Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-09-2015, 21:10   #1
Konto usunięte
 
Ulli's Avatar
 
Earthdawn I ed.- "Nawałnica Horrorów"


"Oto są Księgi Cierpienia.
Nasza zguba i nasze wybawienie.
Poznajcie je dobrze, albowiem inaczej wszyscy zginiemy."


To przesłanie elfiego, uczonego-męczennika napisane przez niego w chwili śmierci i pozostawione przez niego księgi, zmieniło nieodwracalnie świat w którym toczy się nasza opowieść. Stało się ono przyczyną powstania Thery i opracowania Rytuałów Ochrony i Przetrwania. Wszystko ze strachu przed nimi...


...horrory. Potężne stwory z wymiaru astralnego zwabione światem przesiąkniętym magią, miały wkrótce zniszczyć wszelkie życie. Żywiły się bólem i strachem dawców imion. Tym by przeżyć pozostało tylko schronić się w specjalnie wzniesionych w tym celu, magicznie chronionych twierdzach zwanych "kaerami". Większość z nich była wydrążona w ziemi, ale były też cytadele chronione potężnymi murami i barierą z esencji powietrza, oraz podwodne budowle chronione barierą z esencji wody. Jedno było pewne, żaden sposób nie dawał pewnej ochrony i wiele zależało od szczęścia.

Gdy obecność horrorów stała się częsta zdecydowano o odizolowaniu się w kaerach. Ci którzy nie chcieli, bądź nie mieli takiej możliwości ginęli zamęczani przez horrory, bądź ulegali splugawieniu. Walka trwała również w kaerach. Horrory przenikały do wewnątrz na różne sposoby i próbowały je niszczyć co w wielu przypadkach im się udawało. Takie zniszczone kaery stawały się często leżem horrora, pełnym jego konstruktów.

Po czterystu latach izolacji, kiedy poziom magii się ustabilizował, zdecydowano się na otwarcie pierwszych kaerów i sprawdzeniu co jest na powierzchni. Okazało się, że większość horrorów opuściła świat i można ostrożnie go na powrót kolonizować. Świat jednak zmienił się pod każdym względem. Osadnicy natykali się na nieznane potwory, które były owocem działalności horrorów, zmienione zwierzęta i rośliny a także na niedobitki samych horrorów. Do walki z nimi stanęli adepci- korzystający z magicznych umiejętności "dawcy imion". "Przebudzenie Ziemi" zaowocowało też konfliktami politycznymi. Barsawia stała się areną walk między Throalem pod którego sztandarami stanęła do walki cała Barsawia z odradzającym się Imperium Thery. Na razie walkę o niepodległość wygrało krasnoludzkie królestwo Throalu, ale na jak długo, któż to wie.

***

W całym tym zamieszaniu zajmiemy się perypetiami małej grupki dawców imion przemierzającej porośnięty sawanną płaskowyż otaczający miasto Kratas. Podróżnicy to adepci wracający z kolejnej misji mającej im przynieść sławę i bogactwo. Tym razem jednak spotkała ich porażka. Nie tylko w starym kaerze, który badali nie znaleźli bogactw, ale stracili jedną towarzyszkę. Elfia złodziejka Yandii została rozerwana przez horrora. Sami ledwo uszli z życiem i teraz zmierzali do swojej bazy wypadowej czyli Kratas.

Kratas zwane też miastem złodzieji, rządzone przez najpotężniejszego adepta-złodzieja Barsawii, orka Garthlika Jednookiego. Było największą w promieniu wielu dni drogi ostoją cywilizacji. Jednocześnie nie było miejscem zbyt bezpiecznym, ale to nie odstraszało naszych śmiałków. Samo miasto w większości zostało odbudowane o pogromie i przedstawiało sie całkiem okazale.


Z rzadka tylko można się było natknąć na ruiny świadczące o tragicznej przeszłości.

Ponieważ przebywanie na ulicy po zmroku to prawie pewna śmierć, drużyna adeptów zmierzała do dobrze znanej sobie miejscówki- karczmy "Pod Pijanym Smokiem".

Co ich tam spotka i czy w ogóle tam dotrą to już nasza opowieść.


