Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19-06-2014, 20:09   #1
 
Pinn's Avatar
 
Thumbs up [CP2020] Blade Runner czyli łowca androidów

Światło wpadało przed uchylone żaluzje , delikatnie i powabnie rozkładało się po całym pomieszczeniu szczególnie i chyba z złośliwością upatrując sobie twarz kobiety. Całkiem jeszcze młoda choć wyraźne zmarszczki , ubrania ładne lecz z zeszłych sezonów , zbyt stonowane kolory. Jak by zapomniała że pop-glam wracał do łask. Oczy miała smutne i szaro-błękitne , obojętne wobec wredności słońca. Siniak idealnie zamaskowany eleganckim makijażem. Te oczy były pogrążone w myślach , żyjące własnym życiem, innym od powolnego ruchu ust.

-Jak już mówiłam. To wszystko co wiem. Mieszkałam pod kopułą jakieś dwa lata. Dostałam go prosto z katalogu BioElite. Wtedy najnowszy model.

-Cogito S20- stwierdził komendant policji Adrian Haynes bardziej do siebie. Dwadzieścia lat za biurkiem, jako pieprzony oficer, ciągłe zmiany a on trwał razem z przeklętym Rock Bay.

-Tak. Do tej pory najlepszy moduł mózgowy. W każdym razie tak sądzę.

-Ci przeklęci cyber-bioinżynierowie robią coraz lepsze maszyny. Chcą coraz więcej. Bardziej ludzkie. Bardzie zaradne, bardziej przebiegłe- prawie przeklął. Kobieta jakby bardziej się przejęła, coś chciało zmusić ją do płaczu, podchodziła do tego zbyt emocjonalnie. Samotne trzydziestopięciolatki emigrujące na Marsa , pragnące silnych męskich ramion nawet jeśli to coś było w połowie maszyną z ludzkimi flakami hodowaną prosto w próbówce. Żadne moduły mózgowe, coraz wymyślniejsze biochipy i symulacje neuronalne nie mogły odwzorować duszy, empatii, moralności i prawdziwych uczuć. Haynes westchnął za swój brak profesjonalizmu i spróbował pocieszyć kobietę.

-Znajdziemy go.

-Nie zabijecie go? Przyjaciel mówił , że istnieją specjalne więzienia na księżycu. Takie dla orgbotów. Dlatego tu przyjechałam!- powiedziała usprawiedliwiająco kobieta.

-Ośrodek ''Dusza w każdym'' przyjmuje każdego zbłądzonego o ile sąd wyda pozwolenie. A wyda , o to proszę się nie martwić- potarł się pod nosem- Z pańskich zeznań wynika , że E2942... znaczy się Robby był dobrym członkiem społeczeństwa. Do wydarzenia się tego ''incydentu'' i ucieczki , jego osobowość nie przekraczała norm.

-Tak. Tak.

-Ciężko znaleźć takiego zbiega. Równie dobrze może ''zadomowił się'' na jakiejś stacji w pasie i rżnie w pokera- z ciałami górników i ich krwią grającą w kosmiczny bilard, ścianka od ścianki, pomyślał komendant- Poza tym , że pani urodziła się w Rock Bay nie mamy żadnych poszlak.

Kobieta wzruszyła ramionami , potem zaśmiała się lekko histerycznie i zaczęła snuć jakąś krótką anegdotę tak jak zabiera się do jedzenia ciasta truskawkowego na majowym pikniku.

-Kiedyś mówił- właśnie mi się przypomniało-, że pomoże przy mojej mamie. Pomoże jej chodzić. Zarobi na zakup implantów- Haynes poczuł skurcz żołądka, ciepło w skroni- Był dobry. Robby był świetnym przykładem organika.

-Czy pani matka przypadkiem nie umarła?- starał się kryć zdenerwowanie , maskował je dociekliwością.

-Nie. Ma' ma dopiero sześćdziesiąt-trzy lata. Kto umiera w tym wieku. Gdyby nie przeklęte biodro...- komendant chciał otworzyć brandy w biurkowej szafeczce i wychylić je jednym łykiem.

-Ale rejestr?!- powiedział a pot spływał mu po szyi, zlepiał włosy na jego plecach.

Kobieta zachmurzyła się i pomuskała podbródek. Potem zmarszczyła się w grymasie obrzydzenia, z jej tonu i postawy zniknął smutek , pozostała sama niechęć.

-Ta przeklęta alkoholiczka. Musi panu chodzić o nią. Niedawno doszedł do mnie mail. Cieszę się , że umarła. Wiem, że to zabrzmi nieludzko , ale była potworem... biła i molestowała mnie- zebrało jej się na łzy.

Za chwilę mi się tu rozklei. Co gorsze , co kurwa stokroć gorsze jej przybrana matka może przybrać za chwilę podobny stan nieistnienia w świecie. Wstał i zaczął uspokajać pannę Luft , w między czasie czym prędzej wysyłając wiadomość do łowcy przez interfejs rozszerzonej rzeczywistości. Tylko kurwa szybko, bo prewencja może sobie nie poradzić.

