Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy Oznacz fora jako przeczytane

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16-01-2015, 23:55   #1
 
Sekal's Avatar
 
[CP2050] Strefa ZimyGodzina 14:38 czasu lokalnego
Sobota, 12 grudzień 2048
Warszawa, Unia Europejska
Siedziba Frontexu


Piotr Wysocki uważał, że trafiła mu się świetna fucha. Dla Frontexu robił już dwa lata i nigdy jeszcze nie narzekał. Odkąd tereny Polski przestały być przedmurzem dla barbarzyństwa ze wschodu, rzadko musiał pobrudzić ręce. Dwuosobowy pokój, własna fura i reszta bajerów, na czele ze świetną pensją. Żona była zadowolona, kochanka zresztą też. Pracujące weekendy należały do rzadkości. Tę sobotę planował przeznaczyć na zakupy i krótką wizytę u Elizy, w lędźwiach czuł od samego rana cholerną potrzebę ulżenia sobie. Młoda kochanka nadawała się do tego idealnie.
Plany spieprzył jeden telefon wzywający go do biura.
Natychmiast.

Dotarł ostatni. Dyrektor, technik i analityczka czekali już na niego w sali konferencyjnej. Martin zamknął drzwi i wskazał miejsce, otwierając swój neseser i wyjmując z niego szarą, grubą kopertę.
- Dotarło dzisiaj rano - szef był Holendrem, ale rozmawiali po angielsku. Rozerwał kopertę. Aleksiej i Julia nachylili się, aby lepiej widzieć, a Piotr bezwiednie zagapił się w dekolt całkiem ponętnej blondynki. Pieprzona chuć. Porzucił te myśli i skupił się. Z koperty wyjęty został metaliczny cylinder długości może piętnastu centymetrów i średnicy pięciu. Wyglądał nieco jak mały termos, dopóki Martin nie zsunął z niego obudowy. Kobieta zmarszczyła brwi, technik natychmiast zbladł. Wysocki podrapał się po łysiejącej głowie, osuwając się głębiej w fotelu. Domyślał się na co właśnie patrzy.

- Skąd się wzięło?
- Przypadkiem odkryte u Rosjanina zabawiającego się z tirówką - Holender ostrożnie zamknął obudowę. - Kojarzycie tę akcję wyłapywania nieletnich prostytutek? To z tego. Złapał się w zasadzkę. Facet miał w bagażniku całą walizkę. Nie wiedzą jeszcze dla kogo pracował i co z tym miał zrobić. Co więcej, bydlak miał dokumenty na tip-top i legitymację dyplomatyczną.
- Niewykrywalny ten syf? - Aleksiej pochodził z Ukrainy i był prostym człowiekiem. - Ja pierdole. Wiecie co to może zrobić?! Myślałem, że Ruskie położyły projekt dawno temu z braku funduszy.
- Jak widać nie bardzo - Piotr westchnął. Nagle posadka nie wydała mu się aż tak przyjemna.
- Wytłumaczy mi ktoś wreszcie na co patrzymy? - jedyna nieświadoma, Julia, odezwała się wreszcie, wskazując na cylinder.
Godzina 06:12 czasu lokalnego
Niedziela, 13 grudzień 2048
Norylsk, Środkowa Syberia, Rosja


Ocieplenie klimatu było przeszłością. Norylsk nie zawalił się wskutek nagłych roztopów, nie cały w każdym razie. Nadja mieszkała w jednym z naprędce przerabianych bloków, podpieranych palami i ocieplanych za pomocą bardzo klasycznych, mało skutecznych środków. Miała dopiero trzydzieści lat, a już uważała, że przegrała życie. Każdy w tym mieście przegrał. Osiem miesięcy mrozów nie było niczym nadzwyczajnym. Codzienne wstawanie do fabryki długo przed świtem albo wracanie do domu tuż przed nim również.

Tego dnia wracała po nocnej zmianie. Tutejsze zagłębie miało się zaskakująco dobrze. Tak dobrze, że aż ją to przerażało. Ludzie szeptali. Słyszano strzały. A ona niosła pod grubym futrem nieduży, za to ciężki metalowy cylinder. Zgodziła się pracować dla pewnych ludzi dawno temu, ale to było pierwsze poważne zadanie. Zrealizowała je.
Ktoś to odbierze za kilka godzin i będzie bezpieczna. Serce waliło jej straszliwie, gdy szła odśnieżonym chodnikiem. Zaspy po bokach tworzyły tunel. Musiałaby się wspinać, aby zobaczyć co było na górze. Lub choćby metr z boku. Latarnie prawie nie dawały światła. Połowa nawet nie działała.
Obiecali ewakuację, dobre życie gdzie indziej. W cieple i bezpieczeństwie. Nie mogła zawieść.

