Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-04-2015, 17:47   #1
 
Tadeus's Avatar
 
[Star Wars Old Republic] Zimna WojnaZimna Wojna

Uszkodzony frachtowiec wypadł z nadprzestrzeni plując ogniem i iskrami. Całe jego poszycie wydawało się nadpalone, fragmenty durastalowych płyt zewnętrznego kadłuba były zdeformowane i rozerwane od gwałtownych uderzeń. Również i stabilizatory wydawały się zniszczone, rozpędzony statek wpadł bowiem niemal od razu w szaleńczy korkociąg, prosto ku studni grawitacyjnej pobliskiego księżyca.

Zaledwie ułamek sekundy później błysnęły za nim dwa olbrzymie ślady wyjścia z nadprzestrzeni. Para imperialnych niszczycieli niemal natychmiast podchwyciła ponownie cel i rozpoczęła zmasowany ostrzał z baterii turbolaserów. Setki czerwonych wiązek pognały ku krwawiącej atmosferą, unikającej szaleńczo zwierzynie. Frachtowiec rozbłysł ostatnim, desperackim ładunkiem tarcz energetycznych, nim te przepaliły się pod naporem ogromnej kawalkady wrogiego ognia.

I wtedy za trójkątnymi sylwetkami niszczycieli pojawiły się następne rozbłyski.


Cała grupa uderzeniowa Marynarki Republiki wypadła prosto na tyły wroga. Przygotowane do boju szwadrony myśliwców momentalnie opuściły hangary, ogromne baterie ciężkich dział obróciły się ku celom. Przestrzeń między jednostkami Imperium i Republiki wypełniła się błyskawicami energetycznych wiązek i smugami silników myśliwców.

Eter zapełnił się groźbami, niezliczonymi litaniami rozkazów i słanymi pospiesznie wezwaniami wsparcia. Nim bitwa się skończyła, na miejsce przybyły jeszcze trzy dodatkowe zespoły uderzeniowe, uszkodzono ponad pół tuzina ciężkich okrętów i dziesiątki myśliwców i bombowców. Był to jednak dopiero początek. Konsekwencje dyplomatyczne miały ciągnąc się za całą sprawą jeszcze przez długie miesiące.

***
Opasły, zielonkawy Hutt, a właściwie jego hologram wyświetlany w osmolonej ładowni ich niemal kompletnie zniszczonego frachtowca, od piętnastu minut nie przestawał przeklinać w swoim bulgoczącym, gardłowym języku. Machał przy tym małymi parchatymi łapkami i ze złości niemal podskakiwał na masywnym ślimaczym odwłoku. Sytuacja byłaby iście komiczna, gdyby nie to, że mieli do czynienia ze swoim szefem.

Ich pokładowy robot protokolarny co chwila uniżenie przepraszał za wulgarny język, którym musiał się posługiwać, by oddać znaczenie tłumaczonych słów, prawda była jednak taka, że po pierwszych 5 minutach właściwego przekazu reszta była już tylko bluzgami, o powtarzającym się znaczeniu.

Banda partaczy... bla bla... niemal rozpętaliście wojnę... bla bla.. doprowadzicie mnie do ruiny... bla bla... statek znowu nadaje się na złomowisko... bla bla!

I nie pomogło tłumaczenie, że wszystko to było jedynie konsekwencją ciągu wyjątkowo niefortunnych nieporozumień...

A zaczęło się to całkiem niewinnie...


***


Zapraszam wszystkich do sesji Star Wars z pełną mechaniką! Tyle że uproszczoną pod potrzeby gry na forum. Tu są wszystkie materiały potrzebne do stworzenia postaci wraz z opisem settingu i czasu, w którym gramy:

https://sites.google.com/site/pbfstarw/

Sesja należeć będzie do gatunku paro-linijkowców, co znaczy, że wymagane będą krótkie posty na parę linijek.

Czym się ten styl gry będzie charakteryzował?