===============================================


Witam wszystkich w mojej drugiej rekrutacji do Earthdawna. Po pierwszym razie trochę zrażony do systemu miałem już więcej nie prowadzić, ale zostałem zachęcony. Wierzę, że nauczony na błędach będę prowadzić lepiej.

Historia jest nieskomplikowana. Walki nie będzie dużo. Dużo będzie podróżowania na koniec zostaniecie postawieni przed wyborem i skonfrontowani z wielkim złem. Będzie dużo czasu na odgrywanie postaci, ale niczego nie będę narzucał. Zapraszam tych, którzy nie mieli do tej pory do czynienia z systemem.


Przygoda będzie krótka. Nie powinna nam zabrać dłużej jak dwa miesiące, ale wszystkiego nie można przewidzieć.

Sprawy mechaniczne:

Potrzebuję postaci na piątym kręgu.

Wy na to: Dołączyłbym, ale nie mam pojęcia jak zrobić postać na 5 kręgu.

Już odpowiadam:
Nic prostszego. Wybierz jedną z gotowych oferowanych przeze mnie postaci. Do wyboru jest krasnolud wojownik, człowiek mistrz żywiołów, elf zwiadowca i t'skrang fechmistrz. Oczywiście rasę można zmienić.

Jeśli jednak ktoś chce stworzyć oryginalną postać, bądź awansować już posiadaną nic prostszego:

1. Z talentów od kręgu piątego do pierwszego wybieracie 12 i podnosicie je na piąty poziom. Musicie pamiętać żeby mieć na każdym kręgu przynajmniej jeden talent wykupiony. To jest warunek do awansu.

2. Wykupujecie umiejętności. Macie na to 9200 punktów legend. Powinno to starczyć jak pobieżnie liczyłem na wykupienie trzech umiejek na 4 poziomie. Możecie oczywiście wybrać więcej umiejek na niższym poziomie.

3. Podnosicie cechy o trzy z tym, że nie więcej jak o dwa jedną. Na przykład macie siłę na 17 i zręczność na 16. Możecie podnieść siłę do 19 i zręczność do 17, lub trzy cechy o jeden. Początkowe wykupujecie za te 66 punktów jak podaje podręcznik.


4. Ekwipunek:
Macie 6000 sztuk srebra na zakupy. Dlatego tak dużo, że każdy z was ma sobie kupić wierzchowca. Powinno starczyć nawet na grzmotorożca. Niewykorzystana kasa przepada. Startujecie niezależnie ile wam zostanie pieniędzy z 300 sztukami srebra.

Karty które mi wyślecie mają być w poniższym szablonie:


Imię:
Prawdziwe imię:
Płeć:
Rasa:
Dyscyplina:
Krąg: 5
Wiek:
Włosy:
Oczy:
Skóra:
Wzrost:
Waga:
Sława:

Cechy: Wartość Stopień Kostka
Zręczność:
Siła fizyczna:
Żywotność:
Percepcja:
Siła woli:
Charyzma:

Obrona: Bazowa Modyfikatory Przedmioty Suma
Obrona fizyczna:
Obrona magiczna:
Obrona społeczna:

Szybkość:
Pełna:
W walce:

Siła:
Udźwig:
Maksymalny:

Życie:
Próg życia:
Próg ran:
Próg przytomności:
Testy zdrowienia:
Kostka zdrowienia:

Inicjatywa:
Stopień zręczności:
Modyfikator:
Stopień:
Kostka:

Pancerz fizyczny:
Pancerz duchowy:

Karma:
Kostka:
Koszt:
Aktualna:
Maksymalna:

Broń: St. ob. br. St. cechy St.ob. Kostki Ciężar


Pancerz: Pancerz fizyczny Pancerz duchowy Ciężar Modyfikator


Ekwipunek:

Prowiant:

Mikstury:


Kosztowności:

Monety:
Orchichalkum:
Żywiołu ognia:
Żywiołu wody:
Żywiołu powietrza:
Żywiołu ziemi:
Platyna:
Złoto:
Srebro:
Miedź:

Punkty legend:
Aktualne:
Wszystkie:

Umiejętności:
Artystyczne:
Wiedzy:

Zdolności:


Talenty: Poziom Cecha Stopień Kostka Akcja Karma Wycz Dysc
Krąg 1:I specjalny bonus:
Każdy może sobie wybrać za darmo jeden powszechny skarb dostrojony na poziomie pierwszym.