****

Witajcie. Od dawna mgliła mi się sesja oparta luźno na Blade Runnerze, zarówno książkowej wersji i jej kinowej adaptacji. Uwielbiam postacie różnorakich łowców czy to nagród czy zabójców na zlecenie, w kosmosie, nuklearnych pustkowiach czy nawet lesie z przeklętymi elfami. Jako , że przyszła znowu u mnie pora na kolejne przeczytanie książki Dicka i zapewne wkrótce, obejrzenie filmu postanowiłem zabrać się za solową sesję.

Oczekuje gracza umiejącego dopasować się do MG, ale i kreatywnego z możliwością częstych odpisów. Nie używamy google doca. Oczywiście nie muszę mówić , że bycie fanem obu wspomnianych dzieł i ich znajomość jest bardzo dobrze widziana (żeby nie powiedzieć obowiązkową przynajmniej w jednej części). Wiek gracza powinien przekraczać osiemnaście lat. Przechodząc do KP:

Mechanika będzie opierać się na Cyberpunku 2020. Dostępne role to GLINIARZ i SOLO. Jeśli wybierzecie solosa to po prostu lepiej poradzicie sobie w założeniu w walce ale może być gorzej kiedy będziecie chcieli np. wykryć i przesłuchać orgbota. No i jako solo jesteście wolnym strzelcem bez odznaki (jedynie ciche pozwolenie władz na zabijanie sztucznych ludzi). Jako gliniarz może nie macie zmysłu walki ale autorytet i lepsze możliwości działania w imieniu prawa. Co ważniejsze- rola w karcie jaką wybiorę wpływa na obraz świata; jeśli to solo to znaczy , że w świecie sesji łowcy są z reguły kimś poza prawej i nie działają oficjalnie; jeśli to gliniarz to Blade Runnerzy są oficjalnym specjalnym oddziałem policji.

Wzór KP:

1. Imię, nazwisko.

2. Wiek.

3.Atrybuty- punkty postaci losuje ja. Jeśli wyrazicie chęć gry to przyślę wam rzuty na PW a wy je dopasujecie. Postaram się nie dać Wam słabeuszy

4.Umiejętności. 40 punktów na umiejętności roli. Umiejętności dodatkowe to suma REF i INT bohatera.

5. Wszczepy.

6. Ekwipunek. Macie w gratisie już burster czyli mniej więcej coś w rodzaju ręcznego boltera z wh40k. Rakietowo napędzane kule z różnorodną amunicją, która może wybuchać po uderzeniu. Andki na pewno pójdą na wcześniejszą emeryturę (no pomijając te Polskie ). No przyjmijmy , że klimatyczny prochowiec też macie w zestawie ^^

Na pkt. 5 i 6 macie do wydania 5000 E$.

7. Historia- krótka mająca po prostu przybliżyć postać , pokazać jej prawdziwą twarz. Jej traumy i sukcesy , pasje i związki , stosunek do świata i rany jakie mu zadał.


***

Co do świata - nie będzie to zarówno świat oryginalnych tytułów jak i świat z podręcznika CP2020. To raczej mój autorski koncept, który próbuje rozwijać. W tej sesji nie będzie jakoś wyjątkowo ważny w sensie niuansów , bo skupimy się na pracy łowcy.

Zapraszam serdecznie i czekam na Wasze pytania w razie czego!
 

Ostatnio edytowane przez Pinn : 19-06-2014 o 20:47.
Pinn jest offline  
Stary 21-06-2014, 14:39   #2
 
Pinn's Avatar
 
Co taki brak zainteresowania? Kiedyś z rok temu robiłem sondę i było wiele chętnych na taką sesję
 
Pinn jest offline  
Stary 21-06-2014, 15:16   #3
 
Autumm's Avatar
 
A czemu solo? Nie myślałeś o małym zespole (2-3 os.) ?
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!
Autumm jest offline  
Stary 21-06-2014, 15:24   #4
 
Plomiennoluski's Avatar
 
Pinn, nadchodzą wakacje, są okolice sesji, planowania urlopów lub wyjazdów do wakacyjnej pracy, to wszystko mocno się zbiera w mieszankę zabójczą dla zainteresowania. Dodatkowo niedawno było kilka rekrutek do CP2020 i SR, co też mogło zająć czas wielu osobom. Rok to bardzo dużo czasu, sesja wydaje się ciekawa, apetyczna (niestety chwilowo nie mam czasu, więc udziału nie wezmę bo już mam prawie że swój własny limit sesji niejako).

Co jednak ważniejsze, przy obecnej formule jednej osoby, można się czuć odrobinę za bardzo jak Rick Dekard, a człowiek nie zawsze ma ochotę w sesji czuć się jak kopia czy odtwórca. Nie mówię tu w żadnym wypadku że chcesz tu film przenieść na forum, czy coś podobnego, ale można mieć pewne odczucie. Samotny detektyw / łowca / solo w poszukiwaniu zaginionego replikanta, który najprawdopodobniej zaczął masakrować ludzi.
 