- Posty najczęściej od paru do parunastu linijek - za to najlepiej raz na dwa dni, albo częściej, gdy nas porwie wartka akcja, albo wy będziecie ze sobą gadać
- Osoby, które się nie wyrobią, nie odczują żadnych negatywnych konsekwencji, akcja idzie dalej, a ja ich postacie prowadzę w neutralny, nie-wredny sposób.
- Po dwóch-trzech dniach akcja idzie do przodu niezależnie od tego, czy wszyscy się załapią, czy nie - i znowu jest to naturalny bieg tego typu sesji, nikt nie będzie za to karany, najwyżej przegapi jakąś okazję.
- Ja rzucam i zamieszczam mechanikę w postach. Przy pechu można zginąć w męczarniach.

W praktyce osobom, które mogą odpisywać trochę rzadziej gra się w to jak normalną sesję (w której MG i tak pcha akcje do przodu w obrębie jednego, rzadszego postu), a osobom, które odpisywać mogą częściej daje szansę na lepszą interakcję ze światem - brzmi może egzotycznie, ale ostatnio się nieźle sprawdzało.

Czego mi trzeba?
- czterech graczy
- karty mechanicznej (do rozdysponowania 55 punktów).
- z pół strony do strony fabularnego opisu postaci spisanego w miarę po polsku

Ostatnio ciężko u mnie z wielomiesięcznym zapałem, dlatego sesja będzie podzielona na szybkie i przyjemne misje i prawdopodobnie nie będzie rozgrywała się dłużej, niż 2-3 miesiące. Ostrzegam, że słabo mi już wychodzą tasiemce. No ale w zamian i wy nie musicie się specjalnie namęczyć przy tworzeniu postaci

Kartę postaci poproszę na PW, do najbliższego poniedziałku. Każdy dostaje 1000kr na start.

A kim gramy? Prywatną ekipą transportowo/ratunkowo/inżynieryjną działającą najczęściej na zlecenie różnych ministerstw Republiki, ale też prywatnych społeczności, czasem też dorabiająca na boku.

W czasach, w których wiele enklaw pozostaje bez ochrony i wsparcia technicznego, gdy nie ma jak bronić się przed agresywną fauną i piratami, gdy na oficjalną pomoc trzeba czekać miesiącami, o ile w ogóle przybywa...

...Potrzebni są tacy ludzie jak wy. Czy to dawni wojskowi, handlarze, medycy, inżynierowie czy też padawan wysłany w ramach nauki do danego sektora by nieść pomoc potrzebującym, a może na wskutek niewyraźnej wizji, którą otrzymał jego Mistrz? Nie brakuje też istot, które w czasie wojny zaczęły być szkolone w użyciu Mocy ale gdzieś wśród bitew, śmierci i zniszczeń zaginęły o tym facie jakiekolwiek informacje.

Po zakończeniu wojny ogromna ilość ludzi została bez dawnego zatrudnienia dla galaktycznej machiny wojennej i trafiła do sektora prywatnego. A może po prostu przeżycia wojny były na tyle traumatyczne, że wasza postać postanowiła pomagać z dobroci serca? Może była kryminalistą ale nagle orbitalny atak wybił cały jej gang wraz z połową miasta o które walczyła od dziecka?

Na pewno coś wymyślicie. Dozwolone są wszystkie rasy (nawet droidy), poza starożytnymi i tymi w oczywisty sposób powiązanymi z Ciemną Stroną.

Zapraszam do zabawy i zachęcam do ewentualnych pytań w tym temacie.
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 03-04-2015 o 00:43.
Tadeus jest offline  
Stary 02-04-2015, 19:58   #2
 
Wnerwik's Avatar
 
Tadeus, Gwiezdne Wojny - tego mi było trzeba by wrócić na foro, biorę w ciemno.

