Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22-12-2013, 21:37   #1
 
potacz's Avatar
 
[Autorski. Storytelling. Future-fantasy.] Takiyöto, 2208 [18+]


[MEDIA]http://dl.dropboxusercontent.com/u/62904003/Sanctuary.mp3[/MEDIA]

Takiyöto, 2208

Świat się zmienił.
Dawno temu pogoń za pieniądzem przestała być pogonią, zaczęła być wytrwałym marszem.
Ludzie w miarę bezkrwawy sposób zredukowali liczbę urzędników, godząc się odprowadzanie małego podatku, osiem i pół procenta, czyli miesiąc w roku. Na wojsko, drogi, standardowe uzbrojenie obywatela w nóż, szablę, pistolet i karabin. Uprościli prawo. Moralni relatywiści i wszelkie domagające się datków ścierwo wymarło z głodu, a Ci którzy wzięli się za rzetelną pracę, zaczęli normalnie żyć, i pomagali z własnych kies tym biednym i niepełnosprawnym, których znali i wiedzieli, że niepowodzenie w ich życiu nie pochodziło z braku ich starań. Ludzie żyli godnie i wystarczająco, gdy ktoś chciał więcej, to i pracował więcej, zarabiał więcej.
Ludzie zrozumieli, że o swoje własne bezpieczeństwo muszą dbać sami. Każdy był uzbrojony, liczba morderstwa i rabunków spadła praktycznie do zera, gdyż chcący rabować wiedzieli, że gdzie nie spojrzą, z każdej strony będzie w nich wymierzony pistolet zwyczajnego przechodnia czy właściciela napadanego przybytku.Zwolnieni urzędnicy wzięli się za pracę, mali właściciele sklepów, małych gospodarstw czy zakładów, rozwijali się, gdy nikt im nie przeszkadzał zbędnymi formalnościami, nadmiernymi obciążeniami finansowymi.
Każdy robił to co kiedyś. Tylko teraz się do tego bardziej przykładali. Bardziej celebrowali swoje święta, uroczystości, codzienne czynności. Nie mniej jednak gdy było to wymagane, pracowali co tchu, by później móc wypocząć i patrzeć na tej pracy efekty. Gdy ktoś chciał, pracował, gdy nie chciał, brał wolne. Ludzie zaakceptowali swoje wady, zamiast udawać że nie istnieje nienawiść, gniew, chciwość, zaczęli je kontrolować, przekierowywać, pracować nad nimi. Uświadomili sobie, że gniew i agresja to nie tylko zło. Nikt wkurwionemu kupcowi nie starał się wytłumaczyć, żeby panował nad sobą gdy ten lał złapanego na gorącym uczynku złodzieja. Nikt nie zarzucał braku ludzkości mężczyźnie, który w obronie swojej żony zabił napastnika.
Ludzie nie wtrącali się w życie innych ani nie narzucali innym swoich nawyków. Proponowali je, jeśli ktoś je podzielał super, jeśli nie, to i co z tego?
Zmiany ogarnęły cały świat.Człowiek ograniczony tylko swoją kreatywnością, zaczął dynamiczniej się rozwijać. Ktoś sięgnął do przeszłości, technologiczny poziom równy myśliwcom siódmej i ósmej generacji osiągnęły dawno zapomniana broń jak łuki, piki, miecze czy też zbroje. Technologia umożliwiła panowanie nad żywiołami, w niewielkim bo niewielkim, ale zawsze, stopniu pozwalającym na wykorzystanie tego w różnych sferach.
Ludzie zrezygnowali z samochodów, przestali się śpieszyć. Na małych dystansach powróciły do łask konie, lasy zaczęły pokrywać wszystkie dostępne połacie, zwierzyna zaczęła zasiedlać świat. Transport daleko dystansowy umożliwiała szybka kolej, statki, samoloty a od niedawna teleportacja.Ludzie przykładali się do czego by się nie zabrali.
Cyborgi i roboty były na porządku dziennym. Ludzie wszczepiali sobie implanty mechatroniczne, niektórzy opracowane genetycznie gatunki pasożytniczych grzybów usprawniające ich ludzkie organizmy, potocznie zwane cyfralami, choć te były bardzo trudno dostępne, zarezerwowane dla komandosów i bogatych ludzi oraz ich ochrony. Oraz specjalne wersje, które opracowali na swoje potrzeby członkowie kasty Vaatghernów, zajmujący się tropieniem potworów. Niegdyś zwani Wiedźminami.Ludzie żyli ze sobą w zgodzie, jak i z innymi legendarnymi rasami elfów, krasnoludów, hobbitów, gnomów i innych ras. Życie toczyło się swoim torem.

