lastinn

lastinn (http://lastinn.info/)
-   Archiwum rekrutacji (http://lastinn.info/archiwum-rekrutacji/)
-   -   [Neuroshima] Zimowa Wyspa Skarbów (http://lastinn.info/archiwum-rekrutacji/14292-neuroshima-zimowa-wyspa-skarbow.html)

Pipboy79 04-06-2014 20:47

[Neuroshima] Zimowa Wyspa Skarbów
 
Siemka


-Witam wszystkich zainteresowanych sesją w klimatach postapo. A dokładniej w świecie Neuroshimy. Tak więc otwieram rekrutę na sesję w tych klimatach. No a tera trochę detali...

-Sesja jest kontynuacją przygody którą prowadziłem kiedyś tam, gdzieś tam. Gracze którzy z tamtej ekipy którzy zdecydują się zagrać swoimi starymi BG są już na Wyspie i to od wydarzeń z poprzedniej części. Inni BG to się zobaczy kto i z kim przyjdzie :)Ogólne


-Realizm

- raczej "na serio" i ze sporym poczuciem realizmu. Tak orientacyjnie powiem, że w skali od 0 (manga, komiks) do 10 (real) preferowałbym jakoś tak 6 - 8. Jednym słowem nie bawiłbym się w real tylko w razie "kłopotliwych momentów i pytań".


-Konwencja

- Lubię walki, wojny, wojo, rozbudowę bazy, zbieranie sojuszników i pogodę. W takich klimatach czuję się najswobodniej.


-Setting

- Ogólnie klasyczne neuro. Stalowe piekło na północy, zielone na południu, demokracja ludowa w NY i feudalizm w Appallachach. No i z tym całym chrzęszczącym szkłem pod starymi butami, wrakami wzdłóż dróg, wypalonymi i pustostanami, ciszą przerywaną wiatrem i niepewnością przy zasypianiu przy ognisku na Pustkowiach.

-Znajomości świata nie wymagam choć jest oczywiście pomocna. Przecież nie bedę robił klasówek z wiedzy o neuro no nie? :) Ponadto sesja raczej będzie się toczyć w jakiejś tam ograniczonej scenerii. Głównie liczyć się dla mnie będzie pomysłowość, zdrowy rozsądek i śmiałość. Do tego wystarczy złapać ogólnie klimat postapo a nie znać każdy podręcznik na wylot. Ja z regóły opisuję w poście podstawowe info jakie moim zdaniem powinien wiedzieć dany hiroł w tym momencie a jakby co to ja tu jestem cały czas to pytać śmiało. Mówię to jakby swych sił chciał spróbować ktoś ze słabą lub żadną znajomością systemu.-Mecha

-Znajomość oczywiście nie zaszkodzi ale że to PBF więc nie ma się nią co za bardzo przejmować. Służy głównie do stworzenia BG i okreslenia w czym jest dobry a czego mu lepiej unikać.

-Myślę, że łatwiej, prościej i szybciej będzie jeśli ja będę wykonywał rzuty. Graczowi pozostawałoby doprecyzowanie deklaracji (jak zna mechę może dopisać mechowe detale np. to ja strzelam z shotguna, używam Umiejętności - Karabiny i mam na to jeszcze Sztuczkę). A ja porzucam i odpiszę co z tego wynikło.

-Stężenie tur i czasu jest masakratyczne. Podam Wam określony czas na daną scenę i chciałbym wiedzieć co Wasi hirołsi przez ten czas usiłują zrobić.

-Suwak. Umiejętności są fajne ale w oryginale są właściwie dodatkiem do Współczynników. Dlatego Suwak działa co 3 poziomy umsów. Co więcej Suwak działa w walce.

-Ołów. Prawdopodobnie zagramy na ołowiowych zasadach. Czy w wersji hard czy soft to jeszcze pomyślę.


Drużyna

-Czy wasi BG się znają czy nie i jakie mają relacje między sobą to zostawiam Wam. Chciałbym jednać znać ostateczną wersję. Każdy BG ma jakiś cel czy interes dotarcia i szwendania się w okolicach Wyspy. Chciałbym by sobie to przemyślał i dał mi znać co to takiego.
Postowanie

-Jak kto może. Ale ja lubię swoje posty pisać w weekendy :) Osoba zawalająca terminy siłą rzeczy spycha swojego hiroła na boczny tor. Myślę, że jakby się udało kopsnąć turę raz na tydz byłoby całkiem nieźle.

-Jak ktoś z jakiś powodów by nie mógł to bym prosił zawiadomić wcześniej w komentach, że coś mu się kroi. W razie dłuższej nieobecności o pozostawienie mi jakiś wytycznych co niby BG miał w planie w takiej sytuacji. Gdyby nie było czegoś takiego dany nieobcny BG po prostu robi to co inni. Przy dłużsych nieobecnościach no cóż... Może być różnie...