Widziała już swój blok. Rozpadające się dziesięć pięter z płyty i betonu. Połowa balkonów groziła zawaleniem w każdej chwili. Wreszcie ścieżka skręcała. Nie mogła z niej zboczyć. Wstukała kod i zaklęła pod nosem. Znowu zamarzło. Sięgnęła po klucz, mocując się z zamkiem torebki w grubych rękawiczkach. Ich zdjęcie groziło odmrożeniami i wolała nie ryzykować. Traciła czas.
Kiedy z tyłu podszedł zamaskowany mężczyzna, było już za późno. W ręce trzymał pistolet z zamontowanym tłumikiem.

Zdążyła otworzyć usta do krzyku.Witam

Wstęp, standardowo dla mnie, taki jak przedstawienie sesji: krótkie. Najemnicy + akcja + tajemnica do odkrycia. Schemat prosty, niemal jak amerykańskie filmy akcji pełne efektów specjalnych z nutką filmu europejskiego, w którym bohater może zginąć. Dokładne wyjaśnienie zadania będzie w pierwszym poście do sesji. Na czas tej rekrutacji warto wiedzieć, że celem będzie mroźny Norylsk, a grube pieniądze płaci firma Miracle, zlecając grupie doświadczonych najemników trudne zadanie.

Czym będzie sesja?
Najprościej zdefiniować ją jako szpiegowską sesję akcji w mroźnych klimatach Syberii. Norylsk i jego okolice będą głównym teatrem dla naszej zabawy, wraz ze wszelkimi tego elementami: siarczystym mrozem, odizolowanym światem, tajemnicą i walką o władzę. W tym wszystkim Wy, najemnicy, wysłani w konkretnym celu. Świat jest do przodu, technologia również, co wcale nie będzie czyniło z sesji strasznego sci-fi, mocno bazując na obecnym stanie rzeczy. Zainteresowanych dokładnym sprawdzeniem jak wyglądała gra w tego typu sesji odsyłam do pierwszej części: Strefy Zagrożenia.

Kogo poszukuję?
Osób pełnoletnich, to na wstępie. Tych, którzy lubią wgłębić się w świat i sesje, a odgrywaną postać prowadzić w pełni, wraz z chociaż szczątkowym wgryzieniem się w jej umiejętności. Lekarz widząc postrzelonego kompana z przebitym płucem nie mówi przecież “leczę go”. On ma działać. Nie przewiduję tu czepiania się z mojej strony nieistotnych szczegółów, ale szukam osób potrafiących się zaangażować. Długość postów? Nie za krótko, ale też bez przesady - najłatwiej ponownie skierować Was do poprzedniej Strefy. W szybszych scenach akcji posty pewnie będą nieco krótsze, nie ma jednakże mowy o tym, by sesja zbliżyła się do "jednolinijkowych".

Jaka ma być postać?
Realistyczna. Posiadająca wady i zalety. Zadanie jest trudne, przeznaczone do weteranów: niech będzie to doświadczony osobnik umiejący pracować w grupie. Jako najemnicy będziecie się znali i lubili wystarczająco przynajmniej do tego, by współpracować. Wynajmują Was poważni ludzie i nie wezmą jakichś kłócących się dzieciaków. Prześledzą byłe akcje. To ile ich było i jakie - łatwiej pewnie będzie dogadać już po tym jak wybiorę graczy.
Nie przewiduję tym razem postaci innych od najemników różnych specjalizacji. Wezmę ich 6, ale trójka już jest - ze Strefy Zagrożenia. Zwiadowczyni, snajper i szturmowiec. Nie narzucam czego brakuje, sami decydujcie - jak również nie zabraniam dublować profesji, chociaż należy zastanowić się nad tym czy warto.
Jak też łatwo wywnioskować - szukam do sesji właśnie 2-3 osób, zależnie od ilości i jakości zgłoszeń.