Jeszcze nie wiem kim zagram, ale karta poleci jak najszybciej, bo znając życie to zaraz nie będzie miejsc

EDIT: Mamy 55 punktów do wydania na 11 (albo 10) cech? To trochę mało
 

Ostatnio edytowane przez Wnerwik : 02-04-2015 o 21:00.
Wnerwik jest offline  
Stary 02-04-2015, 21:34   #3
 
Fyrskar's Avatar
 
Zgłaszam się, karta jutro
 
Fyrskar jest offline  
Stary 02-04-2015, 21:40   #4
 
Tadeus's Avatar
 
Warto pamiętać, że Cechy testuje się tylko w przypadku jakichś trudności.

Nawet jeśli masz zero w pilotowaniu to przejedziesz się speederem po pustyni. Biada ci jednak jeśli będziesz się musiał na nim ścigać wśród głazów i pod ostrzałem Ludzi Pustyni.

Mimo braku komputerów możesz korzystać z Holonetu. Nie masz jednak szans kogoś tam wyśledzić ani dobrać się do zakodowanych/ukrytych informacji.

Mając niską sprawność mimo wszystko kawałek się przebiegniecie. Tyle że ci co mają tę Cechę pobiegną szybciej i z mniejszą zadyszką (albo dobiegną nim spadnie na nich sufit :>).

Dodawanie punktów do danej Cechy proponuje więc traktować jako pewien rodzaj specjalizacji w danej dziedzinie. Ewentualnie jako szanse powodzenia waszej postaci w sytuacjach wyjątkowych, a nie codziennych.

Nie musicie dawać po trochę wszędzie na zapas ;]

Poza tym to Gwiezdne Wojny. Istnieją jeszcze droidy, które ładnie uzupełnią ewentualne braki. Tyle, że z ich mobilnością różnie bywa

Tu macie zajawkę z pasującego timeline'a:
https://www.youtube.com/watch?v=mm4JEZudf0c

A tu historię ostatnich lat na wideło dla nielubiących czytać
Star Wars: The Old Republic | HOLONET
(od wydarzeń najnowszych do najstarszych)

Ale to tylko dla chętnych. Do gry spokojnie starczy to, co zalinkowałem na google sites.
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 02-04-2015 o 21:56.
Tadeus jest offline  
Stary 04-04-2015, 10:59   #5
 
Tadeus's Avatar
 
Aktualizacja.

Dziękuję za nadesłane karty. Obecnie otrzymałem:

- ex padawankę (dość uniwersalną)
- pilotkę
- ex jedi (z leczeniem).
- padawan (nie-ex)
- najemnik (bojowo-leczący)

Odpowiadając na otrzymane pytania:

- Dwie startowe moce to maksimum. Nie można wykorzystać punktów do Cech jako punktów PD.
- Punkty PD będą przyznawane po poszczególnych misjach. Czyli dość szybko. 1 PD = 1 dodatkowy punkt dowolnej Cechy, 2 PD = 1 dodatkowa moc
- Na karty czekam do poniedziałku do północy. Do tego czasu można spokojnie je przysyłać. W przypadku nadmiaru wybrane zostaną najlepsze.
- Za startowe kredyty można nabyć startowy ekwipunek. Póki co jednak nie musicie go podawać. Ważne byście mniej więcej wiedzieli, co chcecie, gdy sesja ruszy, byście szybko mogli go uzupełnić. Przedmioty nie mające praktycznego zastosowania (niespecjalistyczne ubrania, ozdoby, kosmetyki, pamiątki itd.) są za darmo.