Oczywiście jeśli nie chcecie tworzyć postaci, bądź nie umiecie wybieracie sobie postać gotową i resztą ja się zajmuję.

Sprawy organizacyjne:

Kolejka będzie się zamykać w tygodniu. Sześć dni macie na odpis, ja odpowiadam w ciągu jednego dnia. Wskazana większa częstotliwość.

Króciutkie posty. Jeśli ktoś rzeczywiście nie ma nic do dodania może nawet kolejkę opuścić.

Google doc będzie wykorzystywany jedynie do walk, których nie powinno być dużo.

Karty postaci na pw, ewentualnie na maila boromir@onet.eu.
W przypadku wyboru gotowej postaci ślecie mi pw na co się zdecydowaliście i ja wam wysyłam mechanikę, po czym wy piszecie krótką historię i nazywacie swojego bohatera.

PS
To tyle. Jakbym o czymś zapomniał piszcie.
 
Ulli jest offline  
Stary 10-09-2015, 21:33   #2
 
Smirrnov's Avatar
 
- Juhuhuhhu!!! - wykrzyczał Złoty Bluszcz przeczytawszy nowy list zawiadamiajający iż jego nieskromna mała osoba jest potrzebna w wielkiej sprawie. Wycałował żonę (której zazdrościło mu całe plemię ze względu na cy... walory estetyczne), wytarmosił dzieciaki i zarzuciwszy plecak na ramie wyfrunął z domu. By po chwili wrócić i odzyskać zabrane przez najmłodszą pociechę okulary. Skórzane, przyciemniane gogle, które przyniosły mu wiele szczęścia...

***

-Juhu... hu... ech... - bezsilnie złożył skrzydła i usiadł na ramieniu towarzysza.
Porażka odcisnęła piętno na jego zawsze pogodnej duszy. Nawet mówił dwa razy mniej niż zwykle. I tylko monosylabicznie.Zgłaszam się od razu do zabawy pielęgnując starą postać. Chyba, że mnie MG nie przyjmie i cały powyższy prolog nie miał racji bytu. Spróbuję odkopać kartę i dodać to i owo. Gotowca wyślę jak skończę.
Może znów uda mi się nabroić <słychać stłumiony knykciami śmiech>
 
__________________
Kto lubi czytać, ten dokonuje wymiany godzin nudy, które są nieuchronne w życiu, na godziny rozkoszy.
Smirrnov jest offline  
Stary 11-09-2015, 01:36   #3
 
Raist2's Avatar
 
Hahaha, widzę że wykorzystałeś mój wzór kp Może się i skuszę, jednak co Barsawia to Barsawia ;D Ale to nie będzie..... nie pamiętam jak się nazywał mój ork....
 
Raist2 jest offline  
Stary 11-09-2015, 10:22   #4
 
Smirrnov's Avatar
 
- Urdak zajął się farmerstwem? - zwykle duże oczy wietrzniaka łowiące wszystko dookoła stały się (o ile to możliwe) jeszcze większe. Twarz wykrzywiła się w grymasie świadczącym o spodziewanym wzroście decybeli. - BUAHAHAHHAHAHAAHAH! Po... po... poważNIE!? BUAHAHAHAHAHAHAHAHA - Bluszcza uratowała jedynie poduszka fotela bowiem akurat nad nią przelatywał trzęsąc się spazmatycznie. Ze śmiechu. Cienki wibrujący śmiech niemal ranił uszy słuchaczy naokoło.
Ktoś kto znał Bluszcza uważał jego wybuch za naturalną reakcje. Wszakże od ostatniej podróży z Urdakiem minęło ładnych parę lat. A kontakt się nieco urwałA tak poważnie to miło Cię znów widzieć. Postaram się znów zamęczać was gadulstwem.
Co do wierzchowców. Pisałem na PW, ale chyba ogarnąłem problem modyfikacji. Pozostanę przy pomyśle wysłanym, lecz dodam do tego jeszcze bojowego psa jako ten element podróży, który niesie bagaże. No i opcja gdy nie będzie można lecieć, a należało by się szybciej przemieścić. Pasuje?