Czego wymagam w karcie postaci?
- historii postaci - może być krótko, może być nawet wypunktowana - byle miała sens. Wyjątek dla osób, których nie znam i nie mogę łatwo sprawdzić jak piszą - tu proszę się przyłożyć bardziej, bowiem po tym także mogę oceniać. Co do doświadczenia, postać może być specjalistą w jakiejś dziedzinie (zgodnie z tym co napisałem w akapicie powyżej)
- charakteru i wyglądu postaci, wraz ze zdjęciem
- informacji w jaki sposób postać została najemnikiem i dlaczego
- 2-3 najważniejsze osoby dla tej postaci - rodzina, przyjaciele, wrogowie, były szef etc, + krótkich opis tych osób - postaci będą w bardzo odległym zakątku świata, ale kto wie, czy kiedyś nie przyda się jakieś wsparcie nawet z takiej odległości
- informacji na temat: motywacji, przynależności społecznej i religijnej, celu, który postać chciałaby osiągnąć w przyszłości, najważniejszej osoby, najważniejszej rzeczy, najważniejszego miejsca, stosunku do ludzi, stosunku do technologii i korporacji

Pamiętajcie, że chciałbym, aby te postaci żyły, faktycznie wpasowywały się w cybernetyczny świat. Stąd tło postaci jest dla mnie ważniejsze nawet od jej historii. To gdzie będą one umieszczone na czas sesji w końcu nie zmienia ich ogólnego poglądu na świat i ich w nim umiejscowienie.

Będzie mi potrzebne także:
- mechanika - oparta na nWOD, lekko zmodyfikowanym, aby pasował do takiego świata - opis mechaniki poniżej. Ona sama może okazać się istotna, bowiem będę rzucał kośćmi, poza kulisowo, ale zapewne całkiem często
- stan posiadania postaci. Waluta to EuroDolary, na podstawowy sprzęt na pewno postaci uzbierały. Oferuję PDF-y z rozpisanym ekwipunkiem z Cyberpunka 2020, część rzeczy jest tam nie do użytku, ale większość można skompletować posługując się taką listą. Inne zakupy broni i technologii mogą być ustalane ze mną, podam też cenę etc. Lista dostępna jest też online: tutaj - w przypadku ceny należy dodać jedno "0", standardowo postać ma do wydania 30 000 E$ na sprzęt osobisty. Więcej o tym przy mechanice.

Zarówno mechanika jak i stan posiadania będą istotne dopiero przy rozpoczęciu sesji, także jak ktoś wyśle mi kartę bez tego, to będą i tak jak najbardziej brał ją pod uwagę, a resztę dogadamy sobie nawet po wynikach rekrutacji, gdy zdecyduję się daną osobę przyjąć.


Rekrutacja trwa do końca stycznia, 31.01.2015r włącznie Przyjmę od 2 do 3 osób. Co do szybkości sesji, przewiduję 5 dni na posta dla graczy, 2 dla mnie, w okresach bardziej dynamicznej akcji prawdopodobnie wykorzystywany będzie google doc, mimo tego będę się starał, aby nie był przewodnim motywem sesji i będziemy używać go głównie do jakiejś szybkiej wymiany ognia czy przyspieszenia dialogów.
Zapomniałem pewnie o wielu rzeczach, proszę więc pytać. Tak samo jeśli chodzi o jakieś szczegóły dotyczące dostępnych technologii i samego świata, bowiem to co przedstawię to tylko najważniejszy skrót informacji. Pamiętajcie też, że nie ograniczam nikogo w światotworzeniu, o ile tylko nie jest to niezgodne z tym co sam podaję.

Krótki opis świata: KALENDARIUM ([materiały][Cyberpunk 2050] The Big Apple)
Dodatkowy opis, skupiający się głównie na Europie (autorstwa Bountego): KALENDARIUM DLA EUROPY=== MECHANIKA ===Kilka słów o mechanice. Pierwsze i najważniejsze: nie jest ona najważniejszą częścią karty, jak niektórzy z uporem maniaka myślą. To tylko odwzorowanie Waszych kart postaci w formie kropek. Nie musicie wiedzieć o niej dużo, wszelkie rzuty będę wykonywał ja.

Mechanika będzie wzięta z nWoD, a jej opis nawet znalazłem w artykule na LI: TUTAJ. (Mechanika Nowego WoDa)
Proszę i zapoznanie się z punkami IA oraz IB, one będą potrzebne do stworzenia postaci. Oczywiście osoby znające tę mechanikę zrobią to pewnie z pamięci.

O ile przydział kropek pozostaje taki sam, jak zostało tam napisane (na atrybuty 5/4/3, na umiejętności 11/7/4), to następują drobne zmiany w kilku innych miejscach.
- cnota i słabość nie są wymagane, choć dobre i słabe strony charakteru są cenne w przypadku kreowania postaci - przy czym to może wyjść także w trakcie sesji - podążanie za cnotami i słabościami u mnie nie daje jednak żadnych profitów, a jest jedynie elementem odgrywania postaci
- atuty i umiejętności dotyczące rzeczy nadnaturalnych oczywiście są usuwane (wykrywanie nadnaturalnego, okultyzm etc)
- człowieczeństwo (moralność) dotyczy czegoś innego: jest związane z ilością wszczepów, gdy postać posiada ich więcej niż 3, spada z każdym kolejnym
- specjalizacje będą miały dodatkowe znaczenia - prócz tych do rozdzielenia mogę również sam przydzielić jakieś dodatkowo (w cyberpunku gracz posiadający jakąś umiejętność bez konkretnej specjalizacji może nie być w stanie wykonać danej czynności: np. zwykły lekarz z umiejętnością medycyny bez specjalizacji dotyczącej cyberwszczepów może mieć duże problemy z "zamontowaniem" nawet najprostszego)