Tak wyglądał świat, Ziemianinie, równoległy do Twojego, niemalże identyczny we wszystkich jego aspektach. Jak i Twój, zmieniał się, jak i Twój był różny i łudząco podobny jednocześnie. I choć oddalony o kilka galaktyk, to identycznie jak w Twoim, jakżeby inaczej, znalazła się jakaś banda skurwensynów, kierowana dziwną rządzą i chcąca coś odjebać.
Ot, stała galaktyczna.
***

Witaj!
Twoim celem będzie zniszczenie siatki zorganizowanej przestępczości. Nazwa ani członkowie nieznani. Wiadomo, że opłacają jednego z urzędników, w mieście w którym aktualnie się znajdujecie, mieście o nazwie Stagens i wiadomo, że składa się z 5 członków, lecz nie wiadomo gdzie się oni znajdują, przypuszczalnie każdy w innym zakątku globu. Jest to miasto portowe przy rzece o nieskomplikowanej nazwie: O. Odbywa się tu co miesiąc targ, na który zjeżdżają ludzie z całego kontynentu. Rozpoczyna się on uroczyście za dwa dni. I można na nim kupić dosłownie wszystko. Musicie zdobyć wszelkie potrzebne informacje oraz wykonać zadanie zlikwidowania grupy. Imię urzędnika poznacie gdy przyjmiecie zadanie.
Zostaliście wybrani jako ludzie bez powiązań, najlepiej nadający się do tego zadania oraz zainteresowani dodatkowym zarobkiem. Pieniądze przewidziane na start to 15k marek królewskich dla każdego. Nagroda po zakończonej powodzenie misji: 1,300k marek królewskich. Do podziału na drużynę.
Powodzenia,
MŁOT


Treść listu otrzymanego pocztowym gołębiem.

***
Otaczał ich łagodny, błękitnawy półmrok; powietrze i szare światło przenikało nie tylko przez otwarte wejście do groty, ale i szczelinami niewidzialnymi z zewnątrz. Poprzez owe pęknięcia widniało granitowe niebo, na którym igrały rozkołysane podmuchem czarne zarysy gałęzi dębów i kolczaste wici jeżyn.
W grocie dwu komnatowej zbudowanej z granitowych skał, usianych blaszkami miki połyskującej niby diamenty, siedziało wokół wykutego w ścianie komina kilka osób. Miejsce użyte na spotkanie było świetnie dobrane. Daleko, w dzikim miejscu, przytulnie i z zapasem jedzenia i wodą, w którą zaopatrywał strumyk przekierowany przez kąt groty. Z dala od oczu. Jedynie dębowy wielki stół mogący pomieścić co najmniej 10 osób. Tyleż samo łóżek w komnacie obok.
Czekali na zleceniodawcę.

***

Witam!
Oto moje podejście do drugiej sesji na tym forum, tym razem lepiej zaplanowanej.
Wcielacie się w cyborgi, ludzi których ciała zostały podrasowane i poprawione implantami i bionicznymi zbrojami. Każdy z was jest wojownikiem, obok swojego drugiego aspektu normalniejszego życia. Każdy z was jest mistrzem jednego rodzaju walki. Nie broni, walki. Technologia umożliwiła wiele, jednak ludzie nie zapomnieli o starym dobrym mordobiciu czy strzelaniu. Każdy z was ma jakieś inne zajęcie poza byciem dobrym w nawalance, choć każdy z was jest cyborgiem.
Cel znacie, poszukuję graczy chętnych do rozgrywki toczącej się w uniwersum bazującym na Metal Gear Revengeance i poprzednikach, Wiedźmińskiej sadze i grach tyle, że w bardziej zaawansowanym technologicznie świecie, mojej wizji bliżej nieokreślonej ale mniej więcej się uwidaczniającej oraz innych książkach.
Żeby się zorientować i wczuć w technologiczny temat sesji, polecam pooglądać trailery i cut-sceny z gry Metal Gear Rising Revengeance, MGS: Guns of Patriots i poprzednich części, a o budowę i wygląd świata wpleść trailery i cut-sceny z Wiedźmina. Wyklaruje się dość zwięzły obraz tego co chcę osiągnąć, ekwipunku jaki możecie mieć oraz z kim się będziecie mierzyć.
Świat będzie otwarty, liczę na graczy w tworzeniu opisów w swoich postach: postaci, świata.
Dodatkowo, każdy do karty postaci ma stworzyć potwora/bandytę/antybohatera* podobnym formacie jak karta postac, choć w ich przypadku historia nie musi być tak obszerna.

