekineza
 

Ostatnio edytowane przez TSF : 09-12-2013 o 22:09.
TSF jest offline  
Stary 09-12-2013, 22:06   #5
TSF
 
TSF's Avatar
 
Alexander Lindholm

Wiek: 39

Pochodzenie: Detroit

Zafascynowany cybernetyką lekarz-samouk. Były partyzant. Po utracie wszystkich przyjaciół na polu walki postanowił wzgłębić tajniki medycyny. Zdecydował się naprawiać, nie niszczyć. Cały czas poszukuje, sposobów na poszerzenie swojej wiedzy. Unika walki, Choć gdy sytuacja tego wymaga nie ma oporów przed oddaniem pierwszego strzału. Jego talent magiczny zamanifestowal sie stosunkowo późno, lecz rozwija sie w błyskawicznym tempie.

Kluczowe cechy charakteru:
Kobieciarz
Chaotyczny/Nieuporządkowany/Niechlujny
Perfekcjonista w swojej dziedzinie
Ciekawski

Szkoła Magii: Leczenie
 
TSF jest offline  
Stary 09-12-2013, 22:09   #6
 
Darth's Avatar
 
Z jednej strony interesujący koncept, z drugiej nie cierpię kiedy nie mam możliwości kreacji własnej postaci tylko muszę grać czymś gotowym.

Grać czy nie grać... oto jest pytanie.

Upewniając się, tylko te podane koncepty postaci są dostępne?
 
__________________
Najczęstszy ludzki błąd - nie przewidzieć burzy w piękny czas.
Niccolo Machiavelli
Darth jest offline  
Stary 09-12-2013, 22:12   #7
TSF
 
TSF's Avatar
 
Jestem skłonny do ustępstw. =) Tak długo jak nie będzie mi się to kłócić z ogólnymi załozeniami sesji.

J.
 
TSF jest offline  
Stary 09-12-2013, 23:24   #8
 
Bachal's Avatar
 
Mi się widzi postać Olivera, toteż rozpiszę Ci się o nim jutro w godzinach porannych.
 
Bachal jest offline  
Stary 09-12-2013, 23:39   #9
 
Brilchan's Avatar
 
Mi się podoba Samuel Natas I z chęcią bym nim zagrał jeżeli pozwoliłbyś żeby zmienić ostatnie zdanie w biografii bo nie chcę grać Satanistą :P jakby Złego zastąpić np. Archaniołem Michałem ? Jestem pewien że mógłbym bardzo fajnie odegrać takiego Świętego Szaleńca, Bożego Mściciela który oczyszcza pustkowia w Imię legionów PanaA święceń mógł się wyżyć bo magia jest jednak herezją więc musiałby porzucić kapłaństwo aby stać się wojownikiem światłości. Lubię grać tego typu postaciami o skrajnych poglądach i silnych przekonaniach
 
Brilchan jest offline  
Stary 09-12-2013, 23:47   #10
TSF
 
TSF's Avatar
 
Hmmm... dlaczego od razu satanista? Obawiam się, że tutaj może być mi ciężko pójść na ustepstwo. Ten koncept jest trzonem konstrukcji postaci. Więc, jeśli to Ci zgrzyta... może inna postać będzie mniej inwazyjna?


J.
 
TSF jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:49.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168