Zmienia się nieco także lista umiejętności. W opisie z linka są także inne nazwy względem tych z oryginalnego tłumaczenia, dlatego podaję pełną listę tutaj:

Umiejętności umysłowe:
dedukcja, informatyka, medycyna, nauka, technologia, polityka, rzemiosło, wiedza
Umiejętności fizyczne:
bijatyka, broń biała, broń palna, ładunki wybuchowe, prowadzenie, przetrwanie, skradanie się, wysportowanie, złodziejstwo, zmysł walki
Umiejętności społeczne:
sława, ekspresja, empatia, obycie, oszustwo, perswazja, półświatek, zastraszanie

Chciałbym też zwrócić uwagę na atuty. Te, w których można dać od 1 do 5 kropek, najczęściej nie rosną liniowo. W przypadku 1 kropki na kontakty dostaje się jednego fixera z średnią ilością kontaktów w jednej z dzielnic, w przypadku 5 kropek kontaktem będzie np. prężna organizacja działająca w praktycznie całym NYC.

Każdy otrzymuje 30 000 E$ na ekwipunek osobisty - czyli całą technologię, którą postać ma przy sobie, na sobie i w sobie. Dodatkowo wartość przedmiotów jest inna od tej oficjalnej z CP2020, gdyby ktoś ją znał: do cen należy dodać jedno 0 na koniec. Cennik jest np. tutaj: Cyberpunk 2021. Można jednak wymyślać własne bronie/przedmioty/wszczepy, zgodne z duchem cyberpunka. W razie bardziej kosmicznych można dać mi do zatwierdzenia.
I teraz: wiem, że to mało, zwłaszcza dla niektórych. Ale służy konkretnemu celowi i wyrównuje postaci. Jest jednak coś takiego jak atut "zasoby". 1 kropka w nim to dodatkowe 20 000 E$, 2 kropki 35k, 3 - 60k, 4 - 110k, 5 - 200k. Jak widać, nie jest to liniowe. Jeśli ktoś chce napakować postać technologią (bo za startowe 30k to i tak można kupić sporo...) to musi na to poświęcić część punktów, które mógłby przydzielić do czegoś innego. Proste.
Dodatkowy ekwipunek może dodać także odpowiednia historia, czy inne atuty na wysokim poziomie - np. kontakty, dzięki którym postać dostanie coś gratis.

Ok, czyli jeśli przydzielicie wszystkie początkowe kropki, będziecie mieli początkującą mechanicznie postać. Ona i tak będzie dość silna w świecie gry, ale zapowiadałem, że żółtodziobów nie będzie, więc macie jeszcze dodatkowo 35 punktów doświadczenia do przydzielenia, co da nam już postać doświadczoną.
Koszty rozwoju:
Atrybut: nowy poziom x5
Umiejętność: nowy poziom x3
Specjalizacja: 3 punkty
Atut: poziom x2


W razie wątpliwości nie bać się pytać. Z drugiej strony najlepiej to robić dopiero po napisaniu tej pozostałej części karty postaci, mechanikę zostawić sobie na koniec.

Pozdrawiam i zapraszam
Sekal
 
Sekal jest offline  
Stary 18-01-2015, 22:45   #2
 
Bounty's Avatar
 
Rosja, zima, miejsce diabeł mówi dobranoc = to co tygryski (syberyjskie) lubią najbardziej.
Wszczepami w cyberze się już bawiłem, myślę, że na tą lokalizację w sam raz będzie ogrzewana zbroja wspomagana.
Zgłaszam się więc do roli człowieka-czołgu.
Ogólnie jednak z wyborem sprzętu chciałbym poczekać aż poznamy nasze zadanie.
Zdrastwujtie druzja!
 
Bounty jest offline  
Stary 20-01-2015, 10:39   #3
 
Sekal's Avatar
 
Ekwipunek (jak i mechanikę) można na spokojnie robić już po zakończeniu rekrutacji.

Nie bać się również tego oznaczenia [CP2050], ma mało wspólnego z podręcznikowym CP2020 i nigdy tego nie ukrywałem. To taka zmodyfikowana lekko współczesność 35 lat do przodu.