Karta będzie dziś przesłana.
 
__________________
Kto lubi czytać, ten dokonuje wymiany godzin nudy, które są nieuchronne w życiu, na godziny rozkoszy.
Smirrnov jest offline  
Stary 11-09-2015, 12:55   #5
Konto usunięte
 
Ulli's Avatar
 
Otrzymałem pierwszą kartę postaci od Smirrnova. Zachęcam innych.

Przejrzałeś mnie Raist2. W tej sesji będzie bardzo mało mojego, ale może to i lepiej. W końcu to nic złego czerpać wiedzę i pomysły od lepszych od siebie.


Dałem wam co prawda 6000 sztuk srebra na wydatki, ale to wcale nie znaczy, że musicie wydać wszystko. W końcu jesteście drużyną adeptów a nie karawaną kupiecką.

Przypomniało mi się, że nie podałem do kiedy trwa rekrutacja.

Rekrutacja trwa do końca września, lub do zebrania czterech kart.

Zgłaszajcie się ludzie. Sesja w Earthdawn to rzadkość.
 
Ulli jest offline  
Stary 11-09-2015, 14:20   #6
 
Raist2's Avatar
 
Smirrnov, uważaj, bo jak się znajdzie T'skrang Fechtmistrz w drużynie....... Marny nasz los, umrzemy od nadmiaru decybeli i gadulstwa, oczywiście przez waszą dwójkę :P
Co do Urdaka..... Zakotwiczył się na razie na jakimś statku powietrznym i łupi porządnych bogatych kupców :P

Ulli. Spoko, śmiało możesz korzystać, w końcu praw autorskich nie zastrzegłem..... jeszcze :P
A co jeśli ktoś by planował Kawalerzystę zrobić? Ta dyscyplina z automatu dostaje wierzchowca. Tyle że.... bez niego jest dużo słabsza, także w podziemiach i innych kaerach/cytadelach dostaje nieźle po tyłku.
 
Raist2 jest offline  
Stary 11-09-2015, 15:47   #7
Konto usunięte
 
Ulli's Avatar
 
Cytat:
Napisał Raist2 Zobacz post

A co jeśli ktoś by planował Kawalerzystę zrobić? Ta dyscyplina z automatu dostaje wierzchowca. Tyle że.... bez niego jest dużo słabsza, także w podziemiach i innych kaerach/cytadelach dostaje nieźle po tyłku.
Wybierz dyscyplinę jaka tylko ci się podoba. Tym czy będzie przydatna, czy nie już ja się będę martwił. 90% przygody to podróż przez pół Barsawii gdzie taki kawalerzysta jak najbardziej by się przydał. A finałem w ogóle się na razie nie przejmuj. Sam zdecyduj czy lepiej być super przydatnym przez 90% przygody kosztem trochę biernej postawy w jednym spotkaniu.

PS
Przypominam o skarbach. Możecie sobie coś wybrać z podręcznika.
 
Ulli jest offline  
Stary 11-09-2015, 17:16   #8
 
Raist2's Avatar
 
Ja jak będę robił, to na pewno nie kawalerzystę, także śmiało ktoś morze sobie zrobić jak chce, ja mam pomysł na kogoś innego.
 
Raist2 jest offline  
Stary 11-09-2015, 20:00   #9
 
TomaszJ's Avatar
 
Myślałem, że chwilowo nie udźwignę sesji, ale Ziemniaka nie przegapię. Jeszcze nie wiem jaka rasa/dyscyplina, ale KP pójdzie z pewnością!
 
__________________
Bez podpisu.
TomaszJ jest offline  
Stary 11-09-2015, 21:20   #10
 
Komtur's Avatar
 
Ile czarów na starcie dla postaci czarujących?
 
__________________
"Kto się wcześniej z łóżka zbiera, ten wcześnie umiera" - Mag Rincewind
W orginale -"Early to rise, early to bed, makes a man healthy, wealthy and dead."

Torchbearer dla opornych. Ostatnia edycja 29.05.2017.
Komtur jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:34.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168