Z luźnych uwag. Dostałem trochę avatarów przedstawiających współczesnych znanych aktorów (i to w stylu zupełnie współczesnym, mimo że miejscami ci sami aktorzy grali np. w filmach s-f). Pomijam już fakt, że w sieci są tysiące obrazków pięknych kobiet i mężnych facetów z uniwersum GW Jest jeszcze trochę czasu, więc spokojnie można poszukać avatarów bardziej pasujących do klimatu. Jeśli komuś się jednak przysłany avatar mega-podoba, to nie będę naciskał, w końcu to wy macie się dobrze z nimi czuć

Avatary choćby tu i tu:

https://www.google.pl/search?q=star+...+jedi&imgdii=_

https://www.google.pl/search?q=male+...= 821&dpr=0.8

Na życzenie mogę wyciąć górę, by nie było miecza świetlnego widać
 
Tadeus jest offline  
Stary 05-04-2015, 17:35   #6
 
Tadeus's Avatar
 
Drodzy,

Następna aktualizacja. Doszła karta mechanika i użytkownika Mocy alternatywnej tradycji.

Za karty bardzo dziękuję. Przyznam, że jestem naprawdę zaskoczony odzewem. Problem będzie jednak z wyborem. Mam bardzo dużo zacnych kart, a z powodów organizacyjnych (ogarnięcie pełnej mechaniki) raczej nie przyjmę więcej niż czterech osób.

Z postem sesji też wypaliłem trochę za szybko. Nie wiem dlaczego myślałem, że już jest poniedziałek. Nie wiedząc, czy wyrobie się z postem do wieczora wstawiłem go już teraz. No, ale niestety jest dopiero niedziela, więc jeszcze sobie bezczynnie powisi

Jako że ciągle wpadają karty od osób, które się wcześniej nie zapowiadały i możliwe, że takich jest jeszcze parę, wydaje mi się sprawiedliwym poczekać z ogłoszeniem wyników do wyznaczonego terminu (poniedziałek północ).

Osoby, które już coś przesłały proszę o niedosyłanie poprawek, dodatków itd. Wygląda na to, że ktoś niestety będzie musiał odpaść (sam jeszcze nie wiem kto), więc bez sensu jest robić dodatkową robotę na darmo.

A i w tym miejscu chciałbym przeprosić poczucie estetyki wszystkich osób, które widziały już pierwszego posta. Nie mogłem się powstrzymać, by nie wkleić bezczelnie tego walkera w obrazek dżungli
 
Tadeus jest offline  
Stary 05-04-2015, 23:59   #7
Mag
 
Mag's Avatar
 
Siedem postaci to całkiem przyjemna ekipa by była do interakcji - szczególnie patrząc po ich "zawodach".
Zawsze jeśli się taka ilość nie sprawdzi to w pierwszych paru odpisach MG może się zrobić krwiście
 
Mag jest offline  
Stary 06-04-2015, 23:37   #8
 
Tadeus's Avatar
 
Drodzy,

Wybór kosztował mnie sporo kombinowania i wymagał stworzenia specjalnej tabelki z punktacją w excelu, ale w końcu wyłoniła się ostateczna czwórka. Za udział dziękuję wszystkim zainteresowanym, praktycznie wszystkie karty była na co najmniej dobrym poziomie. Niestety jednak nie za bardzo wychodzi mi prowadzenie większym grupom, dlatego liczba nie mogła być wyższa. A oto postaci, które wyruszają w podróż:

- Khedryn Fall - były Jedi
- Dorren Harper - lekarz najemnik
- Charles Jack Lumber - mechanik
- Kehil syn Serana - mistyk z rasy Miraluka

Jeszcze raz dziękuję wszystkim i pozdrawiam.

Tematy z komentarzami i sesją jeszcze dzisiaj w nocy powstaną/doprowadzone zostaną do grywalnego stanu.
 
Tadeus jest offline  
Stary 06-04-2015, 23:41   #9
 
kanna's Avatar
 
Z moich obliczeń wynika, ze jeszcze mam 15 minut na dosłanie karty...
 
__________________
A poza tym sądzę, że Reputację należy przywrócić.
kanna jest offline  
Stary 07-04-2015, 00:10   #10
 
Tadeus's Avatar
 
Drodzy,

Po wymianie wiadomości z kanną ogłaszam, że wynik rekrutacji zostaje, a kanna jednak nie bierze udziału w rekrutacji

Pozdrawiam
 
Tadeus jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:08.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168