Aha, nie zaznaczyłem chyba: początek sesji przypadnie na pierwszą połowę stycznia 2049 roku.
Gdyby ktoś bardzo chciał mógłbym rozważyć rolę inną od stricte najemniczej, ale musiałaby ona mieć uzasadnienie. Np. agent w mieście Norylsk. Przy czym taka postać może mieć trudno i stać trochę z boku głównych wydarzeń.
 
__________________
If I can't be my own
I'd feel better dead
Sekal jest offline  
Stary 20-01-2015, 11:25   #4
 
Iakovich's Avatar
 
Cyber kurczę aż się łezka w oku kręci jak tylko obrobie dzieciaki i reszte spraw to pomyślę i podeślę postać. Jakiś tam pomysł po przeczytaniu i sugestiach MG mam czyli drużynowy szalony-medyk, jak nie plaster nie działa to amputacja konieczna
 
__________________
" Blood blood for the BLOOD GOD"

" Jack ty znowu w mieście?? Księżna już wie??... rok minął i chyba wszyscy zapomnieli już o wieżowcu "
Iakovich jest offline  
Stary 20-01-2015, 22:30   #5
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Siemka Sekal

- Tak czytam, czytam i w sumie... Moje standardowe pytanie: Jak z tym doc? Widzę, że jest wspomniany. Ale te wartkie akcje i ważne dla sesji dialogi to w jakiej częstotliwości? Co post/turę? Ale w sumie, żeby uprościć sprawę powiem, że od czasów "Jabłka" moje podejście się nie zmieniło do doc'a więc jak miałby być używany w takiej formie jak tam to chyba nadal nie wyewoluowałem do tego levelu
 
Pipboy79 jest offline  
Stary 20-01-2015, 22:46   #6
 
Sekal's Avatar
 
Doc będzie używany do akcji/dialogów, tak jak napisałem. W pierwszej części było to co kilka kolejek, czasami tylko niektórzy gracze z niego korzystali, aby nie stopować pozostałych. Mimo tego nie zrezygnuję z tego narzędzia w tej sesji, bowiem tak naprawdę umożliwia rozegranie pewnych rzeczy znacznie sprawniej. I w przeciwieństwie do innej sesji, którą obecnie prowadzę, nie chcę tu zejść na pisanie krótkich, kilkulinijkowych postów.
 
__________________
If I can't be my own
I'd feel better dead
Sekal jest offline  
Stary 20-01-2015, 23:42   #7
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
- Czyli doc i do rozmów ale nie co turę/post tylko co kilka? No dobra to chyba bym łyknął Nie wiem co to za reszta które mówisz, że łatwiej rozgrywać ale jak to jakies deklaracje czy rzuty i czy coś to generalnie na taki doc oporów nie mam.

- Ok, ale jakbym wysyłał postać to pewnie bez sprzętu i mechy. Mogę nakreslić na czym mi zależy a co niekoniecznie. Mogło by tak być?
 
Pipboy79 jest offline  
Stary 20-01-2015, 23:56   #8
 
Sekal's Avatar
 
Póki co możesz tylko nakreślić, ale myślę, że w razie przyjęcia do sesji siądziesz nad tym (możesz sam wymyślić co za sprzęt posiadasz i w czym postać jest mocna a w czym słaba), aby wyszło w pełni tak, jak sam to widzisz, a nie zdawać się na MG. Potem w trakcie mogłoby się okazać, że wybrałem inaczej.
 
__________________
If I can't be my own
I'd feel better dead
Sekal jest offline  
Stary 27-01-2015, 21:32   #9
 
Sekal's Avatar
 
Wrzuciłem pierwszego posta do sesji, zawierającego wstęp do misji:
http://lastinn.info/sesje-rpg-scienc...refa-zimy.html

Przypominam też, że rekrutacja trwa do godziny 23 w najbliższą sobotę. Do tego czasu można dosyłać karty, do czego zachęcam.

Obecnie mam 2 pełne postaci (nie licząc graczy przechodzących z poprzedniej sesji). Sapera i byłego gliniarza. Najbardziej nieobsadzona rola, z takich standardowych, to chyba operator broni ciężkiej.
 
__________________
If I can't be my own
I'd feel better dead
Sekal jest offline  
Stary 28-01-2015, 19:50   #10
 
TomaszJ's Avatar
 
Pierwotnie miałem właśnie zrobić speca od broni ciężkiej, ale w końcu się rozmyśliłem!
 
__________________
Bez podpisu.
TomaszJ jest offline  
 


Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:17.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169