-Co do długości postów nie mam jakiś nakazów ale ładnie by było by dość precyzyjnie okreslał co dany hiroł robi, jak, czym, gdzie i do kogo/czego.

-Aby tekst był czytelniejszy proszę by to co mówi BG było pisane: - Ja tam nie pójdę! - a myśli były zapisywane w ten sposób ~ Ja tam nie pójdę! ~ co do opisu innych stanów umysłowo-emocjonalnych, wspomnień, zamierzeń, opisów czynności to zostawiam dowolność.

-To PBF. W przeciwieństwie do sesji stołowych rozdzielanie się ludzi jest dużo mniejszym problemem niż tam.


Fabuła

-Akcję planuje w okolicy jednej z wysp na terenie Wielkich Jezior na północ od Detroid na byłym pograniczu kanad - ameryk. To właśnie owa tytułowa wyspa skarbów. Na nią spróbują sie dostać/wydostać i obadać wspomniane lochy i inne podziemia. Taki mam plan na sesję. Poszczególnym BG pozostawiam jak się tam znaleźli, co ich dokładnie tam skłoniło by leźć, czego się tam spodziewają no i własnie jak się spikneli w takim a nie innym składzie. Aha, i jest śnieżna, wietrzna i mokra zima.


Sceneria

-Wyspa ma ok 20 km długości i 10 km szerokości. Przypomina mniej - więcej wydłużoną elipsę patrząc od góry.

-Do brzegu jest ok 4 - 5 km w najwęższym miejscu, od południa.

-Powierzchnia jest raczej płaska i bez pionowych sensacji do tego praktycznie cała wyspę pokrywa las a teraz i śnieg.

-Z "atrakcji" na Wyspie można zwiedzić małe lotnisko w centrum Wyspy, coś ala przystań dla jachtów w południowym wybrzeżu (najbliższym do brzegu kontynentu) i 3 niedziałające latarnie jeziorne rozłożone mniej więcej równomiernie na wybrzeżu wyspy.

-Wedle miejscowych Wyspa nie ma stałych mieszkańców. Ot czasem ktoś się schroni przed burzą gdy nie zdąży wrócić na staly ląd albo poobozuje jakiś czas na jej terenie no ale nikt na stałe tam nie mieszka.

-Miejscowi wiedzą "o czymś" pod ziemią ale jakoś szału to na nich nie robi. Nazywają całą wyspę starą bazą wojskową albo czymś takim. Na lotnisku jest podobno sporo wraków i latadeł i samochodów a schron czy inna dziura jest i ale "tam się nie da wejść". A przynajmniej nigdzie głebiej czy dalej. Ostatniej jesieni jednak o dziwo dotarła tam jakaś grupka smiałków i wciąż tam siedzą. Czasem przybywają do wioski uzupełnić zapasy. I przywożą z tamtąd całkiem fajne rzeczy na wymianę.

-Najbliższa jakakolwiek cywilizacja to stare miasteczko Cheb które własciwie nie ucierpiało podczas wojny prócz tego co czas i aura zabrały ze sobą. Mieszkańców jest ok kilkuset. Jak cała okoica żyją głównie z jeziora.

-Cała flora i fauna w okolicy jest na tyle zjadliwa, że po ugotowaniu nadaje się do spożycia.

-Najbliższa oaza prawdziwej cywilizacji to Detroit. Teoretycznie można tam się dostać w ciągu kilkunastu godzin drogi bryką brnąc mniej więcej na południe. Ale to taka raczej przedwojenna teoria.

-Jest zima. Na stałe panują minusowe temperatury i to już od paru tygodni. Czasem świeci słońce czasem pada śnieg lub snieg z deszczem a i mgła może się zdarzyć. Wiatr na ogół jest dodawany w gratisie do tego zestawu. Przy brzegach jezioro jest już skute lodem na ogół na tyle mocnym, że da się po nim chodzić. W głebi jeziora wciąż jest woda ale pływa po nim już kra.

-Jest rok ok 2040. Postanowiłem ciutkę cofnąć się w czasie. Biorąc pod uwagę Wasze postacie zmienia to o tyle, że ok 25 latkowie mają jakieś słabe wspomnienia z "przedwojnia", ok 30-latkowie pamiętają już całkiem sporawo.

Postać


Koncept

-Czyli co to ma być? Kim jest wasz BG. Wystarczy jedno dość krótkie ale konkretne zdanie które da szkielet reszcie tworzenia postaci np. "Bo to ma być spec od skradania i zwarcia". I tego się potem trzymać.