__________________
Wzory światła i ciemności pośród pajęczyny z kości...
Plomiennoluski jest offline  
Stary 21-06-2014, 15:35   #5
 
kretoland's Avatar
 
Ja mam przewidziane miejsce na sesję CP, ale jestem zielony i nie za bardzo czuję się na siłach na sesję solo.
 
kretoland jest offline  
Stary 21-06-2014, 16:27   #6
 
Pinn's Avatar
 
Dziękuje za uwagi. Raczej jestem wprawiony w prowadzeniu solówek i po części sesja miała być oparta na kanwie. Postać miała być przecież oryginalna wymyślona przez gracza. Jednak rozumiem o co chodzi , ktoś faktycznie mógł by się poczuć że jego postać jest niejako rozdwojona przez książkowego protoplastę i własną rolę.

Skoro jednak aż trzy osoby zasugerowały , że wolały by sesję z większą ilością graczy zaakceptuje to i jestem gotów przyjąć dwójkę BG. Zastrzegam jednak, że mam gorsze doświadczenia z prowadzeniem kilku bohaterów. Może nie wyjść, ale nie ma co się nastawiać. Nie jestem mistrzem mistrzowania , ale z tego co powiedziało mi kilka osób potrafię stworzyć klimat niezbyt się przy tym wysilając. A przyznajmy , że potencjał gęsty niczym srogi deszcz (w którym nie zobaczy się żadnej łzy) jest [No i wiem jakie błędy popełniłem ostatnio więc tu ich nie powtórzę]

Co do zmian jakie zajdą przy limicie dwóch graczy!

Rolę mogą być zarówno Solo jak i Gliniarz. Nic nie stoi na przeszkodzie by ktoś z wydziału dostał do pomocy ulicznego wolnego strzelca.

Żeby też uściślić , sesja nie ma być kopią oryginalnych dzieł. Po prostu używam motywu (a nawet jakiegoś podświadomego archetypu głęboko zapisanego w kulturze) sztucznego człowieka i łowcy. Zapewne pojawi się element człowieczeństwa i nienaturalności, ale to jest po prostu zależne od tego jak to wyjdzie w praniu i czy będzie pożądane. Na pewno każdy z likwidowanych orgbotów będzie miał swoją historię i cechy charakteru- myślę że w ten sposób wasi BG będą sami musieli rozstrzygnąć czy polują tylko na zwierzyną/rzeczy czy też kogoś więcej.
 

Ostatnio edytowane przez Pinn : 21-06-2014 o 16:59.
Pinn jest offline  
Stary 22-06-2014, 17:56   #7
 
kretoland's Avatar
 
Ja bym z chęcią zagrał, ale zawsze jak otwieram podręcznik do cybera to mi się odechciewa tworzyć postać. Strasznie mało czytelne się to wydaje :/
 
kretoland jest offline  
Stary 22-06-2014, 19:00   #8
 
rudaad's Avatar
 
Ja nie wiem co wy wszyscy tak narzekacie na tą mechanikę... Wczujcie się w klimat i płyńcie!

Obejrzałam sobie "Łowcę" znów... i zapragnęłam na chwilę znaleźć się w tym cudownym przerysowanym świecie 2019 roku z wizji lat 90-tych... Do kiedy masz tą rekrutę otwartą Pinn?
 
__________________
"Najbardziej przecież ze wszystkich odznaczyła się ta, co zapragnęła zajrzeć do wnętrza mózgu, do siedliska wolnej myśli i zupełnie je zeżreć. Ta wstąpiła majestatycznie na nogę Winrycha, przemaszerowała po nim, dotarła szczęśliwie aż do głowy i poczęła dobijać się zapamiętale do wnętrza tej czaszki, do tej ostatniej fortecy polskiego powstania."
rudaad jest offline  
Stary 22-06-2014, 19:20   #9
 
Pinn's Avatar
 
Dopóki nie znajde dwójki graczy ( ale jeszcze nie mam od nikogo stuprocentowej deklaracji) albo chociaz jednego bo preferuje solówki więc jeśli chcesz grać to twórz postać i wystartujemy
 
Pinn jest offline  
Stary 22-06-2014, 19:25   #10
 
kretoland's Avatar
 
Problem, że na obecną chwile nie mam dostępu do papierowej wersji podręcznika. A w takiej łatwiej mi się informacji wyszukuję. Szczególnie jak nie znam systemu. Teraz np zauważyłem, że za wcześnie się poddawałem z czytaniem i dalej jest lepiej opisane czego nie kminiłem :P

Na razie zaczynam robić postać i jak dostanę rzuty atrybutów to uzupełnię i prześlę całą kartę
 
kretoland jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:16.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170