Jedna zasada: jesteś kobietą, grasz kobietą, jesteś mężczyzną, grasz mężczyzną.

Trailer przykładowy: [http://youtu.be/Op8mjKZxccM]

*niepotrzebne skreślić


Karta postaci winna zawierać:
Zdjęcie
Imię i pseudonim
Historię
Opis wyglądu, charakteru
Opis umiejętności
Ekwipunek

Wszystko powyżej jak najbardziej szczegółowo.

Proszę również o umieszczenie w swojej karcie opisu postaci w „skali” C.U.D. – ciało, umysł, duch.

Ciało – sprawność, siła, zwinność etc.
Umysł – Inteligencja, mądrość, wiedza, etc.
Duch – Uduchowienie, siła charakteru, kontakt z zaświatami, magia, etc.

Macie na to 20 punktów, 10 max w pojedynczym aspekcie. Gdy dostanę kartę, na podstawie historii i całej KP i tego jak rozmieściliście punkty, zmodyfikuję je według swojego uznania żeby bardziej postać wpasować do świata. Oczywiście, mówię tu tylko o statystykach.

Czekam na wasze karty do 6 stycznia.

Proszę je wysyłać najlepiej w formacie PDF na maila: a.potacz@gmail.com

Tura trwać będzie kilka dni, albo i jak wszyscy odpiszą to nawet jeden dzień o ile pozwoli mi na to mój grafik. Zaznaczam, że będą pojawiały się mikroposty dla poszczególnych postaci jak ktoś odpisze wcześniej i będzie czekał.

Pozdrawiam i dziękuję za przeczytanie,
Potacz

 
__________________
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej."

Ostatnio edytowane przez potacz : 23-12-2013 o 00:28. Powód: Poprawność językowa.
potacz jest offline  
Stary 22-12-2013, 22:00   #2
TSF
 
TSF's Avatar
 
Intrygujące...

Ścieżka dźwiękowa - Mistrz!
Od razu mi się Firefly przed oczami pokazał.

Będe rozmyślał!


J.
 
TSF jest offline  
Stary 22-12-2013, 23:40   #3
 
Raist2's Avatar
 
Ależ ciekawy pomysł, szkoda tylko że jeszcze nie kupiłem sobie tej gry, MGS.
Jakiś przykład względem tego ekwipunku? typu np jakby chciał na jakimś mechanicznym czymś jeździć/podróżować? jakieś bronie? czy wystarczyło by miecz? itp a w umiejętnościach np że jak? czy może po prostu hulaj dusza piekła nie ma co do twórczości naszej?
 
Raist2 jest offline  
Stary 22-12-2013, 23:43   #4
 
potacz's Avatar
 
Obczaj materiały, o których wspominam, będziesz mniej więcej wiedział. To Ty tworzysz postać, ja oceniam. Stwórz coś, będziemy rozmawiać.
 
__________________
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej."
potacz jest offline  
Stary 22-12-2013, 23:49   #5
 
Raist2's Avatar
 
Czyli wolna ręka na wymyślanie ale po twojej ocenie ewentualna modyfikacja? ok można i tak
Teraz trzeba coś wymyślić.
 
Raist2 jest offline  
Stary 25-12-2013, 18:45   #6
 
potacz's Avatar
 
Coś w tym stylu właśnie
W razie pytań służę odpowiedzią.
Pozdrawiam!
 
__________________
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej."
potacz jest offline  
Stary 28-12-2013, 14:28   #7
 
Bachal's Avatar
 
Jaki limit graczy przewidujesz?
 
Bachal jest offline  
Stary 28-12-2013, 17:32   #8
 
potacz's Avatar
 
Wyjdzie w praniu, nie więcej niż 5.
 
__________________
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej."
potacz jest offline  
Stary 28-12-2013, 19:23   #9
 
Bachal's Avatar
 
Z tego, co zrozumiałem, to my jesteśmy tymi współczesnymi wiedźminami, tak?

BTW. Trrailer nie działa.
 

Ostatnio edytowane przez Bachal : 28-12-2013 o 19:26.
Bachal jest offline  
Stary 28-12-2013, 22:34   #10
 
potacz's Avatar
 
Nie, wy jesteście cyborgami. Wiedźminami nie pozwolę wam grać. Jesteście cyborgami, ludźmi z cybernetycznie poprawionymi ciałami, w cyberzbrojach.
Macie swoje życie, jakąś przeszłość, ale i paracie się wojaczką najemną, ochroną, wojowaniem w mundurze, czymkolwiek.

Żeby link działał usuń kwadratowy nawias z końca, nie wiem czemu skrypt uznał go za część linku.
 
__________________
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej."
potacz jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:49.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168