Biografia

-Co do długości i formy zostawiam dowolność. Ale chiałbym z niej dowiedzieć się jak postać uchowała się w miarę w jednym kawałku do tej pory, dlaczego i po co lezie na tą wyspę i jakie ma plany z tym związane. Resztę zostawiam Wam. Ale jakby mi się fajny i zgrabny tekst trafił to myślę, że skapnęło by coś do startu. Jakby ktoś do tego potrzebował jakichś detali ze świata albo chciał się o czymś upewnić czy cos spytać to słać śmiało, postaram się pomóc wyjaśnić sprawę.


Kroki

1-Pochodzenie - bez zmian.

2-Profesja - bez zmian.

3-Współczynniki - pula pkt. A tak dokładniej 65 + 1.

4-Specjalizacje - bez zmian.

5-Umiejętności - pula 100 pkt. Rozdajcie jak chcecie (bez patrzenia na Specj). Jak ktoś chce może władować w coś tam więcej niż te pierwotne 5 pkt. No i przypominam, że Suwak jest co 3 i działa w walce.

6-Sztuczki - można wziąć 3 za darmola o ile się spełnia wymagania. Jak komuś mało to niech se dokupi na normalnych zasadach.

7-Choroby - bez zmian.

8-Reputacja - bez zmian.

9-Formularz - obowiązkowy nie jest. Ale przt tworzeniu biografii myślę, że pomocny.

10-Sprzęt - macie 300 gambli. (zakładam, że BG są choć trochę przygotowani do wyprawy)

11-Znajomości - macie 100 gambli.Sprzęt startowy


-Każdy ma po kilka ubrań, coś na niepogodę, coś do spania, rozpalania ognia, coś do żarcia i jego oporządzenia i jakiś pojemnik by towszystko zapakować.
-Każda broń albo podobny sprzęt jest sprawna i załadowana.
-Przy tworzeniu postaci ceny ammo oznaczają cenę za 10 szt.
-Każdy pojazd ma SPR = 10, powyżej można wykupić normalnie za gamble.Inne

-Przewiduję ok 6 miejsc. Ale to raczej dość elastyczne i podaje orientacyjnie. Jedno czy dwa miejsca w tę czy tamtą nie robi aż takiej różnicy.
-Rekruta potrwa do następnego weekendu. Potem powiem co dalej :)-Jakbym o czymś zapomniał, coś było niejasne albo ktoś chciał coś wiedzieć jeszcze to niech mówi, postaram się obadać sprawę i zerknąć jak mogę pomóc :)

Emek 04-06-2014 21:23

Razem z towarzyszem przyjacielem chyba się zainteresujemy.

Carloss 04-06-2014 23:37

Ja jestem chętny :)

piotrek.ghost 04-06-2014 23:55

brzmi ciekawie, teraz mam wsumie 2 sesje tylko więc chyba sie zgłosze;) tylko ten opis fabuły brzmi troche jak dedekowy dungeon crawler:D

merill 05-06-2014 00:06

Też się namyślam, muszę parę spraw omówić z przyszłym MG na gg jakby miał chwilę, bo jeszcze nie wiem do końca:).

Pozdrawiam merill

Pipboy79 05-06-2014 00:31

-Witam stare i nowe twarze :)

-Ok, gg nie mam ale do jakiś w miarę bierzących spraw założyłem doc'a. Podaje namiar. Jakby komuś nie odpalał niech da znać.

https://docs.google.com/document/d/1...hSOguxmAU/edit


@Piotrek

-W pierwszej części to zdecydowanie było coś takiego jak mówisz. A teraz... Zobaczymy :)

psionik 05-06-2014 09:15

Jaka będzie obecność google doc'a?

Mike 05-06-2014 10:45

Też się zgłaszam, jeszcze nie wiem kim.

Pipboy79 05-06-2014 14:47

Cytat:

Jaka będzie obecność google doc'a?
-Hmm... Doc, to pożyteczne narzędzie w sesjach ale dla mnie narzędzie pomocnicze a nie niezbędne do gry. Jest z tego wygodna ściąga i środek do szybkiej komunikacji i tyle. Nie uśmiecha mi się prowadzić dialogów w doc'u ale jak kogoś to kręci to z innym Graczem nie bronię. Jak ktoś by kleił posta nie tylko za siebie niech w nagłówku zaznaczy, że pisze nie tylko za siebie.


Cytat:

Też się zgłaszam, jeszcze nie wiem kim.
-Miło mi to słyszeć. :) Co do mechy mogę pomóc jakby co.

Mike 05-06-2014 16:20

Cytat:

Co do mechy mogę pomóc jakby co.
Bardziej niż pomóc :) Wiesz, że nie mam podręcznika więc opisał był słownie, a Ty ubrałbyś to w cyferki?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:49.

Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168